Domácnosť Kuchyne

Test obedárov

Obedár Orion Všetci niekedy potrebujeme vziať so sebou jedlo na rôzne miesta. Chceme mať so sebou jedlo na túru, potrebujeme aby nám vydržala domáca zmrzlina v chlade, kým prídeme na chatu, alebo musíme zabezpečiť obed deťom či naším rodičom, prípadne starkým. Kvalitný obedár sa o jedlo počas prenosu postará bez toho, aby ste sa museli báť o vylievanie, alebo mastné fľaky všade okolo.

Čoraz viac ľudí má na svoje stravovanie špecifické požiadavky, zvyšuje sa výskyt potravinových alergii a intolerancii – kvalitný obedár sa o vaše jedlo postará kdekoľvek potrebujete. Môžete si jedlo vziať s reštaurácie so sebou namiesto jednorazových obalov, alebo si vychutnať v práci jedlo z domu.

Dôležité je vedieť, ako vybrať kvalitný obedár. Ide o nádoby na jedlo, a preto by rozhodne mali byť z vysokokvalitných materiálov. Test vám prinesie prehľadné informácie, s ktorými sa lepšie zorientujete v ponuke. Okrem toho náš rebríček sumarizuje aj najlepšie obedáre aké máme aktuálne na trhu a v akých cenách.

Budeme radi, keď článok obohatíte o vlastné postrehy a rady pre našich čitateľov. Spolu s nami tak budete obsah tvoriť aj vy, aby si ďalší vedeli vybrať ten svoj kvalitný obedár na dobroty.

Ďakujeme, že náš zdieľate na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

[ssba]

Test – najlepšie obedáre – TOP 6

ProduktPočet dózObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.TESCOMA FRESHBOX
31,5 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
2.Orion Nerezový obedár
31 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16 EURČítať recenzie
3.BANQUET Culinaria Store Line
4-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie
4.InnovaGoods Elektrický Lunchbox
11,05 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]18 EURČítať recenzie
5.Schmatzfatz junior

TOP pre deti
1-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Orion Plastový obedár
3-[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]6 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku obedárov


Aké sú najlepšie obedáre na trhu

 • TESCOMA FRESHBOX
 • Orion Nerezový obedár
 • BANQUET Culinaria Store Line
 • InnovaGoods Elektrický Lunchbox
 • Schmatzfatz junior pre deti
 • Orion Plastový obedár

Ako vybrať najlepší obedár?

 • Materiál obedárov. Kvalitné obedáre zvládnu aj ohrievanie v mikrovlnke. Medzi najpredávanejšie patria ešte stále tie plastové, avšak momentálne v tejto kategórii máme aj obedáre vyrobené bez BPA, čím sú pre potraviny a jedlá ideálne. Môžete si však vybrať aj sklo alebo kvalitný nerez. Pri materiáloch myslite aj na tesnenie a dobré uzatváranie, jedlo sa nesmie vylievať, alebo inak pretiecť.
 • Objem a počet nádob. Najlepší obedár je ten, ktorý vám bude vyhovovať. Niekomu postačí obedár s dvoma nádobami, niekto potrebuje tri. Najlepšie obedáre majú možnosť vziať so sebou namiesto troch nádob len dve, alebo toľko, koľko aktuálne potrebujete. Niektoré túto možnosť nemajú a musíte tak vziať so sebou všetky tri nádoby (inak by “nezacvakli” do seba správne). Pozrite si pred kúpou tiež objem jednotlivých nádob, buď majú všetky rovnakú veľkosť, alebo sú od väčšej po menšiu.
 • Spôsob umývania. Pokiaľ máte umývačku riadu, určite si pred kúpou pozrite, či môžete svoj nový obedár umývať pohodlne v umývačke riadu. Ak umývate v rukách, je možné obedár pohodlne umyť a dostať sa hubkou prípadne aj okolo záhybov? Bude to predsa len ďalší kus riadu, nech je teda umývanie čo najjednoduchšie.
 • Parametre obedárov. Ide napríklad o to, aký teplotný rozsah zvládne obedár. Kvalitný obedár z plastu zvládne teploty od -40°C do +90°C, čo zaručuje umývanie v umývačke riadu a aj širšie použitie – niekde v exteriéry počas mrazov, prípadne budete vedieť využiť obedár aj v mrazničke na krátkodobé uchovanie domácej zmrzliny či malín zo záhradky. Najlepší obedár tak nemusí slúžiť vždy iba na prenos obeda.
 • Moderné typy obedárov. V ponuke sú aj moderné kvalitné obedáre, ktoré vedia jedlo udržať teplé (čosi ako termoska na jedlo) alebo dokonca elektrické obedáre s ktorými ohrejete jedlo aj v aute. Mnohé modely majú tiež praktické miesto na príbor.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test obedárov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa lepšie zorientovať v materiáloch obedárov?

Najobľúbenejšie obedáre sú plastové, vyrábajú sa napríklad z polypropylénu (skratka niekedy na obale “PP”). V súčasnosti nájdete kvalitné plastové obedáre bez BPA, ktoré sú mimoriadne trvácne, dobre sa umývajú, nenasávajú vône jedál a obvykle aj veľmi dobre tesnia.

Do popredia sa dostáva nerez, avšak aj tu treba myslieť na kvalitu – v opačnom prípade sa stretnete s názormi, že nerezový obedár časom “zapácha” a jedlo z neho nechutí.

Kvalitný obedár viete nájsť aj zo skla, pričom sa používa odolnejšie sklo, ktoré prežije aj menšie otrasy. Pre mnohých je sklo ideálnou voľbou, nakoľko patrí medzi zdravotne nezávadné materiály. Hlavnou nevýhodou je hmotnosť, už len samotný obedár bez jedla váži dosť veľa.

Aké hlavné výhody a nevýhody má elektrický obedár?

Elektrický obedár ohrieva jedlo bez mikrovlnky, stáva sa z neho akýsi “prenosný hrniec” v ktorom viete šikovne jedlo zohriať napríklad na 50°C. Stále však vyzerá ako obedár a má bežné rozmery väčších modelov. Na prevádzku potrebujete elektrickú zásuvku, v prípade niektorých elektrických obedárov je v balení kábel na ohrev v aute pre 12V.

Nevýhodou je, že v mnohých prípadoch elektrický obedár ohrieva jedlo pomaly, musíte si počkať. Niekedy môže zohrievanie trvať aj 40 minút. Na druhej strane, doprajete si teplé jedlo aj na miestach, kde nie je mikrovlnka.

Elektrický obedár má priehradky na hlavné jedlo, prílohu aj polievku. Najlepšie modely z tejto kategórie umožňujú zohriať trebárs len polievku a hlavné jedlo, bez dezertu, ktorý viete dať bokom.

Ako dlho udrží termo obedár jedlo teplé?

Termo obedár funguje ako termoska, len slúži na jedlo. Údaj o tom, ako dlho vám jedlo zostane teplé, je vždy uvedený v popise/na obale konkrétneho obedáru.

Akí výrobcovia sú obľúbený pri obedároch?

Nejeden test kvality zahŕňa modely od značiek ako Tescoma alebo Orion.


Ukázať celú ponuku obedárov


Pomohol vám náš test obedárov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný obedár na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

8 − 4 =