Pre deti Šport / Outdoor

Test trampolín

Trampolína InSportline SUN 366 cm Skákanie, podobne ako behanie či plávanie, patrí medzi naše prirodzené pohyby čo znamená, že sa na trampolíne hýbeme priam spontánne bez väčšej námahy. Najlepšie trampolíny nám tak hravým spôsobom pomôžu k lepšej postave, posilnia kondíciu a ešte sa budeme cítiť aj šťastnejšie. Úplne skvelou správou je aj to, sa na trampolíne môže zabaviť aj vaše dieťa, keďže práve ratolesti skáču s radosťou.

Ako však vybrať trampolínu nielen pre deti, ktorá bude navyše aj bezpečná a splní tak všetky vaše nároky? Náš test trampolín zahŕňa aktuálne najlepšie trampolíny s ohľadom na recenzie zákazníkov a odborníkov v obore. Navyše tento test trampolín pravidelne aktualizujeme, aby naši čitatelia mali vždy nové informácie.

Nezabudnite, že aj vy môžete prispieť svojimi názormi do diskusie.

[ssba]

Najlepšie trampolíny nielen pre deti – TOP 8

HodnotenieCena odRecenzie
1.Marimex PREMIUM 366 cm
vonkajšie[usr 5 text="true" tooltip="true"]350 EURČítať recenzie
2.inSPORTline Flea 366 cm
vonkajšie[usr 5 text="true" tooltip="true"]310 EURČítať recenzie
3.Trampolína Marimex 305 cm
vonkajšie[usr 5 text="true" tooltip="true"]210 EURČítať recenzie
4.TRAMPOLÍNA 300 DOMYOS
vonkajšie[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]185 EURČítať recenzie
5.Aga SPORT FIT 305 cm + ochranná síeť
vonkajšie[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie
6.Trampolínový set Spartan 487 cm
vonkajšie[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]510 EURČítať recenzie
7.inSPORTline PROFI Digital 122 cm
interiérová[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
8.Fitness King 305 cm + ochranná sieť
vonkajšie[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku trampolín


Ako vybrať najlepšie detské trampolíny?

 • Interiér alebo exteriér. V súčasnosti predaj trampolín ponúka trampolíny určené do exteriérov, ale aj šikovné trampolíny určené do interiérov. V tom prvom prípade je nutná špeciálna plachta na zakrytie, ktorá je buď súčasťou balenia, alebo ju treba dokúpiť. Pozitívne však je, že ak máte veľkú záhradu, môžete si dopriať trampolínu aj s priemerom 400 cm, čo bude poriadny zážitok. Interiérové trampolíny sú pochopiteľne menšie, mnohé modely sa dajú prakticky poskladať a odložiť niekam pod posteľ alebo do vstavanej skrine.
 • Bezpečnosť a certifikáty. Keď má trampolína označenie „GS“ znamená to, že jej bezpečnosť bola testovaná. V súčasnosti už väčšina trampolín má toto označenie, ale pre istotu skontrolujte krabicu, alebo si toto označenie inak overte pred kúpou. Dôveryhodný je i certifikát EN1176, ktorý zaručuje dlhšiu životnosť trampolíny. Vždy sa pýtajte na certifikáty a splnenie noriem bezpečnosti.
 • Ochranné siete pre trampolínu. Ochranné siete majú svoj význam a preto by mali byť samozrejmosťou každej trampolíny. Ak nie je súčasťou balenia je nutné ju v záujme vlastnej bezpečnosti dokúpiť, aby ste chránili seba aj ostatných používateľov trampolíny. V ponuke sú tiež mimoriadne užitočné spodné ochranné siete, ktoré obklopujú priestor pod trampolínou, aby nemohlo zvieratko alebo malé dieťa podliezať pod ňu. Ochranné siete môžu byť pred pružinami alebo za pružinami.
 • Doplnky k trampolínam. Okrem ochranných sietí môžete dokúpiť napríklad užitočnú plachtu aby ste chránili trampolínu pred dažďom. Mnohí majitelia trampolín nedajú dopustiť na schodíky, vďaka ktorým sa omnoho ľahšie dostanú na trampolínu, najmä ak si zakúpili vyššiu (niekedy sú takéto schodíky už súčasťou setu).
 • Značky trampolín a cena. Ak chcete len trampolínu (bez sietí a ďalších doplnkov), tie väčších rozmerov majú ceny okolo 230 €, menšie trampolíny sa pohybujú od 100 €, samozrejme pokiaľ máme na mysli naozaj kvalitnejšie trampolíny. Výhodné je poobzerať sa po setoch, pretože časom aj tak zistíte, že potrebujete plachtu, sieť a možno i schodíky – jednoduchšie je teda zakúpiť celý set a nezháňať to potom dodatočne. Čo sa týka značiek, k najpredávanejším značkám trampolín patria napríklad Jumpking, HOOPI, Marimex.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test trampolín vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké ochranné siete pre trampolíny poznáme?

Ochranná sieť pred pružinami znamená, že môžete skákať len na ploche, kde nie sú pružiny, čo je podľa viacerých odborníkov bezpečnejšie nakoľko máte pružiny za ochrannou sieťou. Nemôže sa teda stať, že by ste nejako narazili nohami na pružiny.

Ochranná sieť za pružinami znamená väčšiu plochu na skákanie pričom sa môže stať, že niekedy skočíte aj na pružiny, ktoré by mali byť schované v kvalitnom obale.

Potrebujem ochrannú sieť na trampolínu?

Áno. Už len samotná trampolína je v nejakej výške nad zemou a dopadnúť po vyskočení náhodou mimo plochu na skákanie znamená veľké nebezpečenstvo pre deti i dospelých.

Ako vysoká má byť ochranná sieť?

Ochranná sieť by mala siahať do výšky približne 3,5 m lebo skákať môžete až do výšky viac ako 2 m, takže musí byť vyššia nech plní svoj účel.

Aké rozmery a tvary trampolín poznáme?

Medzi najpredávanejšie veľkosti patria priemery 400 cm, 305 cm, 240 cm (ale treba odčítať miesto na pružiny).

Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia trampolína, tým viac zábavy budete mať zo skákania. Menšie rozmery než 240 cm už nie sú vhodné pre dospelých.

Trampolína nemusí byť len okrúhla, v ponuke sú napríklad aj hranaté trampolíny. Na trhu sú dokonca aj trampolíny plachtové alebo trampolíny zapustené do zeme, podobne ako je do zene zapustený bazén.

Aké pružiny majú trampolíny?

Pevné a dlhšie pružiny znamenajú lepšie odrazenie a teda aj vyššie a zábavnejšie skoky. Pružiny v každom prípade musia byť kvalitne obalené, aby ste sa o ne pri skákaní ani náhodou nemohli poraniť a doskočenie na nich nebolo bolestivé.

Odkladať exteriérovú trampolínu pri nepriaznivom počasí?

Ochranná plachta pomôže v lete počas dažďa, ochráni trampolínu aj na jar alebo počas jesene, aby nepodliehala vplyvom počasia. V zásade by ste však mali trampolínu odkladať na zimu dovnútra, stačí len počas zimných mesiacov, kedy je vonku sneh a mráz.

Z akých materiálov je vyrábaná konštrukcia trampolín?

Kvalitné trampolíny majú konštrukciu zo špeciálne upravenej ocele (tzv. galvanizovaná oceľ), ktorá nekoroduje.

Aké sú zdravotné výhody skákania na trampolíne?

Trampolína s držadlom

Skákanie na trampolíne:

 • zlepšuje celkovú koordináciu tela, u seniorov dokonca znižuje riziko pádov a straty stability až o 40 %,
 • posilňuje nohy takže ani dlhá chôdza pre vás už nebude problémom,
 • skrášľuje postavu a kilá idú dolu zábavným spôsobom (za hodinu skákania priemerne mínus 800 až 1300 kalórií),
 • nezaťažuje bedrové kĺby ani kolená,
 • posilní srdce a pľúca.

Ako bezpečne skákať na trampolíne?

Medzi základné zásady patrí napríklad:

 • vždy skáčte bez obuvi len v ponožkách,
 • na trampolíne by mal byť vždy len jeden skákajúci,
 • najviac vážnych úrazov vzniká pri pokuse o saltá, takže ich nerobte (skákanie je už aj tak samo o sebe zábavné),
 • vždy začínajte s nízkymi skokmi a až potom sa „rozskáčte“ do výšky,
 • nikdy, naozaj nikdy neskáčte z trampolíny rovno na zem (úrazy kolien, členkov a i.),
 • nikdy, naozaj nikdy neskáčte rovno z trampolíny niekam inam (napríklad z trampolíny rovno do bazéna),
 • naučte sa zastaviť skákanie: skončite dopadom na skákaciu plochu s mierne pokrčenými kolenami, vďaka čomu sa skok stlmí a zastaví.

Lacné detské trampolíny už od 90 EUR

Pomohol vám náš test trampolín? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie trampolíny na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two + 20 =

 • Tiež máme značku EXIT, tú vačšiu zabudovanú a je kvalitná a originálna. Škoda, že táto značka nie je v teste, kedže patrí medzi najlepšie

 • My máme trampolínu exit od garden-life.sk a je veľmi kvalitná, pevná a aj bezpečná, čo bolo pri výbere doležité, kedže ju využívajú hlavne deti.