Šport / Outdoor

Test alarmov na bicykel

Zámok na bicykel s alarmom Pre niekoho je bicykel dopravným prostriedkom, iní preferujú športové bicykle, alebo len tak radi bicyklujú vo voľnom čase.

Nech už ale máte akýkoľvek bicykel, jeho zabezpečenie by malo byť nevyhnutnosťou, lebo ako sa vraví – príležitosť robí zlodeja a nezabezpečený bicykel je ideálnym terčom. Kvalitný zámok na bicykel s alarmom vám ušetrí starosti s ukradnutým bicyklom.

Najlepší alarm na bicykel je ten, ktorý bude spoľahlivý. Vždy je vhodné zorientovať sa v ponuke ešte pred samotnou kúpou, a tak sme pre vás pripravili test s aktuálnymi informáciami. Veríme, že nasledujúce riadky budú pre vás prínosné a vyberiete si ten najlepší model, na aký sa budete môcť naozaj spoľahnúť.

Kvalitný zámok na bicykel s alarmom funguje vlastne na veľmi jednoduchom princípe: hlasitý alarm sa spustí, keď niekto začne s bicyklom manipulovať bez toho, aby bol alarm deaktivovaný odomknutím. Tak viete, že sa s bicyklom niečo deje. Aké rôzne alarmy na bicykel existujú a ako vybrať sa dozviete práve tu.

[ssba]

Test nejlepších alarmov na bicykel – TOP 7 podle nás

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Abus Bordo Alarm 6000A/90
[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
2.Kellys Lion Alarm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
3.ABUS-Alarmbox Blue
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
4.Invoxia Bike Tracker
[usr 5 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
5.U 445 Alarm ABUS
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku alarmov na bicykel


Aké sú najlepšie alarmy na bicykel na trhu?

 • Abus Bordo Alarm 6000A/90
 • Kellys Lion Alarm
 • ABUS-Alarmbox Blue
 • Invoxia Bike Tracker
 • U 445 Alarm ABUS

Ako vybrať najlepší alarm na bicykel?

 • Alarm na batérie alebo nabíjateľný. Najprv potrebujete vedieť, čo vám bude vyhovovať najviac. Tie na batérie majú nevýhodu v dokupovaní novej batérie, ale po jej výmene fungujú ihneď ďalej. Nabíjateľné alarmy na bicykel stačí stále len nabiť, no za ten čas ho nebudete môcť používať.
 • Výdrž alarmov na bicykel. Či už sa rozhodnete pre akumulátorový alarm na bicykel lebo vám nabíjanie neprekáža, alebo chcete skôr alarm na batérie, v oboch prípadoch vás určite bude zaujímať výdrž. Nabíjateľné alarmy na bicykel zvyknú vydržať fungovať nepretržite okolo 40 hodín na jedno nabitie a plne nabité môžu byť po troch hodinách nabíjania. Čo sa týka batériových, kvalitný alarm na bicykel by mal indikovať nutnosť vymeniť batérie, prípadne mnohí cyklisti majú nejakú tu batériu v batohu so sebou stále.
 • Nastavenie citlivosti alarmu. Kvalitné alarmy na bicykel zvyknú mať napríklad tri úrovne nastavenia citlivosti, aby ste vedeli lepšie regulovať, pri akých pohyboch sa už má alarm spustiť.
 • Druhy alarmov na bicykel. V neposlednom rade je dôležité poznať 2 základné druhy alarmov na bicykel – môžete mať alarm priamo v zámku na bicykel, a teda zaobstarať si kvalitný zámok na bicykel s alarmom. Druhou možnosťou je alarm na bicykel nezabudovaný, teda treba ho na bicykel namontovať zvlášť pretože nie je súčasťou zámku.
 • Odolnosť alarmov na bicykel. Určite chcete, aby váš nový alarm na bicykel prežil dážď a vedel byť spoľahlivý. Kvôli tomu sú odolné voči vode, hlasité a spravidla by ste mali vyberať spomedzi overených značiek na trhu.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test alarmov na bicykel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Sú alarmy na bicykle nenápadné?

Najlepšie alarmy na bicykle sú rozmerovo malé, často ich viete namontovať napríklad pod sedadlo. alebo schovať do rámu bicykla. Dobrý alarm na bicykel má byť čo najmenší aj kvôli tomu, aby neprekážal.

Môžem používať alarm na bicykel aj pre e-bike?

Áno. Kvalitné alarmy viete používať aj pre skútre, motorky, elektrobicykle alebo tiež pre elektrokolobežky.

Aká je hlasitosť alarmov na bicykel?

Kvalitný alarm na bicykel môže mať hlasitosť okolo 100 dB, aj viac. Hlavným cieľom je zlodeja odradiť, resp. Vyľakať. Zároveň vy viete, že sa s bicyklom niečo deje a treba ho skontrolovať.

Sú alarmy na bicykle prepojené so smartfónom?

Kvalitný zámok na bicykel s alarmom alebo dobré alarmy na bicykle majú GPS a viete ich prepojiť sj so smartfónom – vidíte tak kde je váš bicykel, ale aj akú trasu ste prešli a iné informácie. Je to príjemný bonus navyše.

Zároveň je nahraditeľnou výhodou okamžitá notifikácia, že sa bicykel pohol, alebo že sa s ním niečo deje.

Ako správne zamknúť bicykel?

Kvalitný zámok na bicykel s alarmom síce zabezpečí váš bicykel, ale stále platia všeobecné odporúčania pre správne uzamykanie bicykla.

Napríklad, zamykajte bicykel vždy len o predmet, ktorý sa nedá odtrhnúť, premiestniť, zodvihnúť. Nezamykajte bicykel o odnímateľné časti, ako sú trebárs kolesá. Bicykel, zámok a objekt o ktorý bicykel zamykáte by mali byť spolu čo najbližšie k sebe, natesno. Využívajte verejné priestory kde je veľa ľudí navôkol.


Ukázat kompletní nabídku alarmov na bicykel


Pomohol vám náš test alarmov na bicykel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie zámky na bicykel s alarmom na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × four =