Pre deti

Test detských odrážadiel

Odrážadlo FirstBike Najlepšie detské odrážadlá poskytujú deťom nielen novú formu zábavy, ale zároveň učia deti spoznávať svet úplne iným spôsobom. Navyše kvalitné odrážadlá pre najmenších podporujú koordináciu pohybov a prinášajú novú aktivitu bez pomoci rodiča, čo je pre deti zábavné. Samostatnosť totiž budú potrebovať a toto je skvelá možnosť, ako ich tomu naučiť hravým spôsobom.

Detské odrážadlá sú vhodné od obdobia, kedy už dieťa začína samé chodiť a vy tak potrebujete prispôsobiť jeho aktivity už aj chodeniu. Práve detské odrážadlá dieťa zamestnajú na dlhý čas. Aby ste kúpili pre svoje dieťa to najlepšie, pripravili sme prehľadný test detských odrážadiel plný užitočných rád so stále aktuálnymi informáciami.

Ak máte vlastné skúsenosti s kúpou detského odrážadla a chcete niekomu poradiť, neváhajte a zapojte sa v závere do našej diskusie.

[ssba]

Test – najlepšie detské odrážadlá – TOP 7

DisplejHodnotenieCena odRecenzie
1.First Bike Street
od 22 mesiacov do 5 rokov

[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
2.Kinderkraft Space
od 3 rokov[usr 5 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
3.PUKY Pukylino
od 1 roka[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
4.Teddies Funny Wheels
od 18 mesiacov[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]49 EURČítať recenzie
5.Yedoo OneToo
od 1,5 roka[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
6.TEDDIES Enduro Yupee
od 1 roka[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24 EURČítať recenzie
7.BUDDY Toys Mercedes
od 2-3 rokov[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku detských odrážadiel


Najlepšie detské odrážadlá (recenzie)

1. First Bike Street

Ako už napovedá slovíčko „Street“, ide o ideálne detské odrážadlo pre všetky hravé deti milujúce pohyb a hru. Nejde však len o obyčajné odrážadlo – za cenu približne 120 € podarujete svojmu dieťaťu skvost s pevnou konštrukciou, vďaka ktorej sa môže smelo vybrať smerom k novým dobrodružstvám kdekoľvek na čerstvom vzduchu. Kým sa vaše dieťa hrá, odrážadlo First Bike Street dbá o pohodlie chrbtice, ktorá je chránená pred väčšími otrasmi. Bezpečnosť zaručujú nielen reflexné prvky, ale aj ručná brzda SafetyStop integrovaná do zadného kolesa. Zaujímavé je aj originál príslušenstvo od tohto výrobcu, napríklad košík na ukladanie pitia či desiaty, ako aj pekný zvonček.

Nosnosť do 35 kíl, hmotnosť odrážadla 3,9 kg. Odporúčaný vek: od dvoch rokov


Ukázať v obchode


2. Micro G – Bike+ Air

V jednoduchosti je krása. Toto detské odrážadlo pôsobí na prvý pohľad jednoducho, aj keď v skutočnosti má čo ponúknuť. Konštrukcia je pevná, ale vďaka hliníku ľahká. Pohodlne nastavíte výšku sedadla od 37 cm až do 47 cm, čo je rozdiel desať centimetrov – odrážadlo rastie spolu s dieťaťom. Kolesá sú nafukovacie, sedadlo je až prekvapilo pohodlné a rukoväte tvarované presne pre detské dlane. Aj tu nájdete ručnú brzdu pre bezpečie počas hrania.

Nosnosť do 20 kíl, hmotnosť odrážadla 3,2 kg. Odporúčaný vek: od 2 do 5 rokov


Ukázať v obchode


3. Puky Pukylino

Hľadáte kvalitné odrážadlo určené pre najmenšie deti? Práve ste ho našli. Tento nemecký výrobca dokázal spojiť kvalitný plast s mimoriadne mäkkým sedadlom a s krásnym dizajnom. Detské očká potešia farebné kombinácie, rodičov poteší priaznivá cena a dobrá kvalita. Odrážadlo je vyrobené z odolného a pevného plastu, ktorý je lakovaný farbou odolnou voči nárazom. Nemusíte sa báť ani o bezpečnosť, pretože toto odrážadlo má pre istotu až štyri kolieska.

