Pre deti Šport / Outdoor

Test cyklovozíkov pre dieťa

cyklovozík Thule Popri rodičovstve sa nemusíte vzdať cyklistiky, práve naopak – kvalitný vozík za bicykel pre deti je ideálny pre všetkých aktívnych rodičov. Dokonca je vhodný pre malé deti už od troch mesiacov, čiže v porovnaní s cyklosedačkou môžete brať dieťatko so sebou čo najskôr.

Súčasná ponuka je naozaj zaujímavá a dobrý vozík pre dieťa za bicykel môže mať viaceré funkcie, napríklad ho využijete v prírode ako kočík. Nemusíte sa báť ani otrasov – najlepšie cyklovozíky pre deti sú odpružené, aby dieťatko necítilo otrasy a bolo v bezpečí, a to aj čo sa týka vývoja chrbtice.

Takže pokojne môžete zdolávať náročný terén a mať so sebou dieťa pohodlne uložené akoby bolo v kočíku. Veríme, že test vám pomôže vybrať ten správny model, s ktorým zvládnete aj výkyvy počasia. Nájdete tu odpovede na časté otázky a aj informácie, ako vybrať kvalitný cyklovozík pre dieťa – aby ste vedeli čo si pri kupovaní všímať.

Budeme radi, keď rebríček obohatíte o vlastné skúsenosti zapojením sa do diskusie a pomôžete tak ďalším čitateľom.

[ssba]

Test – najlepšie cyklovozíky pre deti – TOP 5

ProduktInformacieHodnotenieCena odRecenzie
1.Thule Chariot Sport 1
víťaz, to najlepšie na trhu
[usr 5 text="true" tooltip="true"]999 EURČítať recenzie
2.HAMAX Outback 2v1
2. miesto StiftungWarentest 2019 [usr 5 text="true" tooltip="true"]650 EURČítať recenzie
3.Thule Chariot Lite 1
Cena / výkon [usr 5 text="true" tooltip="true"]560 EURČítať recenzie
4.Hamax IXPLORER
Cenový tip
To najlepšie z Decathlonu
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]300 EURČítať recenzie
5.Croozer Kid FOR 1
Obľúbený model [usr 4.9 text="true" tooltip="true"]700 EURČítať recenzie
6.Qeridoo KidGoo 1
Alternatíva na zváženie [usr 4.8 text="true" tooltip="true"]690 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku cyklovozíkov


Aké sú najlepšie vozíky za bicykel pre deti na trhu?

 1. Thule Chariot Sport 1
 2. HAMAX Outback 2v1
 3. Thule Chariot Lite 1
 4. Hamax IXPLORER
 5. Croozer Kid FOR 1
 6. Qeridoo KidGoo 1

Ako vybrať najlepší cyklovozík pre deti?

 • Jednomiestne a dvojmiestne cyklovozíky. Pre jedno dieťa, samozrejme, jednomiestny. Ak máte dvojčatá, potom dvojmiestny cyklovozík bude skvelou voľbou. Pre deti v rôznom veku môžete zvoliť jednomiestny cyklovozík pre menšie dieťa a staršie dieťa umiestniť do cyklosedačky.
 • Nosnosť cyklovozíkov. Najlepšie cyklovozíky pre deti sú určené dokonca až do 5 rokov, a to od troch mesiacov. Je to teda investícia na niekoľko rokov, počas ktorých môžete dieťa brať všade so sebou pohodlne a bez stresu. Vždy sledujte údaje od výrobcu, aby ste poznali nosnosť konkrétneho cyklovozíka.
 • Úložný priestor. Najlepšie majú dostatočne veľký úložný priestor, do ktorého viete uložiť jedlo pre dieťa, hračku a aj plienky, prípadne ďalšie potrebné maličkosti s ktorými potrebujete vyraziť na cestu.
 • Disky a veľkosť kolies na detskom cyklovozíku. Spravidla sa stretnete s 2 veľkosťami – 16” alebo 20”. Väčšie lepšie tlmia nerovnosti a sú skvelé do náročného terénu. Do mesta budú skvelé menšie kolesá. Čo sa týka diskov, detské cyklovozíky majú kovové disky pre dlhšiu životnosť. Plastové disky sa skôr opotrebujú, v horšom prípade terén nezvládnu a prasknú.
 • Odpruženie na detských cyklovozíkoch. Neodpružené cyklovozíky sú určené len na asfalt, teda na bicyklovanie po spevnených cestách. Odpružené cyklovozíky sú vynikajúce na cyklistiku po náročnom teréne.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test vozíkov za bicykel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody detských cyklovozíkov?

Medzi hlavné výhody detských cyklovozíkov za bicykel patria napríklad:

 • možnosť zastaviť kdekoľvek a pohodlne dieťa skontrolovať, prebaliť alebo nakŕmiť podobne ako v kočíku,
 • skvelé podmienky na cyklistiku, absolútne kedykoľvek bez ohľadu na počasie, napríklad aj za dažďa alebo pri horúčavách, pretože dieťa je chránené,
 • dieťa môžete brať so sebou už od troch mesiacov, a to až do najviac piatich rokov,
 • kvalitný detský cyklovozík je mimoriadne stabilný a zostáva stáť na mieste aj keď cyklista spadne z bicykla,
 • lepšie udržíte rovnováhu na bicykli s cyklovozíkom než s cyklosedačkou,
 • najlepšie modely sú skladné, nezaberú veľa miesta a viete ich prenášať aj v kufri auta,
 • pokiaľ si dokúpite lyže alebo joggingový set, potom môžete použiť cyklovozík v prírode, ako kočík alebo v zime na snehu, kde sa bude pohodlne kĺzať,
 • absolútny komfort pre dieťa, môže sa dívať na cestu a mnohí rodičia dokonca chvália cyklovozíky pre ich schopnosť dieťatko uspať.

Ako sa upevňuje detský cyklovozík o bycikel?

Cyklovozík sa pripevňuje k zadnej strane osi kolesa bicykla. Aj preto je samotné bicyklovanie pre cyklistu komfortnejšie a lepšie sa udržuje stabilita.

Aké príslušenstvo je k cyklovozíkom dostupné?

Cyklovozíky pre deti za bicykel majú možnosť viacerých doplnkov. Napríklad ako sme spomenuli vyššie možnosť pripevniť lyže a kĺzať pohodlne po snehu, alebo joggingový set, aby ste mohli v teréne s dieťaťom behať, prípadne mať dieťa so sebou počas korčuľovania.

Skvelé sú slnečné clony, dažďové kryty a samozrejme pre dieťa do 10 mesiacov detská vložka určená pre deti už od troch mesiacov. Vďaka nej môžete bezpečne nosiť v cyklovozíku tak malé dieťatko.

Sú na trhu populárne značky detských cyklovozíkov?

Kvalitný cyklovozík za bicykel pre dieťa nájdete napríklad od značiek Croozer, Burley, alebo aj Thule. Je to len na vás, rozdiel je samozrejme aj v cene – niekto chce jednoduchý detský cyklovozík na asfaltové mestské cyklochodníky, iní potrebujú cyklovozík do terénu mimo mesta. Vyberajte podľa príslušenstva a ďalších možností.

Aké sú nevýhody detských cyklovozíkov?

Medzi hlavné nevýhody patrí náročné zháňanie náhradných dielov. Aj preto odporúčame na začiatku radšej zainvestovať a vybrať trebárs kovové disky, než plastové, aby ste potom nemuseli riešiť náhradné keď sa poškodia. Oplatí sa vyberať z overených značiek, čítať test cyklovozíkov a aj recenzie ostatných cyklistov.


Lacné vozíky za bicykel pre deti už od 630 EUR

Pomohol vám náš test cyklovozíkov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný vozík za bicykel pre deti na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × four =