Záhrada

Test nafukovacích víriviek

Nafukovací mobilní vířivky Vírivka už sama o sebe evokuje v každom z nás pocit absolútneho oddychu. Keď sa ponoríme do bubliniek, radosť má nielen naša pokožka a celé telo, ale aj naša myseľ. Vaňa je síce nenahraditeľná, a to najmä v bytoch, kde je skutočnou oázou súkromia, ale ak máte v dome dostatok priestoru, môžete mať okrem nej aj vlastnú vírivku plnú relaxačných bubliniek, kedykoľvek zatúžite po luxuse.

Najlepšie nafukovacie vírivky sú v súčasnosti pomerne cenovo dostupné, a tak sa stávajú pomaly súčasťou viacerých domácností. Je skvelé vyraziť si niekam na relaxačný pobyt mimo svojho bydliska a zabudnúť na všedné povinnosti, ale kvalitná nafukovacia vírivka na záhrade bude stále pripravená len pre vás.

Keďže je na trhu množstvo rôznych víriviek, výber nie je jednoduchý. Test nafukovacích víriviek vám poskytne prehľad a dozviete sa viac zaujímavostí, ktoré možno budete potrebovať pri výbere. Nezabudnite, že test môžete obohatiť zapojením sa do diskusie, aby ste tak poradili ostatným, alebo aby ste sa podelili o svoje názory a postrehy.

[ssba]

Test – najlepšie nafukovacie vírivky – TOP 6

ProduktKapacitaObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.Pure Spa - Bubble Greywood Deluxe AP 4
4 osoby795 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]660 EURČítať recenzie
2.Intex 28428 Pure Spa Bubble Masage
6 osob1098 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]740 EURČítať recenzie
3.MSPA Ottoman C-OM061
6 osob930 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]605 EURČítať recenzie
4.MSPA Tekapo C-TE041
4 osoby650 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]545 EURČítať recenzie
5.Belatrix Sorrento 115
4 osoby600 l[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]455 EURČítať recenzie
6.BESTWAY 54175 Lay-Z-Spa
5-7 osob1190 l[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]790 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nafukovacích víriviek


Ako vybrať najlepšiu nafukovaciu vírivku?

  • Veľkosť nafukovacej vírivky. Je dôležité zohľadniť pri kúpe veľkosť vírivky, v opačnom prípade bude pre vás skôr na príťaž. Myslite na priestor, ktorý potrebujete mať okolo vírivky, aby ste mohli prechádzať bez obmedzenia. Vhodné je zamyslieť sa aj nad možnosťou menšieho stola, hneď pri vírivke, ktorý by ste využili napríklad na odloženie drinkov a županov.
  • Počet osôb. Každá vírivka, a teda aj nafukovacia vírivka, disponuje maximálnou kapacitou. Menšie nafukovacie vírivky sú určené pre dve dospelé osoby, stredne veľké nafukovacie vírivky sú pre štyri dospelé osoby, alebo pre dve dospelé osoby a dve deti, väčšie pre šesť dospelých osôb.
  • Tvar nafukovacej vírivky. Väčšina nafukovacích víriviek má štvorcový tvar, ale niektoré sú oválne alebo okrúhle. Je len na vás aký tvar sa vám zapáči, resp. aký tvar najlepšie zapadne na miesto, kde bude nová nafukovacia vírivka stáť.
  • Objem vody. Objem vody priamo súvisí s veľkosťou. Približne 600 litrov vody potrebujú nafukovacie vírivky pre dve osoby, okolo 900 litrov vody potrebujú nafukovacie vírivky pre štyri osoby. Pre šiestich ľudí zvyknú mať objem nad 1000 litrov vody.
  • Napúšťanie nafukovacej vírivky. Napúšťanie sa zvykne riešiť buď pomocou vodovodnej prípojky, alebo obyčajne len hadicou. Platí pravidlo, že naplnenou vírivkou sa už nikdy nemanipuluje, a to ani keď je naplnená vodou trebárs len do polovice. Myslite vždy na to, že zostane na mieste, kde ju začínate plniť vodou.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nafukovacích víriviek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo všetko ponúka nafukovacia vírivka?

Najlepšie nafukovacie vírivky na trhu vedia poskytnúť vynikajúcu terapeutickú masáž alebo perličkový kúpeľ. Taktiež disponujú tzv. hydromasážou a niektoré dokonca aj aromaterapiou.

