Záhrada

Test stavebných miešačiek

Miešačka Hecht Je pravdou, že miešačku na stavebný materiál nepotrebuje každá domácnosť – v porovnaní s chladničkou alebo mixérom je to iná kategória. Ale už keď nejakú potrebujete, je dobré vedieť ešte pred kúpou, čo je dôležité porovnať.

Na úvod je dôležité myslieť na to, že objem bubna je vždy väčší ako objem materiálu, ktorý v ňom môžete miešať – lebo, pochopiteľne, miešačka musí mať priestor v bubne na dôkladné premiešanie. Objem bubna približne 150 l zvládne kvalitne premiešať napríklad 2 plné fúriky materiálu na betón. Kvalitná stavebná miešačka odvedie dobrú prácu nielen vďaka konštrukčnej kvalite, ale potrebuje tiež správne zaobchádzanie.

Aby ste si vybrali správne podľa svojich potrieb, pripravili sme test miešačiek plný zaujímavých postrehov a rád. Veríme, že tento starostlivo pripravený rebríček bude pre vás nápomocný.

Tešia nás vaše postrehy a názory, ktoré nám píšete sem do diskusie pod každým testom. Ďakujeme za zdieľania na sociálnych sieťach.

[ssba]

Najlepšie stavebné miešačky na trhu

ProduktObjemPríkonHodnotenieCena odRecenzie
1.Hecht 2141
140 l650 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]210 EURČítať recenzie
2.SCHEPPACH MIX 180
180 l800 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]270 EURČítať recenzie
3.Scheppach MIX 125
125 l550 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
4.Strend Pro CMX12
120 l550 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie
5.HECHT 2117
120 l500 W[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]170 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku miešačiek


Ako vybrať najlepšiu stavebnú miešačku?

  • Účel používania stavebnej miešačky. Menšia miešačka s objemom bubna okolo 100 l postačí na menšie práce okolo domu, ako napríklad betónovanie schodov, alebo práce na garáži – tzv. hobby miešačky pre príležitostných majstrov. Na profesionálnejšie používanie a dlhšiu prevádzku sú určené väčšie miešačky s objemom bubna 200 l, alebo aj 300 l.
  • Výkon miešačky. Kvalitné stavebné miešačky na profesionálne použitie majú výkon 1000 W, aj viac. Sú určené na niekoľkohodinovú prácu, trebárs miešajú betón dvanásť hodín, takmer nepretržite bez prehriatia či preťaženia. Malé miešačky majú výkon okolo 600 W, miešačky v strednej kategórii zvyknú mať výkon 800 W až 900 W. Na menšie práce vám postačí malá miešačka, ktorú budete vedieť aj šikovne odložiť.
  • Sledujte údaj o napájaní. Malé až stredné miešačky sú obľúbené u majstrov aj preto, že im stačí bežná 230 V zásuvka, akú máme v domácnosti všetci. Výkonné miešačky potrebujú trojfázovú zásuvku s elektrickým prúdom 380 V, a to už nemá doma každý. Tento údaj si pred kúpou určite overte pri konkrétnom type miešačky.
  • Otáčky za jednu minútu. Výrobcovia sa pýšia pri jednotlivých miešačkách otáčkami za jednu minútu. Obvykle má tento údaj súvis s výkonom miešačky a platí, že čím je miešačka výkonnejšia, tým mieša rýchlejšie. Kvalitná stavebná miešačka zvládne pre orientáciu aj viac ako 31 otáčok za minútu, menšie majú samozrejme menší výkon a miešajú aj menej materiálu.
  • Hlučnosť v decibeloch. V prípade, že chcete s miešačkou pracovať niekde v zastavanej oblasti medzi obyvateľmi, možno je dôležitý aj údaj o hlučnosti udávaný v decibeloch. Nízka hlučnosť pri miešačkách je okolo 85 dB.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test miešačiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať správne parametre miešačky vzhľadom na účel používania?

Pravdou je, že zbytočne budete investovať peniaze do drahej a výkonnej miešačky, keď vám stačí aj jednoduchá, a naopak – menšia sa bude pri častej práci prehrievať a nebude výkonom stačiť.

Pre jednoduché a/alebo príležitostné práce, ako napríklad betónovanie schodov, úpravu garáže alebo rekonštrukcie bytov, postačí menšia kvalitná stavebná miešačka. Pravdepodobne bude aj menej hlučná (pod 85 dB), s objemom bubna 100 litrov a s výkonom okolo 600 W alebo 700 W. Takáto miešačka má nižšiu hmotnosť, takže sa dobre presúva.

Stredne náročné práce si vyžadujú miešačku s výkonom cca 800 W. Ide napríklad o menšie firmy, ktoré rekonštruujú domy, a teda potrebujú pracovať s miešačkou často. Objem bubna má obvykle 200 litrov. Niektoré najlepšie miešačky z tejto kategórie už potrebujú trojfázovú zásuvku.

Profesionálne najlepšie miešačky majú výkon viac ako 1000 W, teda potrebujú už aj trojfázovú zásuvku. Objem bubna sa pohybuje do 300 litrov. Sú určené na pravidelné a dlhé práce na budovách, vrátane prác na viacpodlažných objektoch. Kupujú ich stavebné firmy s tímom pracovníkov.

Musí stáť miešačka stále len na rovnom teréne?

Maximálny sklon terénu, na ktorom môže miešačka stáť vzhľadom na bezpečnosť, je 10° a nikdy nie viac. Nesmie sa totiž posúvať alebo inak nebezpečne nakláňať, aby bola zachovaná bezpečnosť pri práci.

Vždy zabezpečte rovný povrch.

Od akého výkonu miešačky už potrebujem trojfázovú zásuvku?

Trojfázovú zásuvku potrebujú spravidla tie najlepšie miešačky s vysokým výkonom nad 1000 W. Údaj si vždy overte pri konkrétnej miešačke, ale miešačky do výkonu 1000 W nezvyknú potrebovať trojfázovú zásuvku.

Ako sa starať o miešačku z hľadiska údržby?

Všetky spotrebiče potrebujú správnu starostlivosť pre dlhú životnosť, a teda aj kvalitná stavebná miešačka bude dlho dobre slúžiť, len ak dodržíte zásady údržby. Všetky informácie budete mať uvedené v návode, ale vo všeobecnosti platí, že do bubna miešačky nevhadzujeme nikdy veľké kamene.

Pred použitím skontrolujte skrutky, či sa nejaké neuvoľnili a hrozilo by tak riziko poranenia. Kontrolujte priebežne pohonný remeň, pretože sa prácou opotrebúva. Po práci očistite bubon vodou a mäkšou kefou, pričom sa snažte nepoužívať agresívne čistiace prostriedky, ktoré by mohli poškodiť povrchovú úpravu bubna.


Lacné stavebné miešačky už od 130 EUR

Pomohol vám náš test miešačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie stavebné miešačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

thirteen + four =