Nosnosť do 20 kíl, hmotnosť odrážadla 2,5 kg. Odporúčaný vek: od 1 roku a od výšky 75 cm


Ukázať v obchode


4. Teddies Funny Wheels

Ľahké, farebné, odolné – aj takto by sa dalo stručne charakterizovať toto odrážadlo pre tie najmenšie deti v dizajne trojkolky vyrábané u našich susedov v Českej republike. Poteší vás tichý chod koliesok a praktickosť – časom môžete z tejto trojkolky urobiť prvý mini bicykel pre vaše dieťa odstránením jedného zadného kolieska. Dieťa tak časom uvidí svoj pokrok, vy nebudete musieť investovať ďalšie peniaze do novej hračky. Plast je pevný, farby lákavé a konštrukcia stabilná.

Nosnosť do 50 kíl, hmotnosť odrážadla iba 1,9 kg. Odporúčaný vek: od 18 mesiacov keď dieťa už samostatne sedí a pomaly začína chodiť


Ukázať v obchode


5. Yedoo OneToo

Na prvý pohľad si ho možno pomýlite s malým bicyklom, chýbajú už len pedále. Detské odrážadlo Yedoo OneToo má kvalitnú konštrukciu z ocele, no zachovalo si priaznivú hmotnosť, takže ho môže odniesť v rukách aj vaše dieťa. Samozrejmosťou je brzda, kvalitné pneumatiky a nastaviteľná výška sedadla aj riadidiel, čiže tak skoro nebudete kupovať novú hračku. Reflexné prvky ochránia vaše dieťa aj pri hre v šere za horšej viditeľnosti.

Nosnosť do 50 kíl, hmotnosť odrážadla 3,8 kg. Odporúčaný vek: od 1,5 roku a od výšky 85 cm


Ukázať v obchode


6. TEDDIES Enduro Yupee

Tradične vyzerajúce odrážadlo pre všetky energické deti. Aj pri tomto odrážadle musíme spomenúť kvalitu prevedenia, aj keď ide o plast. Materiál je však odolný, celková konštrukcia pevná a dieťa tak môže naozaj bezpečne trénovať motoriku a stabilitu na vlastných nohách. Vaše dieťatko bude spoznávať svet okolo seba jednoduchšie aj vďaka tomu, že ide o trojkolku, takže aj prvé pokusy budú úspešné. Zaujmú žiarivé farby, spomedzi ktorých si vyberú tú svoju malé slečny aj malí pretekári.

Nosnosť do 30 kíl, hmotnosť odrážadla len 1,3 kg. Odporúčaný vek: od 1 roku dieťaťa, keď už dokáže samostatne sedieť a začína sa pohybovať samé


Ukázať v obchode


7. BUDDY Toys Mercedes

A na záver nášho výberu tu máme absolútny dizajnový skvost medzi detskými odrážadlami. Obľúbený produkt pre všetky krásne slečny a náročných malých pánov – odrážadlo v tvare skutočného modelu auta od značky Mercedes, ktoré je ovládané namiesto klasických riadidiel volantom. Auto má vlastný úložný priestor na odkladanie maličkostí. Pohon je samozrejme vlastnými nohami a celé šoférovanie bude závidieť od zručností vášho šikovného dieťaťa.

Nosnosť do 23 kíl, hmotnosť odrážadla 3,4 kg. Odporúčaný vek: od 3 rokov


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepšie detské odrážadlo?

  • Vek dieťaťa a jeho schopnosti. Vaše dieťa môže byť úplne iné než dieťa vašej sestry alebo kolegyne. Kým jedno dieťa začne chodiť skôr, inému to môže trvať o čosi dlhšie. Vždy rešpektujte individuálny vývoj svojho dieťaťa. Najmenšie deti od cca jedného až dvoch rokov už môžu mať svoje prvé odrážadlo. Kvalitné odrážadlá pre najmenších majú tri až štyri kolesá – kvôli zabezpečeniu stability. Staršie deti okolo dvoch rokov zvyknú používať už dvojkolesové odrážadlá, a potom plynule prejsť na prvý detský bicykel.
  • Výška sedadla na odrážadle od zeme. Dieťa má na odrážadle sedieť tak, že kolená nie sú príliš ohnuté a chodidlo je celé na zemi. Aj preto je výška sedadla na odrážadle tak veľmi dôležitá a netreba ju podceniť. Ak kupujete sedadlo online alebo nemáte so sebou dieťa, odmerajte doma vnútornú dĺžku nohy a odpočítajte približne štyri centimetre – tak vysoko by potom malo byť sedadlo. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj výškovo nastaviteľné sedadlo, avšak taký model musí mať vždy zároveň aj výškovo nastaviteľný volant.
  • Hmotnosť detského odrážadla. Detské odrážadlo by malo byť čo možno najľahšie – musí s ním vedieť manipulovať dieťa (otočiť si ho, nadvihnúť, posunúť), a zároveň by nemalo byť príťažou ani pre rodiča, ktorý ho bude v rukách prenášať.
  • Kolesá detského odrážadla. Ideálnym materiálom je pochopiteľne guma, pretože kolesá z gumy sú nielen tichšie, ale aj lepšie zvládajú nerovnosti. Najlepšie modely majú gumené kolesá aj preto, že sú stabilnejšie a kĺžu sa menej. Plastové kolesá sú ale na mnohých odrážadlách, pretože je vďaka nim odrážadlo ešte ľahšie, čo sa týka hmotnosti.
  • Celková stabilita. Ak odrážadlo už na prvý pohľad nevyzerá stabilne, nie je pevne na zemi alebo sa vám akokoľvek inak nepozdáva, nekupujte ho. Na trhu je niekoľko osvedčených výrobcov, ktorí ponúkajú naozaj bezpečné detské odrážadlá pre najmenších.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test detských odrážadiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Musím kolesá z gumy dofukovať?

Kolesá z gumy môžu byť pevné alebo nafukovacie. Nafukovacie sú už menej rozšírené pretože práve tento typ treba dofukovať, čo už vyžaduje starostlivosť, a preto neboli príliš obľúbené. Tento typ kolies najlepšie odpruží odrážadlo.

Pevné kolesá netreba dofukovať, sú tiché, kvalitné a neprepichnú sa ani pri používaní niekde v meste či na záhrade.

Má detské odrážadlo brzdy?

Odrážadlo pre najmenšie deti, teda okolo dvoch až troch rokov, nemajú žiadne brzdy – cieľom je hra a spoznávanie sveta inak než len chodením. Dieťa si tak zároveň skúša koordináciu pohybov. Odrážadlá pre deti vo veku okolo štyroch rokov majú prednú brzdu, odrážadlá pre deti staršie ako štyri roky majú zadnú brzdu.

Sú na trhu aj drevené detské odrážadlá?

Áno. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj drevené detské odrážadlá, o ktoré majú ešte stále mnohí rodičia záujem. Vyznačujú sa dlhšou životnosťou a sú vhodnejšie najmä do interiéru.

Prečo sú najrozšírenejšie plastové odrážadlá?

Detské odrážadlá vyrábané z plastu sú najrozšírenejšie nielen kvôli cene, ale aj pre svoju nízku hmotnosť a farebnosť. Plastové detské odrážadlá samozrejme môžu byť kvalitné a pre deti navyše ešte zaujímavejšie, vďaka vyobrazeniu obľúbenej rozprávkovej postavy.

Majú zmysel modely „2 v 1“?

Áno, pokiaľ sú kvalitne spracované. Na trhu môžete nájsť šikovné riešenia „2 v 1“ – napríklad hojdačku a detské odrážadlo, alebo detské odrážadlo z ktorého vie byť aj hračka vydávajúca rôzne zvuky. Stále však platí, že dieťa má v takomto odrážadle správne sedieť (celé chodidlo na zemi a nohy len mierne pokrčené v kolenách).

Prečo je dobré dieťaťu kúpiť odrážadlo?

Kvalitné odrážadlá pre najmenších trénujú rovnováhu ale zároveň sú bezpečné, podporujú myslenie dieťaťa aj chápanie súvislostí, pretože sa musí samé rozhodovať kam pôjde. To zároveň postupne učí dieťa samostatnosti a rozvahe, čo neskôr určite oceníte.

Detské odrážadlá úplne prirodzene stimulujú pohyb aj chôdzu. V neposlednom rade sa dieťa rýchlo naučí mať odhad vzdialenosti a lepšie sa vyhne prekážkam. Bonusom je, že všetky tieto zručnosti dieťa získava hravou formou, takže ho spoznávanie sveta baví.


Lacné odrážadlá pre najmenších už od 10 EUR

Pomohol vám náš test detských odrážadiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné odrážadlo pre najmenších na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eight − five =