Záhrada

Test záhradných traktorov

Záhradný traktor MTD LE 180/92 H Aj vy môžete kosiť svoju záhradu alebo veľký pozemok rýchlo a pohodlne bez toho, aby ste museli použiť tradičnú kosačku. Záhradné traktory sú presne to, čo potrebujete v prípade, že sa musíte starať o väčší pozemok. Najlepší záhradný traktor vám okrem kosenia pomôže vďaka príslušenstvu aj s inými činnosťami súvisiacimi so starostlivosťou o záhradku.

Pre jednoduchší výber kosačky a samotné nakupovanie si prečítajte tento prehľadný test záhradných traktorov, ktorý vám pomôže zorientovať sa v bohatej ponuke výrobcov. Náš rebríček pravidelne aktualizujeme podľa najnovších výsledkov a hodnotení rôznych testovacích spoločností, a tiež zohľadňujeme i názory odborníkov a skúsenosti záhradkárov.

Budeme radi, keď test záhradných traktorov obohatíte aj vy vlastnými postrehmi zapojením sa do diskusie.

[ssba]

Najlepšie záhradné traktory podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.MTD LE 180/92 H
pozemky do 2500 m2
zadné vyhadzovanie
Záber - 92 cm
[usr 5 tooltip="true"]2550 EURČítať recenzie
2.Riwall PRO RLT 92 T
zadné vyhadzovanie
Záber - 92 cm
[usr 5 tooltip="true"]1660 EURČítať recenzie
3.Solo by Al-ko T 15-95.6 HD A
pozemky do 10000 m2
Záber - 95 cm
Výkon - 10.5 HP
[usr 4.9 tooltip="true"]2190 EURČítať recenzie
4.MTD SMART RE 125
pozemky do 2500 m2
zadné vyhadzovanie
Záber - 92 cm
[usr 4.7 tooltip="true"]1700 EURČítať recenzie
5.VARI RL 84 H
Záber - 84 cm[usr 4.5 tooltip="true"]1700 EURČítať recenzie
6.WOLF GARTEN EXPERT SCOOTER PRO
Záber - 76 cm
Pre trávniky nad 800 m² plochy
[usr 4 tooltip="true"]1550 EURČítať recenzie
7.HECHT 5176
Záber - 102 cm
Doporučená plocha kosenia (m²) 3000 - 4000
[usr 4 tooltip="true"]2500 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku záhradných traktorov


Aké sú najlepšie záhradné traktory na trhu?

 1. MTD LE 180/92 H
 2. Riwall PRO RLT 92 T
 3. Solo by Al-ko T 15-95.6 HD A
 4. MTD SMART RE 125
 5. VARI RL 84 H
 6. WOLF GARTEN EXPERT SCOOTER PRO
 7. HECHT 5176

Ako vybrať najlepší záhradný traktor?

 • Šírka záberu žatia. Štandardne sa šírka záberu žatia pohybuje od 70 centimetrov do 130 centimetrov, ale niektorí výrobcovia ponúkajú aj užší / širší záber žatia. Je len na vás pre aký rozmer sa rozhodnete vzhľadom na veľkosť pozemku, ktorý budete kosiť.
 • Typy prevodoviek záhradných traktorov. Záhradný traktor môže mať hydrostatickú prevodovku, mechanickú prevodovku alebo tzv. variátor. Hydrostatická prevodovka je cenovo najnáročnejšia, ale odmenou vám bude jednoduché ovládanie; jeden pedál pre chod dopredu a druhý pedál pre chod traktora dozadu. Mechanická prevodovka je výhodná na kosenie veľkých plôch s minimálnym množstvom prekážok, nakoľko je cúvanie alebo vyhýbanie sa prekážkam o čosi náročnejšie (musíte zakaždým zastať, zaradiť rýchlosť a až tak sa pohnúť). Variátor je cenovo niekde medzi mechanickými a hydrostatickými prevodovkami.
 • Výkon motora záhradných traktorov. Výkon vždy vyberajte podľa náročnosti terénu a rozlohy. Rovnejší pozemok si vystačí s výkonom okolo 15 koní, náročnejší terén vyžaduje výkon nad 20 koní. Ak kosíte len málokedy, teda je pozemok zarastený vysokým porastom, vyberajte kosačku s vyšším výkonom.
 • Príslušenstvo k záhradným traktorom. Informujte sa pri kúpe o príslušenstve k danej značke (vždy by malo byť príslušenstvo rovnakej značky ako je aj traktor). Traktorová kosačka totiž môže mať pripojený prívesný vozík, zberný kôš na lístie, rotačnú kefu ako aj snehovú frézu/radlicu. Renomovanejšie značky predávajú tiež odmachovače, prevzdušňovače a mulčovacie zarážky ešte viac uľahčujúce starostlivosť o záhradku.
 • Značka a servis záhradných traktorov. Značkový záhradný traktor kúpený od autorizovaného predajcu znamená aj servis na úrovni a pomoc v prípade, že potrebujete poradiť alebo vymeniť opotrebované súčiastky.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test záhradných traktorov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo znamená bočné vyhadzovanie?

Traktorová kosačka s bočným vyhadzovaním odhadzuje pokosenú trávu nabok, takže potom musíte riešiť jej odpratávanie. Takýto spôsob odhadzovania je ideálny v prípade, že kosíte vysokú trávu a burinu.

Ako správne vybrať záhradný traktor podľa pozemku?

Vždy záleží na vašom vkuse a rozhodnutí, ale spravidla aspoň orientačne platí, že:

 • pozemky na kosenie s rozlohou do 1000 m3 si vystačia s menším záhradným traktorom (niekedy dokonca len s jedným poriadnym nožom na kosenie);
 • pozemky s rozlohou do 3000 m3 už rozhodne potrebujú 2 nože a záber kosenia široký aspoň 90 centimetrov;
 • pozemky nad 3000 m3 vyžadujú žací záber viac ako 100 centimetrov a samozrejme aj dvojvalcový motor.

Kedy je výhodnejšie zájsť do požičovne záhradnej techniky?

Požičovne záhradnej techniky sú skvelé, ak potrebujete výpomoc len občas, napríklad počas sezóny alebo máte pozemok o ktorý sa staráte len sporadicky, nárazovo.


Lacné záhradné traktory už od 1 149,90 EUR

Pomohol vám náš test záhradných traktorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší záhradný traktor na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

13 − seven =