Test bežeckých pásov

Bežecký pás Spokey Arizona Beh a chôdza sú najprirodzenejšie pohyby nás, ľudí. Posilňovanie vo fitku nie je pre každého, rovnako nie všetkým vyhovuje plávanie či bicyklovanie. Chôdzu a beh však zvládneme všetci a navyše tým posilňujeme svoje srdce, svaly a celé telo.

Bežecké pásy majú jednu hlavnú výhodu – zabehať si, alebo dopriať svojmu telu poriadnu chôdzu, môžete naozaj kedykoľvek, bez ohľadu na to, aké je práve vonku počasie. Hýbete sa v pohodlí svojho domova, aj v zime, aj za dažďa, navyše s podporou motivačnej hudby alebo pri sledovaní večerných správ.Aký však vybrať ten najlepší bežecký pás pre seba? Určite dbajte na kvalitné odpruženie, vynikajúcu stabilitu a doprajte si aspoň základné funkcie (sledovanie zabehnutej vzdialenosti, spálené kalórie a pod.). Najlepší bežecký pás okrem iného disponuje aj nastavením sklonu bežeckej plochy (spravidla do 20 %), čím viete šikovne simulovať beh/chôdzu do kopca.

Aby pre vás vyberanie nového bežeckého pásu nebolo trápením, pomôže vám náš praktický test bežeckých pásov obsahujúci užitočné informácie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie bežecké pásy podľa nás – TOP 7

   HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline inCondi T70i II
Nosnost: až 125 kg5 out of 5 stars1 103 EURČítať recenzie
2.inSPORTline inCondi T50i
Nosnost: až 140 kg4.8 out of 5 stars976 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Gardian G8
Nosnost: až 180 kg4.7 out of 5 stars3 137 EURČítať recenzie
4.Klarfit Pacemaker X3
Nosnost: až 120 kg4.6 out of 5 stars300 EURČítať recenzie
5.inSPORTline Lavister
Nosnost: až 120 kg4.5 out of 5 stars506 EURČítať recenzie
6.Master F-14
Nosnost: až 110 kg4.4 out of 5 stars466 EURČítať recenzie
7. Klarfit Treado Advanced 2.0
Nosnost: až 110 kg4.4 out of 5 stars270 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bežeckých pásov


Ako vybrať najlepší bežecký pás?

 • Účel použitia bežeckého pásu.
  • Profesionálne bežecké pásy sú cenovo náročné a vďaka množstvu rôznych funkcii najvhodnejšie do fitnes centier. Majú robustnú konštrukciu a predĺženú záruku.
  • Klubové bežecké pásy sa hodia do hotelov alebo aj do škôl v rámci telocviční.
  • Domáce bežecké pásy sú kompaktnejšie, málo hlučné, v rôznych cenách a s rôznymi funkciami.
 • Základné typy bežeckých pásov.
  • Bezmotorové bežecké pásy sú lacnejšie, hodia sa menej náročným cvičiacim. Sú skvelé hlavne na chôdzu pretože fungujú na mechanickom princípe.
  • Motorové bežiace pásy sú v súčasnosti najviac obľúbené. Viete presne regulovať sklon aj rýchlosť, takže tréning je efektívny aj pohodlný.
 • Dôležité parametre bežeckých pásov. Určite si pri kúpe všímajte aj:
  • možnosti nastavenia sklonu bežeckej dráhy,
  • šírku bežeckej plochy,
  • rám bežeckého pásu,
  • snímače (rýchlosť, zabehnuté kilometre, čas, frekvencia tepu, spálené kalórie, tuk v tele a i.).
 • Príjemné doplnky k bežeckému pásu. Vás nový bežecký pás môže byť kompatibilný so smartfónom alebo aj s tabletom, takže budete môcť moderne sledovať rôzne hodnoty a vidieť výsledky vašej aktivity. K niektorým modelom sa dá pripojiť tzv. hrudný pás alebo tiež nastaviť profil trasy (severská chôdza a pod.). pre niektorých môžu byť užitočné aj vstavané reproduktory alebo ventilátor.
 • Bezpečnosť. V prípade, že spadnete alebo vás prepadne únava či jednoducho len budete potrebovať ihneď prestať, kvalitný bežiaci pás musí mať núdzové tlačidlo na okamžité zastavenie. Samozrejmosťou je pevnosť a dobrá kvalita konštrukcie so spoľahlivou stabilitou počas behu/chôdze.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test bežeckých pásov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Je dôležitá váha a výška cvičiaceho?

Každý bežecký pás má stanovené odporúčané hodnoty zaťaženia, resp. aspoň maximálnu nosnosť. Tieto údaje treba rešpektovať.

Ako vybrať vhodnú šírku bežiacej plochy?

Užšie, kratšie plochy sú vhodné len na chôdzu; plnohodnotný beh môže byť problematický. Pre beh vyberajte šírku bežiacej plochy aspoň 46 centimetrov; takáto plocha je ideálna na behanie aj na chôdzu.

Aké sú ďalšie výhody bežeckých pásov?

Okrem toho, že na nich cvičíte kedykoľvek bez ohľadu na počasie, nevdychujete počas cvičenia do pľúc žiaden smog (nebeháte popri ceste) a šetríte v konečnom dôsledku aj svoje peniaze (investícia do kvalitného bežeckého pásu sa vám vráti časom, pretože nepotrebujete platiť permanentky do fitka).

TIP: Pozrite sa tiež na najlepšie bežecké topánky


Lacné bežecké pásy už od 215 EUR

Pomohol vám náš test bežeckých pásov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší bežecký pás na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *