Test sušičiek bielizne 2016

Susicka bielizne AEG Najlepšie sušičky bielizne v súčasnosti neponúkajú len rýchle usušenie oblečenia – vedia žehliť, šetria materiál vášho oblečenia, zlepšujú hygienu a v neposlednom rade poslúžia aj alergikom, nakoľko bielizeň bude úplne bez prachu, smogu a peľu. Pomaly sa už dostávajú aj do našich domácností, a tak sme pripravili test sušičiek bielizne, v ktorom sú zahrnuté najlepšie sušičky bielizne na našom trhu.

Prečítať si môžete nielen test, ale i najčastejšie otázky spotrebiteľov, ktoré sa vynárajú pri kúpe sušičiek. Aby sme vám priniesli čo najviac užitočných informácii, poradíme dôležité parametre na základe ktorých treba novú sušičku bielizne kupovať.

A máte skúsenosti so zakúpením novej sušičky a chcete sa o ne podeliť, neváhajte napísať svoje postrehy do diskusie! Teší nás každý nový podnet od širokej verejnosti.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Test – najlepšie sušičky bielizne – TOP 8

  HodnotenieCena odRecenzie
1.AEG Lavatherm T76788IHCS
589,00 EURČítať recenzie
2.Beko DPY 8506 GXB1
549 EURČítať recenzie
3.LG RC8155AP3F
779,00 EURČítať recenzie
4.AEG Lavatherm T97689IH3
739,30 EURČítať recenzie
5.Gorenje Essential D 7565 J
439 EURČítať recenzie
6.Samsung DV80F5E5HGW
799 EURČítať recenzie
7.Siemens WT45W460BY
629,00 EURČítať recenzie
8.Bosch WTW85561BY
739 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku SUŠIČIEK BIELIZNE


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - veľmi odporúčame kúpiť, to najlepšie na trhu, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - odporúčame kúpiť, hvezdickahvezdickahvezdicka - priemer - kúpa záleží na vás, hvezdickahvezdicka - neodporúčame kupovať, hvezdicka - vyhodené peniaze

Prečo kúpiť práve tyto modely?

Siemens WT46W564BY – sušičky tejto modelovej rady získali prvé miesta hneď v dvoch nemeckých testoch – Vergleich a TestSiege. Veľmi dobrá sú tiež hodnotenie spotrebiteľov na nemeckom Amazonu. Odporúčame kupovať tiež vyššiu radu WT48.

Bosch WTW86564BY – sušička energetickej triedy A ++, ktorá sa umiestnila na 2. mieste nemeckého testu Vergleich patrí aj medzi zákazníkmi v Českej a slovenskom republike medzi najobľúbenejšie produkty, čo je vidieť aj na základe hodnotenia serveri Heureka, kde sušička získala 93% spokojnosť zákazníkov.

AEG Lavatherm T97689IH3 – sušička bielizne v najúspornejší energetickej triede A +++ na 8kg bielizne. Skvelá hodnotenia spotrebiteľov a nadčasové funkcie, Delete z tohto produktu naše číslo TOP 3.

Beko DPY 8506 GXB1 – Beko vyrába kvalitné domáce spotrebiče a patrí medzi ne aj sušička bielizne v najvyššej energetickej triede A +++ na 8kg bielizne. V Nemeckých testoch vyhrala nižšia trieda, nie je teda dôvod neveriť tejto novšiu verziu. Chváli si ju tiež spotrebitelia, čo ukazuje 94% spokojnosť s týmto produktom.

Ako mám vybrať najlepšiu sušičku bielizne?

  1. Kapacita sušičky. Sušičky bielizne majú obvykle kapacitu od 6 do 10 kíl, ale na trhu môžete nájsť aj malé sušičky s kapacitou len 1 kg vhodné napríklad na chaty. Spravidla sa ale kupujú do domácností, a tomu je teda prispôsobená aj veľkosť bubna. Vyberajte podľa toho, koľko členov je vo vašej domácnosti a či chcete sušiť všetku vypratú bielizeň.
  2. Druh sušičky. Kondenzačné, ako už napovedá samotný názov, kondenzujú vodu na paru. Nepotrebujú žiaden odvod pary, takže sa bežne používajú do väčšiny domácností. Môžu byť buď s tepelným čerpadlom, alebo s parnou funkciou. Druhým typom sú sušičky ventilačné (odvetrávacie), ktoré potrebujú miesto na vývod pary.
  3. Funkcie sušičky. Moderné sušičky bielizne majú senzory, vďaka ktorým samé zvolia teplotu sušenia, dĺžku sušenia, a tiež sledujú kedy je už bielizeň suchá, aby sa mohli hneď vypnúť. Určite kupujte sušičku schopnú žehliť bielizeň, aby ste mohli oblečenia rovno ukladať do skrine, bez zbytočných starostí. Užitočný je odložený štart, zvukové indikátory otvorených dvierok, apod. Využívať budete aj funkciu sušenia bubna.
  4. Príslušenstvo sušičky. K sušičke môže výrobca pridať šikovný stojan na sušenie topánok. Na príslušenstvo sa treba vždy opýtať.
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test sušičiek bielizne vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Aké informácie nájdem na energetickom štítku?

Na energetickom štítku je uvedený výrobca a model, energetická trieda, ročná spotreba energie, maximálna hmotnosť bielizne akú sušička vie usušiť počas jedného cyklu sušenia (v podstate je to kapacita bubna), hlučnosť v decibeloch, koľko minút trvá základný cyklus sušenia, účinnosť sušenia od A po G.

Akým spôsobom sušička bielizne žehlí oblečenie?

Žehlenie prebieha pomocou pary – na oblečení sa odstraňujú záhyby. Odevy sú hladké, nadýchanejšie, pripravené rovno na odloženie do skrine. Takéto žehlenie je omnoho šetrnejšie k materiálom ako klasické.

Aké sú ventilačné sušičky bielizne?

Ventilačné sušičky, alebo tiež odvetrávacie, majú trubicu na odvádzanie pary čo znamená, že potrebujete z miestnosti vyviesť trubicu von. Sú to sušičky ideálne do práčovne v rodinnom dome.

Aké sú kondenzačné sušičky bielizne?

Kondenzačná sušička môže byť kdekoľvek, lebo nemá žiaden externý vývod pary, teda neriešite trubicu na vývod. Používajú sa bežne v domácnostiach a poznáme 2 základné druhy:

  • Kondenzačné s parnou funkciou bielizeň aj žehlia a o čosi lepšie šetria energiu;
  • Kondenzačné s tepelným čerpadlom sú drahšie, ale vedia sušiť aj pri nižších teplotách.

Aká je priemerná hlučnosť sušičky bielizne?

Výrobcovia sa snažia znižovať decibely, napríklad funkciou Silent System. Tie najmenej hlučné dosahujú hodnoty okolo 60 dB.


Lacné SUŠIČKY BIELIZNE už od 308,20 EUR

Pomohol vám náš test sušičiek bielizne? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie sušičky bielizne na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *