Test mobilných klimatizácií

Klimatizacia mobilna Comfee S1 Nielen kancelárie, autá či nákupné centrá majú klimatizáciu – postupne sa stáva súčasťou našich domácností, aby horúce letné dni neboli pre nás trápením. Miestnosti majú príjemné teplotu, vďaka čomu sa vieme oveľa lepšie sústrediť na prácu a doma zas vychutnávať chvíle s rodinou a priateľmi nehovoriac o tom, že robíme niečo aj pre svoje zdravie. Permanentne vysoká teplota neprospieva napríklad ani srdcovo-cievnej sústave.

Najlepšie mobilné klimatizácie dokážu spoľahlivo vychladiť celú miestnosť v prípade, že výkon mobilnej klimatizácie postačí na objem miestnosti, ktorú chcete vychladiť. Aby ste sa zorientovali v ponuke a vedeli ľahšie kúpiť tú svoju prenosnú klimatizáciu, máte pre vás pripravený test zostavovaný pravidelne na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na názory odborníkov i širokej verejnosti. Náš test mobilných klimatizácií je teda vždy aktuálny. Okrem toho, že zahŕňa najlepšie mobilné klimatizácie, je test obohatený o praktické rady.

Poteší nás, ak sa zapojíte do diskusie a test prenosných klimatizácií obohatíte o vlastné poznatky a skúsenosti.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie mobilné klimatizácie – TOP 7

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2020 
  HodnotenieCena odRecenzie
1.Klarstein New Breeze 7
5 out of 5 stars (5 / 5)300 EURČítať recenzie
2.Whirlpool PACW29HP
5 out of 5 stars (5 / 5)380 EURČítať recenzie
3.BIET AC12004
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)395 EURČítať recenzie
4.DeLonghi PAC N90 ECO SILENT
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)370 EURČítať recenzie
5.Klarstein Pure Blizzard 3 2G
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)340 EURČítať recenzie
6.Klarstein Metrobreeze 9
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)430 EURČítať recenzie
7.Skyscraper Ice 4v1
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)150 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mobilných klimatizacií


Najlepšie mobilné klimatizácie (recenzie)

1. Klarstein New Breeze 7

V našom výbere nemôže chýbať táto prenosná klimatizácia od značky Klarstein, konkrétne New Breeze 7 – má všetky prvky modernej klimatizácie a jej dizajn sa v interiéry krásne vyníma. Páči sa nám aj čierne prevedenie, je decentné a lahodí aj kancelárskym priestorom. Po 1 °C si viete nastaviť teplotu od 16 °C až do 30 °C a patrí do energetickej triedy A. ak nechcete chladenie, viete využiť napríklad len samostatný ventilátor na prúdenie vzduchu.

Hmotnosť klimatizácie: 24,3 kg. Hlučnosť: 63 dB. Výkon: 2,6 kW.


Ukázať v obchode


2. Whirlpool PACW29HP

Obľúbená značka Whirlpool má v ponuke aj prenosné klimatizácie a nás v redakcii oslovila práve táto – má všetko, čo od prenosnej klimatizácie potrebujete. A dokonca ešte niečo navyše: kúrenie počas chladnejších dní, čo je naozaj príjemný bonus. Páči sa nám aj funkcia Sleep pre udržiavanie optimálnej teploty počas celej noci a praktická je tiež starostlivosť o filter. Spoľahlivo vychladí miestnosti do 17 m2, čo je ideálne pre kancelárie i domácnosti.

Hmotnosť klimatizácie: 35 kg. Hlučnosť: 64 dB. Výkon: 3 kW.


Ukázať v obchode


3. BIET AC12004

Výkonná mobilná klimatizácia, praktická, v klasickejšom dizajne. Očarila nás okrem svojho výkonu aj umývateľným filtrom, ktorý ocení nejedna domácnosť. Navyše netreba vylievať ani kondenzát, pretože sa jednoducho vynovenou technológiou odparí von horúcim vzduchom. Starostlivosť o túto klimatizáciu je tak minimálna. Samozrejmosťou je diaľkové ovládanie, nemá však funkciu kúrenia. Aj tu viete teplotu regulovať štandardne od 17 °C do 30 °C.

Hmotnosť klimatizácie: 25 kg. Hlučnosť: 65 dB. Výkon: 3,5 kW.


Ukázať v obchode


4. DeLonghi PAC N90 ECO SILENT

Ak poznáte značku DeLonghi, potom vám môže vyhovovať táto spotrebiteľmi veľmi dobre hodnotená prenosná klimatizácia s diaľkovým ovládaním v klasickejšom dizajne. Taktiež neponúkne kúrenie, ale má tri stupne funkcie vetrania a rozmermi nebude zavadzať v žiadnej miestnosti. Energetická trieda A je prijateľná nielen pre domácnosti, ale aj pre kancelárske priestory a vychladí menšie až stredné miestnosti.

Hmotnosť klimatizácie: 30 kg. Hlučnosť: 64 dB. Výkon: 2,5 kW.


Ukázať v obchode


5. Klarstein Pure Blizzard 3 2G

Opäť značka Klarstein, tentoraz prenosná klimatizácia Pure Blizzard 3 2G. Za pozornosť stojí jej jednoduché ovládanie – dotykový panel je naozaj prehľadný, na ikonkách vidíte všetky nastavenia aj prípadné upozornenia. Diaľkové ovládanie je aj tu samozrejmosťou a nastavenie teploty od 17 °C do 30 °C je štandardom pri tomto type klimatizácií. Spoľahlivo vychladí priestor až do 34 m2, vďaka čomu si vyslúžila spokojnosť nejedného majiteľa.

Hmotnosť klimatizácie: 21,8 kg. Hlučnosť: 56 dB. Výkon: 2,1 kW.


Ukázať v obchode


6. Klarstein Metrobreeze 9

Klarstein mobilná klimatizácia Metrobreeze 9 ponúka maximum – odvlhčovanie, ventilácia a samozrejme chladenie. Tenšia, skladnejšia, menej nápadná s mimoriadne jednoduchým ovládaním na prednom paneli naozaj zabezpečí komfort. Vďaka ikonkám máte o všetkom prehľad. Nám sa páči aj možnosť prevedenia v decentnom čiernom dizajne. Nechýba ani obľúbená funkcia Sleep. Spoľahlivo sa postará o priestor do 20 m2.

Hmotnosť klimatizácie: 28 kg. Hlučnosť: 62 dB. Výkon: 2,65 kW.


Ukázať v obchode


7. Skyscraper Ice

Priam ikonická klimatizácia je zaradená aj do tohto nášho výberu. Ak máte menší priestor, modernú domácnosť a najmä nechcete žiadne hadice trčiace z okna, toto bude ideálne riešenie pre vás. Klimatizácia je prenosná, štíhla, zapadne do každého interiéru bez toho aby narušila estetiku a skutočne dobre vychladí menšiu miestnosť. Nám sa páči nielen jednoduché ovládanie a tri režimy, s ktorými si úplne vystačíte, ale aj diaľkové ovládanie. Nie je príliš hlučná, ikonky sú moderné a prehľadné.

Hmotnosť klimatizácie: 6 kg. Hlučnosť: 58 dB. Výkon: 45 W.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepšiu mobilnú klimatizáciu?

  • Výkon prenosnej klimatizácie. Výkon mobilnej klimatizácie treba vyberať podľa toho, aký priestor chcete ochladiť. Malý výkon vám nebude stačiť a priveľký môže byť až zbytočný. Platí všeobecné pravidlo, že mobilná klimatizácia vychladí miestnosť do 60 m3, výnimočne pri kvalitných a výkonných je to až 80 m3. Viac určite nie. Treba však zohľadniť napríklad aj počet osôb v danej miestnosti (čím viac ich je, tým treba väčší výkon).
  • Dĺžka hadice na vývod. Hadica vyvádza teplý vzduch z miestnosti preč, preto by mala trčať napríklad von pootvoreným oknom. Mobilnú klimatizáciu je preto najlepšie postaviť niekam k oknu, a tak myslite na dĺžku hadice.
  • Hlučnosť mobilnej klimatizácie. Hlučnosť sa pohybuje okolo 60 decibelov a je vždy uvedená aj na energetickom štítku. Je dôležité zohľadňovať pri kúpe aj tento údaj, aby vám chod prenosnej klimatizácie v domácnosti neprekážal. Tu samozrejme platí, že tým menej decibelov, tým tichší chod by klimatizácie mala mať.
  • Energetický štítok. Na energetickom štítku nájdete okrem decibelov napríklad aj triedu spotreby. Kúpte klimatizáciu zaradenú minimálne do kategórie A+ alebo A++ podľa toho, ako často bude zapnutá. Pokiaľ viete, že ju budete zapínať často, hľadajte označenie A+++.
  • Skondenzovaná voda. Niektoré modely prenosných klimatizácií disponujú zabudovaným výparníkom kondenzátu, takže vodu nemusíte po čase ručne vylievať, nakoľko sa odparí sama.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test mobilných klimatizácií vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Musí mať mobilná klimatizácia hadicu na vývod teplého vzduchu?

Áno.

Aké funkcie môže mať mobilná klimatizácia?

Funkcie mobilnej klimatizácie závisia od konkrétneho typu, môže to byť napríklad funkcia turbo (intenzívne chladenie keď trebárs prídete z práce domov a potrebujete miestnosť schladiť čo najskôr) alebo časovač (chladenie sa po vami nastavenom časovom intervale vypne samé).

Aké sú hlavné výhody mobilnej klimatizácie?

Mobilná klimatizácia je skvelá keď potrebujete schladiť interiér počas horúčav, no vhodnejšia je určite zabudovaná klimatizácia, ktorá si s horúčavami poradí bez otvoreného okna a navyše oveľa rýchlejšie, efektívnejšie.

Na druhej strane sú však výhody, predovšetkým:

  • dá sa presúvať po miestnosti alebo z miestnosti do miestnosti, takže si ju počas varenia presuniete jednoducho do kuchyne;
  • cena,
  • rýchla pomoc počas najteplejších dní.

Lacné mobilné klimatizácie už od 60 EUR

Pomohol vám náš test mobilných klimatizácií? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie mobilné klimatizácie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *