Nábytok

Kvalitné postele – manželské, jednolôžkové i ty z masívu

Postel Naturlig Tosen Pri výbere kvalitnej postele stačí rešpektovať svoje telo – prispôsobte potrebám svojho tela nielen veľkosť postele, ale aj matrac a rošt. Niektorí sa dobre vyspia aj na užšej posteli, iní potrebujú viac miesta.

Ak disponujete nedostatkom priestoru určite oceníte úložný priestor v posteli alebo dokonca tzv. vyklápaciu posteľ, ktorá je u nás ešte tak trochu novinkou. Hodí sa všade tam, kde potrebujete cez deň priestor a posteľ by mohla prekážať. Najlepšie postele na trhu vyhovejú aj tým najnáročnejším, treba však kúpe venovať dostatok času.

Samozrejme v ponuke sú aj kvalitné postele za rozumnú cenu, takže si tú svoju dokonalú posteľ dokáže nájsť každý. Vždy je najlepším riešením nakupovať osobne a posteľ vyskúšať – len tak zistíte čo vám vyhovuje najviac. Čo sa páči vašej mame alebo kolegovi nemusí vyhovovať vám.

[ssba]

Kvalitné manželské postele podľa nás – TOP 8 modelov

Orea 180 cm
od 449.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Boxspring 180 cm Novara
od 553.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Degas 180 cm
od 219.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Jada 160 cm
od 289.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Mediolan 160 cm
od 132.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Markos 180 cm
od 127.90 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Balder 160 cm
od 179.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Carisa 180 cm
od 173.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Ukázať celú ponuku postelí


Kvalitné jednolôžkové postele podľa nás – TOP 4 modely

Michigan 90 cm
od 115.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Arkona 90 cm
od 119.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Magenta 90 cm
od 109.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Sandra Futon 120 cm
od 223.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Kvalitné postele z masívu podľa nás – TOP 4 modely

Naturlig Tosen 180 cm
od 487.90 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Naturlig Tosen High 160 cm
od 449.90 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Jana 180 cm
od 349.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]
Maxi 90 cm
od 228.00 €
[usr 5 text=”true” tooltip=”true”]

Ukázať celú ponuku postelí


Ako si vybrať kvalitnú posteľ?

  • Veľkosť postele. Dĺžka postele by mala byť aspoň o 25 cm väčšia, ako je výška človeka, pretože treba rátať s vankúšmi a pretáčaním počas spánku. Šírka postele je minimálne 80 cm na osobu, nikdy nie menej. V opačnom prípade človek nemá pocit dostatočného priestoru pre tak dôležitú časť dňa ako je spánok.
  • Výška postele. Posteľ by mala byť vysoká minimálne 25 cm nad zemou, pretože sa pri chôdzi víri prach, čo by mohlo byť nehygienické pre váš spánok. Optimum je 45 až 55 cm. Výška je myslená spolu s matracom.
  • Materiál postele. Medzi klasiku určite patria kvalitné postele z masívu, ktoré síce sú cenovo náročnejšie, ale zostanú dobre slúžiť po dlhé roky. Veľmi obľúbené sú aj kovové postele, ktoré však nemajú plné čelo, a tak nechránia hlavu napríklad pred chladom a prievanom. Top postele sú čalúnené, ale pri nich treba myslieť na čistenie v prípade zašpinenia. Výnimočné nie sú už ani ratanové postele alebo postele s efektným LED osvetlením. Najčastejšie sa v predajniach stretnete s bežnými posteľami z drevotriesky, ktoré sú cenovo najdostupnejšie a ktoré zároveň vedia byť aj kvalitné spracované.
  • Typ konštrukcie postele. Úplne najtradičnejšie sú postele klasické, pevne postavené na zemi, buď na nožičkách alebo bez nich. V ponuke sú tiež poschodové postele, a to nielen pre deti ale aj pre dospelých. Priestor ušetria okrem spomenutých poschodových postelí aj modernejšie vyklápacie postele a pre návštevu zoženiete praktické rozkladacie postele. V zahraničí niektoré moderné domácnosti poznajú postele zavesené o strop, teda nie sú položené na zemi.
  • Úložný priestor postele. V ideálnom prípade je v spálni dostatok miesta, takže posteľ nemusí mať úložný priestor – matrac sa tak vetrá aj z dolnej časti. Mnohí z nás ale potrebujú každý úložný priestor navyše, a tak sa hodí posteľ s miestom na odkladanie. Úložný priestor môže mať vyklápacie otváranie, alebo výsuvné pripomínajúce veľký šuplík. Postele s úložným priestorom sú dostupné aj do detských izieb.

Aké rozmery by mala mať manželská posteľ?

Štandardom je 160 x 200 centimetrov, ale v ponuke sú aj rozmery 180 x 200 cm. Čoraz populárnejšie sú väčšie postele, napríklad štvorec 200 x 200 centimetrov a rozmer 200 x 220 centimetrov. Výnimkou už nie sú ani kvalitné manželské postele zhotovené na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Niektoré páry majú predstavu o posteli okrúhleho tvaru alebo oválneho bez hrán, čo je samozrejme možné zhotoviť.

Ako vybrať posteľ pre seniorov?

Vlastnosti sa až tak nelíšia od bežných postelí, ale ideálna je vyššia posteľ, aby vstávanie a líhanie bolo pohodlné a bez námahy. Posteľ by nemala mať ostré rohy.

Aké sú výhody a nevýhody vysokých a nízkych postelí?

Z vysokej postele sa ľahšie vstáva, absorbuje zo zeme menej prachu a je na pocit teplejšia. Nevýhodou môže byť pre niekoho práce pocit, že je privysoko, čo je však vždy individuálny dojem.

Nízka posteľ je na pocit chladnejšia, nakoľko je bližšie k podlahe, čo oceníte napríklad v lete. Viac sa na nej práči, pretože sa okolo chodí, ale pre niektorých je práve nižšia posteľ vyhovujúca.

Ako vybrať detskú posteľ?

Posteľ do detskej izby nemá byť len účelná ale aj pekná, lebo ak rodičia vyberú zle, dieťa nebude chcieť v „škaredej“ posteli spať. Myslite teda aj na to, čo vaše dieťa chce. Na výber máte z dvoch možností – buď zakúpite najprv detskú posteľ (napríklad s motívom autíčka) a časom ju vymeníte za dospelejšiu, alebo kúpite rovno dospelejšiu na viac rokov dopredu. Ak plánujete poschodovú posteľ, myslite predovšetkým na pevné bočnice, ktoré sú pre dieťa na poschodí oporou a ochránia ho pred pádom pri nočnom pretáčaní.

Kde je najlepšie umiestniť posteľ?

Posteľ nemá byť príťažou, takže pri kúpe treba zohľadniť jej veľkosť a niekedy sa rozhodnúť radšej pre kompromis alebo posteľ na mieru, než ju potom obchádzať s nervami a nemať už žiaden priestor okolo. Nemala by byť pri radiátore ale ďalej, a taktiež sa treba vyvarovať prievanu a umiestneniu postele rovno pod oknami.


Lacné postele už od 39.90 EUR

Pomohol vám náš test kvalitných postelí? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie manželské, jednolôžkové i postele s úložným priestorom na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 × 5 =