Domácnosť Nábytok

Test masážnych kresiel

Masazné kreslo Insportline marvyn Kvalitné relaxačné masážne kreslá jednoducho nikdy neprestanú byť hitom, dokonca ich chce do svojej domácnosti čoraz viac ľudí. Dôvod je veľmi jednoduchý – kým sme kedysi museli ísť niekam na masáž, dnes môžeme mať plnohodnotnú masáž doma a navyše kedykoľvek, pokojne aj každý deň po práci, alebo ráno skôr než ideme do práce.

Najlepšie masážne kreslá vám poskytnú skutočný luxus a pocit absolútneho relaxu, a to priamo v obývačke, v spálni alebo v modernej zimnej záhradke, kým vonku za veľkým preskleným oknom sneží.

Masážnych kresiel je na trhu viac než dosť a často sa líšia nielen dizajnom, ale i funkciami. Pripravili sme teda pre vás šikovný test masážnych kresiel doplnený o zaujímavé informácie. Budeme radi, ak tento náš rebríček doplníte vlastnými postrehmi zapojením sa do diskusie, čím pomôžete aj ostatným čitateľom.

[ssba]

Test – najlepšie a obľúbené masážne kreslá – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline Marvyn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 609,60 EURČítať recenzie
2.inSPORTline Alessio
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 271,90 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Rubinetto
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3 096,10 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Gambino
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]501,90 EURČítať recenzie
5.HANSCRAFT Levante
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]435,26 EURČítať recenzie
6.Tempo Kondela ARTUS 2
[usr 4.1 text="true" tooltip="true"]235 EURČítať recenzie
7.Tempo Kondela AUREL 2
[usr 4 text="true" tooltip="true"]232 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku masážnych kresiel


Ako vybrať najlepšie masážne kreslo?

  • Veľkosť. Najprv potrebujete zhodnotiť vaše priestorové možnosti, aby ste vedeli masážnemu kreslu urobiť miesto. Kvalitné relaxačné masážne kreslá sú väčšie a navyše sa v mnohých z nich môžete počas masírovania aj natiahnuť, čím zaberiete v kresle ešte viac miesta. Častokrát stačí len premiestniť niektoré kúsky nábytku, aby ste mali komfort počas masáže a pohli využívať všetky polohy, ktoré vám nové masážne kreslo ponúkne.
  • Materiál. Masážne kreslá sú vyrábané z kože, ide však o to, či chcete pravú kožu alebo syntetickú kožu. Masážne kreslá zo syntetickej kože sú jednoduchšie na ošetrovanie a utieranie, zároveň aj trochu odolnejšie čo sa týka životnosti. Masážne kreslá z pravej kože sú jemnejšie, luxusnejšie, príjemnejšie na pokožke.
  • Podlaha pod masážnym kreslom. Masážne kreslo má svoju váhu, preto je vhodný koberček pod týmto kreslom, alebo tzv. záťažová podložka bežne dostupná napríklad v mnohých športových obchodoch (používa sa okrem iného aj pod ťažké náradie na cvičenie). Drevená podlaha by mohla mať časom preliačiny na miestach, kde bolo kreslo, našťastie sa ale tomu dá šikovne predísť.
  • Cena masážneho kresla. Cena priamo odráža kvalitu a možnosti, aké vám konkrétne masážne kreslo ponúkne. Ak chcete kvalitu, komfort, dlhú životnosť a chcete masírovať celé telo aj v polohe pri ktorej takmer ležíte, cena sa pochopiteľne navýši. Na druhej strane, masážne kreslo je dobrou investíciou. Možno je lepšie dopriať si vyššiu triedu, než potom ľutovať, že ste mohli mať nejaké masáže navyše aké pri nižšej rade nemáte.
  • Vaše očakávania. Masážne kreslo vám môže dôkladne premasírovať celé telo, pri niektorých dokonca viete „natiahnuť“ celé telo, čím uľavíte predovšetkým chrbtici. Vyberajte podľa toho, čo od neho očakávate.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test masážnych kresiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké druhy masáží ponúkajú masážne kreslá?

Najlepšie masážne kreslá ponúkajú niekoľko druhov masáží, stačí si len vybrať – nakombinovať takú, akú práve potrebujete. Najčastejšie masážne kreslá masírujú napríklad aj:

  • plieskaním, čo je intenzívne masírovanie v rytmických pohyboch s nastaviteľnou rýchlosťou; používa sa na odbúranie únavy a na uvoľnenie stuhnutých svalov;
  • zvieraním, kedy valčeky idú v pohyboch proti sebe, čím napodobňujú pohyby rúk maséra; najčastejšie sa využíva pri masírovaní ramien;
  • stláčaním, pri ktorom masážne hlavice v rôznej intenzite stláčajú telo; používa sa na podporu krvného obehu, pri bolestiach svalov a na uvoľnenie chrbta.

Veľmi obľúbená je tzv. Shiatsu masáž pochádzajúca z Japonska, pri ktorej masážne kreslo vyvíja tlak najmä na akupunktúrne body pomocou valčekov, čím sa uvoľní celé telo.

Rôzne masážne kreslá ponúkajú rozličné formy masáží a kombinácie viacerých techník pre maximálny komfort.

Majú masážne kreslá aj automatické programy na masírovanie?

Áno. Všetky kvalitné masážne kreslá majú aj preddefinované programy na masírovanie, napríklad automatickú hĺbkovú masáž, ktorá intenzívne a komplexne premasíruje celé telo. Relaxačná masáž je vhodná na uvoľnenie svalov a kĺbov.

Masážne kreslá zvyknú mať aj povzbudzujúcu masáž, ktorá odbúra únavu po celom dni. Jemná masáž by mala byť samozrejmosťou a využijete ju okrem iného aj na rozprúdenie krvného obehu. Niektorí začínajú v kresle len jemnou masážou a až neskôr si nastavia iný program pre dôkladnejšiu masáž.

Čo znamená označenie „Zero Space“?

Masážne kreslá s označením Zero Space môžete mať iba desať centimetrov od steny, pretože sa vysúvajú najmä smerom dopredu. Nepotrebujú teda za sebou veľa voľného miesta, a predsa sa v nich viete „natiahnuť“ a užiť si masírovane.

Čo znamená funkcia „Zero Gravity“?

Funkcia Zero Gravity znamená, že budete pri tejto polohe v kresle sedieť podobne ako kozmonauti pri tréningu nulovej záťaže v mierne preklopenej polohe. Vďaka tomu je odľahčená chrbtica a nohy sú vyššie než srdce. Okrem toho, že si „vyložíte nohy“, pomôžete chrbtici, pretože bude celá na opierke, a tak lepšie využije masáž valčekmi a precíti všetky pohyby.

Čo znamená „3D masáž“?

Pri 3D masáži sa valčeky pohybujú aj von a späť dnu, čo zlepšuje masáže. Bežne sa valčeky v masážnych kreslách pohybujú hore a dolu, doprava a doľava.

Ako funguje vyhrievanie?

Kvalitné masážne kreslá majú aj vyhrievanie, a to štandardne na teplotu 40°C, čo zvykne byť príjemné a upokojujúce.

Majú všetky masážne kreslá detekciu posedu?

Každé dobré masážne kreslo by malo mať detekciu posedu, aby vedelo pre konkrétnu postavu prispôsobiť masáž. Masážne kreslo sleduje výšku osoby, jej váhu a veľkosť. Táto funkcia by mala byť samozrejmosťou.

Môžem masážne kreslo používať kedykoľvek?

Masážne kreslo by ste nemali používať ak máte horúčku, trpíte osteoporózou, alebo máte vážnejšie srdcové ochorenie, prípadne nosíte kardiostimulátor. Masážne kreslo by vo všeobecnosti nemali používať tehotné ženy.

Automatické programy na masáž ukončia masírovanie samé, čiže sa nemusíte báť, že budete dlhšie v kresle, než by ste mali byť. Vlastné programy, ktoré si viete nastaviť, majú taktiež obmedzenia, čo je teda rovnako bezpečné ako automatické funkcie.

Masáž v masážnom kresle si môžete dopriať každý deň.


Lacné masážne kreslá už od 502 EUR

Pomohol vám náš test masážnych kresiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné masážne kreslo na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine + 10 =