Test detských odrážadiel

Odrážadlo FirstBike Najlepšie detské odrážadlá poskytujú deťom nielen novú formu zábavy, ale zároveň učia deti spoznávať svet úplne iným spôsobom. Navyše kvalitné odrážadlá pre najmenších podporujú koordináciu pohybov a prinášajú novú aktivitu bez pomoci rodiča, čo je pre deti zábavné. Samostatnosť totiž budú potrebovať a toto je skvelá možnosť, ako ich tomu naučiť hravým spôsobom.

Detské odrážadlá sú vhodné od obdobia, kedy už dieťa začína samé chodiť a vy tak potrebujete prispôsobiť jeho aktivity už aj chodeniu. Práve detské odrážadlá dieťa zamestnajú na dlhý čas. Aby ste kúpili pre svoje dieťa to najlepšie, pripravili sme prehľadný test detských odrážadiel plný užitočných rád so stále aktuálnymi informáciami.

Ak máte vlastné skúsenosti s kúpou detského odrážadla a chcete niekomu poradiť, neváhajte a zapojte sa v závere do našej diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie detské odrážadlá – TOP 7

  DisplejHodnotenieCena odRecenzie
1.First Bike Street
od 22 mesiacov do 5 rokov

5 out of 5 stars (5 / 5)119,09 EURČítať recenzie
2.Micro G-Bike+
2–5 rokov5 out of 5 stars (5 / 5)140,40 EURČítať recenzie
3.PUKY Pukylino
od 1 roka4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)43,80 EURČítať recenzie
4.Teddies Funny Wheels
od 18 mesiacov4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)35,90 EURČítať recenzie
5.Yedoo OneToo
od 1,5 roka4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)79,20 EURČítať recenzie
6.TEDDIES Enduro Yupee
od 1 roka4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)23,29 EURČítať recenzie
7.BUDDY Toys Mercedes
od 1 roka4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)30,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku detských odrážadiel


Ako vybrať najlepšie detské odrážadlo?

  • Vek dieťaťa a jeho schopnosti. Vaše dieťa môže byť úplne iné než dieťa vašej sestry alebo kolegyne. Kým jedno dieťa začne chodiť skôr, inému to môže trvať o čosi dlhšie. Vždy rešpektujte individuálny vývoj svojho dieťaťa. Najmenšie deti od cca jedného až dvoch rokov už môžu mať svoje prvé odrážadlo. Kvalitné odrážadlá pre najmenších majú tri až štyri kolesá – kvôli zabezpečeniu stability. Staršie deti okolo dvoch rokov zvyknú používať už dvojkolesové odrážadlá, a potom plynule prejsť na prvý detský bicykel.
  • Výška sedadla na odrážadle od zeme. Dieťa má na odrážadle sedieť tak, že kolená nie sú príliš ohnuté a chodidlo je celé na zemi. Aj preto je výška sedadla na odrážadle tak veľmi dôležitá a netreba ju podceniť. Ak kupujete sedadlo online alebo nemáte so sebou dieťa, odmerajte doma vnútornú dĺžku nohy a odpočítajte približne štyri centimetre – tak vysoko by potom malo byť sedadlo. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj výškovo nastaviteľné sedadlo, avšak taký model musí mať vždy zároveň aj výškovo nastaviteľný volant.
  • Hmotnosť detského odrážadla. Detské odrážadlo by malo byť čo možno najľahšie – musí s ním vedieť manipulovať dieťa (otočiť si ho, nadvihnúť, posunúť), a zároveň by nemalo byť príťažou ani pre rodiča, ktorý ho bude v rukách prenášať.
  • Kolesá detského odrážadla. Ideálnym materiálom je pochopiteľne guma, pretože kolesá z gumy sú nielen tichšie, ale aj lepšie zvládajú nerovnosti. Najlepšie modely majú gumené kolesá aj preto, že sú stabilnejšie a kĺžu sa menej. Plastové kolesá sú ale na mnohých odrážadlách, pretože je vďaka nim odrážadlo ešte ľahšie, čo sa týka hmotnosti.
  • Celková stabilita. Ak odrážadlo už na prvý pohľad nevyzerá stabilne, nie je pevne na zemi alebo sa vám akokoľvek inak nepozdáva, nekupujte ho. Na trhu je niekoľko osvedčených výrobcov, ktorí ponúkajú naozaj bezpečné detské odrážadlá pre najmenších.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test detských odrážadiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Musím kolesá z gumy dofukovať?

Kolesá z gumy môžu byť pevné alebo nafukovacie. Nafukovacie sú už menej rozšírené pretože práve tento typ treba dofukovať, čo už vyžaduje starostlivosť, a preto neboli príliš obľúbené. Tento typ kolies najlepšie odpruží odrážadlo.

Pevné kolesá netreba dofukovať, sú tiché, kvalitné a neprepichnú sa ani pri používaní niekde v meste či na záhrade.

Má detské odrážadlo brzdy?

Odrážadlo pre najmenšie deti, teda okolo dvoch až troch rokov, nemajú žiadne brzdy – cieľom je hra a spoznávanie sveta inak než len chodením. Dieťa si tak zároveň skúša koordináciu pohybov. Odrážadlá pre deti vo veku okolo štyroch rokov majú prednú brzdu, odrážadlá pre deti staršie ako štyri roky majú zadnú brzdu.

Sú na trhu aj drevené detské odrážadlá?

Áno. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj drevené detské odrážadlá, o ktoré majú ešte stále mnohí rodičia záujem. Vyznačujú sa dlhšou životnosťou a sú vhodnejšie najmä do interiéru.

Prečo sú najrozšírenejšie plastové odrážadlá?

Detské odrážadlá vyrábané z plastu sú najrozšírenejšie nielen kvôli cene, ale aj pre svoju nízku hmotnosť a farebnosť. Plastové detské odrážadlá samozrejme môžu byť kvalitné a pre deti navyše ešte zaujímavejšie, vďaka vyobrazeniu obľúbenej rozprávkovej postavy.

Majú zmysel modely „2 v 1“?

Áno, pokiaľ sú kvalitne spracované. Na trhu môžete nájsť šikovné riešenia „2 v 1“ – napríklad hojdačku a detské odrážadlo, alebo detské odrážadlo z ktorého vie byť aj hračka vydávajúca rôzne zvuky. Stále však platí, že dieťa má v takomto odrážadle správne sedieť (celé chodidlo na zemi a nohy len mierne pokrčené v kolenách).

Prečo je dobré dieťaťu kúpiť odrážadlo?

Kvalitné odrážadlá pre najmenších trénujú rovnováhu ale zároveň sú bezpečné, podporujú myslenie dieťaťa aj chápanie súvislostí, pretože sa musí samé rozhodovať kam pôjde. To zároveň postupne učí dieťa samostatnosti a rozvahe, čo neskôr určite oceníte.

Detské odrážadlá úplne prirodzene stimulujú pohyb aj chôdzu. V neposlednom rade sa dieťa rýchlo naučí mať odhad vzdialenosti a lepšie sa vyhne prekážkam. Bonusom je, že všetky tieto zručnosti dieťa získava hravou formou, takže ho spoznávanie sveta baví.


Lacné odrážadlá pre najmenších už od 9 EUR

Pomohol vám náš test detských odrážadiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné odrážadlo pre najmenších na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *