Test záhradných grilov

Záhradný gril Campingaz Ak ste milovníkom skvelých jedál a zbožňujete výnimočné chute, musíte mať v záhrade aj záhradný gril na prípravu tých najrôznejších jedál od mäsa až po ovocie, zeleninu a samozrejme syry. Ponuka grilov je v súčasnosti naozaj pestrá, a tak je dobré prečítať si pred kúpou aj test záhradných grilov, nech máte výber aspoň trošku zjednodušený.

Najlepšie záhradné grily môžeme rozdeliť podľa toho, či na ich prevádzku potrebujete uhlie, plyn alebo elektrinu. Neexistuje najlepší typ grilu ideálny pre všetkých – kupovať musíte podľa vlastných nárokov a predstáv o grilovaní. Tie najlepšie záhradné grily sú kvalitné, stabilné, z trvácnych materiálov.

Pripravili sme pre vás šikovný test záhradných grilov, ktorý uľahčí výber záhradného grilu. Odpovieme vám na najčastejšie otázky a odporučíme čo všetko si treba všímať. Test je pravidelne aktualizovaný a vždy berieme do úvahy nielen výsledky testovacích spoločností, ale aj názory odborníkov z tejto oblasti a postrehy širokej verejnosti. Náš test môžete vylepšiť aj vy – stačí napísať vlastný názor do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie plynové grily – TOP 7

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2020 
  HodnotenieCena odRecenzie
1.Weber Genesis II E-310
5 out of 5 stars (5 / 5)999 EURČítať recenzie
2.G21 California BBQ Premium line
5 out of 5 stars (5 / 5)333 EURČítať recenzie
3.Campingaz 4 Series RBS® LXS
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)745 EURČítať recenzie
4.Klarstein Tomahawk 4.2 SBG
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)600 EURČítať recenzie
5.Campingaz 3 Series Classic LS Plus
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)390 EURČítať recenzie
6.G21 OKLAHOMA
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)255 EURČítať recenzie
7.HECHT FIRE 2
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)140 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zahradných grilov


Test – najlepšie grily na drevené uhlie – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Weber Master-Touch GBS
5 out of 5 stars (5 / 5)329 EURČítať recenzie
2.Tepro Toronto
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)109 EURČítať recenzie
3.G21 BBQ big
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)156 EURČítať recenzie
4.FZG 1007 FIELDMANN
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)117 EURČítať recenzie
5.Fieldmann FZG 1004
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)70 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku grilov na drevené uhlie


Ako vybrať najlepší záhradný gril?

  1. Dbajte na kvalitu grilu. Gril musí byť vyrobený z kvalitných materiálov s pevnými spojmi a konštrukciou. V opačnom prípade vám vydrží najviac dve sezóny. V prípade kvality neexistuje pri griloch kompromis – buď je z riadnych materiálov, alebo len imituje kovy. Niektoré grily bež poriadneho označenia môžu byť zhotovené z materiálov poškodzujúcich zdravie. Vždy sa snažte vyberať nový gril spomedzi overených značiek, napríklad si pozrite ponuku grilov značky Weber, Campingaz či Outdoorchef.
  2. Hmotnosť a rozmery grilu. Tieto parametre riešte jedine v prípade, že plánujete gril častejšie prenášať, napríklad nemáte striešku pod ktorou by ste gril v prípade dažďa nechali. Inak gril môže počas celej sezóny zostať vonku, samozrejme prikrytý ochranným krytom.
  3. Rošt je dôležitý. Jedlá budete pripravovať práve na rošte. Ten by mal byť z vysokokvalitného materiálu, najčastejšie je to nerez alebo zliatina. Musí sa dať čistiť pomocou čističov na rošt bez toho, aby sa z neho odlamovali kúsky, alebo sa inak čistením poškodzoval. Treba si uvedomiť, že rošt je jediná časť grilu, s ktorou jedlo prichádza do kontaktu.
  4. Uhlie, plyn, elektrina. Na výber máte z týchto troch základných typov. Skutoční majstri používajú grily na uhlie/brikety kvôli nezameniteľnej chuti a skvelej vôni takto pripravených jedál. Často používanú sú plynové grily pre rýchlosť akou vedia ugrilovať jedlá. Do kuchyne si môžete bezpečne zaobstarať aj elektrický gril na prípravu grilovaných dobrôt priamo na kuchynskej linke.
  5. Doplnky ku grilu. Nepodceňujte doplnky ku grilu, ktoré určite budete potrebovať. Užitočný je kryt na gril, náradie okolo prípravy jedál (chňapka, kliešte na otáčanie steakov a i.) a čistiaci prostriedok na rošt.
  6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test záhradných grilov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aký je elektrický gril?

Elektrický gril je dokonalý na grilovanie po celý rok, teda ho viete využiť úplne bez problémov aj v uzavretých priestoroch vrátane kuchyne. Poriadny elektrický gril by mal mať výkon aspoň 1800 W, nikdy nie menej. V ponuke sú šikovné malé grily určené pre 2 osoby (zvládne pripraviť naraz 2 porcie), ktoré majú teflónovú dosku, ale i väčšie grily s roštom pod ktorým je výhrevná špirála.

Tieto grily sa pomerne rýchlo rozpália, ale teplota sa reguluje trošku horšie než pri plynových griloch, ale všetko záleží od kvality. Majte tiež na pamäti, že tieto grily nie sú veľmi vhodné na údenie a typické barbecue recepty. Grilovať by ste mali vždy tenšie plátky mäsa.

Aký je plynový gril?

Plynové grily sú rýchlo nahriate a regulácia teploty je veľmi dobrá, teda príprava jedál bude o to jednoduchšia. V ponuke nie sú len veľké plynové grily, ale i menšie. Spravidla je kúpa plynového grilu cenovo náročnejšia, ale grilovanie vás bude naozaj baviť. Pri kúpe myslite na to, že horáky musia byť bezpečne chránené pred kvapkajúcim tukom.

Aký je gril na uhlie?

Pri týchto tradičných griloch treba počítať so zdĺhavejšou prípravou grilu na grilovanie, a taktiež by ste mali mať nejakú zručnosť. Teplota sa tu reguluje vzduchovými otvormi. Veľkým plusom takejto prípravy jedál je atmosféra, vôňa a chuť jedál. Gril na uhlie/brikety musí mať kvalitný rošt.

Aký je lávový gril?

Lávové grily sú v podstate grily na plyn, ale horáky rozžeravejú tzv. lávové kamene. Výhodou je, že takéto kamene sú samočistiace; po skončení grilovania treba gril zapnúť na maximum aspoň po dobu piatich minút, aby sa vedeli samé prečistiť. Po dlhšom čase (podľa toho ako často budete grilovať), akonáhle sa začnú drobiť, treba kúpiť nové. Môžete sa stretnúť aj s tým, že namiesto lávových kameňov gril dokáže pracovať s keramickými briketami.

Aký je vodný gril?

Vodný gril má medzi roštom a ohniskom nádobu s vodou, ktorá okrem iného chytá bezpečne kvapkajúci tuk a reguluje teplotu. Jedlá sú teda pripravované parou, teplom a dymom. Pri tomto type grilovania netreba suroviny ani otáčať nakoľko sa samé dokážu pripraviť úplne rovnomerne. Výsledkom sú šťavnaté jedlá pripravené tým najzdravším spôsobom, ale nevýhodou je predovšetkým cena.


Lacné záhradné grily už od 16 EUR

Pomohol vám náš test záhradných grilov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie záhradné grily na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *