Šport / Outdoor

Test zámkov na bicykel

Najlepšie zámky bicyklov Bicykel v mnohých prípadoch nie je lacnou záležitosťou, navyše je pre čoraz viac ľudí aj dopravným prostriedkom – otázka bezpečnosti a zamykania bicyklov je tak stále aktuálna.

Okrem bicykla a vhodného oblečenia tak potrebujete aj kvalitný zámok na bicykel, s ktorým sa nebudete báť nechať svoj bicykel niekde zaparkovaný. Pri výbere konkrétneho typu zámku vám môže pomôcť aj praktický test zámkov na bicykel s ktorým získate prehľad a vyberiete si ten najlepší podľa toho, čo od zámku očakávate.

Hovorí sa, že každý zámok dokáže šikovný zlodej zdolať, ale prečo mu to uľahčovať? Kvalitná ochrana sťaží krádež bicykla a pokiaľ použijete kombináciu viacerých zámkov, váš bicykel bude v bezpečí. Treba si totiž uvedomiť, že bicykel je v podstate váš majetok, a majetok si predsa chceme chrániť čo možno najlepšie.

Ak máte vlastný tip na najlepší zámok na bicykel budeme radi keď sa v závere zapojíte do diskusie a obohatíte tak rebríček. Ďakujeme!

Test – najlepší zámok na bicykel – TOP 6

ProduktZabezpečenieHodnotenieCena odRecenzie
1.Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85
Vysoké[usr 5 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
2.ABUS-uGrip BORDO 5700/100
Vysoké[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie
3.Abus Granit 460/150HB230+USH460
Stredne vysoké[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
4.Kellys Fold 50
Stredne vysoké[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
5.ABUS Tresor 1385/85
Stredné[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
6.Abus Catena 685
Stredné[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zámkov na bicykel


Ako vybrať najlepší zámok na bicykel?

  • Typ zámku na bicykel. V ponuke je niekoľko typov zámkov a výber je len na vás podľa toho, akú mieru bezpečnosti od zámku očakávate. Lankové zámky sú lacné, ale najmenej bezpečné. Lepšie sú na tom zámky v tvare podkovy, medzi najlepšie patria reťazové zámky a skladacie zámky.
  • Klasické zamykanie na kľúč alebo zamykanie kódom. Pri klasickom zamykaní s kľúčom je možné, že ho stratíte a pravdepodobne nebudete mať náhradný pri sebe. Pri kódovom zamykaní nepotrebujete kľúč, ale na druhej strane si musíte pamätať kombináciu (najčastejšie štyri číslice) čísel pre odomknutie aj zamknutie.
  • Dĺžka zámku. Pri kúpe sa môžete zamerať aj na dĺžku resp. obvod zámku. Ak potrebujete zamknúť jeden bicykel, postačí vám dĺžka najviac do 80 cm. Na uzamknutie dvoch bicyklov by mala byť dĺžka zámku do 110 cm. Pre uzamknutie troch bicyklov naraz potrebujete dĺžku zámku viac ako 110 cm. Stále však platí, že medzera medzi bicyklom a stĺpom (alebo miestom uzamknutia) má byť čo najmenšia, aby zlodej nemohol zo zámkom a s bicyklom príliš manipulovať.
  • Značky zámkov na bicykel. Je lepšie investovať peniaze do zámku pre bicykel od overenej značky, ktorá už má nejaké skúsenosti s výrobou a inováciami práve v oblasti zámkov určených pre bicykle. Medzi najvyhľadávanejšie patria značky Kryptonite s tradíciou už od roku 1973 so sídlom v New Yorku; a značka Abus, ktorá sa snaží vylepšovať sortiment svojich zámkov.
  • Cena zámku na bicykel. Cena sa odvíja od spôsobu zamykania a bezpečnosti. Spravidla by ste do zámku mali investovať aspoň 10 % z ceny bicykla – lacný bicykel nemusí mať najdrahší zámok, drahý bicykel by nemal byť chránený lacným zámkom.

Aké vlastnosti má lankový zámok na bicykel?

Lankové zámky – tiež aj káblové zámky – sú najlacnejšie a najjednoduchšie na používanie, ale bohužiaľ aj najmenej bezpečné. Používajú sa na miestach, kde je veľa ľudí navôkol a vy potrebujete zamknúť bicykel, len kým sedíte v kaviarni, a aj to na ten bicykel vidíte z okna, alebo v podobných situáciách počas dňa na frekventovaných miestach.

Tento typ zámku sa dá veľmi ľahko a rýchlo preseknúť kliešťami.

Aké vlastnosti má zámok na bicykel v tvare podkovy?

Zámok v tvare podkovy, alebo tiež nazývaný ako „účkový“ zámok pretože pripomína písmeno „U“ je bezpečnejší než lankový zámok, ale pri prenášaní niekde v malom batohu môže byť ťažký. Niekedy je náročnejší na upevnenie, ak chcete nechať málo miesta medzi bicyklom a miestom, o ktoré idete bicykel zamknúť. Čím hrubší je tento typ zámku a čím masívnejšia je skrinka na zamknutie, tým bezpečnejší je zámok, ale aj väčší a ťažší.

Tento typ zámku sa dá, najmä pri lacnejších modeloch, vylomiť v mieste zamykania, prípadne je zničený mechanizmus zamykania.

Aké vlastnosti má reťazový zámok na bicykel?

Reťazový zámok na bicykel je ťažší a hrubší, ale patrí medzi najbezpečnejšie. Síce si priplatíte, ale bicykel bude naozaj v bezpečí.

Reťazový zámok je ťažší ako lankový zámok, ale skladnejší než „U“ zámok. Reťaz je v pevnom obale, aby bol bicykel chránený pred poškriabaním. Niektoré modely reťazových zámkov je možné po odomknutí nechať na sedadlovej rúre, takže vám niekde v batohu nezaberá miesto.

Tento typ zámku je známy svojou vysokou bezpečnosťou.

Aké vlastnosti má skladací zámok na bicykel?

Skladací zámok v podstate spája všetky dobré vlastnosti predošlých zámkov za predpokladu, že si kúpite naozaj kvalitný od renomovaného výrobcu.

Kĺby tohto zámku sú oceľové a pevné. Bicykel zamknete aj na ťažšie dostupných miestach vďaka ohýbaniu. Na rozdiel od reťazového zámku sa len máloktorý dá v puzdre pripevniť počas jazdy o sedadlovú rúru, takže naň musíte mať miesto.

Tento typ zámku je vysoko bezpečný.

Je lepšie mať zamknutý bicykel viacerými zámkami?

Áno. Platí, že zlodej je spravidla vybavený „náradím“ len pre jeden typ zámku, ktorý je zvyknutý vybíjať. Ak máte bicykel zamknutý napríklad skladacím zámkom a aj podkovovým zámkom, zostane bezpečne na svojom mieste.

Je dobré mať na bicykli bezpečnostný alarm?

Vhodný môže byť spoľahlivý alarm, ktorý sa spustí napríklad hlasitým pískaním vtedy, keď s bicyklom začne niekto manipulovať bez odomknutia. Samozrejmosťou má byť deaktivácia alarmu, ak idete k bicyklu vy, aby sa nespustil keď netreba.

Najpredávanejšie zámky na bicykel

Najpredávanejšie zámky na bicykel na trhu podľa portálu Heureka.sk


Lacné zámky na bicykel už od 4 EUR

Pomohol vám náš test zámkov na bicykel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný zámok na bicykel na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eighteen − five =