Pre deti

Test detských matracov do postieľky

Detske matrace do postylky Mnohí dospeláci majú problém s výberom matraca, a tak v prípade detí ide často o ešte väčšiu dilemu. Kvalitný detský matrac do postieľky vyberiete jednoducho, ak viete z čoho si môžete vyberať a čo je pri kúpe dôležité sledovať.

Kvalitné detské matrace majú vplyv nielen na samotný spánok dieťaťa, ale poskytujú správnu oporu pre chrbticu a sú zdravotne nezávadné. Obvykle sa vyrábajú bez zbytočných lepidiel, aby jemná pokožka detí nebola zbytočne dráždená chemikáliami.

Tak ako pri matracoch pre dospelých, aj pri detských matracoch je ponuka naozaj bohatá. Na trhu nájdete rôzne rozmery a materiály, takže napokon je kúpa nového matraca náročnejšia na rozhodovanie. Budeme radi, ak vám pri výbere pomôže test detských matracov, v ktorom odpovedáme aj na často kladené otázky kupujúcich. Nájdete tu zaujímavé informácie a samozrejme niekoľko tipov na aktuálne najlepšie matrace do detskej postieľky.

[ssba]

Najlepšie matrace do detskej postieľky podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktInfoHodnotenieCena odRecenzie
1.Sensillo kokos-molitan
+ kokos-molitan
+ doporučované ortopédmi a fyzioterapeutmi
+ snímaťelný poťah
[usr 5 text="true" tooltip="true"]28 EURČítať recenzie
2.Baby Matex Carpathia
+ polyuretánova pena
+ obojstranný matrac
+ snímaťelný poťah
[usr 5 text="true" tooltip="true"]39 EURČítať recenzie
3.Scarlett Agáta
+ kokos-molitan
+ vyhovuje Vyhláške
Ministerstva zdravotníctva ČR č. 84/2001 Zb.,
+ snímaťelný poťah
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]22 EURČítať recenzie
4.TRÄUMELAND Matrac
+ z peny vyrábanej
za studena
+ dojčenská a detská strana
+ snímaťelný poťah
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]143 EURČítať recenzie
5.PETITE&MARS Gryko Koko
+ pohánka, molitan, kokos
+ snímaťelný poťah
+ antibakteriálny
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]27 EURČítať recenzie
6.DANPOL Matrac penový
+ pena
+ antibakteriálny
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku detských matracov


Aké sú najlepšie matrace do detskej postieľky na trhu?

 1. Sensillo kokos-molitan
 2. Baby Matex Carpathia
 3. Scarlett Agáta
 4. TRÄUMELAND Matrac
 5. PETITE&MARS Gryko Koko
 6. DANPOL Matrac penový

Ako vybrať najlepší matrac do detskej postieľky?

 • Správny rozmer detského matraca. Matrac nesmie byť väčší ako je postieľka, a ani menší, lebo dieťa môže do medzier vložiť nôžku alebo rúčku. Väčší matrac sa nepríjemne zvlní a nesplní tak žiadnu funkciu, čiže dáte peniaze do koša. Preto je správna veľkosť matraca hneď prvá vec, na ktorú treba pri výbere myslieť.
 • Materiál detských matracov. Kvalitný detský matrac do postieľky je vyrobený z nezávadných materiálov. V súčasnosti si okrem klasiky akou je molitan (pena) môžete vybrať aj detský matrac vyrobený z kokosových vlákien alebo dokonca aj z pohánky. Rozšírená je tiež úprava latexom pre jeho antibakteriálne účinky.
 • Poťah detského matraca. Myslite tiež na to, že aj dieťa sa potí, alebo môže matrac zašpiniť, a tak budete chcieť poťah vyprať. Samozrejmosťou sú preto poťahy, ktoré viete dať z matraca dolu a vyprať ich v práčke. Väčšina výrobcov už myslí aj na to, že poťah viete po vypraní usušiť v sušičke, aby ste ho mohli hneď navliecť na matrac bez čakania kým uschne.
 • Výška detského matraca. Detské matrace majú spravidla výšku od 6 do 10 cm. Pred kúpou teda zistite, aká výška sa najlepšie hodí presne pre vašu postieľku.
 • Tvrdosť detského matraca. Najlepšie matrace do detskej postieľky sú tie stredne tvrdé, lebo poskytujú dostatočnú oporu pre chrbticu, ale zároveň dieťa netlačia ani pri dlhšom spánku (keďže batoľa niekedy spí aj 14 hodín denne).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test detských matracov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Je do detskej postieľky vhodný matrac s pamäťovou penou?

Nie. Matrace s pamäťovou penou sa odporúčajú deťom od 12 rokov.

Ako vybrať správny materiál pre detský matrac?

Každý materiál má svoje vlastnosti, preto skúsime stručne zhrnúť charakteristiku pre najčastejšie používané materiály, z ktorých sú detské matrace vyrábané.

 • Molitanové detské matrace – ide o absolútnu klasiku na trhu. V súčasnosti sú modernejšie, mäkšie ako predtým lebo sa vyrábajú napríklad z tzv. studenej peny. Ich výhodou je cena. Sú priedušné, elastické, ľahko dostupné v každom obchode určenom pre batoľatá. Nevýhodou častokrát nízka nosnosť, čiže sa skôr preležia.
 • Detské matrace z kokosového vlákna – hlavnou výhodou je prírodný materiál. Batoľa sa menej potí, sú vzdušné a trvácnejšie. Kvalitný matrac s kokosovými vláknami je zdravotne nezávadný. Nevýhodou je, že z tých menej kvalitných po nejakom čase používania vytŕčajú von drobné vlákna, čo rozhodne nie je príjemné. Známkou kvality je dobrý výrobca a vyššia cena. Matrac, ktorý vonia ako slama a je príliš tmavý, nebude kvalitný.
 • Detské matrace s latexom – hľadajte len matrace s latexom o hustote 65 kg/m3, pretože toto je údaj pre kvalitný latex. Latex ako materiál je sám o sebe hypoalergénny a neabsorbuje do seba prach. Nevýhodou je vyššia cena.
 • Pohánkové detské matrace – tieto matrace sú antibakteriálne, hypoalergénne a neprehrievajú sa, takže sa batoľa menej potí.
 • Detské matrace s bambusovými vláknami – majú podobné vlastnosti ako detské matrace s kokosovými vláknami, ale odporúčajú sa obvykle pre staršie deti, nie pre batoľatá.

Najčastejšie na trhu nájdete kombinácie týchto materiálov, napríklad kokosové vlákna impregnované latexom, vďaka čomu je matrac odolný voči roztočom a plesniam. Kombinácie rôznych materiálov dodávajú detským matracom lepšie vlastnosti.

Je do detskej postieľky vhodný zónový matrac?

Nie. Zónové matrace sa do detských postieľok a postelí ani nezvyknú vyrábať, pretože dieťatko ešte nevie mať ramená stále len na mieste pre ramená – často sa pretáča, hrá v postieľke, mení svoju polohu.

Dá sa k detským matracom dokúpiť aj nejaká podložka proti premočeniu?

Pre prípad nočnej nehody pocikania sa, viete dokúpiť nepriepustnú podložku, ktorá chráni matrac. Tieto podložky sú dostupné v takých rozmeroch, ako sú aj matrace, aby presne sedeli.

Sú detské matrace nelepené?

Áno. Kvalitné detské matrace do postieľky sú nelepené, teda pri ich výrobe neboli použité zbytočne žiadne lepidlá.
Takéto matrace sú obvykle z monobloku, alebo sú z jednotlivých kusov spájané zámkovým spôsobom.


Lacné detské matrace už od 13 EUR

Pomohol vám náš test detských matracov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné matrace do detskej postieľky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eight − 6 =