Test infrasáun

Infrasauna HealthLand deLuxe 2220Saunovanie je synonymom relaxu, pohodlia, chvíľ vyhradených len pre seba, ale i zdravia. Kvalitná domáca infrasauna v sebe spája starostlivosť o telo aj dušu – je jednoduchá na ovládanie, vďaka nízkym teplotám ju veľmi dobre znášajú aj citlivé osoby a spoľahlivo prehreje ľudské tkanivá až do hĺbky 4 cm.

Najlepšia infrasauna môže byť aj u vás doma, a to dokonca aj vo väčšom byte, alebo na záhrade, ako voľne stojaca oáza relaxu. Ešte pred kúpou by ste toho mali vedieť čo najviac, a tak sme pre vás pripravili test infrasáun s ktorým získate prehľad a dozviete sa všetko potrebné. Stále aktuálne rebríčky sú doplnené o rady, ktoré vám pomôžu lepšie si vybrať.

Okrem toho si môžete prečítať základné informácie o infrasaunách a odpovede na časté otázky kupujúcich. Test infrasáun môžete doplniť o vlastné postrehy a rady zapojením sa do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie infrasauny podľa nás – TOP 8 modelov

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Marimex Popular 3000 L
5 out of 5 stars (5 / 5)819 EURČítať recenzie
2.Marimex Trendy 2001 L
5 out of 5 stars (5 / 5)969 EURČítať recenzie
3.Marimex Trendy 2001 M
5 out of 5 stars (5 / 5)819 EURČítať recenzie
4.Marimex Smart 1001 M
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)769 EURČítať recenzie
5.France La Provance 2-3
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 089 EURČítať recenzie
6.Marimex Elegant 3001 L
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)999 EURČítať recenzie
7.France Zen 3
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)972 EURČítať recenzie
8.HealthLand DeLUXE 2220
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)979 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku infrasáun


Ako vybrať najlepšiu infrasaunu?

 • Veľkosť infrasauny. Do bytu sa kupujú čo najmenšie infrasauny, maximálne pre dve osoby, najčastejšie však len pre jednu osobu. Najmenšia infrasauna má rozmery približne 90x90x190 cm. Najväčšie infrasauny sú určené pre šesť osôb.
 • Vlnová dĺžka. Čím je vlnová dĺžka infražiarenia kratšia, tým je účinok na organizmus silnejší a viac liečebný. Naopak, dlhá vlnová dĺžka pôsobí skôr relaxačne a uvoľňujúco. Existuje aj stredná vlnová dĺžka, ktorá je skvelým kompromisom medzi dlhou a krátkou vlnovou dĺžkou. Dokonca niektoré infrasauny umožňujú nastavenie vlnovej dĺžky, takže ich môžete striedať podľa potreby.
 • Druh infražiariča. Keramické infražiariče sú často v menších infrasaunách, nakoľko majú dlhšiu životnosť a pomerne rýchlo sa nahrejú. Karbónové sa používajú v menších aj väčších infrasaunách a dokážu rovnomernejšie ohrievať. Výber je len na vašom rozhodnutí.
 • Doplnky v infrasaune. Je užitočné mať v infrasaune rôzne doplnky, ktoré sa pomaly stávajú štandardom, napríklad mp3 prehrávač, polička na nápoj, ionizér na čistenie vzduchu a ďalšie vychytávky.
 • Montáž, servis, náhradné diely. Infrasauna ešte stále nie je samozrejmosťou, jej kúpa je pre mnohých finančne náročná, a preto by ste sa mali zaujímať o služby súvisiace s kúpou infrasauny. Pýtajte sa na montáž sauny, zaujímajte sa o servis a dostupnosť náhradných dielov na konkrétny model.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test infrasáun na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sú vlnové dĺžky označené?

 • IR-C sú dlhé vlny pri ktorých sa pokožka príjemne zohrieva a pôsobia skôr uvoľňujúco, relaxačne.
 • IR-B sú stredné vlny s liečebnými aj relaxačnými účinkami.
 • IR-A je označenie pre krátke vlny, ktoré prenikajú hlbšie do pokožky, vďaka čomu sa využívajú na liečbu.

Z akého dreva by mala byť infrasauna vyrobená?

Kvalitná domáca infrasauna je vyrobená z vysokokvalitného dreva; najčastejšie je to kanadská borovica, pretože je ako materiál stabilná a neobsahuje živicu. Populárny je aj červený céder a kanadský jedľovec. Myslite na to, že ak chcete infrasaunu postaviť do exteriéru, musí mať veľmi kvalitný ochranný náter a silnú izoláciu.

Aké účinky má infrasauna na zdravie?

Vo všeobecnosti platí, že infrasauna:

 • zmierňuje bolesti, čo sa veľmi často využíva pri ťažkostiach s reumou,
 • stimuluje krvný obeh, takže pomôže pri celulitíde,
 • regeneruje organizmus,
 • zvyšuje rozpínavosť tkanív,
 • redukuje váhu saunovaní (niektoré štúdie preukázali približne 600 kcal za tridsať minút),
 • pomáha liečiť akné,
 • a ďalšie.

Pre koho je infrasauna nevhodná?

Obecne je infrasauna veľmi dobre tolerovaná aj citlivými osobami, dokonca sa v nej dobre cítia aj astmatici, ale saunovanie sa všeobecne neodporúča:

 • tehotným ženám,
 • ženám s prsnými implantátmi,
 • osobám s kardiostimulátorom,
 • osobám s kovovými náhradami v kĺboch,
 • osobám s horúčkou, virózou alebo chrípkou.

Aké druhy sáun poznáme?

Infrasauna – ako už bolo spomenuté, infračervené žiarenie sa aj pri nižších teplotách (cca 60°C) dostane pod pokožku, takže je saunovanie príjemnejšie na pocit, vyhnete sa až prílišnému suchu. Nie je nutné schladzovať sa niekoľkokrát počas saunovania, môžete byť v infrasaune aj polhodinu bez prestávky. Obrovskou výhodou je, že takúto saunu môžete mať doma v pohodlí, napríklad dopriať si dvakrát týždenne pobyt vo svojej saune po dobu tridsiatich minút a ukončiť saunovanie vlažnou sprchou.

Fínska sauna – maximálna teplota je 90°C pri vlhkosti do 25 % pričom viete vlhkosť regulovať polievaním horúcich kameňov, čo zároveň príjemne dotvára atmosféru saunovania. Často sa fínskej saune vraví aj „mokrá sauna“.

Suchá sauna – je najteplejšia. Teplota sa tu vie vyšplhať až na 110°C pri minimálnej vlhkosti (najviac 10 %). Telo sa tu najviac prehreje a odplavia sa tak efektívne toxické látky. Najviac by ste však v takejto saune mali byť desať minút, potom si dať vlažnú sprchu, a znovu desať minút. Suchá sauna obvykle nevyhovuje napríklad astmatikom a pre niektorých je prílišnou záťažou na organizmus.

Parná sauna – teplota sa tu vyšplhá na 45°C, ale vlhkosť vzduchu vie byť až okolo 70 %. Je vhodná pre tých, ktorí nezvládajú suchú saunu a celkovo im vysoké teploty nerobia dobre. Je skvelá na čistenie pórov a celkové zlepšenie pleti. Často sa zvyknú pridávať rôzne vône, ktoré sa postarajú o vynikajúci relax.


Lacné infrasauny už od 599 EUR

Pomohol vám náš test infrasáun? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné infrasauny na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *