Zvieratá

Najlepšie granule pre psov

Granule pre psov Taste of the wild Každý majiteľ psíka chce používať len to najlepšie krmivo pre psov, aby zabezpečil výživnú stravu bohatú na mäso, vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky. Často sa však naskytá otázka: ktoré krmivo je to najlepšie? Ako ho vyberať?

Najlepšie granule obsahujú predovšetkým mäso: netreba zabúdať na fakt, že pes je mäsožravec. Ak sa mäso nenachádza na prvom mieste v zložení granúl, vyberajte radšej z iných značiek, pretože poradie zložiek závisí od použitého množstva (ak je na prvom mieste trebárs mäsová múčka a až pak mäso, granule obsahujú viac múčky a menej mäsa). Dôležitý je i podiel bielkovín, tukov a ich pôvod – lepšie sú živočíšneho pôvodu.

Naším cieľom je priniesť prehľadný test granúl pre psov (zdrojom pre nás bol najmä test na Whole Dog Journal), aby ste mali prehľad o tom najlepšom, čo je teraz na trhu. Ľahšie tak vyberiete top granule pre svojho psa. Zároveň vám poradíme podľa čoho treba vyberať.

Najlepšia granule pre psov podľa nás – TOP 10

   HodnotenieCena odRecenzie
TIPGranule Panakei
Slovenské naturálné granule pre psov PANAKEI®5 out of 5 stars (5 / 5)20 EUR
(10 kg)
Čítať recenzie
1.Acana
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
5 out of 5 stars (5 / 5)16 EUR
(2 kg)
Čítať recenzie
2.Farmina N & D
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
5 out of 5 stars (5 / 5)7 EUR
(800 g)
Čítať recenzie
3.Orijen
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
5 out of 5 stars (5 / 5)23 EUR
(2 kg)
Čítať recenzie
4.Taste of the Wild
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
5 out of 5 stars (5 / 5)12 EUR
(2 kg)
Čítať recenzie
5.Carnilove
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
5 out of 5 stars (5 / 5)7 EUR
(1,5 kg)
Čítať recenzie
6.Calibra
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)32 EUR
(12 kg)
Čítať recenzie
7.Eukanuba
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5 EUR
(1 kg)
Čítať recenzie
8.Brit Care Premium
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)28 EUR
(15 kg)
Čítať recenzie
9.Royal Canin
Rôzne druhy podľa veku
a veľkosti psa
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)28 EUR
(15 kg)
Čítať recenzie

Ukázať celú ponuku granúl pre psov


Najlepšie granule pre psov (recenzie)

1. Krmivo Acana

Nemôžme z nášho výberu najlepších granúl vynechať značku Acana, ktorá už niekoľko rokov dbá na kvalitu každej ingrediencie v krmive. Krmivá pre psov Acana sú z Kanady a vyznačujú sa vysokou kvalitou vďaka používaným surovinám – v granulkách je mäso z lovených rýb a nie z chovu, taktiež hydina je z voľného chovu a zelenina pochádza od miestnych farmárov. Výsledkom je tak vyvážená strava bez chémie z čerstvých surovín. Obvykle tvorí mäso až 75 % z celkového zloženia granúl.


Ukázať v obchode


2. Krmivo Farmina N & D

Možno ste o krmivách od značky Farmina ešte nepočuli, ale na trhu sú už viac ako 50 rokov. V ich granulkách nenájdete obilniny, práve naopak, orientujú sa na inovatívny prístup k stravovaniu psov. Nám sa páči, že granule sú iné než mnohé ostatné na trhu – obsahujú napríklad diviaka, prepelicu, granátové jablká, pomaranče, tresku, tekvicu alebo aj čučoriedky. Talianska značka Farmina tak na trhu ponúka niečo iné v oblasti výživy psov.


Ukázať v obchode


3. Krmivo Orijen

Opäť značka z Kanady, ktorá sa taktiež preslávila medzi chovateľmi láskou k prírode. Granule obsahujú vyšší podiel mäsa a pridávajú tiež vnútornosti, výživné chrupavky a celé vajíčka. V zložení nájdete aj celé sardinky, celé slede, a tiež koreniny a bylinky na trávenie, ako je čakanka či kurkuma. Čerstvosť a vysoký obsah hodnotných látok zabezpečuje sušenie mrazom. Samozrejme nechýbajú granulky pre starších psov prispôsobené vyššiemu veku alebo aj výživné granule pre šteniatka.


Ukázať v obchode


4. Krmivo Taste of the Wild

Ako už sám názov napovedá, granule Taste of the Wild sú inšpirované divokosťou prírody. Táto značka krmív pre psov z USA vyznáva jednoduchosť v stravovaní a ich hlavnou myšlienkou je dať psíkom v jedle to, čo by jedli prirodzene, bežne v divokej prírode. V granulkách preto nájdete mäsko z bizóna, jeleňa, diviaka – teda prirodzene „divoké“ mäso zvierat. Zloženie je ďalej obohatené o dôležitú vlákninu, zeleninu a probiotické kultúry. Nám sa páči, že aj tieto granule sú bez obilnín.


