Domácnosť

Najlepšie stojany na vianočný stromček

Stojan na vianočný stromček Či už ste sa rozhodli vymeniť tento rok starý stojan na vianočný stromček za nový, alebo túžite po živom vianočnom stromčeku, v oboch prípadoch je dobré prečítať si nejaký ten test, rebríček alebo hodnotenie, abyste ešte pred kúpou boli v obraze. V ponuke je niekoľko druhov stojanov, a tak výber nemusí byť jednoduchý.

Mnohí si povedia, že jednoducho idú kúpiť nový stojan, ale potom zbadajú viaceré druhy a nevedia si vybrať. Ako teda vybrať naozaj kvalitný stojan na vianočný stromček? Určite okrem ceny myslite na funkčnosť, všimnite si pevnosť jeho konštrukcie a v neposlednom rade čítajte výsledky testov na internete, ako aj recenzie od ostatných kupujúcich – niekedy sú práve takéto odporúčania správnou cestou k naštartovaniu nákupu.

Budeme radi, keď tento náš rebríček obohatíte o vlastné postrehy a nápady, ktoré iným pomôžu vybrať najlepší stojan na vianočný stromček.

[ssba]

Test – aký je najlepší stojan na vianočný stromček – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Comfort XL
[usr 5 text="true" tooltip="true"]37 EURČítať recenzie
2.Liatinový stojan Winter
[usr 5 text="true" tooltip="true"]36 EURČítať recenzie
3.Plastový stojan Planet 1
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]18 EURČítať recenzie
4.Drevený stojan
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]109 EURČítať recenzie
5.Star - liatina
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
6.Stojan na vodu
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]8 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku stojanov na stromček


Ako vybrať najlepší stojan na vianočný stromček?

  • Jednoduchosť uchytenia vianočného stromčeka. Vianočný stromček je sám o sebe ťažký, manipulácia s ním teda nie je jednoduchá. Komplikované uchytenie by osadzovanie vianočného stromčeka neuľahčilo, práve naopak, len by vám celá práca trvala dlhšie. Kvalitný stojan na vianočný stromček bude mať okrem iných vlastností aj jednoduchý systém uchytenia.
  • Maximálna výška vianočného stromčeka. Veľmi dôležitým údajom, ktorý treba pri kúpe zistiť, je výška osadzovaného vianočného stromčeka. Tento údaj treba vždy dodržať, v opačnom prípade je ohrozená bezpečnosť uchytenia. Ak je na obale napísaný údaj napríklad “2,3 metrov”, vianočný stromček nesmie byť vyšší. Pokiaľ máte vyšší vianočný stromček, kúpte vhodnejší stojan. Nižší vianočný stromček môže byť osadený.
  • Maximálny priemer kmeňa stromu. Ďalší veľmi dôležitý údaj je maximálny priemer kmeňa stromu, ktorý chcete osadiť. Pokiaľ tento údaj prehliadnete, môže nastať situácia, že sa vám kmeň vianočného stromčeka do uchytenia nezmestí.
  • Nádržka na vodu pre stromček. Určite chcete, aby váš vianočný stromček zostal dlho krásny a voňavý. Práve preto je takmer nevyhnutné kúpiť len taký stojan, ktorý má už aj nádobku na polievanie. Najlepší stojan na vianočný stromček tak určite má integrovanú nádržku na vodu, z ktorej vie vianočný stromček piť a ku ktorej sa viete na doplnenie vody pohodlne dostať vždy podľa potreby.
  • Stabilita a bezpečnosť. Často je už voľným okom vidieť, či stojan vytvára dojem stability, alebo nie. Skontrolujte pevnosť spojov aspoň na vystavenom kuse a v prípade eshopu zistite podmienky, za akých môžete zakúpený stojan na vianočný stromček vrátiť.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte hodnotenie stojanov na vianočný stromček na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako často kontrolovať vodu v nádobke?

Vianočný stromček je dosť „smädný“, za obdobie Vianoc môže spotrebovať aj niekoľko litrov vody. Ideálne je kontrolovať hladinu vody raz denne, napríklad vždy večer pred spaním.

Aký je najčastejší spôsob uchytenia stromčeka v stojane?

Často sa využívajú tzv. čeľuste, do ktorých sa kmeň stromčeka narazí a následne pevne zovrie.

Je možné aj v súčasnosti uchytiť vianočný stromček na strop?

Tento spôsob uchytenia bol v minulosti tradíciou, dnes je skôr výnimkou. Síce pod ním pohodlne povysávate a nezhodia ho ani hrajúce sa deti či domáci štvornohý maznáčik, ale takýto „stojan“ sa vám bude hľadať naozaj ťažko.

Mal by sa stromček po kúpe zrezať z kmeňa?

Áno. Je to podobné ako s kvetmi vo váze, tiež je lepšie odrezať konce. Vianočný stromček by mal byť pri kúpe zrezaný z kmeňa o pár centimetrov, tak 2 až 3 centimetre.

Je vhodné lúpať kôru z kmeňa stromčeka?

Nie. Neodporúča sa to. Stromček pije vodu aj kôrou.

Aké vlastnosti má drevený stojan na vianočný stromček?

Drevené stojany na vianočný stromček sú pomerne cenovo dostupné a majú tradičnejší vzhľad, ale často nemajú nádobku na vodu, kvôli čomu sú nevhodné. Ak ale nájdete drevený stojan aj s nádobkou na polievanie, môžete zvážiť jeho kúpu.

Aké vlastnosti majú liatinové a kovové stojany na vianočný stromček?

Kvalitné stojany na vianočný stromček z týchto materiálov sú nielen pevné svojou konštrukciou, ale majú tiež štýlový vzhľad a nechýba nádobka na vodu. Kedysi boli kovové stojany také klasické trojnožky, dnes sa už pridávajú nádobky na vodu a mení sa tak ich tvar.

Aké vlastnosti majú keramické stojany na vianočný stromček?

Keramické stojany na vianočný stromček sú určené pre malé až stredne veľké stromčeky. Opäť platí, že najlepší stojan bude mať nádobku na vodu, a to aj keď je keramický.

Aké vlastnosti majú plastové stojany na vianočný stromček?

Plastové stojany na vianočný stromček sú cenovo dostupné, drvivá väčšina z nich má vstavanú nádobku na vodu a navyše majú mnohé zelenú farbu, vďaka čomu sa pod stromčekom strácajú a nepôsobia rušivo. Kvalitný stojan bude vyrobený z naozaj kvalitného plastu, takže sa nemusíte báť o jeho životnosť.


Lacné stojany na vianočný stromček už od 8 EUR

Pomohol vám náš rebríček stojanov na stromček? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný stojan na vianočný stromček na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Téma

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 1 =