Test elektrických grilov 2016

Gril Tefal OptigrilChuť grilovaných jedál lahodí nejednému milovníkovi skvelých jedál. Grilované dobroty si nemusíte dopriať len v reštauráciách, alebo iba počas teplých letných dní. Elektrické grily oceníte najmä v prípade, že chcete maškrty pripravovať aj v zime a/alebo v exteriéroch. Grilovanie len tak kdesi na balkóne, nie je v mnohých mestách dovolené, a tak si môžete zaobstarať šikovný elektrický gril, s ktorým bude príprava jedál dokonca ešte rýchlejšia.

Test elektrických grilov vám pomôže zorientovať sa v ponuke jednotlivých modelov, takže si pozriete najlepšie elektrické grily hodnotené podľa výsledkov renomovaných testovacích spoločností, ako aj podľa názorov odborníkov z tejto oblasti. Test tak vnesie do vášho rozhodovania objektívne názory na vybrané modely grilov.

Test kontaktných grilov je doplnený o užitočné rady aj diskusiu, do ktorej sa môžete zapojiť so svojimi postrehmi.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie elektrické kontaktné grily – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Tefal Optigrill EE GC702
179,90 EURČítať recenzie
2.Tefal GC305
63,30 EURČítať recenzie
3.Tefal GC600
96,90 EURČítať recenzie
4.Philips HD6360
95,90 EURČítať recenzie
5.ETA Contact 6155
48,90 EURČítať recenzie
6.Zelmer GE1000
36,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ELEKTRICKÝCH GRILOV


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

V nemeckých testoch autobatérií uspeli najmä výrobcovia – Exide, Varta a Bosch. Kúpou autobatérie tejto značky zrejme chybu neurobíte, pretože patria na trhu medzi to najlepšie.

Ako mám vybrať najlepší elektrický gril?

 1. Výkon grilu. Ak chcete pripraviť naozaj chutné a naozaj grilované jedlo, potrebujete elektrický gril s výkonom aspoň 2000 W. Od tejto hranice sú to grily, ktoré dokážu byť spoľahlivo rozpálené a ich teplota nepoklesne. Výkonom slabšie grily si hlavne s mäsom nedokážu poradiť.
 2. Frekvencia grilovania. Občasné grilovanie nepotrebuje vymoženosti, takže vám postačí jednoduchší gril za nižšiu cenu (aspoň 80 eur) s tým, že bude zachovaný výkon minimálne 2000 W. Na lepšej úrovni sú elektrické grily v cenách okolo 200 eur, pre náročnejších majstrov sú určené profesionálnejšie grily vyznačujúce sa vyšším výkonom.
 3. Značka. Nie je jedno, či chcete kúpiť gril bez mena, alebo pozeráte modely renomovanejších značiek. Určite najpopulárnejšie elektrické grily sú od značky Tefal.
 4. Predĺžená záruka. Záruka sa spravidla odvíja od značky; ak si je výrobca stojí za kvalitou, ponúka ku grilom pokojne aj desaťročnú záruku.
 5. Rošt. Mnohí výrobcovia sľubujú nepriľnavý povrch, no či je to naozaj pravda zistíte len čítaním recenzii a testov. Myslite však na to, že nech je rošt vyrobený z akéhokoľvek materiálu, bude vyžadovať čistenie. Vyberajte preto odolné rošty vybavené aj miskou na odkvapkávanie šťavy, masti a pod.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrických kontaktných grilov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú výhody elektrického grilu?

 • Elektrický gril môžete používať na záhrade, na balkóne alebo v kuchyni, teda je vhodný aj na grilovanie v uzavretých priestoroch.
 • Jedlo chutí podobne ako z klasického grilu.
 • Grilovanie je komfortnejšie, nepotrebujete uhlie, gril je rýchlejšie nahriaty.
 • Viete regulovať teplotu.
 • Grilujete bez ohľadu na ročné obdobie v pohodlí domova.

Lacné ELEKTRICKÉ GRILY už od 24,60 EUR

Pomohol vám náš test elektrických grilov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší elektrický gril na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *