Domácnosť

Test žehličiek

Žehlicka Philips Žehlenie nepochybne patrí medzi najviac nenávidené domáce práce. Žehleniu sa síce nevyhneme, ale môžeme si ho spríjemniť modernou žehličkou, s ktorou táto činnosť pôjde ľahšie. Najlepšie naparovacie žehličky šetria náš čas, majú kvalitný povrch žehliacej plochy a dobrý parný výkon. Žehlenie s nimi bude aspoň o trošku jednoduchšie.

Aby vyberanie novej žehličky bolo jednoduchšie, máte k dispozícii náš test žehličiek, ktorý obsahuje TOP žehličky na trhu. Pri jeho zostavení sme brali do úvahy nielen postrehy širokej verejnosti, ale zisťovali sme i výsledky renomovaných testovacích spoločností zo zahraničia. Ak teda potrebujete zopár tipov na najlepšie naparovacie žehličky, ste na správnom mieste.

Pripravili sme si nielen test, ale tak ako vždy aj rady čo si všímať pri kúpe spolu s odpoveďami na najčastejšie otázky.

[ssba]

Test – Najlepšie naparovacie žehličky – TOP 7

HodnotenieCena od
1.Philips GC5034/20
[usr 5 text="true" tooltip="true"]110 EURDetail produktu
2.Tefal Pro Express GV9071E0
[usr 5 text="true" tooltip="true"]269 EURDetail produktu
3.Philips GC4527
[usr 5 text="true" tooltip="true"]59 EURDetail produktu
4.Tefal TurboPro Anti-Calc
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]60 EURDetail produktu
5.Philips GC363/30 Steam&Go Plus 2-v-1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]69 EURDetail produktu
6.Tefal Ultimate Pure FV9845E0
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]129 EURDetail produktu
7.Tefal FV3962E0 Easygliss
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]32 EURDetail produktu

Ukázať celú ponuku ŽEHLIČIEK


Ako mám vybrať najlepšie žehličku?

  1. Výkon žehličky. Výkon hovorí o tom, ako rýchlo sa zohreje a o množstve pary. Špičkové žehličky majú výkon okolo 2 800 W, bežné žehličky majú nejakých 1 600 W. úplne jednoduché a lacné žehličky poskytnú výkon 1 200 W. Na občasné prežehlenie trička alebo nohavíc vám postačí aj niečo cez 1 300 W, pravidelné žehlenie si vyžaduje výkon 2 000 W a viac. Čím nižší výkon, tým dlhšie budete žehliť, lebo jedným miestom budete musieť prejsť aj trikrát.
  2. Množstvo pary. Množstvo pary znamená koľko pary naparovacia žehlička vyprodukuje. Udáva sa v gramoch za minútu. Bežné žehličky majú parný výkon okolo 60 g/min, tie najdrahšie aj 360 g/min. Mali by ste si vyberaž žehličku s parným výkonom aspoň 100 g/min.
  3. Kvalitná žehliaca plocha. Zabudnite na teflón, nerez a hliník, pretože sú to nekvalitné materiály. Vhodná je napríklad keramika, alebo kombinácia viacerých materiálov. Myslite na to, aby žehlička mala naozaj špicatú špičku nech viete pohodlne žehliť okolo gombíkov, zipsov a iných zložitejších častí odevov. Pokiaľ ide o otvory na paru, malo by ich byť čo najviac a nech sú určite aj na špičke. Za najlepší povrch sa považuje zafír.
  4. Funkcie žehličky. Premyslite si aké doplnkové funkcie vám uľahčia žehlenie čo najviac. Určite sa hodí automatické vypnutie žehličky pri nečinnosti pre istotu, keby ste ju náhodou nechtiac zabudli vypnúť. Tie najlepšie žehličky na trhu disponujú aj signalizáciou zvukom (napríklad keď sa nahreje na požadovanú teplotu). Určite využijete zvislé naparovanie, vďaka ktorému prežehlíte aj zavesené oblečenie za pár minút.
  5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test žehličiek vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Ktoré funkcie patria medzi užitočné?

Okrem už spomenutých funkcií budete zaručene potrebovať systém Anti Drip alebo Drip Stop – skondenzovaná voda nebude kvapkať na bielizeň. Funkcia Anti Calc zaručí, že sa nebude tvoriť vodný kameň, ktorý bol doteraz strašiakom všetkých naparovacích žehličiek. Veľmi populárne sú naparovacie žehličky so schopnosťou samočistenia.

Aké povrchy naparovacích žehličiek nájdem na trhu?

Hliník je starou klasikou a už sa nepoužíva, pretože sa veľmi rýchlo poškriabal, čím sa žehlička stala v podstate nepoužiteľnou. Nerez a teflón patria k lacným materiálom – istý čas vydržia slúžiť, ale napokon sa ich povrch začne ničiť a nebude klzký, čo opäť vedie k neschopnosti žehliť odevy. Cenovo dostupná je keramická žehliaca plocha, ktorej povrch sa nelepí a vie celkom dobre slúžiť. Nevýhodou je, že ak takáto žehlička spadne napríklad na dlažbu, môže sa kúsok ulomiť a už žehlenie nebude možné. Platinum je populárna pevná zliatina a žehlí naozaj kvalitne. K najlepším zaraďujeme nepoškriabateľný zafír umožňujúci dokonalé kĺzanie po bielizni.

Aký objem zvykne mať nádržka na vodu?

Naparovacie žehličky majú nádržky do objemu okolo 400 ml. Väčšie byť nemôžu, lebo by musela byť celá žehlička ťažšia, a to by žehlenie bolo nepríjemné pre naše ruky. Váha naparovacej žehličky je spravidla do 1,5 kg. Snažte sa vyberať spomedzi žehličiek s priesvitnou nádržkou nech viete koľko vody ešte máte a kedy už treba doliať.


Lacné ŽEHLIČKY už od 12 EUR

Pomohol vám náš test žehličiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie naparovacej žehličky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

10 + seventeen =