Test sušičiek ovocia

Sušička ovocia Gorenje Sušené ovocie si zachováva nielen väčšinu prospešných látok, ale sušením uchováte i jeho vôňu a zintenzívnite chuť. Navyše ho môžete ešte dlhý čas uskladňovať doma kdesi v špajze, takže bude lahodnou maškrtou kedykoľvek dostanete chuť na čosi sladké. To však nie je všetko; sušičky ovocia vám vedia ponúknuť viac, napríklad spoľahlivo vysušia i nazbierané huby a bylinky.

Sušičky ovocia nájdete v rôznych cenových hladinách od rozličných výrobcov – aby rozhodovanie bolo jednoduchšie máte k dispozícii nasledujúci test sušičiek ovocia, ktorý prehľadne ponúka zoznam toho najlepšieho, čo môžete na trhu nájsť. Test bol zostavený na základe nezávislých hodnotení viacerých testovacích spoločností, vďaka čomu získate objektívne zosumarizované informácie. Je len na vás, ktorá bude tá najlepšia sušička ovocia práve pre vašu domácnosť.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie sušičky ovocia – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Concept SO-1020
+ vyšší modely
5 Stars5 / 540 EURČítať recenzie
2.Gorenje FDK 24 DW
5 Stars5 / 554 EURČítať recenzie
3.ETA Karina 0301
5 Stars5 / 538,90 EURČítať recenzie
4.Sencor SFD 1305BK
4.8 Stars4.8 / 525,80 EURČítať recenzie
5.Guzzanti GZ 710
4.8 Stars4.8 / 549,80 EURČítať recenzie
6.Ezidri ULTRA FD1000
4.7 Stars4.7 / 5253 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku SUŠIČIEK OVOCIA


Ako mám vybrať najlepšiu sušičku ovocia?

  1. Počet misiek sušičky ovocia. Počet misiek, alebo „poschodia“ hovoria o tom koľko ovocia, húb a byliniek budete môcť usušiť. Niekto potrebuje 10 misiek, iná domácnosť si v pohode vystačí len so 4 miskami. Informujte sa o tom, či konkrétny výrobca ponúka možnosť dokúpiť ďalšie misky ku konkrétnemu typu sušičky, aby ste potom v prípade potreby mohli zakúpiť ešte jednu misku.
  2. Výkon sušičky ovocia. Výkon sa začína niekde pri 170 W, tie najvýkonnejšie dosahujú výkon okolo 800 W. V priemere si vystačíte s 300 W, ideálny výkon má hodnoty niekde pri 500 W. Tento údaj hovorí o tom, ako rýchlo bude ovocie usušené.
  3. Regulátor teploty. Regulátor teploty ešte stále nemajú všetky sušičky ovocia, no vyberať treba len tie, ktoré ho majú. Regulovanie teploty sušenia je totiž kľúčové, pretože inú teplotu vyžadujú jablká, inú slivky a zas pri inej teplote budete sušiť huby.
  4. Automatické vypnutie. Automatické vypnutie by malo byť už samozrejmosťou, takže sa zamerajte pri kúpe aj na tento fakt. Niektoré ovocie vyžaduje sušenie dlhšie než len zopár hodín; určite nebudete ustavične myslieť len na to, že o takých 17 hodín musíte sušičku ovocia vypnúť.
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test sušičiek ovocia vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo všetko môžem v sušičke ovocia sušiť?

V podstate všetko ovocie (okrem priveľmi vodnatého ovocia, akým je napríklad melón), ďalej huby a bylinky. Najlepšie sušičky na trhu vám poskytnú aj sušenie mäsa alebo rýb.

Misky by mali byť prehľadné, alebo radšej plnofarebné?

Je lepšie, ak má sušička ovocia misky prehľadné, pretože môžete sledovať proces sušenia. Pri plnofarebných musíte pri kontrole misky otvoriť, a teda unikne časť tepla zbytočne preč.

Aká teplota je pri sušení ideálna?

Pri inej teplote budete sušiť bylinky, pri inej huby a iné teploty si vyžadujú aj rozličné druhy ovocia. Kupujte sušičku, ktorá ponúka aspoň tri rôzne stupne. Niektoré sušičky ovocia majú až 8 stupňov od 30 °C do 70 °C.


Lacné SUŠIČKY OVOCIA už od 26,80 EUR

Pomohol vám náš test sušičiek ovocia? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie sušičky ovocia na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *