Malé spotrebiče

Test elektrických kontaktných grilov

Gril Tefal OptigrilChuť grilovaných jedál lahodí nejednému milovníkovi skvelých pokrmov. Grilované dobroty si nemusíte dopriať len v reštauráciách, alebo iba počas teplých letných dní. Elektrické kontaktné grily oceníte najmä v prípade, že chcete maškrty pripravovať aj v zime a/alebo v exteriéroch. Grilovanie len tak kdesi na balkóne, nie je v mnohých mestách dovolené, a tak si môžete zaobstarať šikovný elektrický gril, s ktorým bude príprava jedál dokonca ešte rýchlejšia.

Test elektrických kontaktných grilov vám pomôže zorientovať sa v ponuke jednotlivých modelov, takže si pozriete najlepšie stolné grily hodnotené podľa výsledkov renomovaných testovacích spoločností, ako aj podľa názorov odborníkov z tejto oblasti. Test tak vnesie do vášho rozhodovania objektívne názory na vybrané modely grilov.

Test kontaktných grilov je doplnený o užitočné rady aj diskusiu, do ktorej sa môžete zapojiť so svojimi postrehmi.

[ssba]

Test – najlepšie elektrické kontaktné grily – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Tefal OPTIGRILL+ XL GC722D34
[usr 5 tooltip="true" text="true"]229 EURČítať recenzie
2.Tefal Optigrill+ GC712D
[usr 5 tooltip="true" text="true"]149 EURČítať recenzie
3.De'Longhi CGH1030D
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]191,46 EURČítať recenzie
4.Gril Tefal GC305012
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]62,90 EURČítať recenzie
5.Tefal GC241D38
[usr 4.3 tooltip="true" text="true"]45,95 EURČítať recenzie
6.Philips HD4467
[usr 4 tooltip="true" text="true"]78 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku ELEKTRICKÝCH GRILOV


Ako mám vybrať najlepší elektrický gril?

 1. Výkon grilu. Ak chcete pripraviť naozaj chutné a naozaj grilované jedlo, potrebujete elektrický gril s výkonom aspoň 1800 W. Od tejto hranice sú to grily, ktoré dokážu byť spoľahlivo rozpálené a ich teplota nepoklesne. Výkonom slabšie grily si hlavne s mäsom nedokážu dobre poradiť.
 2. Frekvencia grilovania. Občasné grilovanie nepotrebuje vymoženosti, takže vám postačí jednoduchší gril za nižšiu cenu (cca do 80 eur) s tým, že bude zachovaný výkon minimálne 1800 W. Na lepšej úrovni sú elektrické grily v cenách okolo 150-200 eur, pre náročnejších majstrov sú určené profesionálnejšie grily vyznačujúce sa vyšším výkonom.
 3. Značka. Nie je jedno, či chcete kúpiť gril bez mena, alebo pozeráte modely renomovanejších značiek. Určite najpopulárnejšie elektrické grily sú od značky Tefal alebo DeLonghi.
 4. Predĺžená záruka. Záruka sa spravidla odvíja od značky; ak si je výrobca stojí za kvalitou, ponúka ku grilom pokojne aj desaťročnú záruku.
 5. Rošt. Mnohí výrobcovia sľubujú nepriľnavý povrch, no či je to naozaj pravda zistíte len čítaním recenzii a testov. Myslite však na to, že nech je rošt vyrobený z akéhokoľvek materiálu, bude vyžadovať čistenie. Vyberajte preto odolné rošty vybavené aj miskou na odkvapkávanie šťavy, masti a pod.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrických kontaktných grilov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú výhody elektrického grilu?

 • Elektrický gril môžete používať na záhrade, na balkóne alebo v kuchyni, teda je vhodný aj na grilovanie v uzavretých priestoroch.
 • Jedlo chutí podobne ako z klasického grilu.
 • Grilovanie je komfortnejšie, nepotrebujete uhlie, gril je rýchlejšie nahriaty.
 • Viete regulovať teplotu.
 • Grilujete bez ohľadu na ročné obdobie v pohodlí domova.

Lacné ELEKTRICKÉ GRILY už od 24,60 EUR

Pomohol vám náš test elektrických grilov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší elektrický gril na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

16 + five =