Jednotlivé možnosti závisia od konkrétneho typu.

Aká teplota je v nafukovacej vírivke?

Nafukovacia vírivka obvykle drží teplotu vody na hodnote do 40°C.

Rýchlosť ohrevu napustenej vody sa pohybuje v hodnotách od 1,5°C až po 2,5°C za hodinu.

Viem meniť intenzitu bubliniek?

Áno. Každá kvalitná nafukovacia vírivka, už aj v nižších cenových hladinách, má možnosť nastavovať intenzitu bubliniek.

Ako často môžem byť v nafukovacej vírivke?

V nafukovacej vírivke môžete byť pokojne aj každý deň. Voda má sama o sebe relaxačné účinky, bublinky navyše a k nim nejaká tá vodná masáž, podľa typu nafukovacej vírivky, pomáhajú ešte väčšmi odbúrať stres a upokojiť myseľ.

V zahraničí sú nafukovacie vírivky mimoriadne obľúbené nielen u mladých ale aj u seniorov, ktorí si chcú dopriať plnohodnotný oddych a trebárs vedia, že cestovanie k moru by už možno nezvládli pre niektoré zdravotné problémy.

Ako dlho tam môžem byť?

V nafukovacej vírivke môžete byť pol hodinu až hodinu. Niektorí v nej však vedia zostať aj dlhšie.

Môžem mobilnú vírivku rozložiť na záhrade aj v zime?

Kvalitná nafukovacia vírivka na záhradu vydrží aj prevádzku v zime. Niektorí výrobcovia totiž skvalitnili používané materiály, vďaka čomu už viete kúpiť aj vírivku s celoročnou prevádzkou, a pritom je stále nafukovacia. Túto informáciu si vždy overte pri konkrétnom type ešte pred jej kúpou.

Aká je životnosť?

Pri dodržaní bežných prevádzkových podmienok, napríklad ak nafukovacia vírivka stojí na nepremokavej podložke a nie priamo na trávniku, dosiahne životnosť 10 rokov. Niektorí výrobcovia uvádzajú životnosť až do 15 rokov.

Aké sú hlavné výhody nafukovacích víriviek?

Medzi hlavné výhody patrí fakt, že nafukovaciu vírivku môžete mať každú sezónu niekde inde na záhrade; ak sa rozhodnete zmeniť charakter svojej záhrady, napríklad vysádzať na novom mieste kvety, nafukovaciu vírivku rozložíte niekde inde.

Výhodou je aj cena, navyše máte v cene už komplet základné vybavenie, takže stačí nafúkať a naplniť vodou.

Na začiatku nepotrebujete robotníkov, neriešite žiadne murovanie, a teda nemáte výdavky navyše.

Ako sme už spomenuli, niektoré nafukovacie vírivky môžete pokojne využívať aj v zime, tak ako bežnú vstavanú vírivku.

Pokiaľ vás nafukovacia vírivka časom omrzí alebo budete potrebovať väčšiu, starú predáte a môžete si kúpiť novú bez prestavby a neporiadku.

Aj k nafukovacej vírivke môžete mať pohodlné schodíky, nafukovacie opierky hlavy pre ešte väčší komfort a pokiaľ ju po sezóne sfúknete, odložíte ju jednoducho do praktickej tašky.

Má vírivka ochranu pred UV žiarením?

Tie najlepšie modely majú aj UV ochranu, čo znamená, že na slnku nevyblednú a nepoškodí sa ani materiál, z ktorého sú vyrobené. Táto informácia má byť vyznačená, čiže ju zistíte ešte pred kúpou.

Najlepšie značky nafukovacích víriviek

1. Marimex

Česká značka Marimex je na trhu už viac ako 25 rokov. Za ten čas priniesla na trh najprv nafukovacie bazény, neskôr aj vírivky a dnes nájdete v ich portfóliu bohatý sortiment.

Marimex patrí u nás medzi najobľúbenejšie značky pokiaľ ide o infrasauny, vírivky, bazény aj trampolíny. Mimoriadne obľúbené sú aj detské zostavy vrátane hojdačiek, vďaka čomu si prišli na svoje aj rodičia s deťmi.

Hlavné sídlo spoločnosti je v Prahe, kde Marimex začala svoje pôsobenie v roku 1993. Prvá značková predajňa bola otvorená v roku 1996 a rok 2008 priniesol na trh prvé Marimex infrasauny. Od roku 2017 je v ponuke Marimex Play určený deťom.

2. Intex

Intex má viac ako 50 ročnú históriu. Z dôležitých okamihov vyberáme napríklad rok 1997, kedy Intex uviedol na trh svoje prvé nadzemné bazény.

Dodnes patrí Intex medzi najväčších výrobcov bazénov, dokonca môžeme považovať bazén do záhrady za ikonický produkt – veď, kto by nepoznal typický modrý nafukovací Intex bazén vhodný do akejkoľvek záhrady. K tomu sa pridali aj Intex vírivky, ktoré sa tešia mimoriadnej obľube.

Pre túto značku je typický ich jednoduchý dizajn, minimalizmus a funkčnosť. Samozrejmosťou je kvalitné prevedenie. Momentálne nájdete vírivky Intex vo viac ako 100 krajinách na celom svete.

3. Bestway

Značka Bestway prišla na trh v roku 1994 a aktuálne jej patrí 9 pobočiek – napríklad jedna v Európe, ďalšiu môžeme nájsť v USA a nechýba zastúpenie aj v Austrálii. Maloobchodné predajne Bestway nájdeme vo viac ako 110 krajinách sveta.

Vírivky Bestway patria medzi známe produkty tejto značky, no celosvetovo sú dobre predávané aj ich rodinné bazény, lopty, vodné hračky pre deti a určite ste niekedy videli nafukovacie člny práve od Bestway. Samozrejmosťou je bohaté príslušenstvo i moderná filtrácia vody.

Bestway priniesla na trh kvalitné vírivky aj pre náročných. Nám sa páči ich dizajn, jemné línie a dobrá kvalita použitých materiálov.

4. Hanscraft

Česká republika, sídlo v Prahe – práve tu nájdete značku Hanscraft. Hlavnou víziou bolo priniesť wellness a spa do bežného života.

Vírivky Hanscraft sú azda najznámejším produktom od tejto značky, a to najmä pre svoj inovatívny dizajn, vysokú kvalitu a prémiové materiály použité pri výrobe. Pokiaľ hľadáte luxus, určite si pozrite ich nadštandardné vírivky s LED upokojujúcim osvetlením (tzv. chromoterapia), alebo aj so spa audio systémom pre dokonalý zvuk. Mnohé vírivky Hanscraft majú ozónovú dezinfekciu.

Okrem víriviek ponúka Hanscraft napríklad aj fínske infrasauny, alebo tiež vonkajšie estónske sauny. Dokonalý relax a blahodarné účinky vírivky si tak môžete užiť aj vy, priamo doma absolútne kedykoľvek.

5. Netspa

Netspa je na trhu viac ako 20 rokov. My sme ju zaradili do nášho výberu aj kvôli inovatívnemu prístupu k vírivkám – viaceré vírivky Netspa sú vybavené moderným systémom úspory vody, čo šetrí nielen vodu, ale v konečnom dôsledku i vašu peňaženku.

Netspa vírivky sú predovšetkým moderné, s charakteristickým až luxusným dizajnom a jednoduchým ovládaním. Ponúkajú viaceré zaujímavé funkcie pre váš dokonalý pôžitok. Páči sa nám ich pohľad na oddych a domáce wellness možnosti. Je to značka, ktorá sa snaží priniesť niečo viac a pristupovať k oddychu čo možno najefektívnejšie.

Určite si pozrite vírivky Netspa, získate tak prehľad o moderných technológiách a možno sa vám zapáči aj ich dizajn.

6. Belatrix

Česká značka víriviek Belatrix so sídlom v Prahe ponúka zaujímavú filozofiu – vírivky v dobrej kvalite za rozumnú cenu.

Práve vírivky Belatrix sú dôkazom toho, že si vynikajúci oddych môže dopriať naozaj každý, kto chce mať doma vlastné mini wellness miesto iba pre seba, kedykoľvek je treba odbúrať stres a dokonale zrelaxovať telo i myseľ.

Belatrix má vo svojej ponuke nielen výborné vírivky, ale aj infrasauny či dokonca veľké skákacie atrakcie pre deti, ako sú nafukovacie hrady pre tréning detskej motoriky. Často sú na mnohých detských akciách k dispozícii deťom na hranie práve nafukovacie hrady a preliezky Belatrix. Ich ponuka stojí za vašu pozornosť.


Lacné nafukovacie vírivky už od 430 EUR

Pomohol vám náš test nafukovacích víriviek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú mobilnú vírivku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × 3 =