Test autosedačiek 2016

Autosedačka Maxi-CosiPreprava dieťaťa v aute musí byť bezpečná, a tak treba hľadať naozaj spoľahlivú autosedačku. Výrobcovia dnes už predávajú zväčša certifikované detské autosedačky, všímať si treba predovšetkým crash testy, počas ktorých je simulovaná dopravná nehoda. Len tak totiž máte istotu, že konkrétna detská sedačka naozaj dieťa ochráni. Aj preto je dobré prečítať si test autosedačiek, ktorý prináša prehľadne zoradené najlepšie detské autosedačky na trhu.

Náš test zohľadňuje nielen názory odborníkov, ale predovšetkým kladieme dôraz na výsledky testov rozličných spoločností. Najlepšia detská autosedačka musí poskytnúť bezpečnú ochranu dieťaťa – to je napokon podstatou kúpi autosedačky pre dieťa. Pred kúpou si vždy doprajte čas na porovnávanie a získavanie informácií.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test autosedačiek 0-13 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny 0+ vo veku od narodenia dieťaťa do veku 12 – 18 mesiacov s hmotnosťou 0 až 13 kg.

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex Aton 4 2015
154,96 EUR
2.Maxi-Cosi Pebble 2015
174,60 EURČítať recenzie
3.Römer Baby-Safe Plus SHR 2 2015
189 EUR
4.Maxi-Cosi CabrioFix 2015
135 EURČítať recenzie
5.Maxi-Cosi Citi SPS 2015
96,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 9-18 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny I vo veku od 1 do 4 rokov dieťaťa s hmotnosťou 9 až 18 kg.

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex Juno 2-fix 2015
184,95 EUR
2.Römer Duo Plus 2015
259,90 EUR
3.Maxi-Cosi Priori SPS 2015
151,60 EURČítať recenzie
4.Maxi-Cosi Pearl 2015
221,40 EURČítať recenzie
5.Römer Versafix 2015
297,60 EUR

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 15-36 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny II / III vo veku od 4 do 12 rokov s hmotnosťou 15 až 36 kg.

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex Solution X2-fix 2015
169,95 EUR
2.Römer KidFix XP 2015
194,10 EUR
3.Chicco OASYS 2-3 FIX PLUS 2014
158,90 EURČítať recenzie
4.Maxi-Cosi Rodi AirProtect 2015
143,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Test autosedačiek 9-36 kg

Test autosedačiek pre dieťa skupiny I / II / III vo veku od 1 do 12 rokov s hmotnosťou 9 až 36 kg.

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Cybex Pallas 2-fix 2015
277 EUR
2.Kiddy Guardianfix Pro 2 2016
301,52 EUR
3.Cybex Pallas M 2015
266,95 EUR

Ukázať celú ponuku AUTOSEDAČIEK


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Ako vybrať najlepšiu autosedačku?

 1. Váha dieťaťa. Nie vek, ale váha dieťaťa je najpodstatnejším údajom, od ktorého závisí kúpa autosedačky. Nikdy nekupujte väčšiu autosedačku, a tiež nenechávajte dieťa sedieť v malej autosedačke – dieťa nemá dostatočnú oporu a znižuje sa miera bezpečnosti.
 2. Upevnenie a inštalácia. Väčšina sedačiek je upevnená bezpečnostným pásom, no poniektoré drahšie modely disponujú systémom Isofix, ktorý umožňuje ešte pevnejšie pripevnenie sedačky o sedadlo. Čo sa týka inštalácie, mala by byť čo najjednoduchšia, aby vás tento úkon príliš neznechucoval zakaždým, keď budete potrebovať dieťa previesť v aute.
 3. Sedačka musí spĺňať základnú normu. Staršia norma, ale ešte stále platná, je ECE R 44/03. Novšia norma je označená ako ECE R 44/04. Každá autosedačka by mala spĺňať minimálne tento základ.
 4. Poťahový materiál. Niektoré novšie sedačky majú snímateľné poťahy, ktoré môžete bez problémov v prípade potreby vyprať, a potom naspäť navliecť na sedačku. Je to detail, ktorý ale mnohé mamičky ocenia.
 5. Pohodlie. Detská autosedačka by mala byť pohodlná, nech sa v nej dieťa necíti stiesnene a nekomfortne. Zvoľte preto radšej mäkšie a na dotyk príjemnejšie materiály. Ak je dieťa staršie vezmite ho na nákup so sebou, aby so mohlo do autosedačky sadnúť – vy uvidíte či mu daná veľkosť sedí a ono vyjadrí svoje pocity zo sedenia v nej.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test detských autosedačiek vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Odkedy môžem používať podsedák namiesto celej autosedačky?

Podsedák je vhodný najskôr od 6 rokov dieťaťa, kedy je kostra pevnejšia a dieťa nepotrebuje až takú oporu pri sedení. Výhoda podsedákov je nielen v cene, ale sú tiež skladnejšie, ľahšie sa pripevňujú a deti v nich sedia radšej nakoľko sa necítia tak obmedzene, ako v bežných autosedačkách. Na druhej strane v nich dieťa nie je chránené proti bočným nárazom tak, ako je tomu v celej autosedačke.

Je systém Isofix vhodný do každého auta?

Nie. Obvykle len novšie autá (cca od roku výroby 2009) majú zadné sedadlá uspôsobené na používanie detských autosedačiek s týmto systémom. Konkrétne váš typ auta si viete overiť na internete, alebo pozrite manuál od auta.

Aké sú kategórie autosedačiek?

Detské autosedačky delíme do nasledujúcich skupín:

 • skupina 0 a 0+ – do najviac 12 kíl váhy dieťaťa (približne do jedného roka), ide o tzv. „vajíčka“, ktoré môžete pokojne prenášať spolu s dieťaťom;
 • skupina 1 – od 9 do 18 kíl (približne do 4 rokov), tieto detské autosedačky zvyknú byť polohovateľné;
 • skupina 2 – od 15 do 25 kíl (približne do 7 rokov);
 • skupina 3 od 22 do 36 kíl (približne do 12 rokov).

Lacné AUTOSEDAČKY už od 34,20 EUR

Pomohol vám náš test autosedačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie detské autosedačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

6 komentářů

  1. lukas

   Dobrý den, v testu nejsou zařazeny hlavně kvůli dostupnosti na Slovensku. Avšak, v německých testech velmi dobře dopadly dva typy: Recaro Privia v kategorii 0+ a Recaro Monza Nova 2 v kategorii II-III. PS: V následujících týdnech máme v plánu test autosedaček aktualizovat pro 1. polovinu roku 2016.

 1. Milan

  Zdravim. Ja som zase prekvapeny, ze niesu v teste zahrnute sedacky znacky be safe, ktore dieta drzia proti smeru jazdy co mozno najdlsiu dobu (jeden typ dokonca do 25kg), co je omnoho bezpecnejsie nez po smere jazdy…

  1. Radka

   Dobry den, mame detsku autosedacku znacky Heyner uz dva roky a zatial velka spokojnost. zo zaciatku bolo narocnejsie naucit sa, resp. prist na sposob odopinania autosedacky z auta, ale po troch pokusoch som to dostala do “ruky”. Material autosedacky je prijemny, polohovanie uz ma asi takmer kazda autosedacka. Zatial som ju nemusela ani prat, vsetko vycistim aj vlhcenymi obruskami 😀
   Jedine, co by som teda vytkla je ten sposob odopinania sedacky z auta.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *