Domácnosť

Test robotických čističov / vysávačov okien

Robotický čistič okien Symbo Webot Ťažko sa hľadá niekto, kto by mal umývanie okien naozaj rád. Obzvlášť, keď je tých okien veľa, napríklad vo väčšom rodinnom dome.

Našťastie sú v ponuke zaujímavé robotické čističe okien, ktoré vedia tú náročnú prácu urobiť úplne za vás. Kým vy popíjate svoju obľúbenú kávu, alebo čítate dobrú knihu, kvalitný robotický čistič okien maká za vás. Výsledkom sú dokonalé, ba priam vyleštené okná – a nielen to. Nejeden model zvláda vyleštiť zrkadlá, umyť sprchovací kút a poumývať obkladačky v celej kúpeľni.

Hlavnou výhodou robotických čističov okien je, že pracujú samostatne a vám tak šetria čas aj námahu. V súčasnosti mnohí pozerajú aj kvôli svojmu zdraviu, pretože ekzematickej pokožke nemusí byť kontakt s čistiacimi prostriedkami príjemný. Nejde tak len o “luxusný spotrebič”, pre niekoho môže byť nevyhnutnosťou.

Test robotických čističov okien prináša nielen prehľad aktuálne dostupných modelov, ale aj zaujímavé rady a postrehy, ktoré sa vám pri výbere môžu hodiť. Článok obsahuje napríklad údaje o hlučnosti a zaoberá sa praktickými informáciami.

Sme radi, že tento rebríček zdieľate na sociálnych sieťach s priateľmi a tešíme sa na vaše postrehy, ktoré nám píšete v závere článku do diskusie. Spolu s nami tak test tvoríte i vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test nejlepších robotických čističov okien – TOP 6 podle nás

ProduktMax. veľkosť
povrchu
HlučnosťDĺžka káblaHodnotenieCena odRecenzie
1.Hobot 298
6 x 5 m64 dB4 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]340 EURČítať recenzie
2.Symbo Weebot W150
Na okná od 50x50 cm75 dB4 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]235 EURČítať recenzie
3.Mamibot W120 iGLASSBOT
-65 dB-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]230 EURČítať recenzie
4.HOBOT 388
6 x 5 m67 dB4 m[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]325 EURČítať recenzie
5.Xiaomi Hutt W66
---[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]210 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku robotických čističov okien


Aké sú najlepšie robotické vysávače okien na trhu?

 • Hobot 298
 • Symbo Weebot W150
 • Mamibot W120 iGLASSBOT
 • HOBOT 388
 • Xiaomi Hutt W66

Ako vybrať najlepší robotický čistič okien?

 • Miera automatizácie čističov okien. Staršie robotické čističe okien vykonávali náhodný pohyb, čo je vlastne najjednoduchší spôsob automatického umývania. Nevýhodou je, že výnimočne môže takýto robotický čistič okien vynechať nejaké miesto, alebo umývať príliš dlho jedno okno. Najčastejšie sa stretnete s diaľkovo ovládanými robotickými čističmi okien, ktoré viete komfortne ovládať pomocou diaľkového ovládača, alebo už aj smartfónom. Najlepšie robotické čističe okien momentálne disponujú senzormi, vďaka ktorým ihneď rozpoznajú veľkosť okna a vedia precízne okamžite “naplánovať” umytie.
 • Hlučnosť robotických čističov okien. Bežne sa hlučnosť pohybuje od 70 dB približne do 80 dB, avšak kvalitný model môže mať hlučnosť iba okolo 65 dB a menej. Je len na vás, ako veľmi vám záleží na hlučnosti.
 • Nabíjanie alebo kábel. V súčasnosti má drvivá väčšina robotických čističov okien napájanie káblom, klasicky do elektrickej siete, podobne ako mnohé iné domáce spotrebiče. Výnimočne sa ale môžete stretnúť s robotickým čističom okien, ktorý bude fungovať nabíjateľnou batériou. Výber je tak len na vás, keďže na kvalitu čistenia napájanie nemá vplyv a ide tak len o vaše osobné preferencie.
 • Rôznorodosť povrchov. Robotické čističe okien môžu byť naozaj nenahraditeľné, najmä ak zvládajú viac než len čistenie okien. Mnohé moderné robotické čističe okien umyjú sklo na sprchovacom kúte, vyleštia zrkadlá, umyjú celé obkladačky v kúpeľni a aj na toalete. Samozrejme, od toho sa odvíja cena.
 • Minimálna a maximálna veľkosť čistenej plochy. Takmer každý model udáva minimálny rozmer, ktorý vie vyčistiť – napríklad 35 x 35 cm, 40 x 40 cm, alebo čistí od 50 x 20 cm. Výnimočne niektoré udávajú aj maximálny rozmer okna. Vždy si tieto údaje pozrite ešte pred kúpou.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test robotických čističov / vysávačov okien na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Prečo sa uvádza hrúbka skla pri robotických čističoch okien?

Niektoré, spravidla staršie robotické čističe okien, sa na sklo poriadne “prisali”. Začala sa tak uvádzať minimálna hrúbka skla, na ktoré je možné robotický čistič okien použiť bezpečne.

Robotický čistič okien má navyše okrem podtlaku aj svoju vlastnú hmotnosť, aj keď nie je nejako extrémne ťažký (obvykle od 1 kg najviac do 3 kg), takže príliš tenké sklo by to nemuselo vydržať. Dobrým príkladom sú na starých domoch tenučké sklá okien alebo v historických častiach budov tenké sklá výkladov.

Určite si pozrite pred kúpou aj túto informáciu. Na bežné okná a pre všetky plastové okná je každý model bezpečný.

Aké sú výhody káblového napájania v porovnaní s nabíjaním?

Robotické čističe okien napájané káblom bežne do elektrickej siete sa nikdy nevybijú – a to je ich hlavná výhoda. Nestane sa, že musíte umývanie okien prerušiť, lebo sa robotický čistič práve vybil a bude ho treba nabíjať. Nelimituje vás kapacita batérie, umyjete komfortne všetky okná naraz v celom dome.

Jediným obmedzením môže byť dĺžka kábla, avšak 4 m obvykle postačujú, prípadne nájdete v ponuke aj modely s káblom dlhým viac ako 5 m.

Akumulátorové, teda nabíjateľné robotické čističe okien, nemajú žiaden kábel. Manipulácia je tak jednoduchšia, čo je aj ich najväčšou výhodou. Na jedno nabitie vydržia pracovať spravidla najviac jednu hodinu, potom sa nabíjajú približne štyri hodiny.

Keď nepotrebujete umývať veľa okien (rodinný dom, výklady, viac zrkadiel a pod.), bude takýto robotický čistič okien správnou voľbou.

Ako treba robotický čistič okien obsluhovať?

Robotický čistič okien sa prisaje a drží na okne sám, taktiež sa sám pohybuje (náhodne, senzormi alebo inak) po skle a čistí ho. Je nutné naplniť ho čistiacim prostriedkom, spravidla aj zaistiť pre istotu pribaleným istiacim lankom a zapnúť.

Z okna na iné okno ho treba ručne premiestniť.

Aké doplnky potrebujem k robotickému čističu okien?

Určite potrebujete čistiaci prostriedok a ten sa dokupuje zvlášť, podobne ako je tomu trebárs pri umývačkách riadu, ktoré majú tiež vlastné čistiace prostriedky.

Robotické čističe okien okrem umývania samozrejme aj leštia okná. Po každom umytí je vhodné použité “handričky” dať z čističa dole a vyprať (dajú sa v práčke). Časom sa, pochopiteľne, opotrebujú a bude nutné kúpiť nové.

Všetko príslušenstvo a dostupnosť viete zistiť priamo pri kúpe, či už na predajni alebo v online internetovom obchode.

Sú nejaké nedostatky robotických čističov okien?

Najlepšie robotické čističe okien umývajú tak precízne, akoby ste okná umývali a leštili vy, ručne a dôkladne. Niektoré nemusia úplne dokonale vyčistiť kúty, ale v porovnaní s tým, ako šetria vašu námahu i čas, je to viacerým majiteľom úprimne jedno.


Ukázat kompletní nabídku robotických čističov okien


Pomohol vám náš test robotických čističov okien? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie robotické vysávače okien na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pozri tiež:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 + 15 =