Domácnosť

Test nástenných klimatizácii

nástenná klimatizácia Klarstein Kvalitná nástenná klimatizácia zmení vaše bývanie k lepšiemu. Konečne budete môcť plynule regulovať teplotu v miestnosti aj v prípade, že vonku bude naozaj horúčava. Nástenné klimatizácie viete komfortne ovládať aj so smartfónom, vďaka WiFi, čiže si pripravíte domov tak, že po príchode z práce na vás bude čakať čistý vzduch a žiadna horúčava.

A v súčasnosti dokáže nástenná klimatizácia viac než len miestnosť vychladiť. Môžete sa spoľahnúť na vykurovanie a mať doma príjemne teplo aj mimo vykurovacej sezóny, a čo je ešte dôležitejšie – plní funkciu čističky vzduchu. Zachytáva prach, peľ a iné alergény, čo ocenia dnes už nielen alergici.

Záujem o nástenné klimatizácie narastá. Podľa odborníkov je to spôsobené do istej miery aj v dôsledku nárastu priemernej teploty nielen v letných dňoch, ale už i na jar. Kvalitná nástenná klimatizácia s modernými technológiami a s ekologicky riešeným chladivom je do budúcna výbornou voľbou.

Aby ste sa lepšie zorientovali v ponuke a mali prehľad o aktuálnych ponukách, prinášame test nástenných klimatizácii, v ktorom nájdete aktuálne informácie a zároveň i najlepšie modely, aké sú momentálne v predaji. Ďalej sa v teste venujeme aj najznámejším výrobcom a tipom, ako si správne vybrať nástennú klimatizáciu.

Budeme radi, keď náš rebríčok doplníte o vlastné názory a postrehy zapojením sa do diskusie v závere článku. Spolu s nami tak článok tvoríte aj vy, naši čitatelia.

A na záver tohto úvodu vám ďakujeme, že našu prácu zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach. Veríme, že nasledujúce riadky budú užitočné.

[ssba]

Test – najlepšie nástenné klimatizácie – TOP 6

ProduktChladiaci výkonPre miestnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.LG Standard S S12EQ
3,5 kW35–45 m2[usr 5 text="true" tooltip="true"]490 EURČítať recenzie
2.Samsung Wind Free Comfort
2,5 - 6,5 kWod 25 m2[usr 5 text="true" tooltip="true"]840 EURČítať recenzie
3.Klarstein Windwaker Eco split
3,5 kW-[usr 5 text="true" tooltip="true"]520 EURČítať recenzie
4.Daikin Eco Comfort
3,3 kW26 m2 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"]650 EURČítať recenzie
5.Toshiba Seiya
4,2 kW36 m2 [usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1120 EURČítať recenzie
6.Olimpia Splendid Unico Air 8 SF
1,8 kW25 m2[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1190 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku nástenných klimatizácii


Aké sú najlepšie nástenné klimatizácie na trhu

 • LG Standard S S12EQ
 • Samsung Wind Free Comfort
 • Klarstein Windwaker Eco split
 • Daikin Eco Comfort
 • Toshiba Seiya
 • Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Ako vybrať najlepšiu nástennú klimatizáciu?

 • Funkcie nástenných klimatizácii. Okrem príjemného chládku dokážu najlepšie nástenné klimatizácie miestnosť vyhriať, zbaviť alergénov a dokonca vzduch aj zvlhčovať. Vyberajte teda novú klimatizáciu najmä podľa toho, čo od nej očakávate a aké nároky máte – kým niekomu stačia základné funkcie, niekto potrebuje maximálny komfort a rád si priplatí.
 • Výkon nástenných klimatizácii. Zjednodušene, na 10 m2 potrebujete výkon asi 1 kW. Myslite na to, že výkon v charakteristike klimatizácie je uvedený štandardne pre miestnosť s dvoma osobami. Pre malú miestnosť s rozmerom do 30 m2 tak budete potrebovať výkon okolo 3 kW, väčšia miestnosť s rozlohou 40 m2 vyžaduje výkonnejšiu klimatizáciu približne 3,5 kW. Veľké priestory 60 m2 a viac potrebujú výkon 6,8 kW a vyšší. V kuchyni potrebujete spravidla o kúsok vyšší výkon, a to platí aj pre miestnosti s viacerými osobami (kancelárie, recepcie, jedálne a pod.).
 • Hlučnosť nástenných klimatizácii. Veľmi dôležitý a niekedy podceňovaný údaj. Popri sledovaní dizajnu, výkonu, rozličných funkcii a ceny už poniektorí zabudnú na hlučnosť. Kvalitná nástenná klimatizácia je hlučná najviac do 40 dB. Najlepšie nástenné klimatizácie vo vyššej triede udávajú hlučnosť len 20 dB, čo zaručuje maximálny komfort a v miestnosti tak o nej vlastne ani neviete. Jednoduchšie modely majú hlučnosť do 50 dB.
 • Multisplitová alebo splitová nástenná klimatizácia. Splitová nástenná klimatizácia je určená pre jednu miestnosť, máte teda jednu vonkajšiu jednotku a jednu vnútornú chladiacu jednotku na stene. Multisplitová nástenná klimatizácia dokáže vychladiť 2 až 5 miestností, čiže máte jednu vonkajšiu jednotku a viacero vnútorných, pre každú miestnosť vnútornú chladiacu jednotku zvlášť.
 • Spotreba energie a chladivo. Okrem toho, že sa chceme cítiť komfortne a bývať lepšie, myslime aj na spotrebu elektrickej energie a prostredie okolo nás. Najčastejšie sa dnes používa chladivo R32, ktoré je efektívne pri chladení a zároveň šetrí čo najviac prostredie okolo nás. Tieto chladivá sú tiež nehorľavé a netoxické.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nástenných klimatizácii na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké funkcie majú nástenné klimatizácie?

Z mnohých spomenieme také funkcie, ktoré sú dnes už pomaly štandardom a ktoré majú nástenné klimatizácie ako základ.

 • Rôzne spôsoby chladenia – napríklad Samsung ponúká technológiu “Wind Free”, a teda na vás nikdy nefúka a nepocítite prievan, pretože sa chlad príjemne rozplynie miestnosťou. Zaujímavé sú aj nastaviteľné lamely, aby na vás nikdy nefúkal priamo chladný vzduch.
 • Funkcia “Sleep” – nástenná klimatizácia je tichšia a chladí automaticky jemnejšie počas spánku tak, aby vás nerušila.
 • Časovač “Timer” – viete naplánovať rôzne režimy chladenia alebo aj kúrenia.
 • “Auto Reset” – ak by bol výpadok elektrickej energie, klimatizácia sa potom opäť zapne v režime, v akom bola pred výpadkom. Je to maličkosť, ale ušetrí vám čas aj nastavovanie.
 • Odparovanie kondenzátu – samozrejmosť, vďaka ktorej nádržku nevylievate, pretože sa automaticky sama priebežne odparuje.
 • “Dry” – nástenná klimatizácia vysušuje, resp. odvlhčuje vzduch.
 • Zvlhčovanie vzduchu – najlepšie nástenné klimatizácie majú aj zvlhčovanie vzduchu tak, aby ste v miestnosti mali optimálne podmienky (ideálne hodnoty vlhkosti sa pohybujú medzi 40 % až 60 %).
 • Čistenie vzduchu – moderné nástenné klimatizácie fungujú aj ako čistička vzduchu, a teda zachytávajú prach, peľ a iné alergény, čím sú výborným pomocníkom nielen pre alergikov. Oceníte to aj pri domácom zvieratku.
 • Ovládanie pomocou WiFi – klimatizáciu ovládanie nielen diaľkovým ovládačom, ale aj cez smartfón keď práve nie ste doma, čo už je štandardom pri každej modernej klimatizácii.
 • Vyhrievanie miestnosti – mnohé kvalitné nástenné klimatizácie vedia miestnosť aj vyhriať, čo môže byť skvelé mimo vykurovacej sezóny ak potrebujete teplo.

Musí byť v kuchyni výkonnejšia nástenná klimatizácia?

Áno. Teplo z varenia vyžaduje, aby bola v ideálnom prípade klimatizácia výkonnejšia v porovnaní s inými miestnosťami približne o 1,7 kW.
Alternatívou je spustenie klimatizácie do režimu Turbo počas varenia, čo však nie je efektívne z hľadiska energie.

Akí výrobcovia nástenných klimatizácii sú top na trhu?

Kvalitné nástenné klimatizácie nájdete od výrobcov Samsung, Toshiba, LG, ale aj Daikin.

Vždy sa oplatí pozrieť rôzne recenzie, porovnania a test nástenných klimatizácii.

Ako často čistiť nástennú klimatizáciu?

Nástenné klimatizácie by mali byť komplet čistené (vnútorná chladiaca jednotka a aj vonkajšia kondenzačná jednotka) raz alebo 2x ročne profesionálnym servisom. Cena za takéto čistenie sa pohybuje najviac do 70 e. Môžete si pri dostatočných skúsenostiach a zručnosti čistiť klimatizáciu aj samy, ale nemáte záruku, že čistenie bolo dostatočné a správne.

Náš tip: Test mobilných klimatizacií


Ukázať celú ponuku nástenných klimatizácii


Pomohol vám náš test nástenných klimatizácii? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné nástenné klimatizácie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eight − 5 =