Domácnosť

Test olejových radiátorov

olejový radiator Olejový radiátor patrí medzi najpopulárnejšie radiátory na trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov – nespaľuje žiaden olej, je tichý, takže sa vynikajúco hodí aj do spálne alebo detskej izby a nepotrebuje žiadnu údržbu, pretože olej v ňom nikdy nemeníte. Navyše sú na trhu už aj moderné olejové radiátory s možnosťou montáže na stenu, a tak nezaberá miesto v priestore niekde na podlahe.

Najlepší olejový radiátor vydrží dlhý čas dobre slúžiť a v modernom dizajne ani tak skoro nezostarne. Navyše  nezamrzne ani na nepoužívanej chate, takže keď prídete, môžete sa spoľahnúť na teplo. Dôležité však je dobre si vybrať.

Čo teda treba vedieť pred kúpou, aby ste si odniesli domov ten najlepší model podľa vlastných nárokov a predstáv? Pripravili sme pre vás užitočné rady a aj odpovede na často kladené otázky týkajúce sa kúpy nového olejového radiátora. Test olejových radiátorov prináša najnovšie informácie.

Veríme, že pri kúpe bude nápomocný aj tento článok a budeme radi, ak sa podelíte s ostatnými čitateľmi o vlastné postrehy, aby ste tak spolu s nami tvorili rebríček aj vy.

Ďakujeme za zdieľania medzi priateľmi na sociálnych sieťach.

[ssba]

Najlepšie olejové radiátory podľa nás – TOP 7 modelov

ProduktVýkonHodnotenieCena odRecenzie
1.AEG RA 5588
až 2000 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
2.CONCEPT RO-3211
až 2300 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie
3.Klarstein Thermaxx 2500
2500 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
4.OneConcept Wallander
1000 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
5.SENCOR SOH 6111
až 2300 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]76 EURČítať recenzie
6.SENCOR SOH 3209WH
až 1500 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku olejových radiátorov


Aké sú najlepšie olejové radiátory na trhu?

 1. AEG RA 5588
 2. CONCEPT RO-3211
 3. Klarstein Thermaxx 2500
 4. OneConcept Wallander
 5. SENCOR SOH 6111
 6. SENCOR SOH 3209WH

Ako vybrať najlepší olejový radiátor?

 • Výkon olejových radiátorov. Výkon olejových radiátorov je naozaj rôzny, od slabších 500 W až po výkonné 2500 W, preto je dôležité tento údaj sledovať a vyberať podľa neho. Od výkonu totiž závisí napríklad aj jeho schopnosť zohriať väčšiu miestnosť.
 • Rozmery olejového radiátora. Väčšina olejových radiátorov je na kolieskach, teda sa dajú šikovne presúvať do rôznych miestností, alebo podľa potreby presunúť. Sú však aj kvalitné olejové radiátory s možnosťou zavesenia na stenu, čím vedia slúžiť ako klasické radiátory a nezaberať miesto. Vyberajte dostatočne veľký olejový radiátor ale tak, aby na druhej strane nebol prekážkou v priestore.
 • Funkcie olejových radiátorov. Samozrejmosťou je dnes už termostat, časovač ale i diaľkové ovládanie, aby ste vedeli olejový radiátor pohodlne vypnúť, alebo si nastaviť inú teplotu podľa potreby. Kvalitný olejový radiátor je určený aj do náročnejších podmienok, napríklad príležitostne obývaná chata, kde sa potrebujete na radiátor spoľahnúť, a tak iste oceníte “anti-frost” funkciu. Najlepšie modely poskytujú aj nočný a denný režim.
 • Dizajn olejových radiátorov. Často cena súvisí aj s dizajnom. Tie jednoduchšie sú lacnejšie, kým modernejšie sú už krajšie a hodia sa lepšie do dnešných domácností. Netreba však pri výbere podceniť túto stránku, lebo olejový radiátor je súčasťou interiéru.
 • Veľkosť miestnosti. Ak potrebujete vyhriať veľkú miestnosť, určite vyberajte olejový radiátor s výkonom aspoň 2500 W (zvykne mať až 11 rebier). Do malých miestností alebo väčších kúpeľní potrebujete olejový radiátor s výkonom do 1500 W, ktorý bude aj menší a skladnejší (7 rebier obvykle stačí).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test odpadkových košov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Môže sa olejový radiátor prehriať?

Nie. Už takmer naozaj každý kvalitný olejový radiátor na trhu má ochranu proti prehriatiu.

Je olejový radiátor ekologický?

Áno. Olejový radiátor nič nespaľuje, a teda sa do ovzdušia nič nedostáva, funguje na elektrinu. Kvapalinu v ňom nemeníte a keď po dlhých rokoch doslúži, bude s ním naložené podľa platných právnych predpisov. Je vyrábaný najčastejšie z ocele a oleje vo vnútri sú dnes v mnohých prípadoch ekologické, bez akýchkoľvek problémových prímesí (žiaden kerosin a pod.).

Sú už domácnosti, kde nástenný olejový radiátor nahradil ten klasický, najmä v menších domčekoch. Tým, že sa olej vo vnútri zahrieva, vydrží potom dlho držať teplo aj keď je už vypnutý. Správnou reguláciou je mimoriadne úsporný.

Aké ďalšie vlastnosti môže mať moderný olejový radiátor?

Najlepšie olejové radiátory dnes potešia aj v detailoch, napríklad majú dostatočne dlhý kábel, aby nebolo treba použiť nevzhľadnú “predlžovačku” a samozrejmosťou je aj uchytenie prebytočného kábla, nech nezavadzia kdesi na podlahe.
Ďalej môže mať ovládanie pomocou wifi a nechýba nastavenie denného a nočného režimu.

Je olejový radiátor vhodný pre alergikov?

Áno. Nepráši, nemá žiaden ventilátor, takže sa prach a nečistoty nevíria. V prípade potreby sa jednoducho pretrie navlhčenou handričkou.

Je olejový radiátor bezpečný pre domáce zvieratko?

Áno. Hreje, ale nie je horúci, takže sa oň nepopáli človek a ani zvieratko. Navyše majú všetky ochranu pred prehriatím.

Sú v ponuke aj iné ako biele olejové radiátory?

Áno. Čo sa týka dizajnu, sú bežne dostupné olejové radiátory aj pre náročných. Luxusne a decentne pôsobia čierne olejové radiátory a mimoriadnej obľube sa v modernej domácnosti tešia čierne nástenné olejové radiátory.

Ako sa správne zorientovať vo výkone olejových radiátorov?

 • Malé miestnosti do 25 m3 potrebujú malý olejový radiátor s výkonom do 1000 W.
 • Miestnosti do 50 m3 ocenia výkon olejového radiátora na hodnotách 1500 W až 2000 W.
 • Veľká miestnosť alebo garáž potrebuje výkon 2500 W.

Aké sú najčastejšie značky olejových radiátorov?

Kvalitný olejový radiátor nájdete často u výrobcov ako DeLonghi, Klarstein alebo AEG. Ľudovou voľbou sú olejové radiátory Orava alebo Sencor.


Lacné olejové radiátory už od 80 EUR

Pomohol vám náš test olejových radiátorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný olejový radiátor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

15 − two =