Test bazénových vysávačov

Bazénový vysávač Dolphin Spring Čistenie bazéna je činnosť, ktorej sa – pokiaľ máte bazén – nevyhnete. Filter, chemické čistidlá a sieťka na zachytenie väčších nečistôt sú len základom. Najlepšie bazénové vysávače sú už pre viacerých majiteľov bazénov samozrejmosťou, pretože podstatne uľahčujú nevyhnutné čistenie. Namiesto toho, aby ste čisteniu venovali celé hodiny, automatické bazénové vysávače nepotrebujú pre svoju činnosť vašu prítomnosť; pracujú absolútne samostatne.

Podľa čoho hľadať kvalitné bazénové vysávače? Aké parametre sledovať pri kúpe a ktoré modely sú momentálne na trhu tie najlepšie? Ak máte aj vy pred kúpou takéto otázky, prečítajte si recenzie od ostatných, ktorí už svoj bazénový vysávač majú. Určite vám pomôže aj  pravidelne aktualizovaný test bazénových vysávačov obohatený o odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa práve tohto tovaru.

Pomôcť iným s vlastnými radami a postrehmi môžete aj vy, a to zapojením sa do diskusie v závere tohto článku.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie bazénové vysávače podľa nás – TOP 8 modelov

   HodnotenieCena odRecenzie
1.Dolphin S300i
Automatický
do 12 m dĺžky
5 out of 5 stars (5 / 5)1700 EURČítať recenzie
2.Dolphin Diagnostic 2001
Automatický
do 12 m dĺžky
5 out of 5 stars (5 / 5)1069 EURČítať recenzie
3.DOLPHIN SUPREME M3
Automatický
do 10 m dĺžky
5 out of 5 stars (5 / 5)789 EURČítať recenzie
4.Galeon FL
Automatický4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)859 EURČítať recenzie
5.Dolphin Spring
Automatický
do 7 m dĺžky
do 40 cm výšky
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)618 EURČítať recenzie
6.MARIMEX 10800018 ProStar
Vac Smart
Poloautomatický
Pouze dno
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)73,90 EURČítať recenzie
7.INTEX 28001 Auto Pool Cleaner
Poloautomatický
Pouze dno
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)71 EURČítať recenzie
8.MARIMEX 10800011 STAR VAC
4 out of 5 stars (4 / 5)38,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bazénových vysávačov


Ako vybrať najlepší bazénový vysávač?

  • Spôsob používania. Na trhu sú automatické bazénové vysávače, manuálne bazénové vysávače a poloautomatické bazénové vysávače. Ako už zo samotných názvov vyplýva, automatické pracujú bez vašej pomoci, manuálne budete používať ručne. Spôsob používania súvisí s cenou.
  • Rozmery bazéna. Predovšetkým pri automatických bazénových vysávačoch musíte myslieť na rozmery vášho bazéna. Niektoré si poradia s rozmerom napríklad 12 x 6 m, iné aj s väčšími, prípadne len s menšími. Tento údaj by ste pred kúpou mali vedieť.
  • Tvar bazéna. Myslite aj na tvar svojho bazéna – štandardne sú viaceré bazénové vysávače prispôsobené bazénom v oválnom tvare, bazénom v tvare kruhu a pravouhlým bazénom. Ak máte príliš atypický bazén poraďte sa s predajcom, ale drvivá väčšina bazénov aj v menej štandardných tvaroch môže byť bez problémov čistená bazénovými vysávačmi. Drahšie modely nemajú problém ani s viacúrovňovým dnom bazéna.
  • Čistiace programy. Automatické bazénové vysávače môžu mať aj tzv. čistiace programy. Vďaka nim viete nastaviť, či chcete nechať povysávať len dno bazéna, alebo dno aj spolu so stenami. Iné umývajú celý bazén, ale vybrať môžete štandardné intenzívne čistenie celého bazéna vrátane stien, alebo turbo čistenie za kratší čas.
  • Cena bazénového vysávača. Cena úzko súvisí s tým, čo bazénový vysávač dokáže. Samozrejme, najlacnejšie sú manuálne, ktoré ale musíte používať vy, a tak vás oberajú o voľný čas. Najlepšie sú automatické, ktoré sú najdrahšie, ale nemusíte sa o vysávanie starať vy. Akýmsi kompromisom čo sa týka ceny aj funkčnosti sú poloautomatické, ktoré potrebujú obsluhu, ale vysávajú náhodnými pohybmi samostatne. Nie všetky modely dokážu čistiť aj steny bazéna.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test bazénových vysávačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako funguje manuálny bazénový vysávač?

Manuálny bazénový vysávač je najčastejšie predávaný kvôli nízkej cene. Je praktický v prípade, že máte malý bazén, a teda vysávanie vám nezaberie veľa času, takže si môžete dovoliť obyčajnejší model. Vysávač sa pripája k filtru, zapnete filter a ručne prechádzate hadicou po dne bazéna. Nečistoty zachytí filter. Podľa konkrétneho typu môžete vysávať aj steny bazéna.

Podmienkou je mať kvalitný pieskový filter, lebo iný filter nevie chod manuálneho bazénového vysávača utiahnuť.

Ako funguje poloautomatický bazénový vysávač?

Tento typ je kompromisom medzi manuálnym a plne automatickým modelom. Pripája sa k pieskovému filtru (iný filter nie je vhodný) a vysáva dno bazéna náhodnými pohybmi. Niektoré poloautomatické bazénové vysávače dokážu čistiť aj steny bazéna, ale na túto funkciu sa musíte ešte pred kúpou opýtať predajcu.

Niektorí majitelia bazénov zvolia radšej automatický bazénový vysávač, pretože niektoré lacnejšie modely nevyčistia úplne celé dno; sú efektívne na 80 %, pretože náhodný pohyb nezabezpečí, že bude povysávané dôkladne celé dno. Drahšie poloautomatické sú už pri vysávaní dôslednejšie a celkom pekne zvládnu aj čistenie stien.

Ako funguje automatický bazénový vysávač?

Automatický bazénový vysávač čistí bazén úplne sám, má tiež vlastný filter. Traduje sa, že kto si zakúpil automatický bazénový vysávač, nedá na jeho prácu dopustiť – šetrí čas lebo pracuje sám, je dostatočne výkonný, zvláda udržiavať v čistote aj väčšie bazény a zachytáva nečistoty do vlastného tzv. filtračného vaku (ten občas vyčistíte).

Tie najlepšie bazénové vysávače z tejto kategórie vysajú aj steny bazéna, dokonca niektoré viete používať diaľkovým ovládaním (napríklad čistiaci program, štart vysávania a pod.). samozrejme, cena takýchto automatických bazénových vysávačov je vyššia.

Ako vyzerá koncovka hadice?

Koncovka hadíc je obvykle v tvare medúzy – je dostatočne ohybná aby mohla kopírovať povrch bazéna, a zároveň klzká kvôli pohybe po bazéne.

Koncovka sa môže líšiť v závislosti od značky vysávača a od konkrétneho typu.

Aké ďalšie vlastnosti by mal mať kvalitný bazénový vysávač?

Okrem už spomenutých vlastností by mal byť odolný voči UV žiareniu (farebná stálosť, schopnosť pracovať celé letné obdobie na slnku a i.), a tiež odolný voči používaným chemikáliám, ktoré sa používajú pre čistenie vody v bazéne.


Lacné bazénové vysávače už od 16 EUR

Pomohol vám náš test bazénových vysávačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný bazénový vysávač na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *