Najlepšie vysávače na okná (čističe okien)

Čistič okien Karcher WV 5 Premium Handra v jednej ruke, čistič v druhej ruke a neúnavné drhnutie až kým okná konečne vyzerajú byť čisté – to je starý spôsob umývania okien.

Už niekoľko rokov si totiž môžete zaobstarať naozaj dokonalého pomocníka, s ktorým sa čistenie okien stane prinajmenšom oddychom. Vysávače na okná sú pre mnohých doslova zázrakom, lebo dokážu skutočne jedným ťahom odstrániť špinu z okien, a zároveň vsať špinavú vodu, ktorá by inak stekala až k parapete. Niektoré vysávače na okná dokonca pracujú úplne sami – prisajú sa na okno a vyčistí ho, kým vy si vychutnávate poobedňajšiu siestu s kávičkou v ruke.

Aby ste spoznali najlepšie vysávače na okná, zostavili sme aktuálny a hlavne prehľadný test vysávačov na okná s ktorým sa ľahko zoznámite s týmto šikovným pomocníkom. Budeme radi, ak sa zapojíte na konci testu do diskusie a možno tak lepšie poradíte tým, ktorí svoj vysávač na okná práve hľadajú.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie vysávače na okná (čističe okien) podľa nás – TOP 5 modelov

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Kärcher WV 5 Premium
5 out of 5 stars (5 / 5)83,50 EURČítať recenzie
2.Kärcher WV 50 plus
5 out of 5 stars (5 / 5)48,90 EURČítať recenzie
3.Leifheit Window Cleaner
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)46,90 EURČítať recenzie
4.Dirt Devil
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)39,50 EURČítať recenzie
5.Vileda Windomatic
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)39 EURČítať recenzie
6.HOBOT 188 (robot)
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)265 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku vysávačov na okná


Ako vybrať najlepší vysávače na okná (čističe okien a skiel)?

  • Spôsob umývania / vysávania okien. Najprv si premyslite, či chcete robotický vysávač, ktorý si s oknami poradí aj sám, alebo je pre vás lepšie zaobstarať si vysávač na okná do ruky. Robotický vysávač na okná sa hodí najmä pre domácnosti s väčšími až veľkými oknami, pretože vedia senzormi skončiť pri rámoch okien, ručné vysávače na okná sú dokonalé pre všetky štandardné veľkosti okien. Samozrejme, aj veľké okná viete umyť ručným vysávačom a tiež na malé okná viete použiť robotický vysávač, len ho medzi oknami treba spravidla premiestniť. Vždy si však funkcie skontrolujte pri konkrétnom type vysávača na okná.
  • Výdrž batérie na jedno nabitie. Štandardná výdrž batérie na jedno nabitie sa pohybuje od 30 minúť až do približne 45 minút. Všetko ale závisí od konkrétneho typu vysávača na okná. Tento údaj musí byť vždy uvedený, takže si ho viete pred kúpou skontrolovať a medzi jednotlivými vysávačmi aj porovnať.
  • Doba nabíjania. Spravidla sa vysávače na okná nabíjajú okolo troch hodín. Aj tento údaj je vždy uvedený.
  • Šírka stierky na umývanie. Obvykle majú tieto stierky šírku 25 centimetrov, takže rýchlo umyjete okná štandardnej veľkosti, a zároveň pohodlne umyjete aj menšie okná (napríklad menšie okno na toalete vo vašom rodinnom dome). Hlavica na umývanie však môže byť užšia alebo širšia, prípadne má vysávač na okná vymeniteľné hlavice rôznych veľkostí.
  • Značky vysávačov na okná. Investícia do známych značiek sa aj v tomto prípade môže oplatiť. Medzi top výrobcov vysávačov na okná patrí značka Kärcher, ale aj LEIFHEIT, obe sú dostupné nielen online v eshopoch, ale i v predajniach s domácimi potrebami. Ceny za kvalitné vysávače na okná sa pohybujú v rozpätí asi od 40 eur do 110 eur.
  • Ďalšie funkcie. Niektoré typy vedia napríklad vsať rozliatu tekutinu, čo v domácnosti určite oceníte (napríklad kávu, čaj, džús a pod.).
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test vysávačov na okná na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Môžem vysávačom na okná umyť aj iné povrchy?

Áno. Tieto vysávače vyčistia hladké povrchy ako sú obkladačky v kúpeľni alebo v kuchyni pri kuchynskej linke, poradia si aj so zrkadlami a zvládnu umyť aj kuchynské linky, ktoré majú lesklé dvierka. Ďalšie informácie na používanie určite nájdete v návode daného modelu.

Koľko okien umyjem na jedno nabitie?

Jedno nabitie by malo postačiť na umytie až 20 okien štandardných rozmerov, takže v bežnej domácnosti, a dokonca aj v rodinnom dome, si v pohode vystačíte. Tieto vysávače na okná umývajú naozaj rýchlo, vďaka čomu okrem iných výhod šetria predovšetkým váš čas.

Viem handričku vyprať v práčke?

Väčšina vysávačov na okná má handričku vyprateľnú v práčke. Pokyny na pranie (ako je napríklad teplota vody) sú vždy uvedené v návode.

Má vysávač na okná aj nejaký úsporný režim?

Mnohé modely disponujú tzv. úsporným režimom, čiže ak práve neumývate okná, vysávač sa „uspí“, aby šetril výdrž batérie.

Ako fungujú robotické vysávače?

Robotické vysávače na okná umývajú samé, t. j. prisajú sa na sklo okna a začnú ho samé pomalými pohybmi umývať, pričom rám okna ich pozastaví. Ovládať ich môžete diaľkovým ovládačom.

Má vysávač na okná aj nádobku pre špinavú vodu?

Mal by mať. Tie najlepšie modely majú okrem nádobky na čistiaci prostriedok aj nádobku na špinavú vodu. Okná tak zostávajú skutočne čisté a bez šmúh.

Je vysávač na okná ťažký?

Nie. Práca s ním je obratná, pohodlná, rýchla a jednoduchá. Používanie vysávača na okná si pochvaľujú ako muži, tak aj ženy. Navyše rukovať je spravidla ergonomicky tvarovaná takže „vpadne“ do dlane. Ruky vás určite nebudú bolieť.

V akých cenách si viem takého pomocníka zaobstarať?

Jednoduchšie vysávače na okná stoja okolo 50 eur a ponúkajú základ na čistenie okien. Sú však v ponuke aj sady obsahujúce v balení napríklad aj teleskopickú tyč, vďaka ktorej sa dostanete až na vrch okna bez toho, aby ste si museli stúpiť na stoličku. Je len na vás, koľko chcete investovať. Najdrahšie vysávače na oknách stoja okolo 120 eur, čo nie je až tak vysoká cena v porovnaní s inými pomocníkmi do domácnosti.


Lacné vysávače na okná už od 39 EUR

Pomohol vám náš test vysávačov na okná? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné čističe okien a skiel na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *