Pre deti

Najlepšie fitness náramky pre deti | Test a recenzie

Najlepšie fitness náramky pre deti Aktivita je nevyhnutná pre každého a zvykať si na pohyb by sa malo začať čo najskôr. Ale vstať a ísť s deťmi von nie je vždy ľahké – preč sú dni, keď sa deti hrali vonku od úsvitu do súmraku. Technológia je často to, čo drží deti doma, tak prečo ju nevyužiť na to, aby sme ich dostali von? Fitness náramok ich povzbudí k pohybu. Či už  bude fungovať tak, že im udelíte ocenenie, alebo sa budete tešiť z pohľadu na ich úspechy, nástroje na sledovanie aktivity sa pri motivácii detí osvedčili. Dnes vám pomôžeme rozhodnúť sa, či to stojí za vyskúšanie a ako nájsť najlepší fitness náramok pre deti.

Najlepšie fitness náramky pre deti na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Garmin Vivofit Junior 3
+ svojím vzhľadom a vlastnosťami je určený pre deti
+ funkcie budík, dátum, deň v týždni, kalendár a stopky
+ podpora operačných systémov iOS a Android
+ meranie spánku upozorní na dĺžku hlbokého spánku
+ výdrž batérie až 8760 hodín
[usr 5 text="true" tooltip="true"]77,90 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Smart Band 7
+ dotykové ovládanie
+ meranie vzdialenosti
+ SpO2 monitor
+ gyroskop, krokomer a senzor srdcového tepu
+ predpoveď počasia
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]49 EURČítať recenzie
3.Niceboy X-fit Plus
+ monitoruje funkcie pre zdravý životný štýl
+ prijíma notifikácie z mobilného telefónu
+ zaznamenáva dĺžku aktivity a jej rýchlosť
+ upozorní na dlhú neaktivitu
+ zaisťuje budenie vďaka funkcii ľahkých vibrácií
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]20,30 EURČítať recenzie
4.Xiaomi Redmi Smart Band Pro
+ ovládanie v češtine
+ max. výdrž batérie 480 h
+ vodoodolnosť do 50 m (5 ATM)
+ ovládanie prehrávača hudby v mobile
+ displej čitateľný na priamom slnečnom svetle
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]48,90 EURČítať recenzie
5.Huawei Band 6
+ 1,47" AMOLED displej
+ tlačidlové/dotykové ovládanie
+ meranie vzdialenosti
+ ovládanie telefónu
+ funkcie na plávanie, cyklistiku, beh, outdoor, fitness a ďalšie
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]47,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku fitness náramkov pre deti


Čo robí fitness náramok vhodným pre deti?

Fitness trackery pre deti sú zjednodušené verzie tých pre dospelých, pretože zvyčajne vymieňajú pokročilé metriky, ako je aplikácia EKG, za motivačné hry a odomknuteľné odmeny, čo deti u fitness náramkov ocenia. Väčšina malých detí nepotrebuje hodinky za 500 eur na jednoduché metriky zdravia, keď je k dispozícii vhodnejšia, lacnejšia, jednoduchšia a odolnejšia možnosť, ktorá ich zaujme. Náramky sú samozrejme prispôsobené malým zápästiam a ponúkajú dizajny vhodné pre deti, vo veselých farbách alebo s témami od Star Wars až po Frozen.

Detské fitness náramky sú o stanovení cieľov – fitness alebo iných. Mnohé ponúkajú rodičom možnosť nastaviť denné pripomienky, ako je čistenie zubov, dokončenie domácich úloh alebo upratanie svojej izby. Bežné úlohy sú zábavnejšie, keď sú integrované do modelu hier, odstupňovaných odmien a možno aj trochu priateľskej súťaže v rebríčku medzi súrodencami. Navyše, rodičia nie sú tí, ktorí „otravujú“.

V dnešnej dobe by ste len ťažko našli dieťa, ktoré by do veku 10, nie, skôr 5 rokov nežiadalo o vlastný smartfón. Fitness náramok môže byť významným krokom k nezávislosti – odrazovým mostíkom na ceste dieťaťa k väčším a lepším tech zariadeniam (a zodpovednosti, ktorá je spojená s ich vlastníctvom).

Prečo by deti nemali používať fitness tracker pre dospelých?

Stredoškoláci môžu v pohode prejsť na fitness tracker pre dospelých – je pravdepodobné, že v tom čase už budú mať telefón – ale funkčnosť plnohodnotných inteligentných hodiniek pravdepodobne nie je pre deti ideálna. Fitness trackery pre dospelých, ktoré majú status smart hodiniek, ako napríklad Fitbit Sense alebo Garmin Venu Sq., majú prístup k platobným aplikáciám, alebo aplikáciám sociálnych médií. Niektorí rodičia pravdepodobne uprednostňujú, aby to vôbec nebolo možné.

Takmer každý sledovač aktivity dospelých sleduje spálené kalórie, čo je metrika, na ktorú by sa deti rozhodne nemali zameriavať. Koniec koncov chcete, aby bola pre ne fyzická aktivita zábavná, aby podnietila pozitívne zmeny správania a vybudovala zdravé návyky, ktoré nezahŕňajú posadnutosť hmotnosťou.

Výnimkou je tu zabudované GPS. Boli by sme ľahostajní, keby sme nespomenuli skutočnosť, že väčšina fitness trackerov špecifických pre deti (dokonca aj vedúci od Fitbit a Garmin) sa nedá použiť ako samostatné zariadenie na sledovanie polohy dieťaťa. Ak je pre vás dôležitý pokoj v duši, ktorý prichádza  GPS, vyberte kvalitný fitness náramok pre deti s GPS ako je Xplora X5 Play, alebo relatívne cenovo dostupný Fitbit Charge 5.

Ako vybrať fitness náramok pre deti?

Tu je niekoľko vecí, ktoré je potrebné mať na pamäti predtým, ako investujete do najlepšieho fitness náramku pre vaše dieťa.

Konektivita

Keď kupujete fitness tracker pre deti, mali by ste venovať pozornosť tomu, aké možnosti pripojenia ponúka. Väčšina náramkov musí byť spárovaná so smartfónom alebo tabletom cez Bluetooth. Týmto spôsobom sa dá pripojiť k internetu a synchronizovať údaje o kondícii a spánku, sledovať kondičný pokrok dieťaťa v priebehu času, alebo v rámci rodiny súťažiť v krokových výzvach.

Ak vaše dieťa nemá vlastný smartfón alebo tablet, pravdepodobne ho budete musieť pripojiť k jednému zo svojich zariadení. Zopár detských inteligentných hodiniek slúži aj ako základný fitness tracker, ale tieto modely vyžadujú mobilný dátový plán.

Funkcie

Základné funkcie fitness trackerov sú vo všeobecnosti celkom štandardné: počítanie krokov, sledovanie aktivít a prejdená vzdialenosť sú hlavné a monitorovanie srdcového tepu je tiež čoraz bežnejšie. Môžu tiež zobrazovať informácie „In Case of Emergency“ (ICE), ako sú dôležité telefónne čísla, adresy alebo alergény.

Sledovanie spánku je ďalšou metrikou, ktorá môže byť dôležitá pre rastúce deti. Kvalitný spánok je nevyhnutný pre obnovu tela a mysle, naplnenie dieťaťa fyzickou energiou na celý deň, ako aj s čo najlepšou koncentráciou, pamäťou a schopnosťou učenia sa. Náramok, ktorý by dieťa malo počas spánku, môže poskytnúť prehľad o tom, koľko hodín spánku (alebo prehadzovania sa a otáčania) sa vášmu dieťaťu dostane.

Väčšina z nich má odolnú konštrukciu, ktorá by nemala podľahnúť škrabancom a obúchaniu bez ohľadu na to, ako nespútane sa vaše dieťa hrá. Najlepšie fitness náramky pre deti sú tiež vodotesné. Určitá odolnosť voči vode je dosť dôležitá. Bez ohľadu na pravdepodobnosť plávania by mala existovať línia obrany proti každodennému postriekaniu, poveternostným podmienkam a potu. Ak však vaše dieťa zamýšľa nosiť náramok vo vode, uistite sa, že je skutočne vodotesný, nielen vodeodolný.

Zvážte životnosť batérie z hľadiska toho, či si vaše dieťa nezabudne pravidelne nabíjať hodinky. Modely sú buď nabíjateľné (vyžadujú šťavu raz alebo dvakrát týždenne) alebo majú batériu, ktorú bude potrebné každý rok vymeniť.

Rovnako ako pri akomkoľvek inom gadgete zameranom na deti, pred nasadením trackeru na zápästie vášho dieťaťa by ste mali byť opatrní. Hoci je vynikajúcimi motivátorom, môže podnecovať nezdravú posadnutosť váhou a cvičením a tie, ktoré sú „cellular-connected“, predstavujú potenciálne riziko napadnutia hackermi.

Top tipy na najlepšie fitness náramky pre deti na základe testov a recenzií

S mnohými dobrými a niektorými menej skvelými možnosťami nebolo ľahké nájsť najlepší fitness tracker pre deti. Prieskumom testov na odborných stránkach a prechádzaním recenzií rodičov sa nám podarilo nájsť naše tri obľúbené.

Fitbit Ace 3

Vďaka motivujúcim výzvam, sledovaniu aktivity a animovaným ciferníkom je Fitbit Ace 3 stvorený na to, aby prebudil záujem detí o aktívny životný štýl.

Ak už používate Fitbit sami, viete, že sledovače sú intuitívne a rozhranie aplikácie je čisté a super užívateľsky prívetivé. Ak vaše dieťa nemá smartfón, môžete ho synchronizovať so svojou aplikáciou, aj keď prepínanie medzi rodičovským a detským zobrazením môže byť trochu otravné. V rámci aplikácie môžu deti vyzvať svojich priateľov, aby súťažili a posielali si správy. Rodičia môžu na náramku nastaviť ciele, pripomienky a deti dostanú odmenu virtuálnymi odznakmi a oslavami na obrazovke, keď dosiahnu ciele.

Garmin Vívofit Jr. 3

Funkcie Garmin Vívofit Jr. 3 sú takmer identické s ich predchodcom, ale štvorcový tvar im dodáva vibe inteligentných hodiniek, čo deti pravdepodobne zaujme

Vďaka väčšiemu displeju s vyšším rozlíšením vyzerajú Jr. 3 skôr ako legitímne hodinky než fitness tracker, čím sa odlišujú od Jr. 2. Oba počítajú kroky, monitorujú spánkový režim a ponúkajú načasované aktivity na sledovanie pohybu počas hry alebo športovej aktivity. Jr. 3 tiež zavádza funkciu “prejdenej vzdialenosti”, ako aj widget na ukladanie núdzových kontaktných informácií.

Keď deti splnia počet každodenných krokov, odomknú skvelé interaktívne zážitky, ktoré môžu korešpondovať s postavičkou na ich hodinkách, ako je Black Panther alebo Malá morská víla. Rodičia môžu tiež použiť aplikáciu na prideľovanie úloh, plánovanie upozornení a dať svojmu dieťaťu príležitosť získať odmeny, keď splní ciele, akými sú napríklad dokončenie domácich úloh alebo domáce práce.

Fitbit Charge 5

Staršie deti sa menej starajú o stimuly a viac o svoje fyzické aj duševné zdravie. Fitbit Charge 5 sa stáva plnohodnotným spoločníkom na cvičenie a všeobecným wellness koučom.

Najnovšia iterácia jedného z najlepších trackerov Fitbit má prakticky všetko, čo by ste od fitness sledovača chceli: 24/7 monitorovanie srdcovej frekvencie, počítanie krokov, sledovanie spánku a automatickú detekciu a zaznamenávanie tréningov, ako je beh a bicyklovanie. Je kompilovaný do elegantného vodotesného dizajnu s cool farebnými možnosťami. Medzi ďalšie funkcie, ktoré vyslovene detské náramky neponúknu, patrí senzor SP02, EDA skener na monitorovanie stresu a sledovanie menštruačného cyklu, ak sa vaše dieťa dostane do tohto veku.


Lacné fitness náramky pre deti už od 22 EUR

Pomohol vám náš test fitness náramkov pre deti? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší fitness náramky pre deti na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

thirteen + seven =