Test autobatérií 2016

Autobatérie Najjednoduchšia je výmena autobatérie priamo v autoservise, kde nemusíte vy, ako majiteľ auta riešiť správny typ. Nie každý motorista chce túto výmenu nechať na servis – viacerí sa spoliehajú na vlastnú šikovnosť, prípadne chcú batériu zakúpiť, a potom len odniesť na výmenu. Ak patríte k tým odvážnejším, potrebujete predovšetkým poznať správny typ autobatérie.

Okrem toho, že tu nájdete aktuálny test autobatérií, získate aj odpovede na najčastejšie otázky. Dozviete sa základné informácie, na základe ktorých omnoho ľahšie zakúpite správnu autobatériu pre svoje auto aj bez toho, aby ste mali k autu manuál od výrobcu. Navyše náš šikovný test prináša tie najlepšie autobatérie na trhu, čím získate prehľad a lepšie sa zorientujete v ponuke viacerých výrobcov.

Na tejto stránke test autobatérií stále aktualizujeme podľa novších výsledkov testovacích spoločností. Ak ale máte svoje vlastné skúsenosti s nejakou značkou, alebo ste vyskúšali jednu zo spomenutých značiek a chcete sa podeliť o svoje poznatky, zapojte sa do diskusie; pomôžete tak ostatným s výberom.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie autobatérie – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Exide Premium 12V 77Ah 760A, EA770
77,90 EUR
2.Varta Blue Dynamic 12V 74Ah 680A
69,19 EUR
3.Exide Premium 12V 100Ah 900A
95,80 EUR
4.Varta Silver Dynamic 12V 77Ah 780A
75,99 EUR
5.Bosch S5 12V 77Ah 780A
77,99 EUR
6.Banner Power Bull 12V 60Ah 510A
64,60 EUR

Ukázať celú ponuku AUTOBATÉRIÍ


Zdroj obrázků: www.heureka.sk

Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

V nemeckých testoch autobatérií uspeli najmä výrobcovia – Exide, Varta a Bosch. Kúpou autobatérie tejto značky zrejme chybu neurobíte, pretože patria na trhu medzi to najlepšie.

Ako mám vybrať najlepší autobatériu?

 1. Napätie autobatérie. Drvivá väčšina osobných áut potrebuje autobatériu s napätím 12 V. Len veľmi staré autá (trabant a staršie) potrebujú batériu s napätím 6 V.
 2. Štartovací prúd. Vo všeobecnosti sa pohybuje okolo hodnoty 600 A.
 3. Kapacita batérie. Pri benzínových autách stačí kapacita okolo 60 Ah, dieslové autá potrebujú kapacitu nad 70 Ah.
 4. Pólovanie batérie. Dá sa zovšeobecniť, že európske autá majú kladný pól vpravo, autá ázijskej výroby vľavo. Pri niektorých modeloch áut to ale nemusí platiť.
 5. Prečítajte údaje na starej batérií. Na záver tá najlepšia rada: ak sú údaje na starej batérií ešte čitateľné, vyčítajte z nich čo najviac informácií. Určite tam bude uvedené napätie, kapacita batérie a štartovací prúd. Stará batéria môže orientačne poslúžiť aspoň rozmerovo pri kúpe novej.
 6. Bezúdržbová alebo s údržbou. Bezúdržbová je vhodnejšia do novších typov áut, staršie autá potrebujú batériu s údržbou.
 7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test autobatérií vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Treba novú autobatériu nabiť?

Nová autobatéria je pripravená na použitie, netreba ju nabíjať.

Ako vybrať autobatériu ak nepoznám údaje a nemám istotu správnosti parametrov?

Vyhľadajte zoznam kompatibilných autobatérii online na základe značky auta, typu auta a roku výroby.

Nakupovať online, alebo v kamennom obchode?

Online zvyknú byť ceny nižšie, navyše seriózne eshopy ponúknu poradenstvo online, alebo prostredníctvom emailu, prípadne telefonicky. Do kamennej predajne zas môžete starú autobatériu doniesť, a na základe toho vybrať novú.


Lacné AUTOBATÉRIE už od XX EUR

Pomohol vám náš test autobatérií? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie autobatérie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

3 komentářů

 1. Robino

  Chcem kúpit novú autobateriu a som rozčarovaný s informácii predajcov. Neodporúčajú mi VARTU silver dynamic 12V (77Ah,780A), že má nízku životnosť (max 3-4 roky) a že prezentovane parametre (780A) štartovací prúd sa nikdy nedosiahli. predajca mi odporučil aj ked parametre sú nižšie autobateriu banner že tá je najlepšia. U vás ale táto autobateria je hodnotena na 6 mieste. Tak neviem teraz či ma zavádza predajca alebo ako to je. Vedeli by ste mi poslat namerane hodnoty pri teste naautobateriu Varta 12v (77Ah , 780A) a Exit premium 12V (77Ah,760A) aby som sa vedel správne rozhodnút . poprípade vaše doporučenie na kúpu ( som majitelom diesloveho auta 1,9 TDi , 81kw- Seat Toledo).
  Dakujem za rady vopred
  PLŠIK

  1. lukas

   Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Sami autobatérie netestujeme (viz. rubrika o nás), ale vychádzame z testov iných organizácií hlavne z Nemecka a tie skúmame. Tam dopadli veľmi dobre batérie značky Exide Premium a ani hodnotenie zákazníkov nie je zlé. Značka Banner je síce až na 6. mieste, čo ale neznamená, že je to batéria zlá (stále od nás dostala hodnotenie 4 hviezdičky), skrátka len podľa testov sú aj batérie lepšie. Odporúčam nejaké zdroje na preskúmanie: Vergleich, TestBerichte. Pred 4 dňami tiež vyšiel test Autozeitung, kde Banner získal 5. miesto, Exide Premium 3. miesto, Varta Silver (750A) 2. miesto.

 2. stanka

  Robino je to presne tak ako hovory predajca, zatial ziadna varta mi nevydrzala viac ako tri roky a vzdy je to rovnake, na druhu zimu baterka obcas nenastartuje a na jesen tretieho roku uz nechce startovat pri chladnesjom pocasi a cez mraz uz sa nechyta vobec… Problem testov je v tom ze nezohladnuju ani netestuju niekolko rocne baterky a tym padom su tie testy velmi skreslene…

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *