Záhrada

Najlepšie nadzemné a nafukovacie bazény

nadzemný bazén Florida Vlastniť bazén má svoje čaro. Horúce letné dni sú odrazu príjemnejšie, večerné posedenia sa môžu z balkóna presunúť do bazéna. Dospelí si spríjemnia pokojné chvíle občerstvením napríklad aj v podobe dobrého vína, rodiny s deťmi majú program na celé dni razom pripravený – stačí bazén a niekoľko hračiek do vody.

Kvalitné nadzemné bazény dnes už vedia poskytnúť slušnú životnosť, celkom zaujímavé rozmery a v tých najväčších si môžete aj trochu zaplávať. Mnohí z nás sa po dlhých úvahách napokon rozhodnú pre nafukovacie bazény, pretože v lete splnia svoj účel a urobia radosť.

Ak aj vy uvažujete nad vlastným bazénom, prečítajte si náš test nadzemných a nafukovacích bazénov plný zaujímavých rád.

Nájdete tu nielen odporúčania na kvalitné modely, ale aj tentoraz sme doplnili rebríček nadzemných a nafukovacích bazénov o zaujímavé postrehy a rady pre kupujúcich.

Ďakujeme, že sa zapájate do diskusie s vlastnými postrehmi a tešíme sa, keď nás zdieľate na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

[ssba]

Najlepšie nadzemné a nafukovacie bazény na trhu

ProduktRozmerHodnotenieCena odRecenzie
1.Tampa bez filtrácie
3,66 x 0,91 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
2.Florida s kartušovou filtráciou
a schodíkmi
4,57 x 1,22 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]516 EURČítať recenzie
3.Marimex Orlando
3,66 x 0,91 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]230 EURČítať recenzie
4.Bestway Steel Pro Max Rattan
3,66 x 1,00 m[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]390 EURČítať recenzie
5.Florida Premium
s kartušovou filtráciou
2,00 x 4,00 x 1,22 m[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]560 EURČítať recenzie
6.Bestway Fast set
3,66 x 0,76 m[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nadzemných bazénov


Ako vybrať najlepšie nadzemné a nafukovacie bazény?

 • Veľkosť nadzemných a nafukovacích bazénov. To, ako veľký bazén budete mať, záleží napríklad od veľkosti pozemku a aj od možností vašej peňaženky. Pochopiteľne, čím väčší bazén, tým vyššia je jeho cena. Kvalitné nafukovacie bazény vedia mať veľkosť aj 6 metrov. Nadzemné s pevnou konštrukciou ponúkajú hĺbku viac ako 1,3 m, čo už je vhodné aj na zaplávanie.
 • Tvar bazénov. Pri nafukovacích bazénoch je najčastejší tvar kruhu, pri nadzemných bazénoch sa môžete stretnúť aj s tvarom obdĺžnika alebo oválu. Ak chcete bazén umiestniť niekam do rohu záhrady, najlepšie využijete tvar obdĺžnika.
 • Účel nového bazéna. Rozhoduje pri kúpe aj účel. V ponuke sú nafukovacie bazéniky len pre malé deti, obvykle sa nafukujú celé a sú v veselých farbách, napríklad zelené ako žabka. Veľký bazén vie poskytnúť miesto pre niekoľko dospelých osôb alebo si v ňom môžete zaplávať. Rodiny s deťmi dávajú prednosť nafukovacím bazénom s prstencom okolo, ktoré sú cenovo najdostupnejšie a vhodné aj pre deti lebo sa nemajú o čo udrieť.
 • Typ konštrukcie nadzemných bazénov. Tu sa dostávame k rozdielu medzi nafukovacími bazénmi a nadzemnými bazénmi s konštrukciou. Nafukovacie majú typicky modrú farbu a nafukujete ich buď celé, alebo väčšinou len horný okraj, ktorý sa potom spolu s vodou dvíha nahor. V druhom prípade poskladáte jednoduchú konštrukciu, ktorú potom doplníte výstelkou a fóliou. Oboje patria do kategórie nadzemných bazénov.
 • Príslušenstvo k bazénu. Ak plánujete kúpiť nafukovací bazén a dopredu viete, že nevydrží dlho, určite vás zaujme aj príslušenstvo. Často je pribalená počiatočná filtrácia na začiatok a niekedy aj plachta na zakrytie.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test nadzemných a nafukovacích bazénov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi nadzemným bazénom a nafukovacím bazénom?

Nadzemný bazén má pevnejšiu konštrukciu, a to buď rám alebo steny. Potom navliekate fóliu a môžete začať napúšťať vodu. Môže byť rozmerovo väčší, a teda vyžaduje aj kvalitnejší systém filtrácie vody.

Nafukovací bazén je tiež nadzemný, ale nafukuje sa namiesto skladania konštrukcie.

V oboch prípadoch ide o nadzemný bazén, teda ukladá sa na zem, netreba riešiť základy. Nutný je rovný povrch a žiadne ostré kamene.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody nafukovacích nadzemných bazénov?

Medzi hlavné výhody patrí cena a jednoduchosť. Po kúpe vyberiete miesto, kde má byť, opláchnete ho celý vodou a môžete začať nafukovať. Keďže v drvivej väčšine prípadov nafukujete len horný prstenec, tento proces netrvá dlho. Potom ho už len napustíte vodou a môžete ho používať. Bazén je celý mäkký, čiže vhodný aj pre deti.

Nevýhodou je nízka životnosťpri dobrej starostlivosti vydrží tak tri sezóny. Je pomerne neestetický, žiarivá modrá farba nie je ktovieaký luxus na pohľad.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody nadzemných bazénov s konštrukciou?

Výhodou je väčší rozmer, v niektorých si môžete aj zaplávať. Sú stabilnejšie, odolnejšie a viete časom vymeniť vnútornú fóliu ak sa poškodí (a ak ju zoženiete na daný typ). Najlepšie nadzemné bazény majú dlhšiu životnosť, aspoň 5 alebo 7 rokov. Kvalitné nadzemné bazény viete nechať na záhrade aj počas zimy – nemusíte ich odkladať ak nemáte voľné miesto. Vzhľadom sú na tom podobne ako nafukovacie bazény.

Nevýhodou je vyššia cena a spravidla aj náročnejšia údržba.

Aké príslušenstvo potrebujem?

 • Určite oceníte podložku pod bazén, najmä ak chcete mať nafukovací bazén.
 • Samozrejmosťou je kryt na bazén, ktorý ho chráni nielen pred nečistotami, ale napríklad zvieratko vám neskončí v bazéne, ak nie ste doma alebo počas noci.
 • Starostlivosť o vodu vás bude sprevádzať počas celej sezóny, a to pri akomkoľvek bazéne. Potrebujete bazénovú chémiu, filter na čistenie vody a nezabudnite kontrolovať správe pH vody a tvrdosť vody.
 • Pre hlboký bazén, aspoň 120 cm, môžete využiť plavecký protiprúd – vytvorí vám príjemný protiprúd na plávanie.
 • Solárna plachta zvýši teplotu vody, ak máte bazén na priamom slnku, a zároveň udrží vodu krásne teplú.
 • Do vysokého bazéna sa určite dostanete pohodlnejšie pomocou praktických schodíkov.

Aký je rozdiel medzi kartušovou filtráciou a pieskovou filtráciou?

Kartušová filtrácia je ideálna pre malé bazény najviac do rozmerov 3,6 m – teda ideálne pre málo používané nafukovacie bazény menšieho objemu. Zjednodušene je tu voda čistená cez filtračný papierový valec, ktorý treba meniť niekoľkokrát za jednu sezónu.

Piesková filtrácia je pre väčšie a často používané bazény. Investícia je vyššia, ale potom len raz na začiatku sezóny zakaždým kúpite novú náplň. Dôležité je poznať výkon – koľko m3 vody prefiltruje za 1 hodinu.


Lacné nadzemné bazény už od 40 EUR

Pomohol vám náš test nadzemných a nafukovacích bazénov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie nadzemné bazény na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 + sixteen =