Domácnosť

Test maliarskych valčekov

Maliarske valčeky Správne náradie dokáže akúkoľvek prácu mimoriadne uľahčiť, a inak tomu nie je ani pri maliarskych valčekoch. Najlepšie maliarske valčeky dokážu maľovanie interiérov aj exteriérov uľahčiť a najmä urýchliť, navyše aj výsledná práca bude naozaj stáť za to.

Avšak, neexistuje jeden univerzálny maliarsky valček pre akúkoľvek farbu na akýkoľvek povrch. Aj ten najlepší maliarsky valček môže byť pre vás nevhodný, ak sa nehodí pre daný typ farby s akou chcete pracovať. Preto sme pripravili prehľadný test pre všetkých, ktorí sa chcú zorientovať v aktuálnej ponuke a kúpiť tak čo možno najlepšie pre svoju prácu.Či už idete renovovať vo veľkom, alebo len potrebujete obnoviť farbu drevených okien či kuchynskej linky, veríme, že test maliarskych valčekov vám môže byť nápomocný. Vyberte si taký maliarsky valček, s akým sa vám bude dobre pracovať a práca pôjde ako po masle.

Najlepšie maliarske valčeky nájdeme v každej kategórii – od drahších maliarskych valčekov z prírodných materiálov pre náročných, až po jednoduché valčeky na bežné maľovanie stien v byte. Ide len o to, čo potrebujete.

Budeme radi, keď rebríček doplníte aj vy, naši čitatelia, s vlastnými postrehmi zapojením sa v závere do diskusie. Spolu s nami tak pomôžete ďalším.

Ďakujeme, že nás zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach.

[ssba]

Test – najlepšie maliarske valčeky – TOP 6

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Wagner Handi-Roller
[usr 5 text="true" tooltip="true"]42 EURČítať recenzie
2.Top Shop Paint Racer
[usr 5 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
3.Wagner Dynatec Roller
[usr 5 text="true" tooltip="true"]28 EURČítať recenzie
4.Fieldmann FDMV 1501
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]27,5 EURČítať recenzie
5.Valcek Vestan
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2,2 EURČítať recenzie
6.Maliarsky valček s držiakom
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]3,5 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku maliarskych valčekov


Aké sú najlepšie maliarske valčeky na trhu?

 1. Wagner Handi-Roller
 2. Top Shop Paint Racer
 3. Wagner Dynatec Roller
 4. Fieldmann FDMV 1501
 5. Valcek Vestan
 6. Maliarsky valček s držiakom od Asko Nabytok

Ako vybrať najlepší maliarsky valček?

 • Maliarske valčeky podľa veľkosti. Môžete sa stretnúť s maliarskymi valčekmi v troch veľkostných kategóriách – mini, midi a maxi. Mini sú najmenšie, v rozmeroch 3 až 5 cm a sú ideálne pre natieranie kútov, rôznych výklenkov a pre malé opravy na ťažko dostupných miestach. Mini maliarske valčeky sú v rozmeroch do 18 cm a oceníte ich pri bežnom maľovaní stien. Maxi maliarske valčeky sú vo veľkosti do 45 cm a sú ideálne pre maľbu fasád, ale aj na maľovanie stien, pretože nimi rýchlo natriete veľké plochy.
 • Maliarske valčeky podľa podkladu. Záleží na povrchu, ktorý idete maľovať. Drsné steny potrebujú mäkší maliarsky valček s dlhším vláknom. Na hladké steny môžete použiť maliarsky valček s krátkym vláknom do 13 mm.
 • Maliarske valčeky podľa materiálu. Maliarske valčeky sú vyrábané z rozličných materiálov a v poslednom období sa objavujú aj kvalitné maliarske valčeky z prírodných materiálov ako je napríklad vlna. Najuniverzálnejšie kvalitné maliarske valčeky sú polyakrylové, označené aj ako PAC.
 • Hmotnosť maliarskeho valčeka. Aj tento údaj môže byť pre vás dôležitý, najmä ak potrebujete maľovať veľké plochy stien alebo rekonštruujete a budete mať maliarsky valček v rukách naozaj často. V podstate, čím väčší je maliarsky valček, tým ťažší bude pri dlhšej práci. Kvalitné maliarske valčeky sú však už s odľahčených materiálov, stačí sledovať údaj o hmotnosti maliarskeho valčeka pri konkrétnom valčeku pred kúpou.
 • Ostatné detaily pri kúpe. Existujú na trhu aj maliarske valčeky priamo so zásobníkom na farbu alebo maliarske valčeky s potlačou, ktoré vytvoria na rovnom povrchu stien vzor. Je len na vás, čo si vyberiete a koľko chcete za maliarsky valček zaplatiť.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test maliarskych valčekov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Kedy vybrať maliarsky valček s dlhšími a kedy s kratšími vláknami?

Kvalitné maliarske valčeky s dlhým vláknom nad 20 mm sú vynikajúce na maľovanie drsných povrchov alebo pórovitých povrchov, pretože takýto maliarsky valček dokáže poriadne nasať farbu a následne ju práve vďaka dlhým vláknam namaľuje aj na miesta kam by sa valček s krátkym vláknom nedostal.

Maliarske valčeky s krátkym vláknom, približne do 17 mm, oceníte na rovné steny, sadrokartón a pre bežne upravené steny v byte či dome. Menej z nich kvapká farba a náter je tenší a jemnejší vo výsledku.

Ako vybrať správny maliarsky valček s ohľadom na typ použitej farby?

Polyakrylové maliarske valčeky, označené aj ako PAC, sú najrozšírenejšie pre svoje takmer univerzálne využitie. Patria medzi jednoduché maliarske valčeky s dobrým pomerom cena/výkon. Hodia sa pre disperzné aj latexové farby a obvykle majú vlákna dlhé najviac 18 mm.

Polyamidové maliarske valčeky, označované aj ako PAD, sú skvelé pre moridlá, disperzné aj latexové farby a dokonca ich využijete aj na odstraňovanie starých náterov. Patria medzi najkvalitnejšie maliarske valčeky. Skvelo ich využijete aj pri maľovaní väčších plôch pokiaľ zvolíte väčší maliarsky valček.

Polystyrénové valčeky na maľovanie (PES) sú ideálne pre nenáročné povrchy, sú ideálne pre hladké steny v interiéroch, no práca s nimi nemusí byť až tak jednoduchá pre začiatočníka. Ide však o kvalitné valčeky na maľovanie a sú určené pre akrylátové farby, vodeodolné farby a aj pre konzistenciou husté farby.

Penové maliarske valčeky sú skvelé pre vodeodolné a živicové farby. Práca s nimi je rýchla. Ak hľadáte kvalitný maliarsky valček pre vytvorenie “pomarančových” stien, potom vezmite práve penový valček na maľovanie – je pórovitý, a tak výsledný náter bude mať prirodzenú štruktúru pomarančovej kôry.

Prírodné maliarske valčeky z vlny sú najlepšie maliarske valčeky na trhu, ich nevýhodou je jedine vysoká cena. Hodia sa pre latexové aj disperzné farby. Vlna prirodzene naberá farbu a vo výsledku získate veľmi decentnú štruktúru na stenách, čo sa mnohým páči.

Mikrovlákno – na záver ešte maliarske valčeky z mikrovlákna, ktoré sa vám hodia pre vodeodolné a latexové farby, niektorí ich s obľubou používajú aj pre lazúrovanie.

Oplatia sa maliarske valčeky so vzorom?

Ak chcete pracovať s valčekom, ktorý má vzorku, potom potrebujete hustú farbu a veľmi pomalé, precízne natieranie stien/povrchov. Treba mať pri práci s nimi trpezlivosť, aby ste dosiahli želaný výsledok.

Sú maliarske valčeky s nádržkou na farbu lepšie?

Najlepšie maliarske valčeky, ktoré odporúčajú aj maliari, obvykle nie sú s nádobkou na farbu. Práca s nimi nie je tak komfortná, ako si možno laik predstavuje a vo výsledku je jednoduchšie farbu nabrať na valček klasickým spôsobom.


Lacné maliarske valčeky už od 0,40 EUR

Pomohol vám náš test valčekov na maľovanie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný maliarsky valček na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × one =