Ukázať v obchode


5. Krmivo Carnilove

Možno ste netušili, že značka Carnilove vznikla v Prahe a pôsobí na trhu od roku 1994. Česká značka granúl Carnilove dnes predáva svoje produkty celosvetovo a ich filozofiou je prirodzenosť a jednoduchosť bez pridávania obilnín, čo sa nám v redakcii páči. V zložení dominuje mäso, v granulkách pre šteniatka je zas vyšší obsah bielkovín a granule pre seniorov sú prispôsobené napríklad potrebám pohybového aparátu psa. V ich produktovom rade nájdete granule so sobím mäsom alebo s mäsom z divokého prasaťa.


Ukázať v obchode


6. Krmivo Calibra

Menej známa značka granúl Calibra pochádza taktiež od našich susedov. České granule Calibra neobsahujú kukuricu, obilniny a ani zemiaky, ale dominuje v nich viac mäsa pre lepšiu výživu vášho psíka. Za značkou stoja mnohí veterinári, ktorí sa podieľajú na výskume stravovania psov, takže v ponuke je aj krmivo pre psíkov so špecifickými potrebami. Viacerí chovatelia si pochvaľujú vyváženosť živín v týchto granulách a spokojnosť ich maznáčikov. Calibra preto nechýba ani v našom zozname krmív pre psov.


Ukázať v obchode


7. Krmivo Eukanuba

Snáď neexistuje predajca, ktorý by nemal značku Eukanuba. Od roku 1946 máme na trhu tieto granule, ktoré neustále prechádzajú vývojom a menia svoje zloženie podľa aktuálnych výživových nárokov. Značka Eukanuba sa pýši tým, že ponúka granule aj podľa rasy psa, čo nemá každá značka na trhu. Samozrejme aj tu platí základné delenie granúl – pre šteniatka, pre dospelých a pre seniorov. Eukanuba spĺňa ISO o bezpečnosti krmív a aj európske štandardy kvality pre krmivá.


Ukázať v obchode


8. Krmivo Brit Care Premium

Ako už napovedá názov, ide o prémiové krmivá od značky Brit, ktoré sa nám v redakcii páčia. Značka Brit je zameraná na dobrú kondíciu psov a medzi produktami nájdete aj krmivá pre vysoko aktívnych psov, alebo aj pre psíkov s nadváhou. Prémiová starostlivosť zahŕňa aj psíkov so špecifickými požiadavkami na stravovanie. Okrem granúl nájdete v ponuke Brit aj zaujímavé dobroty pre psov, ako sú salámy, konzervy či mliečka pre malé šteniatka.


Ukázať v obchode


9. Krmivo Royal Canin

Určite všetci chovatelia poznajú značku Royal Canin, ktorá je v našich končinách pomerne dosť obľúbená a ktorú sme zaradili aj do nášho výberu. Výživa od Royal Canin sa prispôsobuje životnej fáze psa – v ponuke sú granulky pre šteniatka, aj pre sučky, ktoré koja a samozrejme i pre starších psíkov nad 10 rokov. Okrem toho viete zaobstarať krmivo podľa rasy vášho psa, aby boli splnené špecifické nároky danej rasy, ako sú napríklad granule pre jazvečíka plné výživných látok pre kĺby a kosti, čo podporuje namáhanú chrbticu. Rad granúl je zameraný aj na mini plemená.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?

 • Podľa rasy, resp. podľa veľkosti psa. Zloženie granúl je prispôsobené konkrétnej rase psa: iný pomer vitamínov a minerálov potrebuje jazvečík, iné rotvajler a iné ratlík. Ak máte kríženca, vyberajte granule podľa veľkosti psa: mini plemená, malé psy, stredne veľkí a veľkí psy. V tomto prípade je zloženie granúl zostavené na základe vzrastu, aby boli správne vyživené kĺby, svaly, kosti, atď.
 • Podľa veku psa. Na trhu sú granule pre šteňatá, juniorov, dospelých psov a seniorov. Každé obdobie života psíka si vyžaduje úpravu stravy, podobne ako dieťa nekŕmite celý život len mliekom. Rešpektovanie veku psíka je samozrejmosťou.
 • Aktivita psa. Je váš psík aktívnejší, máva častejšie prechádzky počas ktorých sa vie poriadne vybehať, alebo je to typický „gaučák“? Granule pre dospelých psov sa často delia ešte pre aktívnejších psov a na tie pre menej aktívnych. Správnym krmivom predídete problémom s redukčnými diétami, pretože nadváha psovi mimoriadne škodí.
 • Zloženie granúl. Nie je jedno aké zloženie granule majú a netreba sa spoliehať ani na to, že drahé granule musia byť zákonite lepšie ako lacnejšie varianty. Obvykle tie lacné nemajú dostatok živín a namiesto mäsa obsahujú jeho náhrady, no na druhej strane nie všetky drahé granule sú rovnako dobré, nájdete medzi nimi rozdiely.
 • Odporúčané dávkovanie. Na záver je nutné spomenúť dôležitosť dodržiavania odporúčaného dávkovania. Každé granule od akéhokoľvek výrobcu majú na obale informáciu o dávkovaní, ktorú treba dodržiavať. Nadmerné dávkovanie spôsobuje obezitu a s ňou spojené zdravotné komplikácie, nedostatočné dávkovanie zas vedie k nízkym hladinám dôležitých látok.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test granúl pre psov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo musia dobré granule obsahovať?

 • Mäso. môže byť sušené, čerstvé, mrazené, ale nikdy nie mäsová múčka. Každý dobrý výrobca uvádza o aké mäso ide (hovädzie, kuracie, jahňacie, losos,…).
 • Bielkoviny. Iný podiel bielkovín majú granule pre šteňatá, iný pre starších psov. Keď spozorujete u psíka zapáchajúci moč, potrebujete vymeniť granule za iné s nižším obsahom bielkovín, pretože má priveľmi zaťažené obličky zbytočne vyšším príjmom bielkovín.
 • Tuky. Nadbytok tukov v strave spôsobuje riedku stolicu, nedostatok spozorujete napríklad stratou lesku srsti.
 • Vláknina. Podporuje správne trávenie, je vo zvýšenom množstve v granulách pre obéznych psov.
 • Podiel zeleniny, vitamíny, čo najmenej konzervantov.

Ktorých „éčkam“ sa vyhýbať najviac?

 • E 320 alebo BHA: rakovinotvorné,
 • E 321 alebo BHT: toxické účinky spôsobujúce poškodenia pľúc a pečene,
 • E 310 alebo propylgallát: podráždenie žalúdka často spojené napríklad s následným vracaním.

Aké sú granule pre šteňatá?

Granule pre šteňatá označované ako „puppy“ obvykle obsahujú viac bielkovín a sú energeticky výživnejšie, aby psíci mohli rásť v zdraví neochudobnení o potrebné stavebné látky. Šteniatka veľkých plemien (nemecký ovčiak, rotvajler,..) ich konzumujú často až do 15 mesiacov.
Granule pre šteňatá by mali obsahovať okolo 25 % bielkovín a 17 % tuku.

Aké granule potrebuje pes s nadváhou?

Pre psov trpiacich obezitou sú na trhu light granule so zníženou energetickou hodnotou. Psík vďaka nim normálne papá, necíti obmedzenie v stravovaní.

Počas redukčnej diéty by mal psík prijímať granule so zložením:

 • vláknina nad 5 %,
 • bielkoviny maximálne 22 %,
 • tuk do 9 %.

Ak je na obale uvedené, že diétne granule obsahujú vlákninu 3 %, nekupujte ich a vyberte radšej inú značku.

Aké granule potrebuje dospelý pes?

Optimálne by granule mali obsahovať tuk maximálne 15 % a bielkoviny cca 18 % (aktívny dospelý pes potrebuje približne 20 % tuku a 25 % bielkovín), avšak ide o orientačné hodnoty nakoľko dospelý psík potrebuje granule podľa svojej rasy alebo aspoň podľa veľkosti ak ide o kríženca. Značky granúl striedajte, aby mal psík občas zmenu v jedálnom lístku (napríklad budete striedať tri značky dookola).

Aké granule potrebuje senior?

Starší pes by mal mať granule pre seniorov, ktoré sa pri malých a stredných plemenách začínajú kupovať asi tak od 9 rokov života, veľké plemená si žiadajú zmenu stravovacích návykov najneskôr od 8 rokov.

Aké granule potrebuje dojčiaca fenka?

Sučka, ktorá dojčí, má mať granule s obsahom tuku do 17 %, bielkoviny do 30 %.


Lacné krmivo pre psov už od 3.20 EUR

Pomohol vám náš test granúl pre psov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné krmivo pre psov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

7 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

 • Máme 14 ročņèho labradora ,druhým rokom nepočujúci.Znîžená aktivita mu pridala na váhe. Mõžete nám doporučiť granule pre nášho seniora?

 • viete mi niekto doporučit aj nejake granule pre psika seniora, ktory ma problemy s klbami?

  • ak maš psa seniora, tak mud avaj granule určene pre psov seniorov a k tomu určite pridaj aj klbnu vyživu

 • Buduci tyžden nam donesu male mesačne šteniatko. Viete mi niekto poradit kvalitnu stravu pre takto male šteniatko kratkosrsteho jazvečika?

 • Všetkými desiatimi hlasujem za Brit premium pre dospelé psy…mne ho poradil veterinár ako cenovo dostupné veľmi kvalitné krmivo a na moje prekvapenie nášmu psovi hneď zachutili. Bojovali sme pri strave vždy s tým, že mu nechutila ale pri brite sa to nestalo a tak sme mu už asi rok a pol verní

 • Pekny den.chcela by som sa opytat ohladom granul.ci je dobre davat Royal canin starter pre srncieho ratlika-cesky krisaŕ ma 10 mesiacov.dakujem.za kazdu odpoved.