Domácnosť

Najlepšie prietokové batérie s ohrevom vody | Test a recenzie

Najlepšie prietoková batéria s ohrevom vodyPrietokové batérie s elektrickým ohrevom vody sú pohodlnou voľbou pre moderné kuchyne a prichádzajú v rôznych prevedeniach, aby vyhovovali rôznym potrebám. Funkčnosť týchto zariadení je porovnateľná s prietokovým ohrievačom, avšak v oveľa kompaktnejšom formáte. Vodovodný kohútik elektricky ohrieva vodu, ktorá ním preteká, predtým, než ho opustí.

Kvalitná batéria s elektrickým ohrevom vody potrebuje len pár sekúnd na to, aby studená voda dosiahla správnu teplotu a tiež zobrazuje aktuálnu teplotu vody na displeji s presnosťou na stupeň. Tieto batérie sa často používajú v kuchyni, ale môžete ich nainštalovať aj do kúpeľne. Ktorá je najlepšia prietoková batéria s elektrickým ohrevom vody a je vôbec vhodná pre vaše potreby? Čítajte ďalej…

Najlepšie prietokové batérie s ohrevom vody na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Drezová batéria Homelife Digiterm s elektrickým ohrevom vody biela/chróm SDR-10C-3

+ prevedenie v nereze aj bielej farbe
+ vhodná na chatu a do garáže
+ okamžitý ohrev vody
[usr 5 text="true" tooltip="true"]59,99 EURČítať recenzie
2.Drezová batéria Homelife INOX DIGITAL s elektrickým ohrevom vody, nerez SDR-18DC-3H

+ moderný dizajn
+ vyrobené z nerezu
+ pákové ovládanie
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]74,52 EURČítať recenzie
3.HAKL OB500

+ jednoduchá inštalácia
+ flexibilné rameno
+ výrazný displej s teplotou vody
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
4.ISO 2928
+ výkon 3000 W
+ teplota vody až 60 °C
+ zahreje vodu za 3 sekundy
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]24,93 EURČítať recenzie
5.IsoTrade PW2928
+ ľahké nastavenie teploty
+ vysoký výkurový výkon na 360 ° výstup
+ estetický vzhľad
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]29,64 EURČítať recenzie
6.Home Life DIGITERM FLEXI SDR-10C-3

+ montáž na stenu
+ prenosná a jednoduchá inštalácia
+ výkon 3200 W
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]59,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku prietokových batérií s ohrevom vody


Ako vybrať nejlepšie prietokové baterie s ohrevom vody?

3000 wattová batéria s integrovaným prietokovým ohrievačom vody ohrieva vodu o cca 8°C. Pri teplote vody z vodovodu okolo 15 °C sa efektívne dosiahne 23 °C. Táto teplota sa však mení v závislosti od množstva vody, ktoré preteká kohútikom. Týmto spôsobom je možné dosiahnuť vyššiu teplotu pri nízkom prietoku a nižšiu teplotu, keď je kohútik úplne otvorený. S menovitým výkonom len 3 kW postačuje teda dosiahnutá teplota vody a prietok na umývanie rúk. O niečo vyšší výkon 3,5 kW s prietokom 2 litre/min ohreje vodu o cca 25 °C. Ale je to skôr „potok“ ako „rieka“. Najmä v zime, keď je voda z kohútika veľmi studená, dostanete z kohútika iba vodu teplú 30°C pri vode s teplotou 5°C.

Teplota vody samozrejme závisí aj od vnútornej konštrukcie prietokového ohrievača vody, no vyššie uvedené hodnoty by mali poskytnúť dobrý prehľad. Žiaľ, veľa výrobcov robí reklamu so zavádzajúcimi údajmi, ako je teplota vody do 100°C. Tieto hodnoty sa pravdepodobne týkajú iba laboratórnych meraní, pri ktorých musela mať voda predtým vysokú teplotu.

Ako vybrať batériu s ohrevom vody?

Nie každá batéria s prietokovým ohrievačom vody skutočne splní to, čo sľubuje. Aby sa vám to nestalo, mali by ste venovať pozornosť nasledovnému:

Výkon

Batéria s integrovaným prietokovým ohrievačom vody by mala mať určite výkon 3000 wattov a viac. Pretože pri menšom výkone je teplotný rozdiel často príliš malý na to, aby sa dal použiť.Okrem toho by mal byť napájací kábel dlhý aspoň 1 meter, lepšie ešte o niečo dlhší. Nezabudnite vopred skontrolovať, kde je najbližšia zásuvka.

Testy a certifikáty

Pretože bez nich si nikdy nemôžete byť istí, či ďalšia cesta k drezu nebude vaša posledná. Prvou dôležitou značkou je značka CE.

Táto uvádza, či je zariadenie v súlade s platnými právnymi predpismi EÚ. Okrem toho by mala byť k dispozícii klasifikácia IP. Ďalšie existujúce testovacie známky sú samozrejme ďalším bonusom.

Prehľad testovacích značiek, ktoré by mali byť prítomné:

  • označenie CE
  • klasifikácia IP

Čo je to IP klasifikácia?

Ochrana krytím IP – z angličtiny International Protection alebo Ingress Protection, či IP code – je medzinárodná klasifikácia stupňa ochrany pred náhodným nebezpečným dotykom, vniknutiu cudzích telies a vniknutiu vody. Rozsah je od najnižšieho stupňa IP00 po najvyššií IP68, pričom prvé číslo označuje ochranu voči nebezpečnému dotyku a vniknutiu cudzích telies a druhé označuje stupeň ochrany voči vniknutiu vody (voda je vodivá! t.j. vedie elektrický prúd). Výrobcovia elektrotechnických zariadení sú povinní si dať testovať túto hodnotu, aby sa vymedzilo, v akých podmienkach je bezpečné ich výrobok prevádzkovať.

Kompatibilné závity

Nič nie je otravnejšie, ako keď kúpite novú prietokovú batériu a nemôžete ju nainštalovať. Mnoho výrobcov používa nezvyčajné rozmery závitov, ktoré často nepasujú na štandardizované spoje v kuchyni. Vopred si preto zistite, aký závit má prietoková batéria s elektrickým ohrevom vody a aký je k dispozícii na mieste inštalácie. Poprípade si môžete si objednať vhodný adaptér a použiť ho na pripojenie prietokového ohrievača vody.

Jednoduchá montáž

Dobrou správou je, že nainštalovať batériu s integrovaným prietokovým ohrievačom vody zvládne každý. Nemusíte byť inštalatér alebo mať manuálne zručnosti. Napriek tomu si dajte túto informáciu potvrdiť pri kúpe konkrétneho modelu.

Miesto montáže

Prietokovú batériu s elektrickým ohrevom vody nainštalujete kdekoľvek. Či už je to v garáži, v záhradnom domčeku alebo v kuchyni. Požiadavky na zariadenie samozrejme závisia aj od miesta inštalácie. Batéria musí byť teda praktická kuchyni a ideálne otočná, ale skôr malá a kompaktná v záhradnom domčeku s malým priestorom.

Dizajn a vzhľad

Áno, na prvý pohľad sa to nemusí zdať dôležité, no je veľký rozdiel, či sa dá na zariadenie zvyknúť po optickej stránke, alebo nie. Vždy bude totižto viditeľné. Batéria by teda mala zapadnúť do celkového dizajnu daného interiéru. Zariadenia sú dostupné v klasickej striebornej, čiernej a bielej farbe.

Použitie prietokovej batérie s ohrevom vody

Obsluha elektrickej batérie je podobná ako pri klasickej batérii. Proces sa zvyčajne uskutoční v priebehu niekoľkých sekúnd. Batéria s integrovaným prietokovým ohrievačom vody dokáže veľa ušetriť na nákladoch za odpadovú vodu. Spotreba vody je pri takomto zariadení výrazne nižšia.

Keďže prietokový ohrievač vody na rozdiel od bojlera na vodu nepotrebuje zásobník, vytvorené teplo sa nikdy nestráca. Ani pri dlhých potrubiach sa nemusíte obávať tepelných strát. Teplá voda sa tiež nehromadí v potrubí. Tečie len vtedy, keď je to potrebné. Takže kalk v potrubí nemá šancu!

Kde sa oplatí nainštalovať  batériu s prietokovým ohrievačom vody?

Principiálne sa kvalitné prietokové batérie s ohrevom vody dajú využívať nepretržite v kuchyni. V tomto prípade je však často o niečo lepšie iné riešenie. Vo väčšine prípadov je však aj podstatne drahšie a zaberá viac miesta. Ak teda nemáte veľa priestoru a nepotrebujete vriacu teplú vodu, môžete toto zariadenie používať úplne normálne v kuchyni.

Je ale ideálne aj na miestach, kde nie je často potrebná teplá voda a kde často nie je iná alternatíva, ako napríklad v garáži, záhradnom domčeku, v dielni, alebo na lodi.

Ako sa inštaluje prietoková batéria?

Inštalácia ohrievača vody je rýchla a jednoduchá. Vodovodná batéria musí byť namontovaná na umývadle a pripojená k vodovodnému potrubiu. Potom zapojíte prietokový ohrievač vody do zásuvky a zadanie je hotové. Keďže tieto modely sú prevádzkované s 230 voltami, úplne postačuje bežná zásuvka. Takže si nemusíte najať inštalatéra!

Tip na záver

Aby ste pre svoj domov našli tú najlepšiu batériu s integrovaným prietokovým ohrievačom vody venujte čas online prieskumu. Prečítajte si recenzie a názory zákazníkov, analyzujte pokyny výrobcu a popisy online predajní. V zákazníckych recenziách venujte pozornosť nasledujúcim kritériám a informáciám:

  • ohrieva vodu v priebehu niekoľkých sekúnd
  • úspora nákladov a energie
  • povrchy z nehrdzavejúcej ocele
  • kvalita a spracovanie
  • pomer cena /výkon

Lacné prietokové baterie s ohrevom vody už od 24,93 EUR

Pomohol vám náš test prietokových batérií s ohrevom vody? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší prietokové batérie s ohrevom vody na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × three =