Domácnosť

Najlepšie skladací matrace pre hostí | Test a recenzie

Skládacie matrace pre hostí Nečakane plný dom hostí a opäť málo možností prenocovania? Bežným riešením sú jednoduché podložky na spanie alebo nafukovacie postele, no nie každý strávi na tejto sporadickej náhrade postele naozaj dobrú noc. Najmä telesne postihnutí, ale aj starší ľudia potrebujú profitovať zo spánku ako v skutočnej posteli a to aj mimo domova.

Skladacie matrace poskytujú vašim hosťom presne tento malý luxus – a bez väčšej námahy. Rozkladanie sa zvyčajne vykonáva rýchlejšie ako zdĺhavé nafukovanie nafukovacej postele, alebo zúfalé pokusy premeniť karimatku na primerane pohodlné miesto na spanie. Skladací matrac tiež nie je v porovnaní s konkurenciou o nič horší, pokiaľ ide o nízku obstarávaciu cenu. Jednoduché verzie sú už dostupné od dvojcifernej ceny. Ak však máte často plný dom,, mali by ste investovať trochu viac a kúpiť tie najlepšie skladacie matrace pre hostí.

Najlepšie skladacie matrace pre hostí na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Skladací Matrac Stars
+ šírka/dĺžka: 62/185 cm
+ výška zloženého matraca je 27 cm
+ max. nosnosť matraca je 80 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
2.Skladací Matrac Billy
+ šírka/dĺžka: 80/190 cm
+ stupeň tvrdosti: H2 = stredný
+ s 9 cm vysokým penovým jadrom
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
3.Karup Design Bed In a Bag
+ šírka/dĺžka: 70/190 cm
+ od dánskej značky Karup Design
+ zloženie látky: 80% bavlna, 20% polyester
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
4.MPO Praktika
+ šírka/dĺžka: 90/200 cm
+ v zloženom stave rozmery 90x67x24 cm
+ výška matraca je: cca 8 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
5.Skladací matrac THOMMY
+ šírka/dĺžka: 60/190 cm
+ 100% polyuretánová pena
+ rozmer zloženého 63 × 63 × 24 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
6.COSING Skladací matrac pre deti
+ šírka/dĺžka: 60/120 cm
+ vhodný pre deti už od narodenia
+ dá zložiť do kompaktných rozmerov
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku skladacích matrac pre hostí

Ako vybrať skladací matrac pre hostí?

Predtým ako kúpite skladací matrac, urobte si domácu úlohu. Nezabudnite navštíviť renomované webové stránky, ktoré poskytujú najlepšie možnosti. Prečítajte si recenzie a testy jednotlivých modelov. Venujte pozornosť detailom a vlastnostiam výrobku, aby ste mohli posúdiť jeho kvalitu.

Ako už názov napovedá, skladací matrac je podložka na spanie, ktorá sa dá jednoducho zložiť. Avšak, ako to už často býva, vzrušujúce je to hlavne v detailoch: pretože pojem matrac treba chápať doslovne: kvalitné skladacie matrace pre hostí ponúkajú všetok komfort klasických posteľných matracov. Ergonomická podporná funkcia je daná ako u žiadnej inej prenosnej postele pre hostí.

Konštrukcia

Podložky na spanie sú po dĺžke spravidla rozdelené na tri kusy. Na záhyboch sa dajú ľahko zložiť, čím sa objemný, pretiahnutý tvar zmení na kompaktný balík. Takto zložená posteľ, ktorá je upevnená suchými zipsami alebo popruhmi, sa dá za chvíľu bezpečne uložiť a pri ďalšom použití rovnako jednoducho za dve minúty znova rozložiť.

Materiál

Rozdiel je vo zvolenom materiáli: zatiaľ čo jednoduché základné modely sú vyrobené z jednoduchej štandardnej peny, kvalitnejšie verzie sú vyrobené zo skutočnej studenej peny (studená pena = HR High Resilience – veľmi pružná a odolná). Ako je známe, matrace zo studenej peny sú tiež jednou z najlepších možností, ako spať na bežnej posteli šetrnek chrbtu. Navyše sú vďaka priedušnému jadru ideálne pre alergikov.

Ak teda chcete kúpiť skladací matrac len pre prípad núdze, vystačíte si so štandardným modelom. Avšak varianty so studenou penou navyše kompenzujú mierne vyššiu cenu mnohými výhodami.

Výhody kvalitných skladacích matracov

Či už ako matrac pre hostí, ako dočasné riešenie do nového bytu alebo dokonca ako spoločník pri kempovaní: skladacie matrace inšpirujú bohatým množstvom užitočných vlastností. Prinášajú nasledujúcich sedem výhod – prinajmenšom.

Jednoduchá preprava

V zloženom stave možno matrac jednoducho upnúť pod pažou, alebo prenášať ako veľký kufor. Na uľahčenie prepravy sa väčšina modelov vyrába s čo najmenšou hmotnosťou. To umožní v prípade potreby denne otvárať a zatvárať podložku na spanie. Manipulácia umožňuje priestorovo úsporné použitie bez veľkej námahy z hľadiska sily alebo času. Ľahké a zbalené matrace sa samozrejme dajú ľahko vziať aj na cesty. Sú vhodné napríklad aj na kempingovanie.

Priestorovo úsporné skladovanie

Dokonca aj tí, ktorí žijú v malom priestore, dokážu matrac pre hostí uskladniť. Skladací matrac sa vo svojej kompaktnej podobe zmestí do akéhokoľvek úložného priestoru, veľkej skrine alebo aj do boxu pod posteľou.

K dispozícii pre jednu aj dve osoby

Zvyčajné rozmery sú:

  • 80×200 cm
  • 90×200 cm
  • 100×200 cm

Existujú však aj väčšie varianty v zmysle dvojitého matraca pre dvoch. Tie majú ďalšiu sklopnú hranu pozdĺž pozdĺžnej osi a často sú o niečo tenšie, aby sa dali napriek svojej veľkosti stále ľahko zložiť. Individuálne požiadavky rozhodnú o tom, či sa takýto model 140 alebo 160×200 cm oplatí. Alternatívne je samozrejme možné kombinovať dva samostatné matrace.

Ľahšie ako bežné matrace

Každý pozná typickú vlastnosť normálnych matracov: sú ťažké! Otáčanie, prevracanie a sťahovanie sa môže zvrhnúť na malý silový tréning. Skutočnosť, že skladací matrac sa zameriava na nízku hmotnosť, uľahčuje nielen prepravu. Pravidelné čistenie je s nízkou hmotnosťou mimoriadne príjemné.

Dostupné v rôznych stupňoch tvrdosti

Tu je veľmi dôležitá výhoda oproti iným možnostiam príležitostného prenocovania: Pri skladacích matracoch si môžete vybrať medzi rôznymi stupňami tvrdosti. To neznamená nič iné, len že podložka na spanie so správnym stupňom tvrdosti oveľa lepšie podopiera spiace telo. Podporí to zdravý spánok.

Pohodlné a šetrné k chrbtici

Voliteľný stupeň tvrdosti, osvedčený materiál ako studená pena a s tým spojené anatomicky hodnotné podporné vlastnosti robia skladací matrac rovnako pohodlným a šetrným k chrbtu ako posteľ. Najmä na dočasné použitie vhodne zvolený model vyhovie širokému spektru hostí a ponúkne nočný spánok oveľa šetrnejší k chrbtici ako bežné alternatívy aj pri rôznych tvaroch tela.

Rôznorodé využitie

Skladací model je možné použiť nielen ako matrac pre hostí alebo ako priestorovo nenáročnú posteľ pre vlastnú potrebu. Môže slúžiť aj ako pohovka, alebo kreslo. Ak radi chodíte kempingujete, určite nájdete množstvo využití, vďaka ktorým bude vaša dovolenka ešte pohodlnejšia. Tu je dôležité len dbať na to, aby kryt bol čo najrobustnejší.

Kritériá výberu – a vaši hostia sa vyspia ako doma

Čím sa líši kvalitný skladací matrac pre hostí od menej kvalitných? Rukoväte uľahčujú prenášanie. Pokiaľ nie je príliš ovplyvnená skladnosť a hmotnosť, mala by byť podložka na spanie čo najvyššia. Dostatočná výška zaisťuje plnú oporu a izoláciu, napokon matrace pre hostí zvyčajne ležia priamo na podlahe.

Ako už bolo spomenuté, v prípade pochybností je vždy lepšou voľbou kvalitný materiál jadra. Necháva totiž otvorené ďalšie možnosti využitia. Nekvalitné výplne majú tendenciu sa rýchlo zhlukovať alebo vytvárať nepríjemné hrbole. Všímajte si udanú hustotu výplne: čím je hodnota vyššia, tým väčšia hustota a tým väčší komfort, podpora a odolnosť. Zistíte to zo štvormiestneho čísla, ktorým je matrac označený. Napríklad označenie HR4037 udáva, že pena má hustotu 40 kg/m3. Ak matrac používate intenzívne a chcete z neho dlhodobo profitovať, mali by ste zvážiť hustotu aspoň 50. Pokiaľ ide o stupeň tvrdosti, najvhodnejším riešením pre hosťovskú posteľ je stredne pevný model s H2 až H3. Bude vyhovovať väčšine typov tela.

Ako sa starať o skladací matrac

Tak ako pravidelne vyzliekate posteľ a periete obliečky, mali by ste venovať potrebnú starostlivosť a čistenie aj skladaciemu matracu. Postupom času sa v matraci hromadia zvyšky potu a nečistôt a ak sa nevyčistia, môžu skôr či neskôr obmedziť komfort spánku.

Väčšina skladacích matracov má snímateľný a do práčky vhodný poťah. Ak váš matrac neumožňuje jednoduché pranie v práčke, odporúča sa čistenie vysávačom a potom jemným čističom na čalúnenie. Ten sa dá tiež použiť na úspešné odstránenie nečistôt a potu, aj keď s trochou väčšej námahy. Pri tomto type čistenia by ste však mali dbať na to, aby sa matrac príliš nenamočil. Po úplnom premočení potom veľmi ťažko vysychá. To zase môže viesť k nepríjemnému zápachu. A kto chce spať na páchnucom skladacom matraci? Vaši hostia určite nie.

Aby bolo čistenie čo najmenej časté a hlavne čo najjednoduchšie, pouvažujte nad použitím posteľnej plachty. Logicky je to oveľa jednoduchšie vyzliecť a vyprať ako celý matrac. Táto možnosť je užitočná najmä vtedy, ak prijímate veľa hostí a váš matrac by inak musel byť pravidelne čistený. Z času na čas môžete použiť aj pekne voňajúci sprej na čalúnenie, aby bola vôňa vždy svieža. Upozorňujeme však, že toto slúži len na osvieženie a v žiadnom prípade by nemalo a nemôže nahradiť rozsiahle čistenie.


Lacné skladacie matrace pre hostí už od 30 EUR

Pomohol vám náš test skladacích matrac pre hostí? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší skladacie matrace pre hostí na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

sixteen − 13 =