Test robotických vysávačov

roboticky vysavac iRobot Roomba 880 Robotický vysávač je ďalším nenahraditeľným pomocníkom v domácnosti predovšetkým preto, lebo šetrí váš vzácny voľný čas. Nemusíte viac vysávať, jednoducho odídene do práce a keď sa vrátite domov, miestnosti už budú povysávané. Najlepšie robotické vysávače si poradia aj so zvieracími chlpmi, ľudskými vlasmi a ďalšími nečistotami.

Náš test robotických vysávačov zahŕňa v jednoduchom prehľade všetky najlepšie robotické vysávače na našom trhu. Vyberané boli na základe výsledkov testovacích spoločností s ohľadom na názory odborníkov z tejto oblasti. Aby však informácie čo najobjektívnejšie, môžete svoje názory pridávať aj vy, naši čitatelia. Test tak budú tvoriť aj vaše skúsenosti s jednotlivými vysávačmi.

Okrem testov si môžete prečítať aj návod týkajúci sa kúpy nového robotického vysávača aby ste vedeli čo je podstatné.

Test – najlepšie robotické vysávače – TOP 6

  Názov modeluHodnotenieCena od
1.iRobot Roomba 9815 out of 5 stars499 EUR
2.iRobot Roomba i7+5 out of 5 stars999 EUR
3.Xiaomi Roborock Sweep One S505 out of 5 stars379 EUR
4.iRobot Roomba 9665 out of 5 stars499 EUR
5.Xiaomi Mi Robot Vacuum4.9 out of 5 stars264,30 EUR
6.Xiaomi Roborock S64.9 out of 5 stars518,90 EUR
7.TESLA RoboStar T304.8 out of 5 stars169 EUR

Ukázať celú ponuku ROBOTIKÝCH VYSÁVAČOV


Najlepšie robotické vysávače (recenzie)

1. iRobot Roomba 981

Inteligentný, nízky a nadupaný mnohými funkciami, ktoré vás potešia – presne taký je robotický vysávač Roomba 981 od obľúbenej značky iRobot. Z mnohých nastavení spomenieme funkciu Anti Angle, vďaka ktorej sa váš nový pomocník nezamotá medzi káble, a samozrejme za mienku stojí automatická detekcia povrchu čiže sám vie či sa nachádza na koberci alebo na dlažbe. Keď teda prejde z podlahy na koberec, prispôsobí svoj výkon, aby bol výsledok dokonalý. Na jedno nabitie zvládne upratať 185 m2, čo rozhodne nie je málo. Doba prevádzky je udávaná na 120 minút a nabíja sa 3 hodiny. Konektivita cez wifi a mobilnú appku.

Hlučnosť: 58 dB. Výška robotického vysávača: 9,2 cm.


Ukázať v obchode


2. iRobot Roomba i7+

Konečne je na trhu robotický vysávač, ktorý svojimi funkciami urobí radosť aj tým najnáročnejším. Okrem vysávania ponúka aj mopovanie, má HEPA filter a pýši sa optickou detekciou nečistôt Dirty Detect. Navyše má umývateľný zberný kôš, rozpoznávanie závesov, aby povysával opatrne aj okolo nich a samozrejmosťou je funkcia Spot s ktorou príde rýchlo povysávať plochu 1m2, keď náhodou niečo rozsypete na podlahu. Za spomenutie ešte stojí aj plánovanie vysávania podľa potreby, a to všetko ovládate cez wifi pomocou mobilnej appky. Doba nabíjania je iba 1,5 hodiny.

Hlučnosť: 58 dB. Výška robotického vysávača: 9 cm.


Ukázať v obchode


3. Xiaomi Roborock Sweep One S50

Cenovo dostupný pomocník do domácnosti, ktorý hravo povysáva koberce aj podlahy. Doba používania je 150 minút a nabíja sa 2,5 hodiny. Samozrejme, potom pokračuje vo vysávaní tam, kde skončil, podobne ako ostatné robotické vysávače v našom teste. Má HEPA filter, vie vysávať popri stenách a je vybavený detekciou zodvihnutia, takže keď ho niekto vezme do rúk okamžite prestáva pracovať – určite to oceníte pri deťoch alebo aj pri domácom zvieratku. Tak ako všetky moderné robotické vysávače, aj tento bude s vami komunikovať prostredníctvom wifi pripojenia.

Hlučnosť: 60 dB. Výška robotického vysávača: 10 cm.


Ukázať v obchode


4. iRobot Roomba 966

S robotickým vysávačom Roomba 966 môžete vysávanie plánovať cez wifi používaním šikovnej appky, zároveň ale tento robotický vysávač sám vie, kde je viac špiny vďaka senzorom, a tam potom zvýši svoj výkon pre dokonale čisté podlahy, lebo na jedno nabitie vyčistí 185 m2. Nabíja sa 3 hodiny a jeho doba prevádzky je 75 minút, čo postačí na jeden priemerný byt. Má ochranu proti zamotaniu do káblov a poradí si aj s chlpmi od domácich zvieratiek, takže môžete pokojne oddychovať.

Hlučnosť: 60 dB. Výška robotického vysávača: 9,2 cm.


Ukázať v obchode


5. Xiaomi Mi Robot Vacuum

Za priaznivú cenu môžete mať vo svojej domácnosti tohto šikovného pomocníka od značky Xiaomi, ktorý vás poteší viacerými funkciami a najmä precíznou prácou. Aj on má HEPA filter a aj on sa sám vráti nabiť, keď sa začne vybíjať počas vysávania. Jeho doba prevádzky je 150 minút. Má taktiež senzory proti nárazu a aj proti pádom, preto schody nie sú problémom. Je určený predovšetkým na všetky typy tvrdých podláh, vysaje aj zvieracie chlpy a rôzne ďalšie nečistoty. Samozrejmosťou je konektivita cez wifi a mobilnú app.

Hlučnosť: 68 dB. Výška robotického vysávača: 9,6 cm.


Ukázať v obchode


6. Xiaomi Roborock S6

Potrebujete pomocníka nielen na všetky typy podláh, ale aj na koberce? Aj tento robotický vysávač zvláda koberce, a čistí ich naozaj precízne – stačí, keď mu v appke nastavíte detekciu kobercov a pustí sa do práce presne podľa typu podlahy. Taktiež viete nastaviť tri podlažia, resp. tri mapy na čistenie a zapnúť dokonca aj mopovanie. Roborock S6 má 100 ml nádobku na vodu, aby mohol využívať pri vysávaní aj mopovanie, pričom vydrží mopovať nepretržite 50 minút. Celková doba vysávania na jedno nabitie je 150 minút.

Hlučnosť: 58 dB. Výška robotického vysávača: 9,6 cm.


Ukázať v obchode


7. TESLA RoboStar T30

Robotický vysávač TESLA RoboStar T30 je dôkazom toho, že dnes aj cenovo dostupný model toho zvláda skutočne veľa a bude prínosom do každej domácnosti. Má mopovanie, vysáva rôzne typy podláh a poradí si aj so zvieracími chlpmi. Vysáva okolo stien, dostane sa do kútov miestností a sám sa nabije. Nechýbajú senzory, aby sa vyhol schodom a má tiež HEPA filter. Doba používania 110 minút je porovnateľná s omnoho drahšími modelmi robotických vysávačov. Extra slim dizajn zaručí, že sa dostane aj pod posteľ a iný nábytok.

Hlučnosť: 65 dB. Výška robotického vysávača: 7,5 cm.


Ukázať v obchode


Ako mám vyberať najlepší robotický vysávač?

 1. Nabíjanie a výdrž. Robotické vysávače vydržia vysávať na jedno nabitie až 120 minút, potom sa na mieste vypnú, alebo vrátia do svojej základne (podľa toho, aký model si kúpite). Údaj o výdrži batérie je teda kľúčový.
 2. Senzory vysávača. Senzory robotického vysávača v podstate určujú mieru jeho samostatnosti. Vďaka nim vysávač určuje prekážky, poradí si s káblami na zemi a nespadne zo schodov. Sú nevyhnutnosťou.
 3. Základňa a schopnosť vracať sa do nej. Lacnejšie robotické vysávače vysávajú do vybitia, potom zostanú na mieste, kde skončili a musíte ich dať nabiť ak chcete, aby vysávali ďalej. Drahšie modely sa pred vybitím vrátia samé do základne a keď sa nabijú, vysávajú ďalej tam, kde skončili.
 4. Zbernú kôš. Malá domácnosť si vystačí aj s menším zberným košom. Väčšie domácnosti alebo domácnosti s domácim miláčikom budú potrebovať väčšou kapacitu zberného koša.
 5. Funkcie navyše. Robotické vysávače môžu mať špeciálne kefy na upratovanie zvieracích chlpov, alebo vyšší sací výkon schopný vysať aj niektoré koberce. Vy viete, akú máte domácnosť a čo všetko od robotického vysávača očakávate. Samozrejmosťou sú filtre určené napríklad pre alergikov. Drahé modely majú mop a vedia jemne leštiť drevené podlahy. Treba však zvážiť, či leštenie budete potrebovať.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test robotických vysávačov vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Dokáže robotický vysávač vysať aj koberce?

Niektorí z nás majú doma podlahy a na nich ešte kusové koberce. Niektoré modely vysajú aj takéto koberčeky, avšak musia mať kratšie vlákna (spravidla do 1,5 cm). Strapce na kobercoch, alebo príliš dlhé vlákna sú nevhodné, mohli by sa zamotať.

Na aké podlahy je robotický vysávač určený?

Štandardne sú všetky robotické vysávače určené na drevené podlahy, linoleum, korok, parkety a dlažby.

Vysáva robotický vysávač aj kúty miestnosti?

Áno. Ak má dlhé kefky, očistí bez problémov i kúty.

Dá sa robotický vysávač nastaviť dopredu (odložený štart)?

Niektoré robotické vysávače disponujú časovým nastavením, teda vedia o akej hodine majú začať vysávať. Keď sa potom vrátite domov budete mať domácnosť povysávanú.

Akú starostlivosť vyžaduje robotický vysávač?

Aj robotické vysávače treba čistiť, ale podľa niektorých je to jednoduchší proces a postačí vám na to len pár minút. Po každom vysávaní treba vysypať zberný kôš a približne po každom treťom/štvrtom vysávaní očistiť kefky. Raz za čas (interval uvádza návod na použitie) vymeníte filtre.


Lacné ROBOTICKÉ VYSÁVAČE už od 64,50 EUR

Pomohol vám náš test robotických vysávačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho robotického vysávače na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

5 komentářů

 1. Michal

  Dobrý deň,
  ja by som sa chcel spýtať aký robota by ste mi odporučili, ak by som chcel aby okrem vysávania aj umýval podlahu. V 50m štvorcovom byte mam plávajúcu podlahu a v kúpeľni dlažbu (kachličky). Jedine čo by som chcel, je aby sa vrátil naspať do stanice keď mu budu dochádzať batérie a naplánovať mu činnosť na danú hodinu (kľudne aj každý deň)

 2. Jozef

  Dobri den tieto komercionalne testy zahrnaju len tie najdrahsie vysavace na trhu a su skor reklama, ja som vlastnikom robotickeho vysavaca Dirti Devill ktory podla mna uplne postacuje na vysavanie tvrdych povrchov a cena nieje tak daleko prehnana, pri tychto testoch by som sa sustredil v prvom rade na bezneho pouzivatela pre ktoreho su ceny vami testovanych vysavacov trosku neakceptovatelne Dakujem

  1. lukas

   Dobrý deň, ďakujeme za tip na lacnejší model. Samozrejme na cene sa odvíja rad vychytávok, ktorú Dirt Devil nedisponuje. Je ním napríklad návrat do nabíjacej stanice a pokračovanie v upratovaní tam, kde skončil, vyššia hlučnosť, nižší sací výkon, ale svoju prácu iste dokáže odviesť dobre, ak človek neočakáva tú najvyššiu kvalitu. To je môj názor.

  2. Macko

   Taky vysavac ako Dirty Devil mi je uplne nanic, zbytocna vec.
   Za prve potrebujem aby automaticky povysaval viac miestnosti, za druhe nechem ho pustat ked som doma, ale chcem aby sa pustil ked som v praci. Za tretie chcem aby po skonceni prisiel do dokovacej stanice, nabil sa a zajtra moze vysavat znovu. A za stvrte, vysavac co neprejde cez maly koberec mi je uplne nanic. Takze super cena 150 euro, ale pre vacsinu ludi uplne nepouzitelne.
   Ked mam vysavac pustat samostatne v kazdej miestnosti a potom ho rucne dobijat, tak to uz si mozem povysavat sam s normalnym vysavacom za 40 euro

 3. Viera Šebejová

  Dobrý večer,
  áno, test mi veľmi pomohol-poradil, keďže som nikdy vysávač nemala, nevedela som, čo všetko môže vykonať, čo všetko vôbec robí. Rozhodujem sa o kúpe, preto som sa potešila týmto informáciám.
  Ďakujem
  Viera

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *