Test SSD diskov 2016

SSD disk Samsung EVO Klasické, doteraz používané HDD disky, sú už pomaly nahrádzané novými SSD diskami, ktoré pracujú omnoho rýchlejšie a spoľahlivejšie. Ak práve teraz zvažujete kúpu nového harddisku, určite zvažujte práve SSD – svoju voľbu aj napriek vysokej cene nebudete ľutovať. Investícia sa vám vráti v podobe omnoho rýchlejšieho počítača, ktorý dokáže pracovať neporovnateľne svižnejšie.

Ako to už pri komponentoch býva, nie je jedno aký harddisk zakúpite, resp. po akej značke siahnete. Na trhu sú viacerí výrobcovia, no len niektorí z nich patria medzi overených. Tento test SSD diskov ponúka prehľad o tom, čo aktuálne na trhu s harddiskami nájdete. Test je pravidelne aktualizovaný, takže sa nedostávate k starým údajom.

Najlepšie SSD disky sú jednoducho zoradené, aby ste ich vedeli porovnať a vybrať si ten správny. Možno nepotrebujete predražený model, naopak zistíte, že si vystačíte aj s menšou kapacitou.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie SSD disky – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.SSD Samsung EVO 850 (120 GB, 250 GB, 500 GB)
69,40 EURČítať recenzie
2.Plextor M6 Pro Series (128 GB, 256 GB, 516 GB, 1 TB)
87,55 EUR
3.SanDisk Pro 240GB
118,91 EUR
4.SSD Kingston SSDNow V300 120GB
50,90 EURČítať recenzie
5.Samsung SM951
114,18 EUR
6.Intel 750 400GB
453,85 EUR

Ukázať celú ponuku SSD DISKOV


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Ako mám vybrať najlepší SSD disk?

  1. Kapacita SSD disku. V prvom rade sa treba rozhodnúť pre kapacitu SSD disku. Bežný užívateľ si v pohode vystačí s kapacitou cca 128 GB; táto hodnota postačí na bezproblémové používanie systému Windows, ako aj na spúšťanie programov. Náročnejší užívateľ potrebuje okolo 500 GB, výrobcovia ale ponúkajú aj SSD disky o kapacite 1 TB alebo 2 TB.
  2. Značka SSD disku. Určite nie je jedno, od akej značky SSD disk zakúpite. Na prvom mieste sa drží značka Samsung, hneď za ňou sú Intel a Toshiba. Táto trojica značiek vyrába vlastné komponenty, vďaka čomu vedia lepšie dohliadnuť na kvalitu. Lacnejšie značky len nakupujú jednotlivé moduly, častokrát aj od tovární „bez mena“, čo môže podstatne znížiť výslednú kvalitu. Tentoraz sa naozaj oplatí dôverovať značke a jej dobrému menu.
  3. Rýchlosť čítania a zápisu dát. Treba skontrolovať, či máte na matičnej doske SATA III. 600, ak chcete SSD disk s rýchlosťou prenosu dát do 600 Mb, nad 600 Mb potrebujete M.2 označenie na vašej matičnej doske. Pre štandardného používateľa stačí rýchlosť do 600 Mb, najnovšie SSD disky však vedia byť ešte rýchlejšie.
  4. Životnosť SSD diskov. Najjednoduchšie je orientovať sa podľa poskytovanej dĺžky záruky od výrobcu. Ak výrobca SSD disku ponúka záruku až 10 rokov je jasné, že si verí a životnosť dosiahne minimálne tých 10 rokov. Je vhodné zakázať tzv. defragmentáciu disku, pretože výrazne znižuje jeho životnosť (príliš ho zbytočne namáha).
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test diskov SSD vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Sú SSD disky odolnejšie?

Áno. Tým, že neobsahujú mechanické časti, čo by sa pohybovali, lepšie odolávajú nárazom.

Aké sú hlavné výhody SSD diskov?

SSD disky:

  • sú neporovnateľne rýchlejšie (rýchly štart počítača, načítanie do pár milisekúnd),
  • disponujú nulovou hlučnosťou,
  • nie sú mechanické,
  • preukazujú zanedbateľné zahrievanie počas používania,
  • zabezpečujú okamžité reakcie, čím je aj pre bežného používateľa práca s počítačom omnoho príjemnejšia.

Lacné SSD DISKY už od 46,90 EUR

Pomohol vám náš test ssd diskov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho disku ssd na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *