Test mobilných klimatizácií

Klimatizacia mobilna Comfee S1 Nielen kancelárie, autá či nákupné centrá majú klimatizáciu – postupne sa stáva súčasťou našich domácností, aby horúce letné dni neboli pre nás trápením. Miestnosti majú príjemné teplotu, vďaka čomu sa vieme oveľa lepšie sústrediť na prácu a doma zas vychutnávať chvíle s rodinou a priateľmi nehovoriac o tom, že robíme niečo aj pre svoje zdravie. Permanentne vysoká teplota neprospieva napríklad ani srdcovo-cievnej sústave.

Najlepšie mobilné klimatizácie dokážu spoľahlivo vychladiť celú miestnosť v prípade, že výkon mobilnej klimatizácie postačí na objem miestnosti, ktorú chcete vychladiť. Aby ste sa zorientovali v ponuke a vedeli ľahšie kúpiť tú svoju prenosnú klimatizáciu, máte pre vás pripravený test zostavovaný pravidelne na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na názory odborníkov i širokej verejnosti. Náš test mobilných klimatizácií je teda vždy aktuálny. Okrem toho, že zahŕňa najlepšie mobilné klimatizácie, je test obohatený o praktické rady.

Poteší nás, ak sa zapojíte do diskusie a test prenosných klimatizácií obohatíte o vlastné poznatky a skúsenosti.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie mobilné klimatizácie – TOP 7

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2018 
  HodnotenieCena odRecenzie
1.DeLonghi PAC AN 97
5 out of 5 stars (5 / 5)399,00 EURČítať recenzie
2.Whirlpool PACW9COL
5 out of 5 stars (5 / 5)288,90 EURČítať recenzie
3.Remko RKL 360
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)699,00 EURČítať recenzie
4.DeLonghi PAC N 81
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)410,00 EURČítať recenzie
5.Klarstein Metrobreeze 12
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)395,99 EURČítať recenzie
6.Klarstein Skyscraper Ice
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)199,99 EURČítať recenzie
7.Midea/Comfee MPS1-07CRN1
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)269,00 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mobilných klimatizacií


Ako vybrať najlepšiu mobilnú klimatizáciu?

  • Výkon prenosnej klimatizácie. Výkon mobilnej klimatizácie treba vyberať podľa toho, aký priestor chcete ochladiť. Malý výkon vám nebude stačiť a priveľký môže byť až zbytočný. Platí všeobecné pravidlo, že mobilná klimatizácia vychladí miestnosť do 60 m3, výnimočne pri kvalitných a výkonných je to až 80 m3. Viac určite nie. Treba však zohľadniť napríklad aj počet osôb v danej miestnosti (čím viac ich je, tým treba väčší výkon).
  • Dĺžka hadice na vývod. Hadica vyvádza teplý vzduch z miestnosti preč, preto by mala trčať napríklad von pootvoreným oknom. Mobilnú klimatizáciu je preto najlepšie postaviť niekam k oknu, a tak myslite na dĺžku hadice.
  • Hlučnosť mobilnej klimatizácie. Hlučnosť sa pohybuje okolo 60 decibelov a je vždy uvedená aj na energetickom štítku. Je dôležité zohľadňovať pri kúpe aj tento údaj, aby vám chod prenosnej klimatizácie v domácnosti neprekážal. Tu samozrejme platí, že tým menej decibelov, tým tichší chod by klimatizácie mala mať.
  • Energetický štítok. Na energetickom štítku nájdete okrem decibelov napríklad aj triedu spotreby. Kúpte klimatizáciu zaradenú minimálne do kategórie A+ alebo A++ podľa toho, ako často bude zapnutá. Pokiaľ viete, že ju budete zapínať často, hľadajte označenie A+++.
  • Skondenzovaná voda. Niektoré modely prenosných klimatizácií disponujú zabudovaným výparníkom kondenzátu, takže vodu nemusíte po čase ručne vylievať, nakoľko sa odparí sama.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test mobilných klimatizácií vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Musí mať mobilná klimatizácia hadicu na vývod teplého vzduchu?

Áno.

Aké funkcie môže mať mobilná klimatizácia?

Funkcie mobilnej klimatizácie závisia od konkrétneho typu, môže to byť napríklad funkcia turbo (intenzívne chladenie keď trebárs prídete z práce domov a potrebujete miestnosť schladiť čo najskôr) alebo časovač (chladenie sa po vami nastavenom časovom intervale vypne samé).

Aké sú hlavné výhody mobilnej klimatizácie?

Mobilná klimatizácia je skvelá keď potrebujete schladiť interiér počas horúčav, no vhodnejšia je určite zabudovaná klimatizácia, ktorá si s horúčavami poradí bez otvoreného okna a navyše oveľa rýchlejšie, efektívnejšie.

Na druhej strane sú však výhody, predovšetkým:

  • dá sa presúvať po miestnosti alebo z miestnosti do miestnosti, takže si ju počas varenia presuniete jednoducho do kuchyne;
  • cena,
  • rýchla pomoc počas najteplejších dní.

Lacné mobilné klimatizácie už od 74 EUR

Pomohol vám náš test mobilných klimatizácií? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie mobilné klimatizácie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *