Domácnosť

Najlepšie umelé vianočné stromčeky | Test a recenzie

Najlepšie umelé vianočné stromčeky Vianočný stromček. Pravdepodobne ho poznáte odjakživa. Malý, veľký, „živý“ či umelý. Je tu niekto, kto sa ešte nezúčastnil zdobenia, výroby reťazí alebo pripevňovania svetiel? Bez vianočného stromčeka strácajú Vianoce svoju jedinečnosť. A predovšetkým, kde by Ježiško nechal vianočné darčeky? Môžeme teda bez debaty vyhlásiť, že vianočný stromček je na čele najdôležitejších vecí, ktoré musíme v decembri zabezpečiť– na Vianoce je prioritou! Aké by to boli vianočné sviatky bez elegantnej lesnej krásy?

Zrejme, nie je to veľký problém, pokiaľ ide o tento prvok dekorácie, najmä v prípade umelého vianočného stromčeka. Vybalíte z krabice, časti poskladáte, ozdobíte a stromček je hotový. V praxi to ale vyzerá trochu inak. Po prvé, každý chce, aby jeho strom bol jedinečný. Na Štedrý večer tam bude rodina, na Štedrý deň budú na návšteve priatelia – musí tam byť „wow“ efekt! A teraz to príde. Aký je najlepší umelý vianočný stromček? Aký vysoký, aký široký, symetrický alebo možno nie? Z koľkých častí by mal pozostávať a ako ich všetky poskladať? Začína sa nočná mora…

Najlepšie umelé vianočné stromčeky na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.AmeliaHome Smrek Debbie
+ realistický vzhľad
+ výška 180 cm
+ imitácia smreka
+ dodávaný vrátane stojana
[usr 5 text="true" tooltip="true"]120,99 EURČítať recenzie
2.Vianočný stromček 180 cm borovica
+ vytvorí nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru
+ výška 180 cm
+ imitácia borovice
+ prírodný vzhľad
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]88,90 EURČítať recenzie
3.DecoKing Diana
+ výška 220 cm
+ vyzerá ako z rozprávky
+ dá sa ľahko zložiť
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]199 EURČítať recenzie
6.Umelý vianočný stromček Dakls, 180 cm
+ šetrí životné prostredie
+ výška 180 cm
+ vyrobené z PVC a plastu
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]130 EURČítať recenzie
5.Vianočný stromček JULIA 150 cm jedľa
+ imitácia nízkej jedle
+ výška 150 cm
+ stojan súčasťou balenia
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]67,90 EURČítať recenzie
6.Umelý vianočný stromček tmavý smrek kanadský
+ plastové ihlice
+ výška 180 cm
+ stojan vyrobený z kovu
+ dodávaný v rozmontovanom stave
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]169 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku umelých vianočných stromčekov


Ako vybrať umelý vianočný stromček?

Časy, keď boli umelé stromčeky diskreditované ako lacné kópie zelených prírodných stromčekov, sú dávno preč. Kvalitné umelé vianočné stromčeky sú vnímané ako umelé repliky len na druhý alebo tretí pohľad. Slávnostne zdobené lesklými guľami, rozprávkovými svetielkami a vianočnými figúrkami rozžiaria oči malých aj veľkých.

V súčasnosti existuje veľa možností, pokiaľ ide o umelé vianočné stromčeky. Existujú stromčeky, ktoré visia zo stropu dolu hlavou, modely s umelým snehom alebo s integrovanými LED svetlami.

Predtým, ako sa vyberiete do obchodu…

 • Rozhodnite sa, kam chcete stromček umiestniť. Od toho bude závisieť jeho veľkosť, šírka a podľa toho aj druh. Napríklad borovice a jedle sa zvyčajne rozprestierajú viac ako smreky (obyčajné alebo modré), zaberajú viac miesta, aj keď ich výška nie je veľká. Veľký bujný vianočný stromček je najlepšie umiestniť do stredu miestnosti a kompaktnejšie možnosti sú vhodné pre roh, nočný stolík alebo komodu. Odhadnúť, koľko miesta v obývačke zaberie stromček, môže byť niekedy ťažké. Preto má zmysel vyskladať oblasť požadovaného umiestnenia pomocou novín alebo časopisov. Takto si viete lepšie predstaviť, koľko miesta vianočný stromček zaberie. Tiež nezabudnite nechať asi 30 až 40 centimetrov medzi vrcholom stromčeka a stropom. Takto to potom vyzerá najlepšie.
 • Je dobré sa vyhnúť módnym alebo dizajnérskym modelom vianočných stromčekov, ktoré sa o rok alebo dva stanú irelevantnými. Môžu to byť napríklad vianočné stromčeky „hore nohami“, ružové alebo fialové, zložené z vianočných gúľ alebo girlánd, bohato zdobené červenými alebo zlatými hračkami, obrovskými ružami a pierkami. Pamätajte, že nákup robíte na mnoho rokov, takže strom by mal byť nadčasový a mať určitý štýl. Držte sa klasiky.
 • Rozhodnite sa, či váš vianočný stromček bude  “zasnežený”, “v inoväti”, so šiškami, svetielkami alebo bez nich. To uľahčí výber priamo v predajni.
 • Ak máte malé deti, nezabudnite, že ihly by nemali pichať a škriabať.
 • Ak je vianočný stromček len malým doplnkovým prvkom všeobecnej vianočnej výzdoby, potom môže byť biely, červený alebo zlatý.

Z akých materiálov sú vyrobené umelé vianočné stromčeky?

Chcete umelý stromček, ktorý sa nedá rozoznať od pravého? Potom sa rozhodnite pre strom z PE (polyetylén). PE plast sa ľahko formuje a je tiež veľmi odolný. Pretože PE ihly sú náročnejšie na výrobu, sú často o niečo drahšie. PVC ihly sú vyrobené z lepených pásikov PVC plastu. PVC ihly sú preto pevnejšie a ohýbajú sa menej rýchlo, napríklad pri skladovaní. Umelé vianočné stromčeky by mali byť ohňovzdorné a certifikované. Takže bezpečnosť nadovšetko!

Samozhášavý PVC materiál je mimoriadne kvalitný. Jej hlavnými charakteristikami sú predovšetkým bezpečnosť pre životné prostredie a netoxicita voči členom domácnosti a domácim zvieratám. Všetky prvky PVC fólie sú recyklovateľné, čo je obzvlášť dôležité, ak sa snažíte žiť v duchu Zero-Waste.

Rozhodujúca je kvalita materiálov. Suroviny určujú, ako dlho sa môžete z ozdoby tešiť a ako bude stromček nakoniec vyzerať. Okrem toho je mimoriadne dôležité, aby látky neohrozovali bezpečnosť a zdravie domácnosti.

Osvetlenie

Dobre si rozmyslite, či chcete vianočný stromček s alebo bez LED osvetlenia. Máte už doma svetielka na vianočný stromček? Potom voľte umelý vianočný stromček bez svetielok. Stromček s LED osvetlením vám ale môže ušetriť veľa práce. Najmä ak sa rozhodnete kúpiť veľký model. Všetky umelé vianočné stromčeky sú dnes vybavené LED svetlami s dlhou životnosťou, ktoré vydržia obzvlášť dlho. Niektoré majú tiež praktickú funkciu stmievania. Venujte pozornosť farbe zabudovaného LED osvetlenia – samozrejme, nechcete mať doma oslepujúce reflektory, ale jemnú a teplú farbu.

Sneh

Môžete sa rozhodnúť aj pre umelý vianočný stromček so zasneženými konármi. Bude vyzerať, že naň práve husto nasnežilo, čo do vášho domova skutočne vnesie zimnú pohodu. Nie každému sa to však páči, preto si premyslite, či sa tento snehový efekt hodí k vášmu štýlu a vianočným dekoráciám.

Zasnežené umelé vianočné stromčeky nevyzerajú umelo, ale dokonale skutočne! Najmä ak si vyberiete kvalitný umelý vianočný stromček s dostatkom konárikov a krásnym LED osvetlením.

Farba

Zelená je najbežnejšia aj na umelých vianočných stromčekoch a je to klasika. No farieb je v dnešnej dobe oveľa viac! Populárna je aj modrá, farba blízka zelenej, no dodávajúca inú atmosféru. Biela je tiež veľmi obľúbená, pretože sa hodí k Vianociam. Vianočné ozdoby si prídu na svoje aj na bielom umelom vianočnom stromčeku. V skutočnosti sú dostupné všetky farby dúhy. Ak chcete ešte viac vyniknúť a vybočiť z davu, stavte na ružový umelý vianočný stromček!

Celková kvalita

Všímajte si, ako bezpečne sú vetvy pripevnené, či sú pružné (inak neudržia ozdoby), ako sú pevné ihly, či sa nelámu. Nič by nemalo padať zo stromu a drôt, ktorý drží ihličie, nesmie vyčnievať, škrabať alebo mať holé časti. Farba ihličia a kmeňa stromu by mala byť konzistentná a rovnomerná.

Kvalitný výrobok nebude vydávať chemické pachy. Toto najjednoduchšie zistíte a skontrolujete kúpou vianočného stromčeka v kamennom obchode. Ak kupujete stromček online nezabudnite si preštudovať recenzie, poprípade testy daného modelu. Ak má model fixné ozdoby, tak by v miestach ich uchytenia nemalo byť vidieť lepidlo.

Ako ďalej so stromčekom po sviatkoch?

Vianočné obdobie trvá o niečo dlhšie ako týždeň a často sa nám zdá, že je príliš krátke. Je to však predsa len dostatočne dlhý čas na to, aby sa stromčeky trochu zaprášili.  Aby ste zabezpečili zdravie svojich blízkych a dobrý stav vianočného stromčeka, oplatí sa ho po sezóne vyčistiť. Ako? Tu je niekoľko tipov :

 • Keď príde čas, odstráňte z vianočného stromčeka všetky vianočné ozdoby vrátane svetiel,
 • Skontroluje konáre, aby ste sa ubezpečili, že na nich nezostali žiadne šnúry, štítky, drôty a iné drobné doplnky,
 • Pripravte vlažnú vodu s malým prídavkom prostriedku na umývanie riadu alebo iného čistiaceho prostriedku,
 • Budete potrebovať handričku, napr. z mikrovlákna,
 • Ihličie utrite vlhkou handričkou
 • Pred začatím demontáže počkajte, kým stromček úplne nevyschne.
 • Keď je stromček čistý a suchý, opatrne poskladajte všetky konáre. Najlepšie je, ak sú všetky konáre čo najbližšie ku kmeňu. Ak máte model, ktorý sa skladá z viacerých častí, musíte ich najskôr rozobrať. Nezabudnite demontovať stojan na stromček.

Čistý a starostlivo zabalený vianočný stromček môže pokojne čakať na ďalšiu vianočnú sezónu.


Lacné umelé vianočné stromčeky už od 8  EUR

Pomohol vám náš test umelých vianočných stromčekov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší umelé vianočné stromčeky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three + 2 =