Domácnosť

Test sušiakov na prádlo (najlepší vonkajší aj vnútorný rozkladací sušiak na bielizeň)

sušiak Leifheit Sušiak na bielizeň patrí k tým výrobkom, bez ktorých sa azda žiadna domácnosť nezaobíde. Dokonca aj tí, ktorí v domácnosti majú sušičku na bielizeň, potrebujú obyčajný sušiak. Je tiež súčasťou mnohých záhrad, pretože nejedna gazdiná považuje bielizeň usušenú na slniečku za sviežejšiu a voňavejšiu.

Na trhu je niekoľko rôznych typov sušiakov, či už ide o sušiaky na bielizeň do interiéru alebo do exteriéru. Dokonca sú už v ponuke aj elektrické sušiaky na bielizeň, ktoré dokážu prádlo sušiť pomerne rýchlo a šetrne zároveň.

Napokon zistíte, že výber nie je až tak jednoduchý – preto sme pre našich čitateľov pripravili prehľadný test vonkajších sušiakov na prádlo, ako aj sušiakov do interiéru. Pevne veríme, že vám pomôžeme vybrať ten najlepší sušiak na prádlo.

Ďakujeme za všetky postrehy, ktoré píšete v závere do diskusie a aj za vaše zdieľania na sociálnych sieťach.

[ssba]

Najlepšie sušiaky na bielizeň podľa nás – TOP 8 modelov

ProduktSušiaca plochaHodnotenieCena odRecenzie
Vnútorný rozkladací sušiak na bielizeň
1.Leifheit PEGASUS 200 COMFORT
20 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]36 EURČítať recenzie
2.sušiak DENAL
-[usr 5 text="true" tooltip="true"]38 EURČítať recenzie
3.Vileda King 20 m
20 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]28,5 EURČítať recenzie
4.TORO 18m
18 m[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9 EURČítať recenzie
Vonkajší sušiak na bielizeň
1.Leifheit LinoProtect 400
40 m[usr 5 text="true" tooltip="true"]162 EURČítať recenzie
2.Leifheit Linomatic 400 DELUXE
40 m[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
3.VILEDA Viva Air Ultra Light
51 m[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
4.sušiak TORO 4
50 m[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]23 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku sušiakov na prádlo


Aké sú najlepšie sušiaky na bielizeň na trhu?

 1. Leifheit PEGASUS 200 COMFORT
 2. sušiak DENAL
 3. Vileda King 20 m
 4. TORO 18m
 5. Leifheit LinoProtect 400
 6. Leifheit Linomatic 400 DELUXE
 7. VILEDA Viva Air Ultra Light
 8. sušiak TORO 4

Ako vybrať najlepší sušiak na prádlo?

 • Rozmery sušiaka na bielizeň. Rozmery sú azda najdôležitejším parametrom, pretože pri kúpe musíte zohľadniť svoje priestorové možnosti. Možno je nejaký sušiak ideálny rozmiestnením šnúr alebo tvarom, ale ak je priveľký, bude iba na príťaž a napokon aj tak kúpite menší. Ak máte dostatok voľného priestoru a potrebujete sušiť veľa prádla lebo ste viacčlenná domácnosť, potom môžete smelo popremýšľať aj nad väčším sušiakom.
 • Typy sušiakov na prádlo. Poznáme niekoľko typov sušiakov na bielizeň. Najzákladnejšie členenie ich rozdeľuje na sušiaky interné určené do vnútorných priestorov, a sušiaky exteriérové určené na záhradu (prípadne balkón). Sú však v ponuke aj doplnkové sušiaky, trebárs len pre utierky a uteráky, ďalej malé sušiaky na radiátor alebo stropné sušiaky. Pri exteriérových sú najobľúbenejšie otočné sušiaky. Najlepší sušiak na prádlo je predsa taký, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.
 • Skladnosť sušiakov na prádlo. Dnes je už drvivá väčšina modelov skladacia, dokonca aj záhradné sušiaky viete minimálne aspoň “zatvoriť” podobne ako dáždnik, čiže na záhrade neprekáža, keď ho práve nepotrebujete. Zistite najmä to, ako sa skladá, aby to pre vás nebolo príliš náročné.
 • Nosnosť sušiaka na prádlo. Zistite ešte pred kúpou, koľko váš nový sušiak unesie. Odporúčanú záťaž výrobcom nikdy neprekračujte, inak bude ohrozená nielen stabilita sušiaka, ale aj jeho životnosť.
 • Ďalšie dôležité vlastnosti. Hľadajte údaj o hmotnosti sušiaka na bielizeň, najmä ak ho budete pravidelne premiestňovať. Kvalitný rozkladací sušiak na prádlo sa obvykle aj jednoducho skladá, čiže nebudete mať problém odkladať ho aj pravidelne. Mali by ste sa tiež zaujímať o rozostup šnúr, aby bielizeň preschla čo najrýchlejšie. Niektoré sušiaky na bielizeň už majú pribalené aj šikovné puzdro, do ktorého ho môžete poskladať a skladovať bez poškodenia.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test na vonkajší lebo vnútorný rozkladací sušiak na bielizeň na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Akú nosnosť majú obvykle sušiaky na bielizeň?

Kvalitný rozkladací sušiak na prádlo unesie spravidla okolo 30 kg prádla. Tento údaj musí byť uvedený výrobcom niekde na obale a stanovenú záťaž rozhodne neprekračujte. Ako sme spomenuli vyššie, zhorší sa tým stabilita sušiaka a môžu sa natrvalo poškodiť šnúry.

Akú hmotnosť zvykne mať sušiak na bielizeň?

Voľne stojace interiérové sušiaky na prádlo zvyknú vážiť najviac 5 kg, zvyčajne však okolo 3 kg. Exteriérové sušiaky na bielizeň majú do 6 kg.

Z akých materiálov je najčastejšie vyrobený sušiak na bielizeň?

Najlepší sušiak na prádlo prežije aj nejaké to vystrájanie počasia na balkóne – obvykle do tejto kategórie patria kvalitné modely z hliníka. Používa sa však aj plast, najmä niektoré časti môžu byť z pevného vysokokvalitného plastu (sušiak je pevný, ale zároveň i ľahký).

Aké sú hlavné výhody stropných a nástenných sušiakov na bielizeň?

Stropné a nástenné sušiaky na prádlo predovšetkým nezavadzajú – nezaberajú na zemi žiadne miesto. V prípade, že máte domáce zvieratko, na stropný sušiak asi nedoskočí, čiže vaša bielizeň bude v bezpečí.

Patria sem harmonikové, teleskopické, vysúvacie alebo navíjacie sušiaky.

Ako funguje elektrický sušiak na bielizeň?

Elektrické sušiaky na bielizeň sušia prádlo pomerne rýchlo. V porovnaní s bubnovou sušičkou, alebo s práčkou so sušením niekedy aj šetrnejšie, najmä pokiaľ ide o extra jemnú bielizeň. Sušiak jednoducho zapojíte do elektrickej siete a sušíte pri 45 °C, niektoré sušia dokonca do 60 °C. Spravidla sušenie prebieha teplým vzduchom, niečo ako ventilátor s teplým vzduchom.

Čo si ešte všímať pri kúpe nového sušiaka na bielizeň?

Najlepší sušiak na prádlo bude mať napríklad kolieska, aby sa dal ľahko premiestniť aj keď bude plný prádla. Niektoré majú aj praktické očká na zavesenie vešiakov, čo oceníte najmä pri blúzkach, alebo keď budete chcieť mať krásne vyrovnané sako bez žehlenia. Kvalitný rozkladací sušiak na prádlo bude mať dostatočne široké, resp. dlhé šnúry, aby ste mohli pohodlne vešať trebárs aj deky, obliečky alebo plachty.

Ako správne zvoliť dĺžku šnúr?

Orientačne: ak vyperiete 5 kg prádla, budete potrebovať minimálne 10 m šnúry na zavesenie.


Lacné sušiaky na bielizeň už od 10 EUR

Pomohol vám náš test sušiakov na prádlo? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné sušiaky na bielizeň na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × two =