Domácnosť

Test stropných svetiel do interiéru

Stropné LED svietidlo Kvalitné svetlo v interiéri mení priestor na domov. Prináša pokoj, umocňuje pocit bezpečia, dotvára intimitu.

Najlepšie stropné svetlá ako ich poznáme dnes, akoby žili v interiéri spolu s vami – pri stretnutiach s priateľmi osvetlia celú miestnosť, večer poskytnú prítmie na oddych a nebudú príliš rušiť ani pri sledovaní televízie. Moderné svetlá v interiéri navyše menia nielen farbu, ale aj teplotu svetla presne tak, ako potrebujete. Jednoducho, najlepšie stropné svetlo je v interiéry nenahraditeľné a pri jeho výbere by ste sa nemali ponáhľať.

Pripravili sme pre vás test, či už ide o stropné svetlá určené do obývačky, spálne, detskej izby alebo kúpeľne. Pevne veríme, že aj s pomocou našich rád nájdete to najlepšie, aby vaša domácnosť mohla byť krásnym a útulným domovom.

Budeme radi, keď tento článok doplníte o vlastné postrehy zapojením sa do diskusie v závere článku. Aj vy tak môžete poradiť ďalším našim čitateľom a obohatiť je.

[ssba]

Test – najlepšie stropné svetlá – TOP 8

ProduktFarba svetlaSvetelný výkonHodnotenieCena odRecenzie
1.Lindby Dimano
teplá biela (3 000 K)1.700 lm[usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
2.Arcchio Marlo
teplá biela (3 000 K)1.400 lm[usr 5 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
3.Lindby Joffrey
--[usr 5 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
4.Lindby Mirco
teplá biela (3 000 K)1.350 lm[usr 5 text="true" tooltip="true"]35 EURČítať recenzie
5.ELC Kalean stropné
teplá biela (3 000 K)3x 350 lm[usr 5 text="true" tooltip="true"]18 EURČítať recenzie
6.Ledino Altona MN3
biela (4 000 K)1.450 lm[usr 5 text="true" tooltip="true"]28 EURČítať recenzie
7.Eglo prisadený luster
--[usr 5 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
8.Stropné svietidlo JUPITER
--[usr 5 text="true" tooltip="true"]10 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku stropných svetiel


Aké sú najlepšie stropné svetlá na trhu

 • Lindby Dimano
 • Arcchio Marlo
 • Lindby Joffrey
 • Lindby Mirco
 • ELC Kalean stropné
 • Ledino Altona MN3
 • Eglo prisadený luster
 • Stropné svietidlo JUPITER

Ako vybrať najlepšie stropné svetlo do interiéru?

 • Typy stropných svetiel. Najviac záleží na tom, aký typ stropného svetla sa vám páči a hodí do konkrétnej miestnosti. Rozlišujeme štyri typy stropných svetielprisadené priamo na strope, semi-stropné, smerové a závesné. Závesné sa hodia napríklad nad jedálenský stôl, alebo nad barový pult v kuchyni, prisadené priamo na strope a semi-stropné takmer všade a smerové všade tam, kde chcete viac osvetliť konkrétnu časť interiéru.
 • Teplá alebo studená farba svetla. Najlepšie stropné svetlá už majú obidva tieto typy a viete si tak teplotu svetla “namiešať” úplne podľa seba kedykoľvek chcete, v rôznych častiach dňa, ako vám najlepšie vyhovuje. Teplejšie svetlo (dožlta) vytvára viac pohody, hodí sa do obývačky alebo do spálne. Studené svetlo (domodra) oceníte v kuchyni či pri práci na PC.
 • Svietivosť v lúmenoch a intenzita osvetlenia v luxoch. Svetelný tok je označovaný jednotkou lúmen (lm) a udáva doslova svietivosť, resp. svetelný tok. Orientačne, pri posteli vám postačí 200 lm, na pracovnom stole potrebujete minimálne 400 lm a kvalitné stropné osvetlenia majú okolo 800 lm. Intenzita osvetlenia sa udáva v luxoch (lx) a do kuchyne oceníte 350 lx, pri písaní a čítaní 500 lx a v kúpeľni 150 lx, alebo viac podľa vlastnej preferencie.
 • Materiál a štýl stropných svetiel. V ponuke je naozaj nepreberné množstvo stropných svetiel v rôznych štýloch a z rozličných materiálov. Najlepšie stropné svetlo je to, ktoré interiér dopĺňa, prípadne pokojne môže byť aj jeho dominantou. Možno vám pomôže aj náš rebríček pre lepšiu predstavu toho, čo hľadáte.
 • Stropné svetlo podľa miestnosti. Kvalitné stropné svetlo do kúpeľne bude predovšetkým odolné voči vode, kvalitné stropné svetlo do spálne zase doplní interiér. Často je dominantou obývačky práve stropné svetlo, ktoré je zaujímavým dizajnovým kúskom a dodáva interiéru špecifickú krásu. Odvážnejší môžu experimentovať a vyberať aj menej tradičné riešenia.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test stropných svetiel do interiéru vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Ako sa lepšie zorientovať v hodnotách teplého a studeného svetla (jednotka Kelvin)?

Teplé svetlo nájdete pod označením 2800 K až 3300 K (Kelvin; kelvinov). Je ideálne do spálne, alebo aj do obývačky. Evokuje teplo, pokoj, pôsobí na naše oči tlmene.

Studené svetlo má okolo 5000 K a je výborné na denné aktivity. Čiže v zime, keď je skôr tma a vy potrebujete svietiť kvôli práci alebo vareniu, určite bude lepšie práve studené osvetlenie.

Najčastejšie sa stretnete s hodnotami 3000 K, 4000 K, 6500 K – sú najpoužívanejšie v našich domácnostiach.

Ako vybrať najlepšie stropné svetlo do detskej izby?

Kvalitné stropné svetlo do detskej izby spravidla kombinuje teplý aj studený farebný tón svetla, aby dieťa mohlo pokojne študovať, ale aj čítať obľúbenú knihu vo chvíľach voľna. Je to miestnosť, v ktorej prebieha viacero aktivít naraz, čomu by sa malo prispôsobovať aj stropné svetlo.

Ako sa zorientovať v materiáloch stropných svetiel?

Materiál, z ktorého bude stropné svetlo, vyberajte podľa charakteru danej miestnosti. Moderný interiér často potrebuje aj moderné stropné svetlo z chrómu a/alebo plastu, čo pôsobí minimalisticky.

Rustikálnejší vzhľad umocňuje drevené stropné svetlo, alebo stropné svetlo s imitáciou dreva. Zároveň sú drevené stropné svetlá menej nápadné.

Krištáľové stropné svetlá a stropné svetlá zo skla sú elegantné, s nádychom luxusu. Môžu byť dominantou spálne, hodia sa výborne do predsiene aj chodby. Pokiaľ nechcete krištáľové stropné svetlo ale páči sa vám tento štýl, lacnejším riešením bude stropné svetlo zo skla, ktoré je taktiež nádherné.

Ako vybrať stropné svetlo podľa miestností?

Na toalete by malo byť menej rušivé svetlo, aby vás v noci príliš nezobudilo, s hodnotou okolo 3000 K.

Kúpeľňa, kde trávime viac času aj úpravou tela, potrebujeme silnejšie svetlo a ideálne aj kombináciu teplého a studeného farebného tónu. Moderné kúpeľne tak majú kvalitné stropné svetlo jemne teplejšie, doplnené o samostatné bodové osvetlenie v studenom tóne.

Kvalitné stropné svetlo do obývačky môže byť minimalistické, alebo sa stať dominantou miestnosti. Z materiálov sa hodí odtieň mosadze, vintage štýl alebo do modernej obývačky niečo viac industriálne. Ak máte radi drevo, stropné svetlo do obývačky môže byť tiež v drevenom štýle.

Stropné svetlá do spálne by mali byť stmievateľné, aby ste vedeli intenzitu a ideálne aj farebný tón meniť.

Kvalitné stropné svetlo do kuchyne je viac studené, dostatočne intenzívne. Často sa pridáva dodatočné stropné osvetlenie nad stôl a môže byť stmievateľné.

Sú stmievateľné a regulovateľné stropné svetlá výhodné?

Áno. Najlepšie stropné svetlo sa prispôsobuje vašim aktivitám a životnému štýlu – niekedy potrebujete teplejší tón svetla, inokedy prítmie, niekedy jasné svetlo a pri aktívnejších činnostiach aj studený tón. To všetko vie mať kvalitné stropné svetlo.

Najpredávanejšie stropné svetlá do interiéru


Ukázať celú ponuku stropných svetiel


Pomohol vám náš test stropných svetiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné stropné svetlo na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine − 3 =