Záhrada

Test krovinorezov

Krovinorez Vega bc430 pro Nejeden záhradkár vychvaľuje prácu s krovinorezom, pretože najlepšie krovinorezy zvládnu úpravu náročného terénu, poradia si s veľkou trávou, upravia aj zanedbané pozemky a tie najvýkonnejšie prerežú dokonca i kmene slabších stromčekov. Ide teda o naozaj užitočného pomocníka, ktorý je navyše skladný, takže niekde v dielničke, alebo v pivnici nezaberie veľa miesta.

Správny výber nie je vždy jednoduchý, a tak sme pre vás zostavili prehľadný, pravidelne aktualizovaný test krovinorezov. Vždy tak máte k dispozícii čerstvý rebríček tých najlepších typov na trhu. Náš rebríček krovinorezov je pripravený na základe výsledkov rozličných testov získaných od renomovaných testovacích spoločností, a tiež s ohľadom na názory odborníkov z tejto oblasti. Test je tak súhrnom odborných poznatkov.

Pri kúpe predovšetkým zohľadnite cenu, lebo lacné krovinorezy podľa mnohých záhradkárov veľa nevydržia – prehrievajú sa, majú vysokú spotrebu, slabý výkon či problematický štart. „Nie sme tak bohatí, aby sme mohli kupovať lacné veci“ pri krovinorezoch platí dvojnásobne. Myslite aj na veľkosť pozemku, terén a frekvenciu úprav.

[ssba]

Najlepšie krovinorezy – TOP 7

ModelTyp pohonuZáberHodnotenieCena odRecenzie
1.Demon RQ580
benzínové42 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]91 EURČítať recenzie
2.Oleo-Mac Sparta 250 T
benzínové38 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]198 EURČítať recenzie
3.Stiga SBC 252 D
benzínové45 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]189 EURČítať recenzie
4.Hecht 142 BTS
benzínové43 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
5.Makita DUR181Z
AKU26 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
6.Fieldmann FZS 2050 E
AKU42 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
7.Stihl FS 56
benzínové-[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]300 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku krovinorezov


Ako vybrať najlepší krovinorez?

 • Pohon motora krovinorezov. Pri elektrických vás bude obmedzovať dĺžka kábla, resp. možnosti predlžovacieho kábla, ale na druhej strane sú menej hlučné. Akumulátorové sú drahšie, no nepotrebujete na ich prevádzku benzín. Krovinorezy na benzínový pohon sú výkonné, nepotrebujete ich nabíjať a ani nemusíte riešiť dosah kábla; je ale nutné mať pri ruke benzín.
 • Výkon krovinorezov. Čím vyšší je výkon, tým bude práca pohodlnejšia a rýchlejšia.
  – Ľahšie krovinorezy majú výkon od 0,65 kW do 1 kW – sú menej výkonné, postačia do menších záhrad a na nenáročné úpravy.
  – Stredný výkon sa pohybuje v rozmedzí od 1 kW do približne 2,3 kW – využijete ich pri zarastených porastoch alebo v horšie prístupných terénoch.
  – Profesionálne krovinorezy majú výkon okolo 3 kW – poradia si s každým terénom bez ohľadu na rozlohu.
 • Ozubenie kotúča. Kotúčové krovinorezy môžu mať ozubenie:
  – 3 až 4 zuby sú vhodné na úpravu trávy a jemného krovia,
  – 8 zubov využijete pri úpravách kroviny, suchej starej trávy,
  – 22 zubov prereže už aj kmene menších stromčekov.
 • Objem motora. Na drobné práce okolo menšej záhradky postačí objem okolo 25 cm3. Častá práca v záhrade alebo väčší pozemok si vyžadujú objem motora od 37 do 50 cm3. Je len na vás ako zhodnotíte svoje potreby.
 • Dvojtaktový alebo štvortaktový motor. Štvortaktové sa zdajú byť pre ľudské uši tichšie, no rozdiel v porovnaní s dvojtaktovými je len minimálny (obvykle boli rozdiely namerané len okolo 5 decibelov). V skutočnosti je teda len ich zvuk príjemnejší, nie sú však oveľa tichšie. Nevýhodou môže byť zložitejšia konštrukcia náročnejšia na údržbu a opravy. Dvojtaktové majú výraznejší zvuk, ale sú menej náročné na údržbu nakoľko netreba riešiť zložitejšie ventily alebo komplikovanejšie konštrukcie.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test krovinorezov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody krovinorezov?

Ako už hovorí samotný názov, sú určené na kosenie krovín, vysokej trávy a rozličných porastov. Pokosia porasty aj v okolí plotov, schodov alebo okrasných kríkov bez toho, aby sa poškodili. Sú vynikajúce v prípade, že potrebujete kosiť trávu na seno.

Aké druhy krovinorezov poznáme?

Profesionálne krovinorezy sú vhodné na každodenné používanie aj pre veľké plochy. Šikovne si poradia aj s hrubým krovím alebo s ťažkým terénom.

Farmárske krovinorezy sú vhodné v podstate do všetkých záhrad nakoľko spĺňajú nároky aj vyberavejších záhradkárov.

Hobby krovinorezy sú určené na občasnú úpravu, ideálne aj do menších záhrad.


Lacné krovinorezy už od 76 EUR

Pomohol vám náš test krovinorezov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie krovinorezy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eleven + 11 =