Šport / Outdoor

Test bežeckých pásov

Bežecký pás Spokey Arizona Beh a chôdza sú najprirodzenejšie pohyby nás, ľudí. Posilňovanie vo fitku nie je pre každého, rovnako nie všetkým vyhovuje plávanie či bicyklovanie. Chôdzu a beh však zvládneme všetci a navyše tým posilňujeme svoje srdce, svaly a celé telo.

Bežecké pásy majú jednu hlavnú výhodu – zabehať si, alebo dopriať svojmu telu poriadnu chôdzu, môžete naozaj kedykoľvek, bez ohľadu na to, aké je práve vonku počasie. Hýbete sa v pohodlí svojho domova, aj v zime, aj za dažďa, navyše s podporou motivačnej hudby alebo pri sledovaní večerných správ.Aký však vybrať ten najlepší bežecký pás pre seba? Určite dbajte na kvalitné odpruženie, vynikajúcu stabilitu a doprajte si aspoň základné funkcie (sledovanie zabehnutej vzdialenosti, spálené kalórie a pod.). Najlepší bežecký pás okrem iného disponuje aj nastavením sklonu bežeckej plochy (spravidla do 20 %), čím viete šikovne simulovať beh/chôdzu do kopca.

Aby pre vás vyberanie nového bežeckého pásu nebolo trápením, pomôže vám náš praktický test bežeckých pásov obsahujúci užitočné informácie.

[ssba]

Najlepšie bežecké pásy podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline inCondi T70i II
Nosnost: až 125 kg[usr 5 tooltip="true"]1 103 EURČítať recenzie
2.inSPORTline inCondi T50i
Nosnost: až 140 kg[usr 5 tooltip="true"]869 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Gilavar
Nosnost: až 150 kg[usr 5 tooltip="true"]1 119 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Lavister
Nosnost: až 120 kg[usr 4.8 tooltip="true"]506,10 EURČítať recenzie
5.Master F-14
Nosnost: až 110 kg[usr 4.7 tooltip="true"]466 EURČítať recenzie
6.KLARFIT Pacemaker FX5
Nosnost: až 120 kg[usr 4.7 tooltip="true"]460 EURČítať recenzie
7. Klarfit Treado Advanced 2.0
Nosnost: až 110 kg[usr 4.4 tooltip="true"]300 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku bežeckých pásov


Najlepšie bežecké pásy (recenzie)

1. inSPORTline inCondi T70i II

Hľadáte naozaj vymakaný bežiaci pás? Potom vás určite vás zaujme práve inSportline inCondi T70i II, ktorý ponúka všetko, čo bežné bežecké pásy. Nás zaujalo wifi pripojenie, možnosť zabehať si až do rýchlosti 20 km/h a pribalený hrudný pás ako súčasť balenia, čiže počas behania môžete spolu so snímačmi na rukovätiach využiť pre lepšiu presnosť aj hrudný pás. Dotykový displej je veľký, čo je pre nastavovanie rozhodne praktické. Nájdete tu 24 prednastavených programov a máte možnosť manuálne nastaviť vlastný, alebo si vybrať možnosť automaticky nastaviť záťaž podľa frekvencie vášho tepu. Môžete si tiež vybrať režim chôdze.

Nosnosť: 125 kg. Sklon najviac do 10 %.


Ukázať v obchode


2. inSPORTline inCondi T50i

Moderný a výkonný bežiaci pás s tichým chodom, aby ste nerušili svojich susedov má aj ďalšie praktické funkcie, ako napríklad možnosť sklopenia aby bol skladnejší, keď ho práve nepotrebujete používať. Nás zaujali aj 24 prednastavené programy, ktoré dajú vášmu telu počas behania riadne zabrať, ale samozrejme viete si nastaviť až 3 vlastné programy. Nechýba stojan na tablet, alebo časopis a aj stojan na fľašu s vodou. Zabehať si môžete až do rýchlosti 20 km/h, prípadne využiť možnosť chôdze nepretržite po dobu dvoch hodín. Súčasťou balenia je aj hrudný pás, s ktorým je sledovanie všetkých dôležitých hodnôt ešte presnejšie.

Nosnosť: 140 kg. Sklon najviac do 11,5 %.


Ukázať v obchode


3. inSPORTline Gilavar

Ak nemáte radi nastavenia, potom tu pre vás máme bežecký pás, ktorý má až 99 prednastavených programov na behanie. Vy si tak môžete užiť rôzne štýly behania priamo vo vlastnej obývačke, napríklad aj počas sledovania televízie, alebo môžete počúvať hudbu priamo zo zabudovaných reproduktorov v bežeckom páse. Nájdete tu okrem reproduktorov aj vstavaný ventilátor a samozrejmosťou je možnosť sklopenia vždy, keď ho už nebudete potrebovať. Maximálna rýchlosť behania je do 22 km/h.

Nosnosť: 150 kg. Sklon najviac do 7 %.


Ukázať v obchode


4. inSPORTline Lavister

V našom výbere si našiel svoje miesto aj tento bežecký pás, ktorý vás osloví šikovným prevedením a dobrou skladnosťou, keď ho práve nebudete potrebovať. Aj tu nájdete držiak na fľašu a aj držiak na tablet alebo dobrý časopis, nechýba tiež možnosť chôdze nepretržite až po dobu dvoch hodín a samozrejme tichý chod, ktorý je pri domácom použití naozaj dôležitým prvkom. Nevýhodou je, že nemá systém vyrovnávania nerovností a nemá ani hrudný pás, na druhej strane ponúka 12 prednastavených programov s rýchlosťou behania do 14 km/h.

Nosnosť: 120 kg. Sklon najviac do 3,5 %.


