Test nafukovacích víriviek

Nafukovací mobilní vířivky Vírivka už sama o sebe evokuje v každom z nás pocit absolútneho oddychu. Keď sa ponoríme do bubliniek, radosť má nielen naša pokožka a celé telo, ale aj naša myseľ. Vaňa je síce nenahraditeľná, a to najmä v bytoch, kde je skutočnou oázou súkromia, ale ak máte v dome dostatok priestoru, môžete mať okrem nej aj vlastnú vírivku plnú relaxačných bubliniek, kedykoľvek zatúžite po luxuse.

Najlepšie nafukovacie vírivky sú v súčasnosti pomerne cenovo dostupné, a tak sa stávajú pomaly súčasťou viacerých domácností. Je skvelé vyraziť si niekam na relaxačný pobyt mimo svojho bydliska a zabudnúť na všedné povinnosti, ale kvalitná nafukovacia vírivka na záhrade bude stále pripravená len pre vás.

Keďže je na trhu množstvo rôznych víriviek, výber nie je jednoduchý. Test nafukovacích víriviek vám poskytne prehľad a dozviete sa viac zaujímavostí, ktoré možno budete potrebovať pri výbere. Nezabudnite, že test môžete obohatiť zapojením sa do diskusie, aby ste tak poradili ostatným, alebo aby ste sa podelili o svoje názory a postrehy.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie nafukovacie vírivky – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Intex 28458 Pure Spa
Jet & Bubble Deluxe
5 out of 5 stars (5 / 5)819 EURČítať recenzie
2.Pure Spa Bubble Greywood
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)569 EURČítať recenzie
3.Intex 28428 Pure Spa Bubble Masage
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)549 EURČítať recenzie
4.MSpa Tekapo
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)669 EURČítať recenzie
5.Marimex Pure Spa Plus
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)529 EURČítať recenzie
6.BESTWAY 54175 Lay-Z-Spa
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)629 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nafukovacích víriviek


Ako vybrať najlepšiu nafukovaciu vírivku?

  • Veľkosť nafukovacej vírivky. Je dôležité zohľadniť pri kúpe veľkosť vírivky, v opačnom prípade bude pre vás skôr na príťaž. Myslite na priestor, ktorý potrebujete mať okolo vírivky, aby ste mohli prechádzať bez obmedzenia. Vhodné je zamyslieť sa aj nad možnosťou menšieho stola, hneď pri vírivke, ktorý by ste využili napríklad na odloženie drinkov a županov.
  • Počet osôb. Každá vírivka, a teda aj nafukovacia vírivka, disponuje maximálnou kapacitou. Menšie nafukovacie vírivky sú určené pre dve dospelé osoby, stredne veľké nafukovacie vírivky sú pre štyri dospelé osoby, alebo pre dve dospelé osoby a dve deti, väčšie pre šesť dospelých osôb.
  • Tvar nafukovacej vírivky. Väčšina nafukovacích víriviek má štvorcový tvar, ale niektoré sú oválne alebo okrúhle. Je len na vás aký tvar sa vám zapáči, resp. aký tvar najlepšie zapadne na miesto, kde bude nová nafukovacia vírivka stáť.
  • Objem vody. Objem vody priamo súvisí s veľkosťou. Približne 600 litrov vody potrebujú nafukovacie vírivky pre dve osoby, okolo 900 litrov vody potrebujú nafukovacie vírivky pre štyri osoby. Pre šiestich ľudí zvyknú mať objem nad 1000 litrov vody.
  • Napúšťanie nafukovacej vírivky. Napúšťanie sa zvykne riešiť buď pomocou vodovodnej prípojky, alebo obyčajne len hadicou. Platí pravidlo, že naplnenou vírivkou sa už nikdy nemanipuluje, a to ani keď je naplnená vodou trebárs len do polovice. Myslite vždy na to, že zostane na mieste, kde ju začínate plniť vodou.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nafukovacích víriviek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo všetko ponúka nafukovacia vírivka?

Najlepšie nafukovacie vírivky na trhu vedia poskytnúť vynikajúcu terapeutickú masáž alebo perličkový kúpeľ. Taktiež disponujú tzv. hydromasážou a niektoré dokonca aj aromaterapiou.

Jednotlivé možnosti závisia od konkrétneho typu.

Aká teplota je v nafukovacej vírivke?

Nafukovacia vírivka obvykle drží teplotu vody na hodnote do 40°C.

Rýchlosť ohrevu napustenej vody sa pohybuje v hodnotách od 1,5°C až po 2,5°C za hodinu.

Viem meniť intenzitu bubliniek?

Áno. Každá kvalitná nafukovacia vírivka, už aj v nižších cenových hladinách, má možnosť nastavovať intenzitu bubliniek.

Ako často môžem byť v nafukovacej vírivke?

V nafukovacej vírivke môžete byť pokojne aj každý deň. Voda má sama o sebe relaxačné účinky, bublinky navyše a k nim nejaká tá vodná masáž, podľa typu nafukovacej vírivky, pomáhajú ešte väčšmi odbúrať stres a upokojiť myseľ.

V zahraničí sú nafukovacie vírivky mimoriadne obľúbené nielen u mladých ale aj u seniorov, ktorí si chcú dopriať plnohodnotný oddych a trebárs vedia, že cestovanie k moru by už možno nezvládli pre niektoré zdravotné problémy.

Ako dlho tam môžem byť?

V nafukovacej vírivke môžete byť pol hodinu až hodinu. Niektorí v nej však vedia zostať aj dlhšie.

Môžem mobilnú vírivku rozložiť na záhrade aj v zime?

Kvalitná nafukovacia vírivka na záhradu vydrží aj prevádzku v zime. Niektorí výrobcovia totiž skvalitnili používané materiály, vďaka čomu už viete kúpiť aj vírivku s celoročnou prevádzkou, a pritom je stále nafukovacia. Túto informáciu si vždy overte pri konkrétnom type ešte pred jej kúpou.

Aká je životnosť?

Pri dodržaní bežných prevádzkových podmienok, napríklad ak nafukovacia vírivka stojí na nepremokavej podložke a nie priamo na trávniku, dosiahne životnosť 10 rokov. Niektorí výrobcovia uvádzajú životnosť až do 15 rokov.

Aké sú hlavné výhody nafukovacích víriviek?

Medzi hlavné výhody patrí fakt, že nafukovaciu vírivku môžete mať každú sezónu niekde inde na záhrade; ak sa rozhodnete zmeniť charakter svojej záhrady, napríklad vysádzať na novom mieste kvety, nafukovaciu vírivku rozložíte niekde inde.

Výhodou je aj cena, navyše máte v cene už komplet základné vybavenie, takže stačí nafúkať a naplniť vodou.

Na začiatku nepotrebujete robotníkov, neriešite žiadne murovanie, a teda nemáte výdavky navyše.

Ako sme už spomenuli, niektoré nafukovacie vírivky môžete pokojne využívať aj v zime, tak ako bežnú vstavanú vírivku.

Pokiaľ vás nafukovacia vírivka časom omrzí alebo budete potrebovať väčšiu, starú predáte a môžete si kúpiť novú bez prestavby a neporiadku.

Aj k nafukovacej vírivke môžete mať pohodlné schodíky, nafukovacie opierky hlavy pre ešte väčší komfort a pokiaľ ju po sezóne sfúknete, odložíte ju jednoducho do praktickej tašky.

Má vírivka ochranu pred UV žiarením?

Tie najlepšie modely majú aj UV ochranu, čo znamená, že na slnku nevyblednú a nepoškodí sa ani materiál, z ktorého sú vyrobené. Táto informácia má byť vyznačená, čiže ju zistíte ešte pred kúpou.


Lacné nafukovacie vírivky už od 430 EUR

Pomohol vám náš test nafukovacích víriviek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú mobilnú vírivku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *