Nábytok

Ako vybrať najlepšie hojdacie kreslo?

hojdacie kreslo sivert Hojdacie kreslá nikdy z našich domovov nevymizli, stále sú v ponuke viacerých výrobcov a stále je po nich veľký dopyt. Niet sa čomu čudovať – hojdacie kreslo nás už po niekoľko storočí dokáže nielen dokonale uspať, ale vieme v ňom aj plnohodnotne relaxovať s dobrou knihou alebo s obľúbenou šálkou kávy. Navyše hojdacie kreslo nás vie upokojiť a pri hojdaní prídeme po náročnom dni na iné myšlienky. Kvalitné hojdacie kreslo bude tešiť ešte aj vaše deti a vaše vnúčatá. Prečo teda nemať tento skvost doma?

Hojdacie kreslo bude pre vás synonymom absolútneho pokoja vtedy, keď si vyberiete správne. Najlepšie hojdacie kreslo totiž bude vyhovovať práve vám, budete sa doň vedieť schúliť práve vy. Vyberajte teda najmä na základe vašich nárokov. Ak máte možnosť vyskúšať rôzne hojdacie kreslá, určite tak urobte, nech viete čo sa vám páči najviac.

My sme pre vás pripravili test, aby ste sa lepšie zorientovali v aktuálnej ponuke. Zároveň sme náš rebríček doplnili o zaujímavé rady, s ktorými budete lepšie vedieť, čo si pri kúpe treba určite všímať.

Ďakujeme za vašu priazeň a aj za všetky vaše zdieľania.

[ssba]

Najlepšie hojdacie kresla podľa nás – TOP 7 modelov

ProduktRozmery
(Š x H x V):
HodnotenieCena odRecenzie
1.TEMPO KONDELA SIVERT
67 x 127 x 90 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]88 EURČítať recenzie
2.Halmar Max BIS Plus
52 x 90 x 95 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]135 EURČítať recenzie
3.Tempo Kondela BIREN
62,5 x 103 x 102 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]59 EURČítať recenzie
4.Závesné kreslo Nolan
96 x 67 x 116 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]180 EURČítať recenzie
5.Hojdacie kreslo Geron
70 x 85 x 96 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
6.blumfeldt Retiro
62 x 107 x 92 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
7.Závesné kreslo Bungy
68 x 130 x 196 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]167 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hojdacích kresiel


Aké sú najlepšie hojdacie / relaxačne kresla na trhu?

 1. TEMPO KONDELA SIVERT
 2. Halmar Max BIS Plus
 3. Tempo Kondela BIREN
 4. Závesné kreslo Nolan
 5. Hojdacie kreslo Geron
 6. blumfeldt Retiro
 7. Závesné kreslo Bungy

Ako vybrať najlepšie hojdacie kreslo?

 • Nosnosť hojdacieho kresla. Obvykle majú hojdacie kreslá nosnosť 100 kg až 130 kg. Tento údaj môže byť pre každé hojdacie kreslo iný, preto si ho overte pri konkrétnom modelu pred kúpou.
 • Hmotnosť hojdacieho kresla. Ak chcete hojdacie kreslo často premiestňovať, napríklad z obývačky na balkón, určite oceníte ľahšie. Pokiaľ má byť len na jednom mieste, prípadne ho budete premiestňovať len málokedy, potom môže myť aj vyššiu hmotnosť a nebude vám to prekážať. Hojdacie kreslá majú hmotnosť od cca 10 kg až do 25 kg.
 • Typ hojdacieho kresla. Poznáme hojdacie kreslá tradičné, potom hojdacie kreslá v stojane a hojdacie kreslá na strop. Vyberte si také, ktoré najlepšie zapadne do vášho interiéru a ktoré nebude zavadzať.
 • Materiál hojdacieho kresla. Úplnou klasikou je drevo, ale v poslednom období sa obľube teší aj kov, ratan (aj ten umelý), prútie a plast. Sedacia časť je spravidla mäkká, vyrobená z textilu alebo aj z kože (pravá/umelá). Vyberajte podľa toho, či bude vaše nové hojdacie kreslo viac v interiéry, alebo v exteriéry.
 • Rozsah hojdania. Dôležitý je aj rozsah hojdania; niekto má rád pomalé, plytké hojdanie, iní obľubujú veľký rozsah hojdania, teda kreslo sa vie viac rozhojdať. Keď kupujete osobne je to jednoduché, iba si vyskúšate viaceré a vyberiete si to najpohodlnejšie. Pri nakupovaní online je vhodné spoľahnúť sa na testy a rôzne recenzie od ostatných kupujúcich.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test hojdacích kresiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Je podložka stále súčasťou hojdacieho kresla?

Nie. Podložka slúži na oporu nôh a nie každé kreslo ju má, pretože nie každý si chce pri hojdaní vyložiť nohy na podnožku.

Hojdacie kreslá teda buď nemajú podnožku, alebo majú podnožku ako súčasť hojdacieho kresla (napríklad trebárs aj polohovateľnú a nie je odnímateľná), prípadne majú samostatnú podnožku na ktorú si viete vyložiť nohy počas hojdania.

Môžem textilný poťah hojdacieho kresla prať?

Niektoré kvalitné hojdacie kreslá majú textilný poťah, ktorý sa dá prať, ale tento údaj musí byť uvedený v popise hojdacieho kresla ešte pred kúpou.

Aké hojdacie kreslo sa hodí do záhrady?

Kvalitné hojdacie kreslo do záhrady by malo byť vyrobené z odolnejších materiálov, ktoré zvládnu ostré slnko aj začínajúci mráz. Ideálne je aj drevo (pokiaľ sa oň budete starať) alebo aj ratan, najmä umelý, ktorý ma skvelé vlastnosti celkovo pre záhradný nábytok. Používa sa aj plast.

Dôležité je tiež aj to, či bude úplne niekde na tráve, alebo bude pod altánkom, aspoň čiastočne skryté pred dažďom alebo vetrom.

Ako vybrať hojdacie kreslo do interiéru?

Najlepšie hojdacie kreslo sa hodí do celkového štýlu, v ktorom máte zariadenú svoju domácnosť. Prírodný materiál ako je drevo bude univerzálnou voľbou – hodí sa na ozvláštnenie do modernej domácnosti, ale úžasne zapadne do bežných domácností, v ktorých sú bežné drevené komody. Minimalisticky zariadené domácnosti sa potešia závesnému hojdaciemu kreslu v stojane, pretože sú obvykle vyrábané z kvalitného kovu v jednoduchom štýle.

Aké sú hlavné rozdiely medzi hojdacím kreslom v stojane a hojdacím kreslom na strope?

Oboje sú závesné hojdacie kreslá, líšia sa len v spôsobe uchytenia.

Hojdacie kreslá uchytené v stojane môžu byť prakticky kdekoľvek umiestnené, pretože sú samostatným kusom nábytku a viete ich celkom dobre prenášať. Stojan je obvykle kovový, ale môže byť aj drevený. Pri kove dajte pozor na podlahu (dajte pod stojan napríklad šikovný protišmykový koberček).

Hojdacie kreslá uchytené na strope vyžadujú predovšetkým pevný stop. Ich výhodou je, že sa v mnohých modeloch týchto hojdacích kresiel viete hojdať do rôznych smerov. Nevýhodou je, že ich tak ľahko nepremiestnite, zostane po nich „stopa“ na strope.


Lacné hojdacie kresla už od 50 EUR

Pomohol vám náš test hojdacích kresiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné hojdacie kreslo na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 × 1 =