Ukázať v obchode


5. MASTER F-14

Menej známa značka priniesla medzi bežecké pásy aj tento, ktorý je akýmsi mostom medzi drahšími modelmi a tými lacnejšími. Konštrukcia je pevná a kvalitne odpružená, ako pri drahších modeloch, na druhej strane tu nájdete 12 prednastavených programov bez možnosti vytvoriť si vlastný program, čo niekomu nemusí stačiť. Sú tu vstavané reproduktory na počúvanie hudby počas cvičenia a senzory v rukovätiach. Profesionálnejším používateľom by mohol chýbať hrudný pás, na druhej strane viaceré bežecké pásy ho nemajú v balení. Zabeháte si na ňom do 12 km/h.

Nosnosť: 110 kg. Sklon najviac do 15 %.


Ukázať v obchode


6. KLARFIT Pacemaker FX5

Výrobca KLARFIT prekvapil týmto bežeckým pásom, ktorý už na prvý pohľad pôsobí robustne. Okrem 12 prednastavených programov si viete aj manuálne nastaviť vlastný a nájdete tu aj odpočítavanie štartu behania. Merač pulzu je, ako zvykne byť štandardom, v rukovätiach. Popri tom, ako budete môcť behať rýchlosťou najviac 12 km/h, môžete počúvať obľúbenú hudbu zo vstavaných reproduktorov. Mnohých športovcov milo prekvapia dve činky pribalené v balení, každá s hmotnosťou 1 kg.

Nosnosť: 120 kg. Sklon najviac do 12 %.


Ukázať v obchode


7. KLARFIT Treado Advanced 2.0

Zaradili sme do nášho výberu aj tento bežecký pás, lebo niektorých našich čitateľov môže zaujať nielen priaznivejšou cenou, ale aj jednoduchým dizajnom. Začiatočníci a všetci menej nároční bežci tu nájdu 12 prednastavených programov, držiak na fľašu aj knihu, samozrejme tiež aj senzory v rukovätiach pre sledovanie dôležitých hodnôt. Zabehať si na tomto bežeckom páse môžete do rýchlosti 10 km/h, čo mnohým úplne postačí pre domáce použitie. Šikovné hydraulické sklápanie sa postará o odloženie bežeckého pásu.

Nosnosť: 110 kg. Sklon najviac do 6 %.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší bežecký pás?

 • Účel použitia bežeckého pásu.
  • Profesionálne bežecké pásy sú cenovo náročné a vďaka množstvu rôznych funkcii najvhodnejšie do fitnes centier. Majú robustnú konštrukciu a predĺženú záruku.
  • Klubové bežecké pásy sa hodia do hotelov alebo aj do škôl v rámci telocviční.
  • Domáce bežecké pásy sú kompaktnejšie, málo hlučné, v rôznych cenách a s rôznymi funkciami.
 • Základné typy bežeckých pásov.
  • Bezmotorové bežecké pásy sú lacnejšie, hodia sa menej náročným cvičiacim. Sú skvelé hlavne na chôdzu pretože fungujú na mechanickom princípe.
  • Motorové bežiace pásy sú v súčasnosti najviac obľúbené. Viete presne regulovať sklon aj rýchlosť, takže tréning je efektívny aj pohodlný.
 • Dôležité parametre bežeckých pásov. Určite si pri kúpe všímajte aj:
  • možnosti nastavenia sklonu bežeckej dráhy,
  • šírku bežeckej plochy,
  • rám bežeckého pásu,
  • snímače (rýchlosť, zabehnuté kilometre, čas, frekvencia tepu, spálené kalórie, tuk v tele a i.).
 • Príjemné doplnky k bežeckému pásu. Vás nový bežecký pás môže byť kompatibilný so smartfónom alebo aj s tabletom, takže budete môcť moderne sledovať rôzne hodnoty a vidieť výsledky vašej aktivity. K niektorým modelom sa dá pripojiť tzv. hrudný pás alebo tiež nastaviť profil trasy (severská chôdza a pod.). pre niektorých môžu byť užitočné aj vstavané reproduktory alebo ventilátor.
 • Bezpečnosť. V prípade, že spadnete alebo vás prepadne únava či jednoducho len budete potrebovať ihneď prestať, kvalitný bežiaci pás musí mať núdzové tlačidlo na okamžité zastavenie. Samozrejmosťou je pevnosť a dobrá kvalita konštrukcie so spoľahlivou stabilitou počas behu/chôdze.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test bežeckých pásov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Je dôležitá váha a výška cvičiaceho?

Každý bežecký pás má stanovené odporúčané hodnoty zaťaženia, resp. aspoň maximálnu nosnosť. Tieto údaje treba rešpektovať.

Ako vybrať vhodnú šírku bežiacej plochy?

Užšie, kratšie plochy sú vhodné len na chôdzu; plnohodnotný beh môže byť problematický. Pre beh vyberajte šírku bežiacej plochy aspoň 46 centimetrov; takáto plocha je ideálna na behanie aj na chôdzu.

Aké sú ďalšie výhody bežeckých pásov?

Okrem toho, že na nich cvičíte kedykoľvek bez ohľadu na počasie, nevdychujete počas cvičenia do pľúc žiaden smog (nebeháte popri ceste) a šetríte v konečnom dôsledku aj svoje peniaze (investícia do kvalitného bežeckého pásu sa vám vráti časom, pretože nepotrebujete platiť permanentky do fitka).

TIP: Pozrite sa tiež na najlepšie bežecké topánky


Lacné bežecké pásy už od 189 EUR

Pomohol vám náš test bežeckých pásov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší bežecký pás na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

15 − 4 =