Kuchyne Šport / Outdoor

Test termosiek

Termoska FERRINO Extreme 1 l Kedysi sa termosky zvykli pri páde rozbiť, takže ich používanie na túrach nebolo veľmi bezpečné; obľúbenejšie boli stolné termosky z ktorých sa nápoj „pumpoval“ do pohárov. V súčasnosti sú však populárnejšie prenosné termosky s menším objemom vhodné aj na túry alebo dlhšie pobyty niekde v prírode.

Najlepšia termoska je pochopiteľne tá, ktorá najdlhšie zachová teplotu nápoja. Výdrž závisí nielen od materiálu a značky, ale aj od objemu – platí totiž, že čím má termoska väčší objem, tým dlhšie sa udrží teplota. Ako sa ale zorientovať v bohatej ponuke termosiek?

Nápomocný je aj prehľadný test termosiek, so vždy aktuálnymi informáciami o najlepších modeloch na trhu. Test je zostavovaný pravidelne na základe výsledkov testovacích spoločností a s ohľadom na odborníkov z tejto oblasti, čo zaručuje spoľahlivé porovnanie. Okrem toho si môžete prečítať rady o tom, čo si treba všímať pri vyberaní termosky.

[ssba]

Test – najlepšie termosky – TOP 7

ProduktObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.Termoska Esbit 1 liter
1 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]26,50 EURČítať recenzie
2.Coleman 1,0 L
1 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]21 EURČítať recenzie
3.Tescoma Constant 0,7 l
0,7 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]26 EURČítať recenzie
4.Ferrino Thermos extreme 0,5l
0,5 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
5.Esbit termoska na jedlo 0,75l
0,75 l
na jedlo
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]28 EURČítať recenzie
6.TATONKA Hot&Cold Stuff 1l
1 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]23 EURČítať recenzie
7.Termoska Trekmates 0,9 l
0,9 l[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]27,50 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku termosiek


Aké sú najlepšie termosky na trhu?

 1. Termoska Esbit 1 liter
 2. Coleman 1,0 L
 3. Tescoma Constant 0,7 l
 4. Ferrino Thermos extreme 0,5l
 5. Esbit termoska na jedlo 0,75l
 6. TATONKA Hot&Cold Stuff 1l
 7. Termoska Trekmates 0,9 l

Ako vybrať najlepšiu termosku?

 • Materiál termosky. Plastové termosky sú cenovo dostupné, nerozbitné a udržia teplotu do 8 hodín, čo postačí na krátke výlety, alebo pobyt v exteriéry. Kovové, nerezové, sú nerozbitné a držia teplotu do 16 hodín (tie cenovo náročnejšie až do 24 hodín). Titánové termosky u nás nie sú až tak rozšírené, ale dajú sa kúpiť napríklad cez internet zo zahraničia. Sú ľahké, skladné, určené aj pre horských turistov, nakoľko udržia stabilnú teplotu do 48 hodín.
 • Uzáver termosky. Uzatváranie termosky nie je žiadna maličkosť, práve naopak – veľmi veľký otvor spôsobí zmenu teploty nápoja, priveľmi malý nie je praktický na nalievanie alebo aj pitie priamo z termosky. Väčšina bežných prenosných termosiek má najprv vrchnáčik použiteľný aj ako pohárik, a až pak je ďalší uzáver spravidla „klikací“, čo je len malý otvor, cez ktorý sa dá nápoj naliať do vrchnáka. Sú aj termosky s iným uzáverom – hlavné je, aby dobre tesnil, pretože inak by sa nápoje nielen vylievali ale i rýchlo stratili svoju teplotu.
 • Objem termosky. Objem vyberajte podľa skladnosti – väčšiu termosku možno už nedáte do svojej tašky alebo ruksaku. Niektorí si vedia vystačiť s menšou, iní hľadajú čo možno najväčší objem.
 • Udržiavanie teploty. Každá termoska má svoje vlastnosti, ktoré okrem použitých materiálov závisia aj od značky a objemu. Spravidla termoska s väčším objemom udrží teplotu nápojov dlhšie, ale prekvapiť vás môže aj kvalitná termoska s menším objemom. Jednotlivé modely treba porovnávať a hľadať pre svoje potreby to najlepšie.
 • Doplnky. Niektoré značky ponúkajú k termoskám na dokúpenie napríklad izolačné obaly, úchytky a pod.
 • Špeciálne termosky pre dojčatá. Na trhu sú dostupné aj špeciálne termosky pre dojčatá určené na prípravu mlieka, ak nie ste správe doma. Vo vnútri termosky je teplá voda oddelená od dojčenského mlieka a v prípade, že je dieťa hladné jedným stlačením vysypete mlieko do vody, potrasiete a dieťa môže byť nakŕmené teplým mliekom kdekoľvek.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test termosiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako často treba termosku čistiť?

Termosku treba čistiť pravidelne po každom nápoji, aby sa neusádzali nečistoty. Ak by sa čistenie po každom použití zanedbalo, v termoske sa vytvorí zápach. V horšom prípade sa usadia rozličné baktérie alebo dokonca pleseň.

Zlepší izolačný obal tepelné vlastnosti termosky?

Nie celkom. Kvalitný izolačný obal môže správnu teplotu nápojov v termoske predĺžiť obvykle o jednu hodinu. Keď má termoska držať teplotu napríklad štrnásť hodín, s obalom to bude pätnásť. Niektorí výrobcovia udávajú hodnoty k izolačným obalom (o koľko vedia spomaliť zmenu teploty nápoja v termoske).

Ako správne nalievať nápoje do termosky?

Studené nápoje ako limonády nalievajte tak, že najprv vlejete do termosky na chvíľu studenú vodu a keď sa vnútro po pár minútach vychladí, vodu vylejete a nalejete hneď limonádu. Termoska sa vychladí a môže správne chladiť limonádu počas niekoľkých hodín.

Teplé nápoje ako čaj nalievajte do termosky tak, že najprv vlejete na pár minút vriacu vodu a keď sa termoska po chvíli oteplí, vodu vylejete a nalejete hneď horúci čaj. Termoska sa takto vytemperuje a môže správne držať teplotu čaju počas niekoľkých hodín.


Lacné termosky už od 23 EUR

Pomohol vám náš test termosiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú termosku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

4 × 5 =