Záhrada

Test sudov na dažďovú vodu

sud na dažďovú vodu Náklady na vodu predstavujú nezanedbateľnú časť nákladov na domácnosť a celkovo na život. Dažďová voda je tu pre nás zadarmo a v pomerne veľkom množstve, navyše ak ňou plánujete len polievať záhradku alebo umývať auto, nemusíte príliš riešiť jej kvalitu – bude rovno pripravená na používanie.

Kvalitný sud na vodu bude nenahraditeľným pomocníkom pre každého záhradkára, pretože dažďová voda je absolútne dokonalá na polievanie. Neobsahuje koncentrácie soli ani chlóru, je mäkká a pre všetky rastliny aj nasadené plodiny predstavuje prirodzený zdroj vody. Vybrať si kvalitný sud na dažďovú vodu nie je až tak náročné, všetko závisí od vašej predstavy využívania takejto vody.

Na začiatok je najdôležitejšie rozhodnúť sa, či chcete nadzemnú alebo podzemnú nádrž na vodu. My sa v našom teste budeme venovať nadzemným nádržiam na vodu, tzv. sudy na dažďovú vodu.

Pri kúpe vám môže pomôcť aj test, v ktorom sme zhromaždili zaujímavé informácie. Veríme, že nasledujúce riadky budú pre vás nápomocné a budeme radi, ak tento rebríček sudov na dažďovú vodu doplníte o vlastné postrehy a názory.

Ďakujeme, že nás zdieľate na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

[ssba]

Najlepšie sudy na dažďovú vodu na trhu

ProduktObjemHodnotenieCena odRecenzie
3.KETER INDIGO WATER
200 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
4.Stefanplast s kohútikom
300 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]29 EURČítať recenzie
1.Woodcan
265 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]59 EURČítať recenzie
2.Sud na dažďovú vodu
500 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
5.Garden Amfora
360 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]73 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku sudov na dažďovú vodu


Ako vybrať najlepší sud na dažďovú vodu?

  • Účel využívania dažďovej vody. Dažďová voda by nemala v sude stáť niekoľko mesiacov, pretože sa začnú usádzať riasy a rôzne nečistoty, alebo aj mikroorganizmy. Preto je dobré vybrať taký objem, ktorý vám postačí. Ak plánujete pravidelne polievať nasadenú zeleninku a umývať auto, určite hľadajte kvalitný sud na dažďovú vodu s čo možno najväčším objemom. Pokiaľ ale chcete len niekedy zavlažiť trávnik, nemusíte investovať veľa a vystačíte si s menším objemom.
  • Materiál sudov na dažďovú vodu. Kvalitný sud na dažďovú vodu nebude pretekať a vydrží niekoľko rokov dobre slúžiť. Najpredávanejšie sú sudy na vodu z plastu, pretože sú vyrábané v celku, takže sa časom neopotrebujú žiadne spoje a nedochádza tak často k prasklinám. Najbežnejšie sa stretnete s polypropylénom, ale veľké sudy na dažďovú vodu sú ešte z odolnejšieho plastu HDPE, aby boli pevnejšie. Už na pohľad je vidieť, ktorý sud na vodu je pevnejší. Kov sa v súčasnosti takmer vôbec nepoužíva, drevo len príležitostne.
  • Príslušenstvo k sudom na dažďovú vodu. Najlepší sud na dažďovú vodu má určite veko a kohútik, aby ste si vodu mohli pohodlne nabrať napríklad do polievačky alebo do vedra. Mnohí výrobcovia pridajú priamo pri kúpe do príslušenstva aj hadicu, aby sa takouto vodou dalo rovno polievať. Môžete sa stretnúť aj so sitkom, ktoré čiastočne vodu filtruje a zachytí prípadné väčšie nečistoty.
  • Estetické hľadisko. Mnohé sudy na dažďovú vodu sú dnes už nenápadné a krásne splynú s charakterom záhrady. Plastové prevedenie vôbec neruší záhradu, práve naopak – sú v zelenej alebo hnedej farbe, niektoré s vkusnou imitáciou dreva čo úplne splynie s okolím.
  • Objem sudov na dažďovú vodu. Objem súvisí s účelom využívania sudu na dažďovú vodu. Bežne sa stretnete s objemom okolo 500 litrov, samozrejme niektoré sudy sú menšie, výnimočne aj väčšie.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test sudov na dažďovú vodu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody sudov na dažďovú vodu v porovnaní s podzemnou nádržou na dažďovú vodu?

V porovnaní s podzemnou nádržou na dažďovú vodu sú pri sudoch obstarávacie náklady minimálne. Ak chcete dažďovú vodu používať aj na pranie alebo splachovanie toalety, bude nutné zainvestovať peniaze do podzemnej nádrže.

Mnohí z nás ale chcú dažďovú vodu využívať jednoduchšie – obstarávacia cena je nízka, životnosť kvalitných sudov je niekoľko rokov a nepotrebujete hĺbiť žiadne jamy ani riešiť betónovanie. Ak sa časom opotrebuje (vplyvom vetra, mrazov alebo priameho slnka), jednoducho sa vymení bez zložitej práce.

V oboch prípadoch sa správate ekologickejšie, neplytváte pitnou vodou.

Ako môžem využívať dažďovú vodu zo suda?

Čerstvejšia dažďová voda je ideálna na okúpanie domáceho maznáčika priamo na záhradke rovno na slniečku alebo na umytie záhradného nábytku (záhradné stoličky, záhradná hojdačka, gril a pod.). Niektorí poumývajú holubník alebo inú hospodársku budovu, čím ušetria pitnú vodu. Ak máte garáž, viete ju taktiež umyť s využitím takejto vody.

Bežne využijete takto odchytenú vodu (aj staršiu trebárs niekoľko týždňovú) na umývanie auta, polievanie nasadenej zeleninky, zavlažovanie trávnika počas dní, kedy neprší. Môžete umyť vydláždený chodník, alebo aj záhradnú sochu trpaslíka či iné dekorácie pred domom.

Ako sa starať o sud na dažďovú vodu počas zimy?

V zime, keď sú mrazy, by sud mal byť úplne suchý bez vody a otočený hore dnom. Až keď prídu teplejšie dni a voda nebude zamŕzať, môžete sud využívať naplno.

Môžem sud na dažďovú vodu pripojiť aj k odkvapu?

Niektoré sudy na dažďovú vodu môžete pripojiť k odkvapu domu. Takáto prípojka je súčasťou balenia už v cene, alebo ju viete dokúpiť v rámci príslušenstva.


Lacné sudy na dažďovú vodu už od 29 EUR

Pomohol vám náš test sudov na dažďovú vodu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie sudy na vodu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × one =