Test domácich pekární 2016

Domáca pekáren Zelmer Chuť čerstvého chlebíka pripomína domov, pokoj, rodinu, zázemie. Aj preto sa stal neodmysliteľnou súčasťou našich stolov. Chutný chlieb viete pripraviť aj doma, kedykoľvek budete mať naň chuť. A môžete si toho dopriať oveľa viac – najlepšie domáce pekárne totiž zvládajú aj prípravu sladkého pečiva, bezlepkového chlebíka alebo žemlí.

Zakúpenie domácej pekárne, ale nie je až také jednoduché. Ponuka predajcov je samozrejme veľká, ale do domácnosti predsa chcete pre seba to najlepšie. Viete aký je najlepší materiál pre formu? S čím všetkým vám domáca pekáreň pomôže? Náš test domácich pekární je prehľadný, aby ste rýchlo získali všetky potrebné informácie. Test je zostavený na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na názory širokej verejnosti. Na našej stránke môžu najlepšie domáce pekárne získať hodnotenie aj o vás, našich čitateľov.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie domáce pekárne – TOP 8

  Názov modeluHodnotenieCena od
1.ETA Duplica Vital 2147152,90 EUR
2.ETA Delicca 714995 EUR
3.Zelmer 43Z01146 (85) EUR
4.ETA Crustum 315099,90 EUR
5.Kenwood BM35092 EUR
6.ETA Siesta 014966 EUR
7.ETA Harmony 214984 EUR
8.Moulinex OW 11013175 EUR

Ukázať celú ponuku DOMÁCICH PEKÁRNÍ


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Prečo kúpiť práve tyto modely?

Najpredávanejšie a zároveň najlepšie domáce pekárne chleba z hľadiska funkčnosti a hodnotenia spotrebiteľov sú tie od značky ETA – modely ETA Duplica Vital 2147 a ETA Delicca 7149.

Tretie miesto zaujíma víťaz českého dTeste, domáca pekáreň Zelmer 43Z011.

Za zmienku stojí tiež veľmi dobre spotrebiteľmi hodnotená pekáreň ETA Crustum 3150.

Na 5. miesto sme zaradili veľmi dobre hodnotenú pekáreň v Nemecku, kde získala Kenwood BM350 v niekoľkých testoch 2-4 miesto s hodnotením dobrá kvalita.

Ako mám vybrať najlepšie domácu pekáreň?

  1. Veľkosť domácej pekárne. Domáce pekárne majú kapacitu od 500 g až po nejakých 1 800 g a je len na vás, pre akú sa rozhodnete. Závisí to hlavne od toho, ako často konzumujete chlieb a koľko členov býva v domácnosti. Myslite na to, že vo väčšej pekárni upečiete aj menší chlebík, ale v malej vždy len malý. Zohľadnite aj nároky na pečenie; ako často máte chuť na croissanty, či obvykle miesite viacej cesta, alebo či chcete pripravovať aj domáce knedle.
  2. Jeden alebo dva háky. Aj náročnejšej domácnosti postačí jeden hák. Dvojháková pekáreň je vhodná ak potrebujete miesiť skutočne väčšie množstvá cesta. Ak už riešiť háky, tak sa opýtajte predajcu na to, či sú sklopné. Ak áno, lepšie sa zachová tvar chlebíka.
  3. Programy domácej pekárne. Zamerajte sa na programy, ktoré domáca pekáreň má. Ak ich nepotrebujete priveľa, napríklad chcete len pripravovať domáci bezlepkový chlebík, lebo kupovaný je pridrahý, nepotrebujete extra vymoženosti. Určite však budete potrebovať dopečenie, alebo program schopný cesto vymiesiť a nechať vykysnúť. Dnes už je samozrejmosťou odložený štart.
  4. Príslušenstvo. Niektorí výrobcovia pribalia rozličné formy rovno k pekárni, aby ste ich nemuseli dokupovať. Pýtajte sa pre istotu aj na náhradné diely.
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test domácich pekární vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Z akého materiálu má byť forma?

Nerezová forma je trvácna, nepoškriabe sa ani pri drsnejšom zaobchádzaní, ale na druhej strane sa niekedy stane, že sa chlieb (alebo iné cesto) mierne pripáli, prípadne neviete hotovú dobrotu vyklopiť. Dá sa tomu ale predísť tak, že po dopečení počkáte kým pochúťka vychladne. Otázka je či sa vám bude chcieť čakať.

Teflónová forma je najmenej vhodná, drvivá väčšina sa im už vyhýba, pretože sa teflón zvykne odlupovať niekedy už aj pri obyčajných zrniečkach v celozrnnom chlebe.

Keramická forma je najlepšia, zdravotne nezávadná, cenovo dostupná a bude vám veľmi dobre slúžiť. Nič sa z nej neodlúpi, s čistením nie je problém.

Čo viem pripraviť v domácej pekárni?

Pečenie chlebíka zvládne každá domáca pekáreň, aj tá najlacnejšia.

Lacnejšie domáce pekárne (pár desiatok eur) okrem štandardného programu majú aj rýchly program prípravy chleba, ďalej zvládnu sladké cestá, upečú jemné francúzske pečivá a obvykle majú i funkciu prepečenejšej kôrky.

Drahšie domáce pekárne (do 200 eur) upečú niekoľko druhov chlebov (taliansky, bezlepkový, špaldový, toastový a pod.), vedia urobiť marmelády a kompóty, urobíte v nich domáce jogurty a upečiete ešte aj čajové pečivo. Ak je to stále málo, tie špičkové najlepšie domáce pekárne urobia lievance, hravo si poradia s cestom na cestoviny či s buchtičkami.

Aká je spotreba energie?

Na upečenie jedného chlebíka, počas štandardného programu sa spotrebuje cca 0,4 kWh.


Lacné DOMÁCE PEKÁRNE už od 46 EUR

Pomohol vám náš test domácich pekární? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie domáce pekárne na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *