Zábava

Najlepšie knihy

Kniha Harry Potter - prekliaté dieťa Máte chuť na dobrú knihu, alebo vyberáte darček pre blízku osobu a malo by to byť niečo špeciálne? Kniha je darček, ktorý nikdy neomrzí a navyše sa k nemu dá kedykoľvek vrátiť znovu. Najlepšie knihy roku 2016 môžu byť zaujímavou inšpiráciou, pretože najčítanejšie knihy sú zárukou, že pri výbere nešliapnete vedľa.

Pripravili sme pre vás nápady na tie najlepšie knihy rozdelené do troch veľkých kategórii – pre ženy, pre mužov a pre deti. Veríme, že budú pre vás nápadom na dobrú knihu. Samozrejme, že sa môžete zapojiť aj do diskusie na konči článku, lebo váš názor je pre nás veľmi dôležitý; najpredávanejšie knihy tak obohatíte o ďalšie tituly.

[ssba]

TOP knihy 2016 pre ženy

KnihaAutorHodnotenieCena od
1.Miluj svoj životLouise L. Hayová[usr 5 tooltip="true"]6,99 EUR
2.Zdravé rýchlovkyJana Šimkovičová [usr 5 tooltip="true"]13,99 EUR
3.Dievča vo vlakuPaula Hawkins[usr 5 tooltip="true"]8,71 EUR
4.Predtým ako som Ťa poznalaJojo Moyes[usr 5 tooltip="true"]7,41 EUR
5.GreyE.L. James[usr 5 tooltip="true"]13,99 EUR
6.Sila prítomného okamihuEckhart Tolle[usr 5 tooltip="true"]6,99 EUR
7.Netrápte sa pre maličkostiRichard Carlson[usr 5 tooltip="true"]5,75 EUR
8.Kniha radostiTutu Desmond, Dalajláma[usr 5 tooltip="true"]9,67 EUR

Ukázať celú ponuku knih


1 / Miluj svoj život, Louise Hay

Miluj svoj život, Louise Hay Stále je zaraďovaná medzi najpredávanejšie knihy pre svoj osobitý štýl. Autorka si sama prešla náročnými skúškami života pri ktorých pochopila, že si vlastne život tvoríme sami, a tak je len na nás ako prežijeme svoj terajší život. Kniha sa stala takmer okamžite bestsellerom na celom svete. Nič vám teda nestojí v ceste, aby ste aj vy konečne objavili lásku k sebe a k životu. Nech ste prežívali doteraz akékoľvek trápenie, môžete žiť ďalej v spokojnosti a láske.

2 / Zdravé rýchlovky, Jana Šimkovičová

Zdravé rýchlovky, Jana Šimkovičová Kniha patrí k najpredávanejším knihám dneška z oblasti varenia, lebo čitateľom ponúka rýchle recepty, ktoré sú však stále zdravé. Nie vždy totiž máme čas vyberať suroviny, zamýšľať sa nad kalóriami a študovať jednotlivé porcie. Práve preto tu nájdete šikovné jedlá zo zdravých surovín pripravené za krátky čas. Kniha dokonca vyšla aj ako ekniha, takže máte inšpirácie stále so sebou.

3 / Dievča vo vlaku, Paula Hawkins

Dievča vo vlaku, Paula Hawkins Príbeh začína tak, ako životy mnohých z vás – cestujete každé ráno vlakom do toho istého mesta a počas toho si obzeráte všetky ostatné životy z okolia. Rachel tiež cestuje do Londýna každé ráno a pozoruje zo všetkých najradšej dokonalú rodinku. Až jeden deň zistí, že pani toho domu žijúca podľa nej v dokonalej rodine, je nezvestná. Krimi príbeh zaujal aj čitateľov iných žánrov svojím spracovaním a pútavým dejom, ktorý vás nechá v napätí až do konca príbehu. Podľa tejto knihy bol nakrútený aj film.

4 / Predtým ako som ťa poznala, Jojo Moyes

Predtým ako som ťa poznala, Jojo Moyes Silný príbeh plný zmien v živote dvoch ľudí, ktorí ani netušia čo im osud nadelí. Príbeh z tejto knihy je nielen o láske, ale i o snahe žiť a o sile zdolávať prekážky po nehode. Na prvý pohľad možno tuctový príbeh už dokázal trhnúť státisíce čitateľov na celom svete vďaka tomu, že ich presvedčil postupne, po každej ďalšej prečítanej strane viac a viac. Titul si viete zakúpiť aj ako eknihu. Pokračovaním príbehu je potom kniha Čo bolo potom.

5 / Grey (Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya), E. L. James

Grey (Päťdesiat odtieňov sivej z pohľadu Christiana Greya), E. L. James Ak ste čítali trilógiu Päťdesiat odtieňov alebo ste aspoň videli prvý film, určite si musíte prečítať aj túto knihu. Prináša pohľad na celý príbeh a všetky udalosti z pohľadu muža, Christiana. Odhaľuje jeho myšlienky, vášeň a pohnútky vedúce k jeho správaniu. Kniha, do ktorej sa začítate a nebudete chcieť prestať.

6 / Sila prítomného okamihu, Eckhart Tolle

Sila prítomného okamihu, Eckhart Tolle Fascinujúca kniha plná sebapoznania, lásky a smerovania k vlastnému uvedomeniu. Pochopíte dnešok, aby ste mohli žiť lepší zajtrajšok a vytvárať postupne lepší celý svoj život. Žiť v prítomnosti, uvedomovať si bytie a krásu okolo seba, je pre budovanie zdravého života nevyhnutné pre každého z nás. Neupínajte sa na minulosť a nemyslite na budúcnosť – sila je v prítomnom okamihu.

7 / Netrápte sa pre maličkosti (lebo všetko sú maličkosti), Richard Carlson

Netrápte sa pre maličkosti (lebo všetko sú maličkosti), Richard Carlson Medzi najlepšie knihy rozhodne patrí aj Netrápte sa pre maličkosti (lebo všetko sú maličkosti). Už len samotný názov nás zaujal a po prečítaní celej knihy sme jednoducho usúdili, že množstvo vecí pre ktoré sme sa trápili, za to naozaj nestáli a mohli sme svoju energiu radšej míňať inak než rozčuľovaním. Kniha je dostupná aj ako ekniha, takže ju môžete čítať kdekoľvek. Jednotlivé kapitoly nemajú viac ako tri strany, takže čítanie vás nezaťaží a ešte máte aj priestor o daných myšlienkach popremýšľať. Naučíte sa problémy nezveličovať a žiť tak spokojnejší život

8 / Kniha radosti (Hľadanie trvalého šťastia v meniacom sa svete), Dalajláma, Desmond Tutu, Douglas Abrams

Kniha radosti (Hľadanie trvalého šťastia v meniacom sa svete), Dalajláma, Desmond Tutu, Douglas Abrams Hľadanie pokoja, boj s depresiou, zlá nálada, strach zo zajtrajška… všetko sú to problémy nás, ľudí dneška. Jeho Svätosť Dalajláma a arcibiskup Desmond Tutu spoločne začali riešiť jednu zo stále najzákladnejších otázok života – o radosti. Opisujú svoje vlastné duchovné skúsenosti a ponúkajú čitateľovi okrem iného aj oporu pri hľadaní vlastného šťastia. Kniha je v ponuke aj ako ekniha.

TOP knihy 2016 pre deti

KnihaAutorHodnotenieCena od
1.Harry Potter a prekliate dieťaJohn Tifanny
Jack Thorne
Joanne K. Rowlingová
[usr 5 tooltip="true"]13,42 EUR
2.Pravopisné fintyViera Spišáková[usr 5 tooltip="true"]5,93 EUR
3.HovorníčekDaniel Hevier[usr 5 tooltip="true"]7,04 EUR
4.Úlohy pre najmenšie detiLena Danilovová[usr 5 tooltip="true"]6,54 EUR
5.Najkrajšie slovenské národné rozprávky 1+2Pavol Dobšinský[usr 5 tooltip="true"]13,46 EUR
6.Ťap, ťap, ťapuškyautor neuvedený[usr 5 tooltip="true"]2,57 EUR
7.Encyklopédia predškolákaautor neuvedený[usr 5 tooltip="true"]4,79 EUR
8.Futbalový atlas svetaIvan Truchlik[usr 5 tooltip="true"]17,84 EUR

Ukázať celú ponuku knih pre deti


1 / Harry Potter a prekliate dieťa – John Tifanny, Jack Thorne, Joanne K. Rowlingová

Harry Potter a prekliate dieťa - John Tifanny, Jack Thorne, Joanne K. Rowlingová Ďalšia kniha o Harrym Potterovi, tentoraz sa v deji dostávame o niekoľko rokov do budúcnosti. Harry Potter je prepracovaným zamestnancom Ministerstva mágie, manželom a otcom troch školopovinných detí. Minulosť sa však stále vracia a navyše jeho syn Albus zdedil ťažobu rodinného dedičstva prekliateho dieťaťa. Ako sa s tým obaja vysporiadajú? Ako budú spoločne čeliť temnote? Ôsmich príbeh Harryho Pottera a prvý, ktorý je možné vidieť na parketoch divadiel. Kniha má dve časti.

2 / Pravopisné finty, Viera Spišáková

Pravopisné finty, Viera Spišáková Jedinečná kniha vhodná pre všetkých školákov, aby spisovná slovenčina nebola pre nich trápením. Prehľadná knižka je bohatá na množstvo praktických a užitočných rád za dostupnú cenu. Určite poteší nejedného školáka, dokonca aj tie deti, ktorých slovenčina baví a chcú sa zlepšovať.

3 / Hovorníček, Daniel Hevier, Oľga Bajusová

Hovorníček, Daniel Hevier, Oľga Bajusová Zaujímavá kniha užitočná pre všetky deti, ktoré si potrebujú rozviazať jazýček ešte pred nástupom do školy – bola vytvorená v spolupráci s jazykovedcami, psychológmi a logopédmi. Každá strana v knihe učí deti výrečnosti a rozvíja ich rečové schopnosti. Jednoduchá, zábavná a hravá kniha plná riekaniek, básničiek a pesničiek pre všetky deti.

4 / Úlohy pre najmenšie deti, Lena Danilová

Úlohy pre najmenšie deti, Lena Danilová Detská kniha obsahujúca skvelé úlohy pre deti od 1 do 3 rokov a týka sa všetkých oblastí, ktoré dieťa zaujímajú. Úlohy rozširujú slovnú zásobu, rozvíjajú myslenie dieťaťa a jeho schopnosti. prehľadné kapitoly sú doplnené o zaujímavé ilustrácie.

5 / Najkrajšie slovenské rozprávky, Pavol Dobšinský, Martin Benka

Najkrajšie slovenské rozprávky, Pavol Dobšinský, Martin Benka Viac ako 700 strán tradičných rozprávok ako sú napríklad Zakliata hora, Zlatovláska alebo rozprávka Nebojsa. Kniha je určená pre všetkých, ktorí chcú vlastniť doma poklad v podobe zbierky tých najkrajších rozprávok s ktorými sme vyrastali aj my. Spolu kniha obsahuje 76 príbehov s nádhernými ilustráciami pre jedinečnú atmosféru z čítania rozprávok.

6 / Ťap tap ťapušky, Slovenské pedagogické nakladateľstvo Mladé letá

Ťap tap ťapušky, Slovenské pedagogické nakladateľstvo Mladé letá Harmonikové leporelo hravou formou naučí deti tradičné ľudové riekanky. Klasika určená pre všetky zvedavé deti, ktoré rady spievajú a učia sa nové riekanky či už v škôlke, alebo ešte pred nástupom do nej. Určite si mnohé z nich, ak nie všetky, pamätáte aj vy zo svojho detstva.

8 / Encyklopédia predškoláka, Vydavateľstvo Svojtka & CO.

Encyklopédia predškoláka, Vydavateľstvo Svojtka & CO. Kniha určená deťom v predškolskom veku obsahujúca všetko, čo by deti v tomto období života už mali vedieť o zvieratkách, rastlinkách, škole, čítaní a aj o rôznych zaujímavostiach. Skvelá, takmer 300 stranová kniha zaujme nejedného zvedavého predškoláka.

9 / Futbalový atlas sveta, Ivan Truchlik

Futbalový atlas sveta, Ivan Truchlik Jediná ucelená moderná encyklopédia zaoberajúca sa prehľadne každej z 209 členských krajín FIFA s množstvom detailov a informácii o futbale pre všetkých malých fanúšikov a aj ich oteckov. Zahŕňa nielen súčasných hráčoch, ale spomína tiež legendárnych hráčov. Všetko nájdete na 1440 stranách s viac ako 2000 fotografiami z ktorých niektoré sú už doslova unikátne.

TOP knihy 2016 pre mužov

KnihaAutorHodnotenieCena od
1.Prečo som prelomil mlčanieMikuláš Černák[usr 5 tooltip="true"]9,68 EUR
2.Sedem krátkych prednášok o fyzikeCarlo Rovelli[usr 5 tooltip="true"]8,51 EUR
3.Prekonaj svoj limit!Michal Kyselica[usr 5 tooltip="true"]8,10 EUR
4.SupportMichal Truban[usr 5 tooltip="true"]10,17 EUR
5.Utiekol som z OsvienčimuRudolf Vrba[usr 5 tooltip="true"]13,42 EUR
6.Osamelý strelecJohn Grisham[usr 5 tooltip="true"]11,95 EUR
7.TrhlinaJozef Karika[usr 5 tooltip="true"]9,4 EUR
8.Bohatý táta, chudý tátaRobert T. Kiyosaki
Sharon L. Lechterová
[usr 5 tooltip="true"]5,99 EUR

Ukázať celú ponuku knih pre mužov


1 / Prečo som prelomil mlčanie, Mikuláš Černák

Prečo som prelomil mlčanie, Mikuláš Černák Táto kniha (dostupná aj ako ekniha) sa pomerne rýchlo po vydaní dostala medzi najpredávanejšie knihy aj vďaka tomu, že prináša odhalenia z prostredia mafie, ktoré je pre nás ostatných vždy zahalené rúškom lákavého tajomstva. Obzvlášť výnimočné je, ak príbeh prežil sám autor na vlastnej koži, a tak ho môže ponúknuť čitateľom bez prikrášlení. Autentickosť podčiarkuje fakt, že nejde o zahraničné prostredie, ale všetko sa odohralo práve na Slovensku.

2 / Sedem krátkych prednášok o fyzike, Carlo Rovelli

Sedem krátkych prednášok o fyzike, Carlo Rovelli Komplikované otázky o teórii relativity, časticiach alebo aj kvantovej mechanike sú v tejto knihe zrozumiteľne vysvetlené tak, že si odrazu fyziku obľúbite. Aj komplikovaná veda môže byť lákavá, ak je podaná čitateľovi zaujímavou formou prednášok. Doplňte svoje vedomosti bez toho, aby ste museli informácie zdĺhavo vyhľadávať v zložitých definíciách.

3 / Prekonaj svoj limit!, Michal Kyselica

Prekonaj svoj limit!, Michal Kyselica Kniha od slovenského autora, ktorý sa stretol s množstvom úspešných podnikateľov, aby od nich mohol zozbierať zaujímavé a predovšetkým fungujúce taktiky týkajúce sa online podnikania. Po zakúpení budete v rukách držať knihu, ktorú si určite budete chcieť prečítať opakovane, lebo vás pohltí skúsenosťami a praktickými nápadmi. Po dočítaní poslednej strany zistíte, že aj vy viete svoje podnikanie vylepšiť a patriť tak k Najlepší na trhu. Nevtieravým spôsobom zmeníte vlastné myslenie k úspechu.

4 / Support, Michal Truban

Support, Michal Truban Do kníhkupectiev sa od 31. 10. dostala kniha od slovenského autora, ktorá už teraz má niekoľko stovák predobjednaní a vyjde aj ako ekniha. Postupne po jednotlivých kapitolách vás prevedie podnikaním od biznis plánu až po dosiahnutie ziskovosti, a to aj napriek tomu, že ste doteraz robili vo svojom podnikaní chyby. Rozhodne je to viac, než len motivačná kniha – dodá vám rady a smer pre vylepšenie úspechu nech už podnikáte v akejkoľvek oblasti. Ba čo viac, usmerní vás aj vtedy, ak robíte chyby, z ktorých ste sa doteraz nevedeli vymotať.

5 / Utiekol som z Osvienčimu, Rudolf Vrba, Alan Bestic

Utiekol som z Osvienčimu, Rudolf Vrba, Alan Bestic Videli ste už veľa filmov o vojne, navštívili ste Osvienčim a poznáte viaceré dokumenty. Toto je ale výnimočný príbeh výnimočného muža, ktorý to peklo dokázal prežiť. A nielen to. Našiel v sebe silu prerozprávať vlastné utrpenie v knihe plnej bolesti, ale i nádeje na nový život. Bez akýchkoľvek prikrášlení vás každá veta vtiahne do deja. Kniha sa predáva aj ako ekniha.

6 / Osamelý strelec, John Grisham

Osamelý strelec, John Grisham Hlavný hrdina je právnik. Neobyčajný právnik obhajujúci ľudí, akých sa iní v jeho meste boja – zastupuje potetovaných gangstrov, člena satanistov a nebojí sa postaviť na stranu zločinca z cely doživotia. Má totiž rád pocit neznáma a tiež verí, že aj oni majú právo na spravodlivý proces. Je výnimočný tak, ako je výnimočný príbeh tejto knihy plnej zápletiek a nečakaných zvratov.

7 / Trhlina, Jozef Kariha

Trhlina, Jozef Kariha Hororová kniha, ktorá vás nechá v očakávaní až do konca príbehu, ktorý sa prekvapivo odohráva na Slovensku, konkrétne v našom pohorí Tribeč. Autor knihy sa nechal inšpirovať príbehom rozpovedaným obyčajným človekom o zmiznutí ľudí z pohoria Tribeč, takže sa zakladá na realite. Kniha sa dostala u nás medzi najpredávanejšie knihy.

8 / Bohatý otec, chudobný otec, Robert T. Kiyosaki

Bohatý otec, chudobný otec, Robert T. Kiyosaki Určite ste o tejto knihe (dostupná aj ako ekniha) už počuli, pretože sa stala bestsellerom takmer na celom svete. Ako už napovedá samotný názov, autor rozoberá rozdiely medzi názormi úspešných otcov a otcov, ktorí sa nepohybujú vo svete podnikania. Obaja vidia svet inak, čo vplýva na výchovu detí. Pohľad na bohatstvo a úspech môžete ešte stále zmeniť aj vy s pomocou myšlienok a porovnaní v tejto jedinečnej knihe.


Lacné KNIHY ZDE

Pomohol vám náš rebríček najlepších kníh? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpené knihy, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie knihy roku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − 14 =