Domácnosť

Najlepšie tyčové vysávače | Test a recenzie

Najlepšie tyčové vysávače Takže ste sa rozhodli, že váš ďalší vysávač by mal byť tyčový. Výborná voľba! Užijete si flexibilitu a slobodu, spolu s dokonale čistým domovom, samozrejme. Akumulátorové vysávače, známe aj ako tyčové vysávače, vás oslobodia od frustrujúcich káblov. Sú ľahké, komfortné na používanie a bežia na dobíjacie batérie, čo znamená, že už žiadne otravné pripájanie a odpájanie, keď sa pohybujete po dome. Akumulátorové vysávače sú tak pôsobivo pohodlné, že ich používanie je takmer zábavné. A ktoré sú najlepšie tyčové vysávače? Funkcie sa medzi modelmi líšia; niektoré majú väčší výkon, lepšie nadstavce a, čo je rozhodujúce, dlhšiu výdrž batérie. Najlepší akumulátorový vysávač pre vás závisí od vášho domova a očakávaní výkonu. Pred rozhodnutím zvážte veľkosť vášho bytu, domu, jeho obyvateľov (vrátane mačiek a psov!) a akékoľvek ďalšie nástroje, ktoré by sa vám mohli zísť. Čítajte ďalej a objavte s nami, ako nájsť ten najlepší tyčový vysávač pre vaše potreby.

Najlepšie tyčové vysávače na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieRecenzie
1.Dyson V15 Detect Absolute
+ moderný dizajn
+ ergonomické vyhotovenie
+ vysoko výkonný digitálny motor
+ cyklónová technológia vytvorí odstredivú silu až 100 000 G
+ prehľadný LCD displej
[usr 5 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie
2.Samsung Jet 90 complete
+ príkon 550 W
+ 5-vrstvový filtračný systém
+ až 60 minut na jedno nabíjanie
+ 0,8 l nádoba
+ kvalitné spracovanie
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie
3.Siguro VT-D300 W Curlew BLDC
+ doba prevádzky až 60 min
+ výkonný BLDC motor
+ vysávač určený pre všetky druhy podláh
+ otočná hlavica s LED osvetlením
+ nádobka s cyklónovým systémom sania prachu
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie
4.Xiaomi Mi G10
+ 65 minút upratovania na jedno nabitie
+ automatický režim upraví vysávanie podľa potreby
+ konštrukcia kefy zamedzí namotávaniu vlasov
+ prehľadný farebný TFT displej
+ praktická odnímatelná baterie
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie
5.Dyson V12 Detect Slim Absolute
+ pre alergikov a na zvieracie chlpy
+ regulácia výkonu
+ nabíjania 3,5 h
+ držiak na stenu súčasťou balenia
+ hmotnosť 2,2 kg
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie
6.Rowenta RH9690WO
+ tyčový vysávač 3 v 1
+ motor so silou 185 wattov
+ možnosť aktivácie extra výkonu
+ parkovaiaj funkcia Stop&Go
+ dokáže umývať aj vysávať
[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]Čítať recenzie

Ukázať celú ponuku tyčových vysávačov


Ako vybrať tyčový vysávač?

Technológia tyčových vysávačov prešla za posledných pár rokov dlhú cestu a ponúka množstvo alternatív, z ktorých si môžete vybrať. Niektoré z najnovších inovácií, ktoré si všímajte, zahŕňajú:

 • Senzorické technológie – hlavica sníma typ podlahy a podľa toho prispôsobuje svoj výkon, čím šetrí drahocennú životnosť batérie tým, že zaisťuje, že vysávač využíva iba potrebnú energiu.
 • Svetlá – LED svetlá na hlavici vám pomôžu vidieť pod nábytkom a v tmavých priestoroch.
 • Inteligentné technológie – pripojte vysávač k telefónu a sledujte jeho výkon a výdrž batérie a vychutnajte si nezvyčajné štatistiky, napríklad koľko kalórií spálite pri upratovaní.
 • Indikátor úrovne nabitia batérie – nie je to prelomová funkcia, ale môže  byť užitočná pre bezdrôtový spotrebič. Napríklad vysávač Dyson V15 Detect pôsobivo odpočítava zostávajúci čas batérie v minútach a sekundách.
 • Strihanie vlasov – dlhé pramene vlasov majú tendenciu ovíjať sa okolo kefy hlavice a je potrebné ich odtiaľ uvoľniť. Niektoré modely majú pohodlnú malú štrbinu pozdĺž valca, cez ktorú môžete prejsť nožnicami.
 • Hmotnosť – dávajte si na to pozor, pretože čokoľvek s hmotnosťou nad 3 kg sa môže po dlhšom používaní zdať ťažké. Konštrukcie s ťažšou spodnou časťou, ktoré nesú váhu v hlavici, budú pre vaše ramená komfortnejšie.
 • Vreckový alebo bezvreckový – niektoré vysávače obsahujú vrecká, ktoré sa po naplnení vymenia. Jednou z ich výhod je, že sa nemusíte dotýkať prachu a nečistôt, aby ste ich z nádoby odstránili; čo možno budete musieť robiť s bezvreckovým modelom, pretože niektoré nečistoty sa môžu rozsypať alebo zachytiť. Ak sa však rozhodnete pre vreckový model, budete musieť mať neustále na sklade nejaké prázdne vrecká.
 • Inovatívna technológia 2v1, alebo 3v1 – tyčové vysávače s mopom sú dokonalým multifunkčným čistiacim nástrojom, ktorý vám umožní upratať tvrdé podlahy za polovičný čas! Kvalitné tyčové vysávače 3v1 (2v1) vám ušetria čas, energiu a úložný priestor a sú ideálne pre domácnosti s veľkým množstvom drevených, vinylových alebo dláždených podláh. Na rozdiel od tradičnej metódy mopu a vedra, tyčové vysávače s mopom majú dopĺňateľné nádrže a vymeniteľné utierky pre efektívne, jednoduché upratovanie a žiarivé výsledky bez šmúh. Technológia 3v1 vám k mopu navyše ponúka aj praktický ručný vysávač, ktorý využijete na vysávanie matracov, sedačiek, alebo autopoťahov.

Vyberte správny výkon

Počuli ste už mýtus, že tyčové vysávače nie sú efektívne pri vysávaní? No to jednoducho nie je pravda. V skutočnosti sú všetky kvalitné tyčové vysávače navrhnuté tak, aby dôkladne vyčistili váš domov – bez ohľadu na typ podlahy. Pre extra hlboké čistenie – dokonca aj  vašich obľúbených kobercov a koberčekov – voľte model s extra sacím výkonom. Recenzie chvália napríklad modely Bosch ProPower.

Zamyslite sa nad dobou prevádzky

V súčasnosti mnoho akumulátorových vysávačov na trhu funguje dostatočne dlho na to, aby upratali váš domov na jedno nabitie. Doba prevádzky sa však môže líšiť model od modelu. Tu je to, čo treba mať na pamäti:

 • Obytný priestor – pred výberom tyčového vysávača si položte otázku, koľko času prevádzky skutočne potrebujete. Malý byt? Doba chodu 30 až 45 minút pravdepodobne stačí. Veľká plocha na upratovanie? Rozhodnite sa pre vysoký výkon, ktorý vydrží až 80 minút. Pamätajte, že vysávanie na maximálny výkon skracuje dobu chodu.
 • Batéria – na dlhú dobu prevádzky je potrebná výkonná, kvalitná batéria. Hľadajte vysávače vybavené vysoko výkonnou batériou s lítium-iónovou technológiou.
 • Prídavné batérie – niektoré bezdrôtové modely sa dodávajú s dodatočnou nabíjateľnou batériou, alebo dvoma . Ak chcete upratovať ešte dlhšie alebo dôkladnejšie, jednoducho vymeňte batériu a pokračujte.

Zvážte jednoduchosť použitia

Tyčové vysávače sa a priori ľahko používajú, pretože nie ste pripútaní k zásuvke. Napriek tomu je potrebné mať na pamäti niekoľko aspektov, aby bolo upratovanie čo najpríjemnejšie.

 • Skontrolujte hmotnosť – v závislosti od toho, ako dlho upratujete, môže pri výbere zohrávať dôležitú úlohu hmotnosť – najmä ak sa rozhodnete pre bezdrôtový tyčový vysávač. Ľahký vysávač, ako je napríklad Unlimited Series 6, robí upratovanie o niečo jednoduchším a, povedzme si úprimne, aj zábavnejším.
 • Spustite ho kliknutím – vedeli ste, že mnohé tyčové vysávače vyžadujú, aby ste počas vysávania neustále držali stlačené tlačidlo? Otravné! Hľadajte model, ktorý sa spustí a zostane zapnutý kliknutím na tlačidlo.

Nájdite taký, ktorý vyhovuje vášmu životnému priestoru

Pôdorys vášho domu, úložný priestor a celkový počet štvorcových metrov ovplyvňujú, ktorý tyčový vysávač najlepšie vyhovuje vašim potrebám pri upratovaní. Zohľadnite to vo svojom konečnom rozhodnutí.

Váš domov je malý a pôvabný. Neochráni ho to však od prachu. Čo skutočne potrebujete: vysávač s dostatočným sacím výkonom na poriadne upratanie podláh, rohov a ťažko dostupných miest, no zároveň dostatočne malý na to, aby sa dal ľahko zastrčiť do skrine alebo zavesiť na stenu.

Vo všeobecnosti sú tyčové vysávače kompaktné a vďaka tomu aj ľahko skladovateľné. Preto sú jasnou voľbou, keď je priestor na prvom mieste. Navyše, bezdrôtové vysávače majú tendenciu byť ľahké a flexibilné. Talentované multifunkčné modely možno flexibilne použiť ako tyčový aj ručný vysávač na rýchle bodové čistenie rôznych povrchov.

Je tyčový vysávač vhodný pre váš veľký, priestranný domov? Bývanie vo veľkom dome je úžasné, ale znamená viac upratovania. Zachytenie nečistôt na širokej škále podláh a povrchov si vyžaduje čas – a to ešte nehovoríme o kobercoch a schodoch. Nájdením správneho tyčového vysávača pre váš viac izbový, prípadne viacposchodový dom, môžete nájsť zábavu aj v takej povinnosti, ktorej by ste sa inak vyhýbali

Buďte si istí, že výdrž batérie nebráni upratovaniu veľkého obytného priestoru pomocou tyčového vysávača. Nielenže sa už zlepšila priemerná doba prevádzky, niektoré bezdrôtové modely sa dodávajú s jednou alebo dvoma výmennými batériami navyše. Vybitá batéria v strede upratovania? Vymeňte za nabitú a pokračujte.Ľahké a flexibilné, tyčové vysávače sú pohodlné na manipuláciu a pohodlné prenášanie do rôznych miestností a na rôzne podlahy.

Samozrejme, nie všetky akumulátorové vysávače sú rovnaké, preto sa bližšie pozrite na ich špecifikácie a vyberte si podľa toho, na čom vám najviac záleží.

Aký tyčový vysávač by ste si teda mali kúpiť?

Pohodlné a flexibilné tyčové vysávače toho ponúkajú veľa. Hoci, neexistuje jeden univerzálny, ktorý je vhodný pre všetkých. Správny tyčový vysávač pre vás závisí od vašich osobných preferencií, obytného priestoru a presných potrieb upratovania. Vynikajúcou pomôckou pri rozhodovaní o konkrétnom modeli sú aj testy a recenzie, ktoré nájdete v hojnom počte na internete. Dúfame, že vám naše tipy a rady pomôžu zúžiť výber a vybrať si ten najvhodnejší.


Lacné tyčové vysávače už od 125 EUR

Pomohol vám náš test tyčových vysávačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší tyčové vysávače na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − five =