Test nožníc na živý plot

Najlepšie nožnice na živý plot Klasické nožnice na živý plot pozná azda každý záhradkár. Práca s nimi síce nie je zlá, ale pri väčšom plote je už práca s nimi namáhavá najmä pre ramená. Mnohí záhradkári poznajú ubolené ruky, práve kvôli úprave živého plotu pomocou klasických nožníc. Na menšie porasty sú skvelé, ale ak chcete upravovať vyššie živé ploty alebo väčšiu rozlohu kríkov, siahnite radšej po elektrických nožniciach na živý plot.

Najlepšie elektrické nožnice na živý plot vám nielen odľahčia ruky a ramená, ale práca s nimi bude omnoho jednoduchšia a rýchlejšia. Môžete mať kvalitný plotostrih za rozumnú cenu. Navyše najobľúbenejšie nožnice na živý plot sú práve elektrické, a preto je na trhu tak veľa rôznych značiek a predajcov – stačí si len vybrať.

Aby ste si vybrali čo najlepšie, pripravili sme pre vás test spolu s odpoveďami na najčastejšie otázky. Na tejto stránke tak nájdete najlepšie modely v prehľadnom zozname, a zároveň aj ďalšie zaujímavé informácie.

Budeme radi, ak sa zapojíte v závere do diskusie so svojimi vlastnými postrehmi a otázkami. Vždy nás teší, keď naši čitatelia tvoria obsah tohto webu spolu s nami. Ďakujeme!

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie elektrické nožnice na živý plot podľa nás – TOP 7

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Black & Decker GT 6060
5 out of 5 stars (5 / 5)72,90 EURČítať recenzie
2.Makita UH4570
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)129,10 EURČítať recenzie
3.Bosch AHS 55-16
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)76,40 EURČítať recenzie
4.BOSCH AHS 45-16
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)59,62 EURČítať recenzie
5.HECHT 610
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)49,99 EURČítať recenzie
6.Fieldmann FZN 2001-E
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)37,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nožníc na živý plot


Ako vybrať najlepšie elektrické nožnice na živý plot?

  • Charakteristika živého plotu. Máte hustý živý plot, alebo menší s jemným krovím? Podľa toho, aký máte živý plot, vyberajte aj elektrické nožnice. Vyšší živý plot bude určite vyžadovať napríklad nastaviteľnú rukoväť, aby ste si poradili aj s vysokými konárikmi.
  • Hmotnosť nožníc. Nové elektrické nožnice vám majú prácu uľahčiť, nie komplikovať. Pokiaľ si vyberiete príliš ťažké elektrické nožnice na živý plot, po chvíli práce vás začnú bolieť ruky a ramená. Ideálne je, ak elektrické nožnice vážia okolo 3 kg, nie viac. Tie najťažšie môžu vážiť až okolo 6 kg, čo naozaj dáva zabrať. Myslite preto pri nakupovaní aj na hmotnosť.
  • Lišta s nožom. Menšia lišta s nožom do cca 40 cm výborne poslúži pri starostlivosti o menšie živé ploty a navyše sa s nimi dobre manipuluje – často ich kupujú napríklad ženy, vášnivé záhradkárky, lebo vzhľadom na hmotnosť a celkové malé rozmery sú ideálne aj pre ženy starajúce sa o záhradku. Väčšia lišta s nožom od 40 cm do približne 70 cm zastrihne väčšiu plochu naraz. Myslite na to, že nôž nad 60 cm by mali mať v rukách skúsení záhradkári, pretože sa s takýmito elektrickými nožnicami ťažšie manipuluje. Mnohí záhradkári kupujú nožnice s 50 cm nožom, pretože sa s nimi dobre manipuluje a bežný živý plot s nie príliš hrubými konárikmi sa s nimi upravuje ideálne.
  • Výkon elektrických nožníc na živý plot. Výkon je sila, ktorú majú elektrické nožnice. Ak máte tenký živý plot, jemne hustý, vystačíte si aj s výkonom okolo 500 W. Mierne hrubší, silnejší a väčší živý plot bude potrebovať elektrické nožnice s výkonom 600 W. Vysoký, mohutný živý plot s hrubými konárikmi potrebuje elektrické nožnice s výkonom 700 W alebo aj 800 W.
  • Príslušenstvo k elektrickým nožniciam na živý plot. Aj pri elektrických nožniciach záleží na detailoch, napríklad by kvalitné elektrické nožnice na živý plot mali mať pogumovanú rukoväť a samozrejmosťou by mal byť aj kryt na nože, pretože ich potrebujete po práci bezpečne uskladniť. Najlepšie modely majú špeciálne upravený povrch nožov pre predĺženie životnosti, čo je taktiež skvelé plus. Poteší aj záruka 5 alebo 7 rokov od niektorých výrobcov.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nožníc na živý plot na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Akí sú najznámejší výrobcovia elektrických nožníc na živý plot?

Medzi najznámejšie a najlepšie značky patrí Bosch, Makita, Hecht a Fieldmann.

V akých cenách sa pohybujú elektrické nožnice na živý plot?

Tie najlacnejšie viete kúpiť už od 60 €, najdrahšie za 200 €, prípadne aj viac.

Čo znamená pojem „hĺbka strihu“?

Ide o vzdialenosť od okraja zuba k hrane lišty, čiže ako hrubú vetvičku/konárik dokážu nožnice odstrihnúť.

Aké nožnice na živý plot môžem kúpiť?

Živý plot môžete upravovať s pomocou:

  • benzínových nožníc – sú ťažšie, ale majú vyšší výkon a pri práci neriešite káble. Hodia sa pre silnejšie dreviny. Potrebujú častejšiu údržbu a kúpite ich spravidla za vyššiu cenu v porovnaní s elektrickými nožnicami..
  • akumulátorových nožníc – na jedno nabitie s nimi môžete pracovať od 20 do 70 minút (podľa toho aké si vyberiete). Niektoré modely sú ťažšie ako elektrické nožnice, ale nezavadzajú vám káble pri práci. Ich cena je vyššia, najmä ak vezmeme do úvahy fakt, že sa oplatí kúpiť nožnice s čo možno najdlhšou výdržou na jedno nabitie (tie lacnejšie sa skôr vybijú a práca s nimi je tak dlhšia a menej efektívna).
  • ručných nožníc – stará známa klasika a zároveň najlacnejšia možnosť úpravy živých plotov. Sú ideálne na dostrihanie, doladenie živých plotov, inak je úprava celého živého plotu s nimi náročná a zdĺhavá.
  • elektrických nožníc – práve týmto nožniciam sa venujeme nakoľko sú najpredávanejšie spomedzi všetkých.

Lacné elektrické nožnice na živý plot už od 52 EUR

Pomohol vám náš test nožníc na živý plot? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné elektrické nožnice na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *