Domácnosť

Test čističiek vzduchu

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 Čističky vzduchu sú užitočné nielen v domácnostiach, kde sa nachádza alergik (alebo viacerí alergici), ale zlepšujú život aj zdravým ľuďom. Všetci sa totiž každý deň stretávame s prachom, smogom, baktériami a rôznymi nečistotami, ktoré sú vo vzduchu a vôbec neprospievajú nášmu zdraviu. Čističky vzduchu sú tu práve na to, aby vytvárali čistejší vzduch v miestnosti, čím sa podstatne zlepší kvalita bývania.

Najlepšia čistička vzduchu je predovšetkým spoľahlivá, t. j. má dostatočný výkon, vzhľadom na veľkosť miestnosti, v ktorej sa nachádza. Dôležitá je tiež hlučnosť a dizajn, pretože sa stane súčasťou interiéru. Keďže je trh zaplnený nielen niekoľkými rôznymi výrobcami, ale i rozličnými typmi čističiek, ponúkame prehľadný test čističiek vzduchu – výber sa tak podstatne zjednoduší.

Test je zostavený na základe výsledkov renomovaných testovacích spoločností, takže máte možnosť vidieť najlepšie čističky vzduchu a dozvedieť sa tak viac. Okrem toho vám poradíme, ako postupovať pri výbere.

[ssba]

Test – najlepšia čistička vzduchu – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Ionic-CARE Triton X6
[usr 5 tooltip="true"]136 EURČítať recenzie
2.Dyson Pure Hot + Cool HP04
[usr 5 tooltip="true"]650 EURČítať recenzie
3.SHARP KC D50EUW
[usr 5 tooltip="true"]550 EURČítať recenzie
4.Xiaomi Mi Air Purifier 3H
[usr 4.9 tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
5.Winix Zero Pro
[usr 4.9 tooltip="true"]330 EURČítať recenzie
6.Philips AC2729
[usr 4.9 tooltip="true"]420 EURČítať recenzie
7.Bionaire BAP1700
[usr 4.7 tooltip="true"]190 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ČISTIČIEK VZDUCHU


Víťaz testu

Víťazom testu čističiek vzduchu sa u nás stáva s veľkým náskokom Bionic Triton X6. Tieto veľmi účinné čističky vzduchu s ionizátorom a elektrostatickým filtrom, ktorý nie je potrebné meniť, vytvorí zdravé miesto k životu z každej domácnosti as minimálnymi nákladmi na prevádzku. Vo väčšine testov a spotrebiteľských recenzií si tento produkt ľudia chvália.

Aké sú najlepšie čističky vzduchu na trhu?

 1. Ionic-CARE Triton X6
 2. Dyson Pure Hot + Cool HP04
 3. SHARP KC D50EUW
 4. Xiaomi Mi Air Purifier 3H
 5. Winix Zero Pro
 6. Philips AC2729
 7. Bionaire BAP1700

Ako mám vybrať najlepšiu čističku vzduchu?

 1. Hlučnosť. Nezabúdajte na to, že čistička vzduchu bude musieť byť zapnutá väčšinu času, počas ktorého ste doma, takže hlučnosť rozhodne patrí k dôležitým parametrom. Niektorí potrebujú, aby bola čistička zapnutá aj v noci, či si vyžaduje naozaj tichý chod. Ideálna čistička vzduchu dosahuje hlučnosť okolo 35 decibelov, štandardne by nemala presiahnuť hodnotu 40 decibelov.
 2. Vodný filter, elektrostatický filter alebo HEPA filter.
  Elektrostatická čistička vzduchu zachytí okolo 98 % prachu, alergénov, nečistôt a baktérií, avšak nevie pohlcovať pachy. Jej chod je mimoriadne tichý a filter umývateľný.
  Čistička vzduchu s HEPA filtrom je schopná zachytiť až viac ako 99 % baktérií, alergénov a ďalších nečistôt. Niektoré typy zachytávajú aj pachy, napríklad dym z cigariet. Je nutná pravidelná výmena filtra.
  Čistička vzduchu s vodným filtrom zachytí cca 70 % prachu. Nepotrebujete meniť filter pretože sa nečistoty hromadia v nádobke s vodou, ktorú potom treba pravidelne čistiť.
 3. Výkon čističky vzduchu. Bežná domácnosť si vystačí s výkonom asi tak 1,5-krát až 2-krát vyšším, ako je objem miestnosti, v ktorej bude čistička umiestnená. Alergici, astmatici a ľudia kupujúci čističku s ďalších zdravotných dôvodov ocenia výkon 3-krát vyšší než je objem miestnosti.
 4. Životnosť a výmena filtrov. Zistite si životnosť filtra nech viete, ako často budete musieť dokupovať nový. Dôležitý je aj spôsob výmeny; čím jednoduchšie sa vyberá, tým ľahšie bude čistenie alebo výmena. Sú dostupné čističky vzduchu s indikátorom výmeny filtra.
 5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test čističiek vzduchu vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako je udávaný výkon čističiek vzduchu?

Výkon sa udáva v m3 a ide o objem vzduchu, ktorý čistička prefiltruje na jednu hodinu. Výkon má byť vždy väčší ako je objem miestnosti, inak čistička vzduchu nemá význam.

Nahrádza čistička vzduchu vetranie alebo upratovanie?

Nie. Ani tá najlepšia čistička vzduchu nedokáže nahradiť upratovanie v domácnosti alebo pravidelné vetranie, pretože čistí čiastočky vo vzduchu (nie z políc, sedačky a pod.).

Čo dokáže čistička vzduchu filtrovať?

Podrobné informácie nájdete v návode, alebo v popise konkrétnej čističky, no spravidla ide o prach, baktérie, peľ, vírusy a pri niektorých typoch čističiek aj pachy.

Kam čističku vzduchu umiestniť?

Určite nie k dverám, na zem alebo k oknu, pretože by sa zbytočne filter veľmi rýchlo znečistil a efekt čistenia by nebol dostačujúci – nechcete predsa čistiť vzduch okolo dvier, alebo zbierať nečistoty pri okne. Umiestňuje sa najčastejšie ku stredu miestnosti na policu alebo komodu. Výrobca uvádza, kde je najvhodnejšie konkrétnu čističku umiestniť tak, aby naplno pracovala.


Lacné ČISTIČKY VZDUCHU už od 66 EUR

Pomohol vám náš test čističiek vzduchu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie čističky vzduchu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

6 komentárov

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × one =

 • Veľmi pekne spracovaný článok s hodnotnými informáciami. Ja som pri kupovaní čističky vychádzal z viacerých recenzií, každá väčšinou radí aj tak iné produkty,ale dajú sa nájsť relevantné informácie. Vyskúšal som zájsť aj do klasických kamenných obchodov, kde vo väčšine prípadov personál nevedel poskytnúť dostatok kvalitných informácii. Nakoniec sme si na doporučenie známeho z Bratislavli našli špecializovanú predajňu, kde naozaj vedeli, čo predávajú.